Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 760 761 762 763 764 
(Read 1077031 times)
balincek
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11415 - 28.12.2013 at 15:35:16
 
Spet je leto naokoli. Morda kakšne novice glede samodejnega magnetnega agregata ? Bo zadeva kdaj ugledala luč sveta ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11416 - 08.03.2014 at 21:33:19
 
Za Alojza, če še kaj dela na svojem projektu: http://forum.kvarkadabra.net/viewtopic.php?f=21&t=5447
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11417 - 09.03.2014 at 22:21:29
 
Alojz naj malo tu kaj novega napiše, da kaj bo s strojem...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11418 - 06.10.2014 at 18:48:29
 
Robi wrote on 08.03.2014 at 21:33:19:
Za Alojza, če še kaj dela na svojem projektu: http://forum.kvarkadabra.net/viewtopic.php?f=21&t=5447

Robi to so vse stare zadeve.Trenutno sem v zastoju,ker je referentka,ki mi magneti zbolela. Vsi modeli,ki so tu prikazani nimajo možnosti za pravo samo delovanja. Moj bo deloval 100% _višja sila me malo ovira. Lp alojz Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11419 - 08.10.2014 at 19:24:14
 
Alojz wrote on 06.10.2014 at 18:48:29:
Robi wrote on 08.03.2014 at 21:33:19:
Za Alojza, če še kaj dela na svojem projektu: http://forum.kvarkadabra.net/viewtopic.php?f=21&t=5447

Robi to so vse stare zadeve.Trenutno sem v zastoju,ker je referentka,ki mi magneti zbolela. Vsi modeli,ki so tu prikazani nimajo možnosti za pravo samo delovanja. Moj bo deloval 100% _višja sila me malo ovira. Lp alojz Wink

Želim ti, da bi ti res uspelo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11420 - 23.12.2014 at 10:39:32
 
Vsem!
V mesecu februarju javim ali sem uspel v svojem 30 letnem delovanju.Vsi elementi  samodejnega magnetnega agregata so pri monterju.Resnica se bo izkazala meni v prid 100%.Pozdrav vsem in vse dobro vsem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
balincek
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11421 - 23.12.2014 at 11:22:44
 
Alojz, držim pesti za Vas. Upam, da zmaga razum in zdrava pamet, skratka da Vam uspe, kar ste si zamislili in da zadeva ne bo nikoli prišla v napačne roke.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11422 - 23.12.2014 at 12:23:11
 
prave roke so izključno od useh
Wink

nameravam da ti rata Alojz
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11423 - 26.12.2014 at 14:01:32
 
Alojz wrote on 23.12.2014 at 10:39:32:
Vsem!
V mesecu februarju javim ali sem uspel v svojem 30 letnem delovanju.Vsi elementi  samodejnega magnetnega agregata so pri monterju.Resnica se bo izkazala meni v prid 100%.Pozdrav vsem in vse dobro vsem.

Tudi tebi lep pozdrav, vsaj upam da bo tokrat res dokončno delovalo 100% ker je minilo preveč časa...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11424 - 26.12.2014 at 19:37:16
 
