Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 112 113 114 115 116 ... 764
(Read 1115748 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1695 - 02.06.2008 at 15:03:02
 
Kopron

Razdvojen si v lastnem sebstvu.To pa zato, ker nisi samo spoznan.

Kaj pa to pomeni, si boš pa sam prebral iz mojih postov.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1696 - 02.06.2008 at 18:28:53
 
Poet wrote on 02.06.2008 at 14:14:02:
Da, sem tudi jaz mislil zaradi svobodne volje. In za kakršnokoli akcijo v vesolju se odloča Stvarnik sam, potlej se odloča tudi za svoj lastni padec in za svoje lastno zveličanje - ampak ne ne-odvisno od nas. Seveda se moramo mi sami samozveličati, tu ni prelaganja odgovornosti na koga drugega. Tudi tisti rek: "Bog pomaga tistim, ki si pomagajo sami" cilja na točno to. Tako da samo na nas je, ali se bo Stvarnik samospoznal ali ne. In tu leži resnično spoznanje, ne pa čakanje v Temi na Odrešenika, ki preprosto ne bo nikoli prišel, ker ga ni, ker ga ni izven nas. In je ta ideja le znova ideja, ki krepi Stvarnikovo lastno Temo, oz. jo podaljšuje in prelaga stvari na prihodnost, tema pa lepo naprej živi v nas.

Lp, Poet


Poet to in še tisočkrat to! Kdor zmore takšno videnje, bo hodil z menoj kot Henoh z Bogom. Kupil si si vstop v večnost,če jo želiš,ti jo podarim. Vedi pogoj- prostovoljno od sebe(odrečeš seslužiti zgolj  sebi) v službo vesoljni in vsaki individualni življenjski stvarnikovi samomanifestaciji,kar pomeni stvarnik preko tebe odslej skrbi za lastno vesoljno pojavnost življenja in iz tega vzroka se je manifestiral v tebi kot- Elohim-Poet. Veliko, malo? Nič od tega, samo vesoljna resnica,ki je samo rojena v nas.
Tongue
Lp,Alojz
življenjski samomanifestaciji
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1697 - 02.06.2008 at 18:53:39
 
Poet moram povedati da sem tisti post spisal malo na hitro (nisem bil ravno pri casu) in si ga ti podrobneje do konca izpisal se enkrat.

Naj ti povem da kot bi mi "uzel" besede iz lastne biti (no razen tiste bistvene malenkosti, ki je ze jasna) res si lepo dojel bistvo in povedal, tako da me je prav malo presinilo.

To bi predvsem predpisal temu, ker si predhodno dojemal stvari zelo podobno kot jaz. No zdaj ko so mi stvari dovolj jasne mi je vse drugo totalna nelogika, nemogoce, nerealno.


In zdaj ko resno pomislis v sebi, se ti zdi da je se kako drugace sploh mogoce da je? Gotovo pa vidis zdaj da P.D. le ni neko gnilo jabolko.

Kopron

Glej stvari so popolnoma enostavne tu z materijo, materija je, je bila in bo. Ni nikoli nastala in nikoli se ne bo koncala.

Zelo trdno se drzis svojih prepricanj, saj ne da je kaj narobe, ampak poskusi podvomiti vase in stvari malo obrniti, tako kot sem jih sam in mogoce spoznas...

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1698 - 03.06.2008 at 00:04:14
 
Etrex wrote on 02.06.2008 at 10:32:28:
Sveti spisi so vedno naredili vec skode kot koristi, ce jih ne odkodiras.
Ampak zdaj kaj cem jih brat ce imam odkodirano vso njihovo vsebino, vsak detajl lahko izvem ce zelim in vsi sveti spisi so eno, govorijo tocno o enem in istem. Samo kaj cem ti govorit, tako je ti bos pa trdil da ni tako in tisto drugace je zmota, pa verjemi zmoti se naprej, tvoja volja je hkrati delcek EDINE stvarnikove volje zapomni si to, drgugo je samo totalno zakompliciranje ki ga komplicira svet.

L.P.


