Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 97 98 99 100 101 ... 764
(Read 1115814 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1470 - 21.05.2008 at 22:57:15
 
Kopron vidis se spet strinjamo. Stvarnik ne izdela izoliranega zivljenja, logicno ker je on zivljenje samo ter socasno vse v stvarstvu. Smo to zdaj koncno resli bratko?

Naprej... Je bog v cerkvi? Ves da ni, torej je kot se ze ve v slehrnem delcu materije, energije,... tocneje Xmept. Razkolji kos lesa pa ga bos videl in nasel, no to je del njega, tako kot si ti Kopron ok? In tako ne deli duha in svetega duha, ker ravno zato je vse sveto, izraz stvarnika samega. Ce se se v tem delu strinjas z mano si ze na boljsi poti.

Glej kopron poznam ogromno osebkov ki so dobili od boga napotke kako ga iskati, Nevarna samoprevara iluzija Kopron! V imenu katere pobijajo svojo lastno vrsto iz katere izhajajo vojne in vse trpljenje tega sveta, vsi smo religijozna bitja Kopron ok?

To o cemer je pa tu govora pa je samospoznanje, ki je vecno v dusi vsakega cloveka. Eden je prisel do tega. Povezuj, premeci, tuhtaj tekst in bos spoznal. Enostavno tako je in nikakor drugace v vsakem zakljucku, to pa je kristalno jasno.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1471 - 21.05.2008 at 23:02:23
 
JA ,ŽE DOLGO SE NISEM OGLASIL A VEDNO KADAR UTEGNEM,TUDI V SLUŽBI PREBEREM TOLE NAŠE PABERKOVANJE.MORAM REČ ,DA MI JE OD VSEH ALOJZOVIH SOGOVORNIKOV NAJBOLJ ZANIMIV POET.KER ,KO MISLIM DA JE ŽE ČIST NOT PADU-HOČEM REČ VKLOPU  STVAR ,SPET PRIPELJE TAKE OTROČJE ... NO PA SAJ JE V REDU ,MISLIM DA TUDI DRUGI RAVNO ZATO RADI POKUKAJO V TA NAŠ KOTIČEK.
KAR TAKO NAPREJ,KAJ BO ŠELE TEDAJ KO SE BODO V RAZPRAVO VKLJUČILE KAKŠNE UNIVERZITETNE GLAVE ,KI VEDO "VEČ" KOT MI ,HE HE HE ,TO BO ŠELE HEC, A NI RES ? LP  ŽELJKO Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1472 - 21.05.2008 at 23:14:14
 
U res je to s Poetom, hudo oscilira ja saj sem povedal.

In ja to bodo hude, ko bojo visje glavce govorile z Alojzem (se vsi s svojo kvazi resnico proti resnici, so na stiri oci zablokirali kot zaribana kista pri 150 km na avtocesti). Najvecji hec je ker se bodo ulovili v komplikacije ki so samo navidezne ravno zaradi tako prvobitne kmeckologicne enostavnosti. Ni enostavno ravno zato, ker um toliko komplicira, ampak ko se poglobis ni kaj ti postaja jasno da je res vse po istemu kopitu narejeno. Stvarnikova kreacija izgleda tako razlicna a vse deluje po istemu principu.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1473 - 22.05.2008 at 08:12:57
 
Etrex wrote on 21.05.2008 at 22:57:15:
Kopron vidis se spet strinjamo. Stvarnik ne izdela izoliranega zivljenja, logicno ker je on zivljenje samo ter socasno vse v stvarstvu. Smo to zdaj koncno resli bratko?

Naprej... Je bog v cerkvi? Ves da ni, torej je kot se ze ve v slehrnem delcu materije, energije,... tocneje Xmept. Razkolji kos lesa pa ga bos videl in nasel, no to je del njega, tako kot si ti Kopron ok? In tako ne deli duha in svetega duha, ker ravno zato je vse sveto, izraz stvarnika samega. Ce se se v tem delu strinjas z mano si ze na boljsi poti.