Pečati
1 Videl sem, kako je Jagnje odtrgalo prvega izmed sedmih pečatov. Nato sem slišal prvo izmed štirih živih bitij, kako je reklo z glasom kakor grom: »Pridi!« 2 In glej, prikazal se mi je bel konj, in tisti, ki ga je jezdil, je imel lok. Jezdec je dobil venec in odšel kot zmagovalec in da bi zmagal.
3 Ko je odtrgalo drugi pečat, sem slišal, kako je drugo živo bitje reklo: »Pridi!« 4 Tedaj je prišel drug konj, rdeč kot ogenj. Tistemu, ki ga je jezdil, je bilo dano odvzeti mir z zemlje, tako da se ljudje koljejo med seboj. In dan mu je bil velik meč.
5 Ko je odtrgalo tretji pečat, sem slišal, kako je tretje živo bitje reklo: »Pridi!« In glej, prikazal se mi je črn konj, in tisti, ki ga je jezdil, je držal v roki tehtnico. 6 In slišal sem kakor glas, ki je govoril sredi štirih živih bitij: »Merica pšenice po denariju in tri merice ječmena po denariju! Olju in vinu pa ne delaj škode!«
7 Ko je odtrgalo četrti pečat, sem slišal glas četrtega živega bitja, ki je reklo: »Pridi!« 8 In glej, prikazal se mi je konj mrtvaško blede barve. Tistemu, ki ga je jezdil, je bilo ime Smrt, za njim pa je prihajalo Podzemlje. In dana jima je bila oblast nad četrtino zemlje, da morita z mečem, z lakoto, s smrtjo in z zverinami zemlje.
9 Ko je odtrgalo peti pečat, sem videl ob vznožju oltarja duše pomorjenih zaradi Božje besede in zaradi pričevanja, ki so ga dajali.
10 In zavpili so z močnim glasom: »Doklej, o Vladar, ki si svet in resničen, ne boš sodil in maščeval naše krvi nad prebivalci zemlje?« 11 Tedaj je vsak izmed njih dobil belo oblačilo in rečeno jim je bilo, naj potrpijo še malo časa, dokler se ne dopolni število njihovih soslužabnikov in njihovih bratov, ki morajo biti umorjeni kakor oni sami.
12 Ko je Jagnje odtrgalo šesti pečat, sem videl, da je nastal velik potres. Sonce je počrnelo kakor žimnata vrečevina, vsa luna je postala kakor kri 13 in zvezde na nebu so popadale na zemljo, kakor smokva otrese nezrele sadeže, če jo premetava silovit veter. 14 Nebo se je odmaknilo, kakor če se zvije zvitek, in vse gore in otoki so se premaknili s svojih mest. 15 Kralji zemlje in velikaši, vojaški poveljniki in bogatini, mogočniki in sploh vsi, sužnji in svobodni, so se tedaj poskrili po votlinah in po gorskem skalovju. 16 In so rekli goram in skalovju: »Padite na nas in skrijte nas pred obličjem njega, ki sedi na prestolu, in pred Jagnjetovo jezo! 17 Kajti prišel je veliki dan njune jeze in kdo bo mogel obstati?«

Dve zveri
1 Nato sem videl zver, ki je vstajala iz morja. Imela je deset rogov in sedem glav, na rogovih deset diademov in na svojih glavah bogokletno ime.
2 Zver, ki sem jo videl, je bila podobna panterju: noge je imela kakor medved, gobec pa kakor lev. Zmaj ji je dal svojo moč, svoj prestol in veliko oblast. 3 Ena od njenih glav je bila videti ranjena na smrt, a njena smrtna rana se je pozdravila. Vsa zemlja je šla polna začudenja za zverjo. 4 Ljudje so molili zmaja, ker je dal oblast zvéri, molili so tudi zver in govorili: »Kdo je podoben zvéri in kdo se more bojevati z njo?«
5 Zvéri so bila dana usta, s katerimi je govorila objestnosti in bogokletstva. Dana ji je bila oblast, da to počenja dvainštirideset mesecev. 6 Odprla je usta, da je preklinjala Boga: preklinjala je njegovo ime, njegovo bivališče in tiste, ki prebivajo v nebesih. 7 Dopuščeno ji je bilo, da je začela vojno s svetimi in jih premagala.
Dana ji je bila oblast nad vsakim rodom, ljudstvom, jezikom in narodom. 8 Zver bodo molili vsi prebivalci zemlje, katerih imena že od začetka sveta niso vpisana v knjigo življenja Jagnjeta, ki je bilo zaklano.
9 Če ima kdo uho, naj prisluhne!
10 Če je komu namenjeno ujetništvo,
pojde v ujetništvo.
Če mora kdo umreti od meča,
bo umrl od meča.
Tukaj je stanovitnost in vera svetih.
11 Nato sem videl drugo zver, ki se je vzdigovala iz zemlje: imela je dva rogova, podobna jagnjetovim, govorila pa je kakor zmaj. 12 Ta je izvajala vso oblast prve zveri v njeni navzočnosti in priganjala zemljo in njene prebivalce, naj molijo prvo zver, ki se ji je bila smrtna rana pozdravila. 13 Delala je velika znamenja, tako da je celo vpričo ljudi priklicala ogenj z neba. 14 Zaradi teh znamenj, ki jih je bilo dano delati vpričo zveri, je zavajala prebivalce zemlje. Prebivalcem zemlje je namreč rekla, naj postavijo podobo za zver, ki je bila ranjena z mečem, pa je potem oživela.
15 Dano ji je bilo tudi oživiti podobo
zverí, tako da je podoba celo spregovorila in dala pobiti vse, ki podobe zverí niso molili. 16 Dosegla je, da so si vsi, mali in véliki, bogati in reveži, svobodni in sužnji, morali dati vtisniti na desnico ali na čelo žig. 17 Nihče ni smel ne kupovati ne prodajati, samo tisti, ki je imel žig, se pravi ime zveri ali število njenega imena. 18 Tu je modrost. Kdor ima um, naj izračuna število zveri: je namreč število človeka. To število pa je šeststo šestinšestdeset.



