Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 730 731 732 733 734 ... 764
(Read 1114566 times)
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10965 - 17.02.2012 at 22:34:48
 
titud wrote on 17.02.2012 at 14:09:11:
Quote:
Ni rečeno, lahko se vzame kot prerokba, ki ni ideologizirana in tudi ne kot dogma. Ni vsak prerok ideolog ali vernik. No, so pa v veliki meri mentalno bolani. In struktura mita ti tega ne more pokazati.

Lp,Igor


Mitološko strukturo besedila lahko za izražanje uporablja vsakdo, vendar ga ta še ne naredi za preroka/vizionarja/modreca. Je samo ena od  oblik izražanja določenih čustvenih stanj, občutij in vedenj/videnj (magari blodnjavih), ki je pač najprimernjša zaradi svojih  prednosti oz. kljub omejitvam. Kot taka se lahko izkaže za družbeno relevantno ali pa tudi ne, struktara besedila sama po sebi ne garantira  te družbene relevantnosti. Tko kot tudi pesni lahko vsakdo, ki se mu taka besedilna oblika z vsemi prednostmi in omejitvvam zdi najprimernjša besedilna zvrst za izražanje, pa zato še ni noben umetnik.          

To je pač tvoj pogled, ki je uraden od inštitucije, ki se ji pravi znanje, ker naj bi bilo dejstvo. Vendar imaš tudi druge poglede, ki vidijo dejstvo drugače ne preko spomina in primerjave z znanstveno sprejeto terminologijo. Pesnik, ki se identificira kot pesnik je za sebe pač pesnik, pa če ga javnost sprejema kot nekega umetnika ali ne. Naziv umetnik je že neka norma.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10966 - 17.02.2012 at 22:41:32
 
Etrex wrote on 17.02.2012 at 22:16:10:
ego-3p wrote on 17.02.2012 at 20:42:46:
Tudi ladje inkubatorji in elohimi so fajn prebarvani z iluzionorno čarobnostjo , samo ker je verjetno druge barve pa še sveti se malo  in ne vidiš .


Ma kaksne druge barve neki.

Nevem kot kaj ti dojemas elohime, jaz govorim o ljudeh, ki zivijo z spoznanjem vesoljne zakonitosti in ne nekih bedastih reptiloidih iz risanke... Carobno? Nic posebnega, zelo naravnega to pod st. 1.

In pod 2. Ceprav nimamo nobenih direktnih dokazov da je zivljenje samo na zemlji, je hudo jasno da ni samo na zemlji, ker to ze pticki civkajo je tako?

Kajti ce trditev 1 in 2. negiras, pades edino se v kake RKC dogme in se to one izvorne o zemlji kot srediscu vesolja Grin

Torej o kaksnih barvah in svetenju zaboga govoris?

Povej je po tvoje tako, al kako drugace mislis da je, zdaj ko sem ti pojasnil?

Ma kaj se sekirata, čaroben bi rad bil vsak čarovnik/ca. Pa kaj. In elohimi bi zgleda tudi radi bili ali jih pa ti hočeš videti takšne.
Alojz jih sigurno nima za neke čarovnjakeniti ne za mitska bitja.
Meni je pa tako vseeno za njih Smiley

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10967 - 17.02.2012 at 23:19:19
 
Etrex wrote on 17.02.2012 at 22:16:10:
ego-3p wrote on 17.02.2012 at 20:42:46:
Tudi ladje inkubatorji in elohimi so fajn prebarvani z iluzionorno čarobnostjo , samo ker je verjetno druge barve pa še sveti se malo  in ne vidiš .


Ma kaksne druge barve neki.

Nevem kot kaj ti dojemas elohime, jaz govorim o ljudeh, ki zivijo z spoznanjem vesoljne zakonitosti in ne nekih bedastih reptiloidih iz risanke... Carobno? Nic posebnega, zelo naravnega to pod st. 1.

In pod 2. Ceprav nimamo nobenih direktnih dokazov da je zivljenje samo na zemlji, je hudo jasno da ni samo na zemlji, ker to ze pticki civkajo je tako?

Kajti ce trditev 1 in 2. negiras, pades edino se v kake RKC dogme in se to one izvorne o zemlji kot srediscu vesolja Grin

Torej o kaksnih barvah in svetenju zaboga govoris?

Povej je po tvoje tako, al kako drugace mislis da je, zdaj ko sem ti pojasnil?