Glej kopron poznam ogromno osebkov ki so dobili od boga napotke kako ga iskati, Nevarna samoprevara iluzija Kopron! V imenu katere pobijajo svojo lastno vrsto iz katere izhajajo vojne in vse trpljenje tega sveta, vsi smo religijozna bitja Kopron ok?

To o cemer je pa tu govora pa je samospoznanje, ki je vecno v dusi vsakega cloveka. Eden je prisel do tega. Povezuj, premeci, tuhtaj tekst in bos spoznal. Enostavno tako je in nikakor drugace v vsakem zakljucku, to pa je kristalno jasno.

L.p.


Heh, nekaj že je res, vendar večino tudi NE . Namreč, tukaj spet bredete v skrito past; kot sem vam že prej namignil, se je del osvobojenega duha odvrnil stran od Stvarnika in Njegovega Svetega Duha . In, tako smo dobili nesveti duh . Ta pa , kot sem že povedal, deluje še dandanes zelo močno.

Torej, spoznaj, da le ni vse tako sveto, kot se nekaterim dozdeva .
No, da, ... sveto je le življenje v svojem bistvu, samo po sebi.

Vendar, če se to življenje obrača stran od Prvotnega Življenja, se avtomatsko obrača k smrti , in je že smrt v njem. ( je že skoraj toliko kot smrt, ...  Lips Sealed)
( saj poznate rek " če nisi z nami, si proti nam " , ker sta samo 2 poti iz dveh energij + in -, = da in ne ...  Lips Sealed) .

In, tako smo ob Življenju dobili tudi smrt .

Pa da se vrnemo še malo nazaj ... rešitev je samo v Duhu ,  ki pa leži tudi v naši duši ( torej, je rešitev tudi v nas ).


But there s' more than that, ... Lips Sealed

Pa dober + rešen dan, še naprej , ...

by Boštyxz + #

Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1474 - 22.05.2008 at 10:15:31
 
matijaZ wrote on 21.05.2008 at 23:02:23:
MORAM REČ ,DA MI JE OD VSEH ALOJZOVIH SOGOVORNIKOV NAJBOLJ ZANIMIV POET.KER ,KO MISLIM DA JE ŽE ČIST NOT PADU-HOČEM REČ VKLOPU  STVAR ,SPET PRIPELJE TAKE OTROČJE ...  


Etrex wrote on 21.05.2008 at 23:14:14:
U res je to s Poetom, hudo oscilira ja saj sem povedal.


No dajmo to malo razložiti: po vašem Poet dojame takrat, ko se popolnoma strinja z vami, takrat ko pa pove nekaj drugega, pa pač useka mimo.

V čem se strinjam s Prometejci? V tem, da je Stvarnik vse, kar res pomeni čisto vse. In posledično se strinjam z vsem kar sledi iz tega. Kar pomeni, da je človek Stvarnikov najvišji samo izraz, da je samorealiziran, ne pa tudi samospoznan, se strinjam.

Problem nastane drugje: v načinu kako naj bi človek postal samospoznan. Alojz predlaga, da se eterično telo-dušo znova ujame in da se spominski kod ne porazgubi. On tudi verjame, da je večno fizično življenje tisto kar potrebujemo. Omenja tudi Veliko Cesarstvo, vesoljne brate, ki naj bi bedeli nad nami. S tem zadnjim odstavkom pa se nikakor ne morem strinjati! Tudi se ne morem strinjati z mesojedstvom, pa kaj vam ni jasno, ljudje božji!?!?!?

In iz tega posledično izhaja to, da imama jaz in Alojz popolnoma enako razumsko dojemanje vesolja (stvarnik je vse, realnost ki me obdaja je Stvarnik), ampak Alojz se zadovolji zgolj s tem razumskim opisom sveta, Poet pa hudičevo dobro ve, da razumsko dojemanje ŠE NI dovolj! In zato brska naprej, vse do toka zavesti, ki naj se znova obrne sam vase.