Novi Jeruzalem
9 Zatem je prišel eden izmed sedmih angelov, ki so držali sedem čaš, napolnjenih s sedmimi poslednjimi nadlogami, in mi je spregovoril: »Pridi, da ti pokažem zaročenko, Jagnjetovo nevesto!« 10 Nato me je angel v Duhu odnesel na veliko in visoko goro ter mi pokazal sveto mesto Jeruzalem, ki je prihajalo z neba od Boga 11 in je imelo Božje veličastvo. Njegov sijaj je bil podoben najdražjemu kamnu, kamnu, kakor je kristalni jaspis. 12 Mesto je imelo veliko in visoko obzidje, v njem je bilo dvanajst vrat, na vratih je bilo dvanajst angelov in na njem so bila napisana imena, ki so imena dvanajstih rodov Izraelovih sinov. 13 Troje vrat je gledalo proti vzhodu, troje vrat proti severu, troje vrat proti jugu in troje vrat proti zahodu. 14 Obzidje mesta je slonelo na dvanajstih temeljnih kamnih, na njih pa je bilo dvanajst imen dvanajstih Jagnjetovih apostolov.
15 Tisti, ki je govoril z mano, je imel merilo, zlato trstiko, da bi izmeril mesto, njegova vrata in njegovo obzidje. 16 Mesto je bilo zidano na štiri vogale in njegova dolžina je bila tolikšna kakor njegova širina. Angel je s trstiko izmeril mesto: merilo je dvanajst tisoč stadijev. Njegova dolžina, širina in višina so bile enake. 17 Izmeril mu je tudi obzidje: visoko je bilo sto štiriinštirideset komolcev. To je človeška mera, ki je tudi angelova. 18 Gradivo mestnega obzidja je iz jaspisa, mesto pa iz suhega zlata, podobnega čistemu kristalu. 19 Temelji mestnega obzidja so bili okrašeni z vsakovrstnim dragim kamenjem: prvi temeljni kamen je bil jaspis, drugi safir, tretji halkedon, četrti smaragd, 20 peti sardoniks, šesti sardij, sedmi hrizolit, osmi beril, deveti topaz, deseti hrizopraz, enajsti hijacint, dvanajsti ametist. 21 In dvanajst vrat je bilo dvanajst biserov: posamezna vrata so bila iz enega samega bisera. Cesta skozi mesto pa je bila iz suhega zlata kakor prosojen kristal.
22 Svetišča nisem videl v njem, kajti njegovo svetišče je Gospod, Bog, vladar vsega, in Jagnje. 23 Mesto ne potrebuje ne sonca ne lune, da bi mu svetila, kajti razsvetljuje ga Božje veličastvo in njegov svetilnik je Jagnje. 24 Narodi bodo stopali v njegovi svetlobi
in kralji zemlje bodo prinašali vanj svoj sijaj.
25 Njegova vrata se podnevi ne bodo nikdar zapirala, kajti tam noči ne bo. 26 Vanj bodo prinašali slavo in čast narodov. 27 Vanj ne bo nikdar stopilo nič nečistega, tudi ne, kdor počenja gnusobo in laž, ampak bodo vstopili samo tisti, ki so vpisani v Jagnjetovi knjigi življenja.
22
1 Nato mi je pokazal reko žive vode, bleščečo kakor kristal, ki je izvirala od prestola Boga in Jagnjeta. 2 Po sredi njegove ulice in na obeh straneh reke pa raste drevo življenja, ki dvanajstkrat rodi in daje svoj sad vsak mesec. Listje tega drevesa je zdravilo narodom. 3 Nobenega prekletstva ne bo več. V njem bo prestol Boga in Jagnjeta, ki mu bodo služili njegovi služabniki. 4 Gledali bodo njegovo obličje in njegovo ime bo na njihovih čelih. 5 Noči ne bo več in ne bodo potrebovali ne luči svetilke ne sončne luči, kajti razsvetljeval jih bo Gospod Bog in kraljevali bodo na veke vekov.