No pa da dam še jaz mnenje o sveti besedi.  Se strinjam z Etrexom, kdor ne zna brati svete besede, bolje da sploh ne  bere, ker si dela samo zmedo v glavi.

Sveta beseda je mrtva, če si sam mrtev in živa, ko sam oživiš.

Religija  je kot drugi filter, če ni dovolj da služiš zgolj svoja čutila in želiš še kaj več, potem tu nastopi religija s grehom, kaznijo in kesanjem. Bogom in hudičem in vsem tem sranjem.

Večina jih obtiči v tem, nekateri pa pridejo skozi in se prebudijo.



Lep pozdrav  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1699 - 03.06.2008 at 07:17:32
 
Alojz in Sandib wrote on 02.06.2008 at 15:00:00:
Kopron ni energije če ni mase (snovi) in mase če ni energije.Zato imamo akumulirano in realizirano vrednost mept*,ki sta znotraj vsake navzven enotno izražene X mept* večno-sedaj v sočasnem izmeničnem EM valovanju rotaciji preko skupne točke prehoda Alfa omega ,kjer vsak konec cikla pomeni nov začetek,kar pa v ničemer večno-sedaj ne spremeni Xmept* vrednost vse in vsake X pojavnosti same vesoljne konstante mept*. Večno-sedaj samozadostno-samoohranitveno in samodelujoče me.

Xmept* = INmept* EM AO Rimept*= Xmept*

Kopron v vrtec s svojimi teorijami, ali pa k meni v uk!


Tukaj bi Alojz moral spregledati svojo zmoto Roll Eyes.
Namreč, kakor je materija v osnovi energija, tako je tudi bila energija prej kot pa materija. ( ker je energija "izgradila" materijo, in ne obratno  Exclaim )
Iz tega pa sledi, da energija lahko zelooo lepo obstaja brez materije Cool. Nikakor pa ne more biti obratno, torej, da bi materija obstajala brez energije  Tongue . ( no, saj, konec koncev je sama sestavljena iz energije , torej jo hkrati že vsebuje, potem pa je tu še vzdrževanje materije, katerega ta zahteva ).

Pa dobro spoznanje, Alojz  Cool.

Vidiš, tudi Jehovci govorijo podobno kot ti, o Vesoljnem potopu  Roll Eyes. Jaz pa vem, da ga NE bo Cool. Ker je Bog tako rekel  Kiss Cool Exclaim.

Pa dober + nepotopljen dan, vsemskupaj, še naprej, j...jjj ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1700 - 03.06.2008 at 07:22:02
 
Alojz in Sandib wrote on 02.06.2008 at 15:03:02:
Kopron

Razdvojen si v lastnem sebstvu.To pa zato, ker nisi samo spoznan.

Kaj pa to pomeni, si boš pa sam prebral iz mojih postov.

Lp Alojz


Heh, po čem pa ti to vidiš, da bi bil jaz razdvojen, mislim, kje se to kaže, na katerih področjih ?   Cheesy Huh Tongue Roll Eyes  Grin Wink Smiley Shocked Cool
( a misliš, da se ne poznam, al' kaj ? )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1701 - 03.06.2008 at 07:30:48
 
Etrex wrote :
Kopron

Glej stvari so popolnoma enostavne tu z materijo, materija je, je bila in bo. Ni nikoli nastala in nikoli se ne bo koncala.

Zelo trdno se drzis svojih prepricanj, saj ne da je kaj narobe, ampak poskusi podvomiti vase in stvari malo obrniti, tako kot sem jih sam in mogoce spoznas...



Hja, Etrex, ... veš, ... tako bi lahko rekel tudi jaz, "da je enostavno", če nebi vedel, kaj se skriva v ozadju  Cool .
V ozadju pa se skriva energijsko/duhovno dogajanje Exclaim, ki pa mnogim pač ni dano za spoznati Cry.
In, prav je tako. Nekateri imajo pač drugačne poti do spoznanj Wink.
In, vidim, da je tu tudi Alojz "prekratek/preplitek", zato tudi ti tega po njemu (še) ne veš  Cry .
In prav je tako .
Kajti nobeno oko ni nikoli videlo + nobeno uho ni nilkoi slišalo to, kar je Bog pripravil tistim, ki ga ljubijo  Cool Kiss. Pisano je tako + res se to uresničuje Cool.