Ker Poet prav dobro ve, da ta samozaveden mehanizem v človeku je iluzija, ker kako za boga naj se delček vesolja čuti ločen od preostale kreacije???!!!!!????!! No pametnjakoviči, ste spoznali, da je to iluzija? Da je iluzija to, da se mi sedaj čutimo ločeni od preostalega sveta??? Ste že prišli do tega???? Saj se Poet ne more drugače pogovarjati z vami kot le preko otročarij, pa še te težko razumete.

V glavnem še enkrat: razumsko razumemo vsi enako, vse je Ena sama Kreacija. Problem je edino v načinu, kako naj človek znova postane samospoznan. In seveda se je potrebno norčevati (oprosti Alojz, samo tvoja opcija je naravnost absurdna) iz Alojzevega načina, ker ne vodi nikamor, razen v še večjo temo! Ki bo trajala večno fizično večnost! To ni način, zato pa Poet toliko kritizira ta aspekt Prometejevega darila, razumete sedaj?

Če mene vprašate, je prava otročarija ravno Alojzev magični sarkofag. To je prava otročarija, kakšna duša s spominskim kodom neki, kakšno večno fizično življenje zaboga, to je slepa ulica.

Pa še en velik problem Prometejcev: Etrex in Alojz vztrajno ponavljata, da pred Alojzem nikoli in nikdar ni bilo nobenega samospoznanega, da je Alojz prvi kateremu je to uspelo. To je hudo napačno razmišljanje. Bil je tu Buddha, bil je tu zagotovo Ramana Maharshi, pa guru Nanak, pa ogromno drugih, zato je to Alojzevo govorjenje o sebi, in tudi drugi Prometejci to govorijo, da je on sam edini, ki je prišel do teh spoznanj, naravnost smešno, otročje in iz hude samoprevarljive trte izvito. Veste, mnogo je bilo samospoznanih, ki pa so spoznali samega sebe ravno zaradi tega, ker so vedeli da razumski opis sveta je slepa ulica! In niso več raziskovali vesolja, njegovih zakonov, niso skušali dojeti delovanje stvarstva, ampak so vedeli da jih bo tako delovanje peljalo stran od sebe. In so se raje obrnili popolnoma navznoter in postali samospoznani - zato se ni nihče ukvarjal z zakoni vesolja, ker te to potegne stran od sebe. Razumete sedaj, v čem je problem in past, razlaganja vesoljnih pojavov? Da te odpelje v kreacijo in stran od sebe.

Poet ima čisto drug pristop k temu, kako naj človek postane samospoznan, Alojz pa je uporabil najlažjo in najbolj poceni metodo, s tem da bo ulovil dušo v zlato posodo, in bo s tem človek spet se spominjal samega sebe. To je, oprostite, naravnost smešno. To človeka spet pelje stran od sebe, torej na konec življenja, v trenutek smrti, ko bo Alojz blagovolil se iti duše-lovca in bo ubogemu prosilcu namenil večno fizično življenje. Toda kdo bo pa Alojza položil v njegov lasten magični sarkofag? Kako bo pa Alojz sam, on ki je Kreator bil ob smrti položen v svojo lastno Kreacijo (no sej razumem, da ga bo kdo drug notri zapekel, toda ali vonjate to prelepo ironijo???)
Back to top
« Last Edit: 22.05.2008 at 13:18:27 by poet »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1475 - 22.05.2008 at 12:08:28
 
Bolj ko spremljam poskuse dialoga na temo prometejevega darila čoveštvu, bolj sem prepričan, da zaradi značilnosti besedila samega dialoga z njim (oz. avtorjem, ki je eno z besedilom oz. se od besedila ne zmore/noče/nima namena distancirati) ni mogoče vzpostaviti. Seveda nas ta nezmožnost iritira (vse, vključno z avtorjem), zato se med seboj tudi tako intezivno mrcvarimo na že skoraj 100 straneh.

Bo poskušal analizairat to iritirajočao nezmožnost dialoškega iskanja resnice, ki je zakodirana v tekst/avtorja prometejevega darila.