Ni oguljeno je samo prebarvano na novo, sveti se pa zato da je bolj zanimivo .
Zaboga? zaboga saj ni samo rkc in še dve tri teorije , jih je mali miljon probi se odločat od vseh kira je prava če se že odločaš .Tako ene par jih pogledat je potem lahko trdit kako je zihr dokazljivo vse ,kar pa po tvojem odzivu sodeč ni videt da je tako ziher  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10968 - 17.02.2012 at 23:35:58
 

SAm resnično ne vidim nikjer mistike,niti v izvenzemeljskem življenju.Nikogar nimam za nadbitja,ampak vse razumem kot vesoljni samoproces krožne samorotacije,kjer se vse ciklično vrača preko točke sedaj na izhodišče.
Če to drži potem mi naseljujemo Zemljo v ciklih.Če drži struktura-zgradbe galaksije je to potrjeno.
DEjstvo je,da je pa vse potrebno materijalno in s poskusi dokazati.

Moj namen ni nikomur vsiliti svoj pogled,jaz sporočam svojega.

Hvala bogu vsak naj ima svoj pogled na svet.Več glav več ve!

Nasprotovanje mojim tezam me v bistvu ne gane ravno preveč,če se pri nestrinjanju ne žali moje osebe z raznimi pridevniki..

Vedno imam rad debato,kjer se zadeve argumentirajo vsaj s kakšnim spisom ,ki premore več kot tri stavke obsojanja. Največkrat  pa se v takih kratkih obsodbah bolj opazi neka jeza kot nek realen razmislek. NIkogar za nič ne obsojam.NIsmo vsi enaki in celo zelo žalostno bi bilo,če bi bili! Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10969 - 17.02.2012 at 23:36:01
 
Nekateri verjamejo, da je celoten nas zaznaven svet le percepcija uma.
In to tako dobesedno, da je naprimer mesec dobesedno le v nasih "glavah"

Te teorije so tako faljene, sodijo pa v kategorijo skrajno vzhodnjaske miselnosti.
Zdaj bom razlozil zakaj.
Elementarno na nivoju planetov, kaj sele galaksij, je tako velicastno in vseobsezno, da pade clovekova mentalna zmoznost kot kapljica v neskoncen ocean.

Izgleda da se isce po vsej sili odkrit voditelja(je), nekaksen vzrok elementarne realnosti. Tako dobimo tudi druge skrajneze, ki verjamejo da je bog voditelj realnosti.

Zahodna miselnost, je dosti bolj prizemljena, saj verjame da so zakonitosti, na katere pac ne moremo vplivat, to je splosno sprejeta znanost na danasnjemu nivoju.
Problem je da je danasnja znanost, le se ena veja za katero stoji interes in denar.

Tako to je v osnovi to, clovestvo na nivoju danes.
Resnica bi morala biti kombinacija obojega, imas miljon drugih nians ki so vmes.

Ampak ko najdes vmesno, nicno tocko si na konju, to je v vseh pogledih.

Veliko je teorij, le malo pa resnicnih in razumnih.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10970 - 17.02.2012 at 23:39:17
 
Quote:
Etrex wrote on 17.02.2012 at 22:16:10:
ego-3p wrote on 17.02.2012 at 20:42:46:
Tudi ladje inkubatorji in elohimi so fajn prebarvani z iluzionorno čarobnostjo , samo ker je verjetno druge barve pa še sveti se malo  in ne vidiš .


Ma kaksne druge barve neki.

Nevem kot kaj ti dojemas elohime, jaz govorim o ljudeh, ki zivijo z spoznanjem vesoljne zakonitosti in ne nekih bedastih reptiloidih iz risanke... Carobno? Nic posebnega, zelo naravnega to pod st. 1.

In pod 2. Ceprav nimamo nobenih direktnih dokazov da je zivljenje samo na zemlji, je hudo jasno da ni samo na zemlji, ker to ze pticki civkajo je tako?

Kajti ce trditev 1 in 2. negiras, pades edino se v kake RKC dogme in se to one izvorne o zemlji kot srediscu vesolja Grin

Torej o kaksnih barvah in svetenju zaboga govoris?

Povej je po tvoje tako, al kako drugace mislis da je, zdaj ko sem ti pojasnil?

Ma kaj se sekirata, čaroben bi rad bil vsak čarovnik/ca. Pa kaj. In elohimi bi zgleda tudi radi bili ali jih pa ti hočeš videti takšne.
Alojz jih sigurno nima za neke čarovnjakeniti ne za mitska bitja.
Meni je pa tako vseeno za njih Smiley

Lp,Igor


Zdaj ne vem, si falil post naslovljen za ego-3pa in ga napisal meni?

Ker jaz ravno o tem govorim da ni carobnjakov in mistike. Roll Eyes
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10971 - 17.02.2012 at 23:49:26
 
Etrex wrote on 17.02.2012 at 22:16:10:
Ma kaksne druge barve neki.