In, materija je nekoč nastala, in se bo nekoč vsa tudi povrnila v prvotno stanje, ki je energijsko, ( EMV, kot bi lahko rekli ) . Ker Bog tako želi  Kiss . ( njemu pa, kot Prasili, se NIČ ne more upreti  Cool)
Ker šele v energiji ( duhu ) je svoboda Cool. V materiji pa primanjkuje svobode, oziroma svobode ni Cry. Zato bo materija nekoč odpravljena  Cool.
Fizična nesmrtnost pa bo dostopna svetu šele čez cca 700 let  Roll Eyes.
In ne bo potrebnih nobenih grobnic in sarkofagov in generatorjev in nevem kakih naprav še   Tongue .
Takrat bo ...  Lips Sealed
No, razen, če nima Alojz pripravljenega kaj boljšega, ...  Roll Eyes Wink, ...


Ko pa že govoriš o dvomih / prepričanjih, ... bi tudi ti zdaj lahko malo  podvomil vase, in o svojih prepričanjih, kot praviš zame Roll Eyes.
Hja, no, saj, ... jaz večkrat tudi preverjam svoje znanje , torej, takrat tudi podvomim vase Roll Eyes.
A kaj, ko se mi vedno znova potrjuje, da drugače ne more biti kot pa vam tukaj razlagam Smiley. Ker mi je Bog tako govoril  Kiss Cool.

Pa dober + uresničen dan, še naprejjj, j...jjjjjjjjjj, ... Cool Cool Cool

- Boštyxz +  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1702 - 03.06.2008 at 11:36:31
 
Kopron

Ti si vse povedal in pokazal na topicu 'V Braziliji odkrili novo ljudstvo'
Vsak,ki prebere tisti tvoj post spozna kakšen 'Mali Hitler',ki se pogovarja s svojim izmišlenim Bogcem v resnici si!!!!

Prosil sem te pojdi čim dlje od P.D,da nam ga ne posvinjaš s svojim 'boga boječim' hitlerjanskim  pogledom na svet.

Kopron ti ne veš kako ti je v resnici ime in kakšen naziv ti pripada s takšnim pogledom in razumevanjem na svet. Ti bi
vse ki ne mislijo tako kot ti,enostavno' potamanil'. Le kje je tvoj Bogec,ki bi ti moral šepetati,kako ubog v resnici si!

Tudi pozdrava nisi vreden!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1703 - 03.06.2008 at 12:30:34
 
hvala lepa za tako prijaznost + nasvidenje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1704 - 03.06.2008 at 12:41:34
 
Boštyxz wrote on 03.06.2008 at 12:30:34:
hvala lepa za tako prijaznost + nasvidenje


Ho ho ho ho  Grin Mislim da si spisal svoj prvi smiselen post v tem topicu.

Pa ne razumet narobe ima pomen za razliko od tistih tvojih duhovni, bog, bog: on ze ve, duhovni: vi tega zal ne poznate, blah, blah,...

"Zal" kopron je vsa stvarnost kar lepo ulozena v P.D., ce bi lepo sprasal stvari in malo obrnil svoje videnje, bi spoznal kot Poet, v cemu je point. No se vedno lahko gres na zacetek topica in se tu spet dobimo pa se kaj smiselnega spises. Samo zapomni pa si kaj je ta BOG in DUHOVNI NIVO, ker ga kle res seces cisto mimo.

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1705 - 03.06.2008 at 12:52:21
 
Quote:
No pa da dam še jaz mnenje o sveti besedi.  Se strinjam z Etrexom, kdor ne zna brati svete besede, bolje da sploh ne  bere, ker si dela samo zmedo v glavi.

Sveta beseda je mrtva, če si sam mrtev in živa, ko sam oživiš.