Tekst je nedvomno utemljen na mitologiji, tkorekoč univerzalni, ki razrešuje  tako kozmološke dimenzije stvarstva (nastanka in konca oz. cikliranja nastankov/koncev) kot tudi etične/filozofske/religiozne/psihološke dileme bivanja človeštva. Ta mitologijo je kot mitologija lahko povsem živa v svojem energijskem fanatazijsko-sanjskem duhovni prostoru, ki s svojo živostjo oplaja in osmisljuje tudi v  fizično-materialni-izkustveni svet, hkrati pa umre takoj,  ko se njeno živost  skuša vzpostvljat zgolj  na zgodovinskih dejstvih, arheloških dokazih in antropoloških teorijah, s  tehnološkimi napravami ali teozofskimi razpravami.  Skratka, skupaj za alojzem lahko vzamemo človeško  mitologijo kot izvir resnice, a hkrati z njim ta izvir tudi takoj skalimo ali celo zamašimo,  ko začnemo isakat ali celo kreirat znastvene, filozofske ali celo religiozne (npr. čudenže) dokaze, s katerimi bi želeli dokazat resničnost mita.

Zadi zgoraj povedanega se mi prometejevo darilo bere predvsem kot literarni tekst, podobno kot je 'samo' literarni tekst npr. ecovo foucaultovo nihalo. Literatura je resnična v svoji hermetičnosti, z nobenim dilaogom on njej (o zgodbi, usodi junakov)  ji ni mogoče odvzet  njene znotraj literarne resničnosti. Glede na to, kako napak se lotil alojz analize resničnosti  ecove knjige (s tem,  ko je analiziral resničnost avtorjevih izjav in dognanj literarnih junakov  izven literarne resničnosti knjige), se mi je razkrilo, da tudi sam svojega prometejeva darila ni sposoben dojet kot literano delo, ki je resnično samo znoraj svoje hermenavtike. Seveda nas  prometejevo darilo kot literano delo lahko 'zadane' tudi s svojo mitološko sporočilnostjo (ali prav zaradi nje - tako kot nas s svojo sporočilnostjo lahko zadane literarna zvrst pravljica, npr o rdeči  kapici, ki doživi ponovno rojstvo/vstajenje v telesu iz volkovega trebuha), ampak mene osebno najbolj fascinira njegovo sporočilo o smrti mita, ki ga znanost/tehnologija  do konca ubijeta, čeprav naj bi bil njun smisel in ploslanstvo pravzparav samo ta, da ju mit živi oz. v njem utemeljujeta smiselnost svojega obstoja.

Sporočinost tega v sebi zaprtega/nediskutabilnega  literarnega prometejevega darila je zame torej v tem, da sta znanost/tehnologija  z njim uničila  resničnostno podlago, na kateri bi se utemljevali in sta  tako postali utemljena sama na sebi, torej neresnični/neznanstveni.

       
Back to top
« Last Edit: 22.05.2008 at 14:43:25 by titud »  
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1476 - 22.05.2008 at 13:07:49
 
A se nismo rodili kot ljudje zato,da premagamo to svojo naravno determiniranost ter postanemo nadčlovek.oziroma protinaravni človek.

Kaj je ta naša naravna determiniranost,pa naj razmisli vsak pri sebi.

Ne želim nekaj nakladat,a eno je zagotovo,da obstajajo naši bratje in sestre o katerih razlagajo prometejci.

A mnenja sem.da prometejevci že iz helinističnega obdobja predvsem poveličujejo človeka.
Da to že tolk pelje v skrajnost,da druge oblike življenja nič vredna.
V kar dvomim,da se držimo enakega etičnega zakona spoštovaje življenja(vseh oblik).

Tud nekaj je zagotovo, če človeštvo na zemlji zduži kolektivno zavest v eno samo točko(pa naj si bodi kar koli)je to najmočnejša sila vesolja.S katero lahko naredimo kar si koli zamislimo.

To znanje že marsi gdo ima katerega izkorišča v svojo prid.

Sam sem prejel znanje katereo je  na zemljo poslal rod Arkturjancev.