Nevem kot kaj ti dojemas elohime, jaz govorim o ljudeh, ki zivijo z spoznanjem vesoljne zakonitosti in ne nekih bedastih reptiloidih iz risanke... Carobno? Nic posebnega, nekaj zelo naravnega to pod st. 1.

In pod 2. Ceprav nimamo nobenih direktnih dokazov da je zivljenje samo na zemlji, je hudo jasno da ni samo na zemlji, ker to ze pticki civkajo je tako?

Kajti ce trditev 1 in 2. negiras, pades edino se v kake RKC dogme in se to one izvorne o zemlji kot srediscu vesolja Grin

Torej o kaksnih barvah in svetenju zaboga govoris?

Povej je po tvoje tako, al kako drugace mislis da je, zdaj ko sem ti pojasnil?


Evo Igor, se enkrat preberi, ker ves cas govorim da ni misteriev in podobne navleke.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10972 - 18.02.2012 at 00:00:18
 
Ja, kaj idealiziraš jih z nekakšnimi poznavalci vesoljne zakonitosti. Torej jih imaš za neke strokovnjake.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10973 - 18.02.2012 at 00:20:37
 
Quote:
Ja, kaj idealiziraš jih z nekakšnimi poznavalci vesoljne zakonitosti. Torej jih imaš za neke strokovnjake.

Lp,Igor


Tomaž prepovedano je poslušati druge. Strokovnjak je  lahko samo eden,in ta ve vse!V tem stilu je potrebno razumeti. Čim razmišljaš in poslušaš druge si že ujetnik. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10974 - 18.02.2012 at 00:32:40
 
Alojz in Sandib wrote on 18.02.2012 at 00:20:37:
Quote:
Ja, kaj idealiziraš jih z nekakšnimi poznavalci vesoljne zakonitosti. Torej jih imaš za neke strokovnjake.

Lp,Igor


Tomaž prepovedano je poslušati druge. Strokovnjak je  lahko samo eden,in ta ve vse!V tem stilu je potrebno razumeti. Čim razmišljaš in poslušaš druge si že ujetnik. Wink

Ja, učenec je.
Sedaj celo propagandirajo , da bi se učil celo življensko obdobje. Učil se in učil in nikdar nič znal. To so ta pravi profesorji strokovnosti in trenutno je najbolje, da je to eden in on je njegov posrednik na zemlji. In eni priznavajo tega, drugi drugega. Potem pa vojna, kateri je boljši strokovnjak, ki pa "resnično" ustvarja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10975 - 18.02.2012 at 08:33:39
 
Kaj pa ce jaz zdaj povem da jaz ze od vedno vem da je zivljenje se na drugih planetih.
Meni je jasno da ni zemlja sredisce vesolja edina poseljena in jasno mi je da ni kolosalnost univerzuma odraz nasega uma.

Jaz sem samo izpostavil bolj napredne kot smo mi, kajti so tudi bolj nerazviti kot smo mi.
Tu spet ne poslusam druge, pa ne me zajebavat ker res ne verjamem da smo najbolj napredni ker v neskoncnemu univerzumu in biljarde biljard poseljenih planetov, vem da obstajajo vecji strokovnjaki kot je ta nasa zbluzena civilizacija!

In kaj pa zdaj poreceta?
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10976 - 18.02.2012 at 09:32:51
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 18.02.2012 at 00:20:37:
Quote:
Ja, kaj idealiziraš jih z nekakšnimi poznavalci vesoljne zakonitosti. Torej jih imaš za neke strokovnjake.

Lp,Igor


Tomaž prepovedano je poslušati druge. Strokovnjak je  lahko samo eden,in ta ve vse!V tem stilu je potrebno razumeti. Čim razmišljaš in poslušaš druge si že ujetnik. Wink

Ja, učenec je.
Sedaj celo propagandirajo , da bi se učil celo življensko obdobje. Učil se in učil in nikdar nič znal. To so ta pravi profesorji strokovnosti in trenutno je najbolje, da je to eden in on je njegov posrednik na zemlji. In eni priznavajo tega, drugi drugega. Potem pa vojna, kateri je boljši strokovnjak, ki pa "resnično" ustvarja.