Religija  je kot drugi filter, če ni dovolj da služiš zgolj svoja čutila in želiš še kaj več, potem tu nastopi religija s grehom, kaznijo in kesanjem. Bogom in hudičem in vsem tem sranjem.

Večina jih obtiči v tem, nekateri pa pridejo skozi in se prebudijo.



Lep pozdrav  Smiley



Pravilno: Bogom in hudicem in vsem tem sranjem, lepo povedano, to je vse samo sranje, dokler ne spoznamo da smo mi del tega (mimogrede obrazlozi to Kopronu).

V glavnem se strinjam.

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1706 - 03.06.2008 at 14:19:57
 
... in umrla je v meni poezija. Tista, ki se je rodila pozimi leta 2005 in je govorila o Adamu in Evi ... in izgonu iz Raja. Bile so to pesmi bolečine, eksistencialnega nemira in želje po vrnitvi Nazaj.  V njih so se včasih zvrstili prebliski vesoljne pojavnosti, ki nas je ves čas obdajala, toda bili smo nekje drugje, nekje, draga Eva, kjer ptice nikoli ne prepevajo in se sanje zdijo tako zelo resnične.

... in umrla je v meni poezija. Zakaj pesnik, ki v svet pošlje le več strupa, ni pravi pesnik in v njem ne živi prava poezija. In znova bodo pretekla leta preden v meni vznikne nova zbirka, nove pesmi. In več ne bom zapisal, kot sem dejal nekoč, nekdaj davno že tega: Zapuščene ceste, draga Eva, so kot zapuščena vesolja. Nihče ne hodi vzdolž takih cest, nihče ne prebiva v takih vesoljih.


Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1707 - 03.06.2008 at 18:34:11
 
Poet

Zelo čutno opisan doživljaj samo spoznanega očitka pesnika samemu sebi ko ta spozna,da je vsa njegova dosedanja poezija zgolj strup njegovih pustih*življenjskih  cest  ,ki jih v trenutku lastnega  samospoznanja  zapušča za vedno. Novo rojstvo, je novo upanje pesniku.

Poet zgolj namig: je to, to?

Lp,Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1708 - 03.06.2008 at 20:32:44
 
Titud

Ne vem, zakaj mi danes ven in ven mečeš.Vidim te kako se  v svojem vrtu boriš s plevelom in se jeziš sam nase,zakaj si se sploh lotil tako shizofrenega vrtnarjenja.

To ne vzemi kot zlobno opazko, to je le opis mojega čutenja.

Lp Alojz

Ne vrag,le sosed naj bo mejak.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1709 - 03.06.2008 at 21:29:47
 
Alojz in Sandib wrote on 03.06.2008 at 18:34:11:
Poet

Zelo čutno opisan doživljaj samo spoznanega očitka pesnika samemu sebi ko ta spozna,da je vsa njegova dosedanja poezija zgolj strup njegovih pustih*življenjskih  cest  ,ki jih v trenutku lastnega  samospoznanja  zapušča za vedno. Novo rojstvo, je novo upanje pesniku.

Poet zgolj namig: je to, to?

Lp,Alojz


Ja, točno to. In opažam, da je tako kot jaz tudi moja poezija oscilirala med dvema stanjema, med "puščobo navideznih praznih cest" in pa globljim uvidom v naravo stvarstva. In da, je novo rojstvo, ki za sabo zapušča poezijo pritožbe nad eksistenco. In predvsem, to moram poudariti, boja med tem kar naj bi bilo in tem kar je. V navideznem boju med stremljenjem za nekim idealom, ki je le podaljšek Stvarnikove lastne teme in tako obstaja le kot sredstvo utrjevanja le-te, in zavračanjem realnosti take kot je, se ustvarja psihološko trenje, ki je Stvarnikova Tema sama. In to poraja bolečino, in je le navidezna bolečina ne-samospoznanja, v samem bistvu stvari ni trenja, ni napetosti. In potem tudi ni več zaprašenih pustih cest v sredi vesoljne pojavnosti, ki nas obdaja čez in čez.

Resnična bolečina je le pozabiti, da je Stvarnik vse. Absolutno vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 112 113 114 115 116 ... 764