Zato lahko za sebe trdim,da ljubim zemljo in  življenje na zemlji ter sem jo pripravljem branit z vsem raspoložljivimi sredtstvi.

Čeprav se zavedam,da kot vegetarjanec ubijam nekoga ki ljubim,a upam da kmalo zberem tolk moči,da opustim vegetarjanstvo.

Ali ste Prometejvci enakega mnenja?

(Sicer pa ogromne rezerve energije je v tudi v moški spermi.
Pa dajmo narditi prevozna sredtstva na moško spermo...ter reorganizirat bencinske sevise) Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1477 - 22.05.2008 at 16:53:37
 
Pojmi, ki naj bi pomagali razumeti Prometejevo darilo.


Snov-na splošno celotna vesoljna pojavnost, ki ni sevanje. Po relativnostni teoriji se lahko snov pretvarja v energijo in sočasno obratno.
Energija-merilo za stanje fizikalnega sistema (snovne pojavnosti)
Masa- merilo za vztrajnost(snovnega telesa)vztrajnostna masa
     merilo za vpliv gravitacijskega polja na (snovno telo)=težnostna masa. Če obravnavamo maso kot energijo,potem zakon o ohranitvi energije še vedno velja.
Sila-količina medsebojnega učinkovanja teles.Poznamo elektromagnetno silo,gravitacijsko in
šibko ter močno jedrsko silo.

Po teh osnovnih fizikalnih načelih sodobna znanost popolnoma napačno razume in razlaga
celotno vse obsežno vesoljno pojavnost mase-energije,prostora,časa*življenja.


Moja razlaga je dokazljiva in preverljiva po komer koli in hkrati edina pravilna.
V to se bo lahko tisti,ki bo prebral mojo razlago intuitivno prepričal. Četudi ni ne fizik in ni biolog ali antropolog.

Vsaka X masno energetska pojavnost od osnovnega masno energetskega delca pa do vseobsežne
vesoljne me-prostorsko-časovne in življenjske pojavnosti ima znotraj sebe dve sočasno pristne mept* vrednosti, ki sta večno-sedaj v medsebojni sočasni interakciji. Kljub temu
dejstvu pa se obe vrednosti večno-sedaj navzven izražata kot enotna uravnotežena vrednost vse in vsakega X mept* pojava. Ti dve vrednosti sta večno-sedaj v medsebojnem vrednostnem prehajanju druga v drugo. Posledica tega(medsebojnega vpliva)obeh vrednosti je EM sila, ki je hkrati vzrok in posledica vseh sil znotraj vse in vsake posamične X mept*pojavnosti. Ti dve sočasno prisotni vrednosti ovrednotimo znotraj vsakega Xmept* pojava, kot njegovo lastno
INmept*-akumulirano in realizirano Rimept*vrednost vrednost, ki se navzven izražata enotno, kot individualna X mept*pojavnost. To pa posledično in vzročno pomeni večno-sedaj konstantni izraz vse in vsake X mept*. Kako je to mogoče? Realizirana vrednost sočasno prehaja v akumulirano in sočasno obratno akumulirana v realizirano vrednost.

Ko se proces(cikel) izmeničnega samo prehoda konča, se sočasno že samo začenja nov cikel medsebojnega samo prehoda obeh vrednosti znotraj vse in vsake individualne X mept*in tako večno-sedaj vsak konec cikla preko skupne točke Alfa Omega prehoda pomeni nov začetek in vsak začetek pomeni konec starega cikla. To dejstvo pa zopet v ničemer ne spremeni same vesoljne mept*konstantne in sočasno ne spremeni večno-sedanje konstante vsake njene X  
individualne X mept*pojavnosti-od atoma do x galaksije brez izjem.