Koda vse bolj jasna se kar sama razkriva... Cheers..2015 Smiley
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11425 - 27.12.2014 at 00:22:19
 
Etrex -> Ne vem za kakšno kodo gre, povej malo več, če ti je bilo vse jasno?  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11426 - 27.12.2014 at 12:55:49
 
Ljudska izrocila, sveti spisi,... To si najlazje predstavljamo kot otroku ko nekaj objasnis, mu ne objasnis na tvojem nivoju, ampak prilagojeno njegovi stopnji zavesti, ko otrok zraste dojame resnicen pomen sporocila.
Tako je isto s civilizacijo, to sem prilepil iz nove zaveze- razodetja. Tko malo bolj znane prilike, ki imajo se pridih umetnosti. Govorijo pa o koncu civilizacijskega cikla. Vse je simbolicno, dan ali mesec je lahko leto, zivali so simboli itd.
Recimo kdo je zver, se pove da je stevilo zveri stevilo cloveka?

Na zacetku civilizacija v nevednosti osvaja, na koncu cikla ko je civilizacija ze tako tehnolosko razvita, pa zeli narediti najhujse, pescica ki ima kontrolo ze nad vsem, hoce imet se kontrolo nad clovekom, torej popolna kontrola in oblast nad vsem. Ljudje morejo popolnoma ozavestit to dejstvo, zaslepljenost.

Ampak kakorkoli, clovek danes misli da je nevem kaj, ne more uit naravnim zakonom, kar simbolizirajo 4 jezdeci apokalipsi, so enostavno sever, jug, v...,z... torej delovanje el. magnetnega polja povsod v ciklih, osoncij, atomov,... vsega tako kot tudi zemlja zaradi tega pride do konca cikla. Takrat se veljaki lahko skrijejo v se vecje bunkerje, kot vse ostalo so ujeti v simfonijo univerzuma  Wink Pri tem ti ne pomaga nobena tehnologija, le poznavanje teh osnovnih zakonitosti samih, to je pa kodirano v zapuscini Smiley
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11427 - 28.12.2014 at 12:10:36
 
Torej šeststošestinšestdeset je število peščica ljudi na svetu, ki se imenujejo kot zver, kajne, ampak kdo je v resnici zver, človek, žival ali kdo že? Roll Eyes

"...vsega tako kot tudi zemlja zaradi tega pride do konca cikla." -> Ali veš kdaj približno se tu konča cikel?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11428 - 28.12.2014 at 18:26:12
 
Vem sam okvirno, nebi rekel da ta stevilka govori o stevilu ljudi ma kak drug pomen. Sam kako ni jasno da je simbol-zver lahko le clovek? Kaksna zival? Upam da se zajebavas Smiley Sej pravim vse je simbolicno. Recimo: Zmaj je dal zveri oblast. Zmaj predstavlja moc, velicasnost, plemenitost in ne nekaj slabega. Tako da verjetno predstavlja nevedno vojsko, policijo ki brani zver Smiley Tko o ciklih pa je itak ze v temi napisano ogromno. Smo na vrhu cikla in to se ve Smiley Zdaj pa kot je blo ze zapisano prehajamo v galakticno jesen, mislim da je ze dovolj znakov samo zadnje leto kaj je naredila voda da ni dvoma, da prehajamo v cas ko voda postosi Smiley
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11429 - 29.12.2014 at 12:00:12
 
Hvala za dobre želje. Vsem Srečno in zdravja polno 2015.

Lp Alojz
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 760 761 762 763 764