Lp,Igor


Sam do danes še nisem imel nobenega učenca.To Igor naj ti bo jasno oz. ti je že jasno.Delaš se,da ti pa veš,da jih imam .To je vse! Niti enega ne učim- niti nimam želje.Če me kdo kaj vpraša vedno posredujem samo svoje videnje zadev in nič drugega. Ne delam se ne pametnega ne butastega. Sem ,kar sem in nič več in nič manj.Podtikanj in to neutemeljenih pa ne potrebujem. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10977 - 18.02.2012 at 09:42:50
 
Alojz in Sandib wrote on 17.02.2012 at 08:54:56:
Boštyxz wrote on 17.02.2012 at 01:07:16:
Alojz in Sandib wrote on 16.02.2012 at 22:54:55:
Boštyxz wrote on 16.02.2012 at 22:46:41:
btw, kdo pa je iznajdu tole "hermes trismegistos" ??  Roll Eyes

Ln + #


IN TI BI LJUDI UČIL BOŠTY O NEKEM  BOGCU?  Imaš kakšno tuhno? Smiley


No, vidiš, zaradi tvojega nespoznanja o Bogu, mu ti praviš "bogec" .

Tak ti je to .

Sicer pa sem slišal mal' drugače iz Amerike , in sicer ; "hermes trismegistus" .

Zdaj, kaj je bolj pravilno ?

Trismegistos, ali trismegistus ?

Lp + #


SE si pa hitro podučil! Nepomebno ,gre za hermenevtiko..A si našel tuhno?


Ne, zopet si napačno sklepal - ob vsej svoji domnevni "vsevednosti" .

Namreč, za ta "trismefistos" mi je en - tebi zelooo, zeloooo podoben človek iz Amerike povedal že pred več kot 4 leti.

Le, da tako tedaj, kot tudi sedaj še vedno nevem veliko okrog tega .

Logično : ker se mi ne zdi nič dovolj pomembnega .

Predvidevam pa, da je on tako kot ti zelooo podobno zaveden .

Namreč, tako on kot tudi ti si slepo domišljata, da sta edina na planetu .

No, potemtakem se že takoj pojavi razkritje vajine prve zmote, ki najavlja, da ob vsej vajini domnevni "vsevednosti" niti ne sprevidita, da imata oba "konkurenco" v drug drugem , medtem ko oba zase pravita, da sta "edina vsevedna" , heh, Wink  Grin

Res, nepomembna "tuhna" , ... ko bi vsaj povedal kaj po Slovensko  Wink

No, pa nič potemtakem.

Lep pozdrav iz duhovnih nižav, nekoč višav, čav  Roll Eyes

Bošt' + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10978 - 18.02.2012 at 09:50:58
 
Alojz in Sandib wrote on 18.02.2012 at 00:20:37:
Quote:
Ja, kaj idealiziraš jih z nekakšnimi poznavalci vesoljne zakonitosti. Torej jih imaš za neke strokovnjake.

Lp,Igor


Tomaž prepovedano je poslušati druge. Strokovnjak je  lahko samo eden,in ta ve vse!V tem stilu je potrebno razumeti. Čim razmišljaš in poslušaš druge si že ujetnik. Wink


Res je, ja  Wink In oba pravita da samo onadva vesta  Grin

Pa siguuuuuuurno je še kje kak, še na katerem drugem kontinentu, ki meni še ni bil razkrit , ne samo v Ameriki .

Seveda pa vsi podobni "majstri" kot si ti Alojz, trdijo, da so edino oni "vsevednoedinstveni"  Grin Exclaim Grin

No, na srečO : - Ni tako  Exclaim Exclaim Exclaim Smiley Smiley Smiley Exclaim Exclaim Exclaim

Pa dober dan - še naprej, juuuuuheeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjj  Cheesy

from Boštyxz + #

 Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10979 - 18.02.2012 at 10:19:38
 
Bošty

Hermes Trismegistus je resnici Trikrat velik in njegovi nauki vsebujejo edini  stalno nit vezi vseh verstev na Zemlji.Predvideva se,da je bil celo inžinir graditelj piramid,ki je posedoval znanje  Atlantide.Zadnjega civilizacijskega vala.Grki so združili svojega boga Hermesa in egipčanskega Tota,ki je v osnovi bog modrosti tudi vodnik duš itd. V resnici teološka zapuščina ne pozna popoplnejšega lika,ker ta lik v sebi nosi izročilo, ki vključuje  poganska in monoteistična verstva. Govori se,da izhaja iz dedne  veje  hermetistov,nosilcev varuhov teološkega izročila. V bistvu je Hermes Trismegistus najbolj proučevan lik in hkrati
najmanj spoznan ,ker se nenehno pojavlja v proučevanju verskih spisov.TRdi se,da so gnostiti črpali iz te dediščine-veje- osnove krščanstva. Bošty ne sanjaj.In ne obtožuj,ker si res brezveznik. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 730 731 732 733 734 ... 764