To pa zopet pomeni vesoljno stvarstvo je večno-sedaj vseobsežna konstanta, kjer je vsaka njena individualna X mept*pojavnost sočasno ravno tako samozadostna, samoohranitvena in samodelujoča X mept*KONSTANTA.
Kje se je naš genij Einstein zmotil? Zmotil se je v enem pomembnem oziroma odločujočem momentu. Einstein ni poznaldejstva, da se vsak X me delec  navzven izraža enotno znotraj sebe. Izraža se skozi dve sočasni prisotni vrednosti, njegove akumulirane in realizirane me
vrednosti, ki temu delcu enako, kot sami vesoljni mept* pojavnosti omogočajo večno-sedaj navzven individualni izraz njemu lastne me konstantne vrednosti.

SEDAJ pa povežite! Če smo pravilno ugotovili, da je sila medsebojno učinkovanje teles. Ima vesoljna in vsaka njena Xmept* pojavnost v bistvu znotraj sebe dve telesi-(vrednosti), ki sta večno sedaj v sočasnem medsebojnem učinkovanju (prehajanju druga v drugo). Česar posledica je EM sila in vse sile znotraj tega X  me delca. Na ta način je ta delec večno-sedaj samo zadostena, samohranitvena in samodelujoča večno sedaj navzven ista me X konstantna pojavnost.
Einstein se je v svoji enačbi samo zapeljal in se izgubil v njej. MC2=E in EC2=M namesto da, bi sprejel podvojen sočasni masno energetski izraz znotraj vse in vsake X me pojavnosti. Če bi bil Einstein samospoznani X metafizični mept* delmetafizične samo manifestirane vesoljne konstante bi lahko izpisal dokončno vesoljno enačbo mept*, ki velja brez izjem za vesoljno in vsako njeno X mept* pojavnost.

Xmept*= INmept* EM AO RImept*=Xmept* Ta enačba je v bistvu modifikacija Einsteinove enačbe, ki namesto svetlobne hitrosti na kvadrat prehoda mase v energijo in obratno pokaže in pravilno izpostavi fizikalno dejstvo sočasnosti dvojnega me izraza INmept-Rimeptin njunega samo prehoda znotraj same vesoljne in vsake njene individualne X mept* pojavnosti.

Zaradi tega naravnega dejstva, ki tu prvič v tem našem sedanjem civizacijskem valu pravilno prikazan in obrazložen lahko brez slepomišenja in raznih nepotrebnih filozofiranj
sprejmemo dejstvo: da je celotna vesoljna mept* samo pojavnostin sočasno vsak njen individualni Xmept* izraz večno-sedaj samozadostna, samo ohranitvena in samo delujoča mept* konstanta.  
Vesoljna in vsaka njena individualna X mept* ni nikoli nastala in ne bo nikoli kiončala, ker je sama po sebi večno-sedaj samo zadostna, samoohranitvena in samo delujoča mept* vesoljna samo manifestacija mase-energije,prostora,t.časa*življenja. Vesoljno stvarstvo večno-sedaj znotraj sebe sočasno umira in se sočasno tudi samorojeva zaradi že obrazložene zakonitosti dvojnega sočasnega mept in * ŽIVLJENJSKEGA IZRAZA. Moški ženskiprincip INmept*-Rimept* je naravna samoreprodukcija življenja, kjer vsaka smrt sočasno pomeni rojstvo ali konec in nov začetek cikla in tako večno-sedaj. Življenje ni nikoli nastalo in ne bo nikoli končalo, ker
mu vlada ista zakonitost kot vsej ostali mept pojavnosti. Življenje človeštva ima navzven enoten izraz (človek)ki je sočasno izraz dveh vrednosti INmept*-ženski in RImept*moški izraz, zato oba večno-sedaj skupaj navzven izražata- poenotno človeško vrednost. Tako kot ima človek navzven poenoten izraz dveh sočasno prisotnih vrednosti,ki sta večno-sedaj v medsebojni interakciji, tako isto se izraža tudi ostalo življenje v lastni individualni življenjski samoreprodukciji vrste.  


IZRAZI Vesoljne samorealizirane večno-sedanje individualne mept* pojavnosti


Človek, je najvišja možna individualna samo zavedna vesoljna snovna samorealizacija ali najvišja možna metafizična samo manifestacija vesoljne mept*konstante s svobodno voljo samo odločanja o lastni mept*pojavnosti.  
Danes smo Zemljani samo samo zavedni individualni del vesoljne mept* konstante.Nismo pa še Elohim samo spoznani ljudje, kot najvišji možni metafizični individualni samo pojav same vesoljne mept* konstante-Stvarnika samega, če hočete.

Elohim -samospoznani, samo odgovorni ljudje, ki vedo, da so odgovorni, prostovoljno zavezani celotni vesoljni pojavnosti življenja. Elohim so ciklični sejalci, varuhi in prostovoljno zavezani skrbniki vesoljnega *živlenja.

Emanuel- v novem civilizacijskem ciklu prvi človek, ki je ponovno samospoznani individualni metafizični samospoznani izraz same vesoljne mept* samomanifestacije.                        
Emanuel je sočasno vzročno in posledično tako prva metafizična samorealizacija,ki v nekem vesoljnem (geografskem)ciklu npr. Zemlji prva kot človek spozna vse skrivnosti in zakonitoti
same vesoljne mept* konstante katere individualni samo realizirani del je večno-sedaj že, kot človek sam.

X mept* je vsaka individualni mept* pojavnost od kvarka do galaksije kot idividualni del samorealizirane vesoljne mept* konstante, ki izraža većno-sedaj iste atribute X mept*konstante.

Galaksija-naša velika mati našega galaktičnega občestva. Največja individualna Xmept* samo manifestacija vesoljne konstante mept*. Galaksijo sestavljajo planetarne zvezdne kopice -osončja na katere se vežejo satelitska osončja in galaktična črna luknja. Sistem ciklično
večno-sedaj po načelu enotne naravne zakonitosti večno-sedaj ohranja isto Xmept* konstanto.

Posamični galaktičen cikel od samo zlitja do ponovnega samozlitja traja približno 150 milijard zemeljskih let in tako večno-sedaj. Satelitska osončja imajo tako, kot naše celice posamični cikel od samo zlitja do samo zlitja 15 milijard zemeljskih let. Naše celice so jete v gravitacijsko polje našega telesa ravno tako so satelitska osončja ujeta v gravitacijsko polje galaksije sistem je vesolojno enoten.

Galaksija ravno tako izmenižno EM valovi-rotira skozi svoje štiri letne čase tako, kot naša Zemlja vendar premo sorazmerno velikosti daljši čas.Eno galaktično leto traja 28000 zemeljskih let. Ker pa naši možgani samodejno delujejo na osnovi galaktičnega EM valovanja
rotacije. Iz tega vzroka 14000 let civilizacije galaktičnega severa rastejo juga pa padajo in sočasno obratno 14000 let južne civilizacije rastejo in severne padajo.Ta pojav imenujemo galaktični civilizacijski planetarni cikel.Od tu izhaja t.i. izguba človeškega samospoznanja
in od tu izhaja cikel naše ponovne samospoznaje.

RELIGIJA- Izhaja iz upanja vsakogar med nami, da postane ponovno samo spoznani idividualni življenjski izraz same vesoljne mept* konstante-Stvarnika.

Vera je individualna pot, ki sledi izgtubljeno teološko civilizacijsko zapuščino iz zadnjega civilizacijskega vala.
Ateizem je enako naš religijozni izraz, ki pa ni vezan na civilizacijsko teološko izročilo.

Teologija je v bistvu ciklični civilizacijski avto sistem hrambe izgubljene naše izgubljene civilizacijske samospoznaje.

Izvirni greh-Izvirnega greha ne morejo storiti nesamospoznani ljudje mi npr.; Izvirni greh lahko storijo samo samospoznani Elohim. Izvirni greh pomeni to da so se Elohim uprli služiti vesoljnemu življenju. Takšni Elohim so po svojih bratih izločeni iz občestva samo spoznanih
fizično večnih v občestvo smrtnih kjer se pokoravajo za ta svoj samoupor.  

L.P.
Alojz
Back to top
« Last Edit: 22.05.2008 at 18:18:31 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1478 - 22.05.2008 at 17:16:31
 
Ti tud-Jaz tud

Upam,da sva se oba iz pravljičnega sveta preselila v realni svet kjer se vsa in vsaka vesoljna dejstva dajo pojasniti in razumeti.Mogoče želim postopno pokazati vse možnosti,ki jih moje samo spoznanje nudi človeštvu. Sledim zgolj svojemu poslanstvu in ničesar drugemu zato imaš mogoče napačen občutek,da ne dopuščam diskusije in zanjo nisem odprt.
Iskreno sem vesel,da si se končno javil.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1479 - 22.05.2008 at 18:44:50
 
From Sandib & Alojzij ;
Galaksija ravno tako izmenižno EM valovi-rotira skozi svoje štiri letne čase tako, kot naša Zemlja


Joj, vidiš, Alojzij, tudi tukaj, pri tako enostavni računici si se (spet) uštel :

1 + 1 = 2  Exclaim, in nikakor ni 4  Roll Eyes + nikoli ne bo Cool. Namreč, gre za 2 osnovna letna časa, ostalo so samo prehodi zime + poletja  Cool.
A tega tudi nisi vedel ?  Huh

Sicer pa si dokaj dobro razložil tole vseskupaj, ( no, z manjšimi napakami, seveda  Roll Eyes) ... če bi le še kdo kaj več razumel bistvenega ...  Cry

Pa dober + bistven dan, še naprej, ...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1480 - 22.05.2008 at 20:36:07
 
Kopron

Prosim te razsvetli me ! Po mojem gre takole 4xsever 4x jug so štiri vrednosti,ki so večno sedaj ena vrednost če hočeš nespremenjena.
Ko je na severu poletje je na jugu sočasno jesen itd .Vrednost je vedno 1.-ena in ista! Kopron se vidiva na Veneri pri kašnih +5ooCelzija.
Glej da se ne pregoriš v svojem  božjem iskanju na Veneri!

Mi v Trbovljah smo včasih rekli: saj si mogoče fejst dec, si pa res  težk kot nohšiht.


lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1481 - 22.05.2008 at 22:06:46
 
Hmm, kaj , ... a so zdaj štirje Severi , in potem še štirje Jugi Shocked Shocked ?
To pa bo nekaj , ... Huh Wink

Hmm, ja, okej, Alojz, ... kaj pa če se raje vidiva na Saturnu, na prostem pri sobni temperaturi ?  Roll Eyes To bi pa že šlo , a ne  Roll Eyes ?
Jaz bi raje to, ...ker je bolj ziher + lepše  Cool.

Kaj meniš ?

+ lep večer, še naprej , ...

by Boštjan Z. + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1482 - 23.05.2008 at 17:19:02
 
Vsem

Kako simptomatično ko pride realnost in malo težji tekst v katerega ni vključenih nikakršnih pravljic postane vse tiho. Ni več kalne vode za ribiče v kalnem?

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1483 - 23.05.2008 at 19:21:32
 
Alojz in Sandib wrote on 23.05.2008 at 17:19:02:
Vsem

Kako simptomatično ko pride realnost in malo težji tekst v katerega ni vključenih nikakršnih pravljic postane vse tiho. Ni več kalne vode za ribiče v kalnem?

Lp Alojz


... ker tišina ti govori, da nimaš prav ... Jo slišiš, kako glasna je?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1484 - 23.05.2008 at 20:37:57
 
Alojz in Sandib wrote on 23.05.2008 at 17:19:02:
Vsem

Kako simptomatično ko pride realnost in malo težji tekst v katerega ni vključenih nikakršnih pravljic postane vse tiho. Ni več kalne vode za ribiče v kalnem?

Lp Alojz


Potem priznavate, da so vsi vaši dosedanji teksti vsebovali pravljice? Lepo napredujete, g. Alojz, se vam že malo bolj svita o svetu v katerem živite. Še malo in zmožni boste zlezti iz svojega razumskega zapredka, v katerega ste se tako nesrečno zapredli. Kot pajek v svojo lastno mrežo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 97 98 99 100 101 ... 764