Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 679 680 681 682 683 ... 764
(Read 1102926 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10200 - 18.12.2011 at 23:56:37
 
Naj ostane tako in bo ok. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10201 - 19.12.2011 at 00:12:43
 
Jaz se sprasujem, zakaj delujejo na nas EM ferkvence ki nas zavirajo?

Kako ce sa po ferkvence na vrhu in tako najbolj ugodne na spici galakticnega poletja? Se pravi gredo lahko in tudi bodo sle samo se dol, ce prehajamo v jesen kar je ocitno?

To pa zato, ker ce recemo zakaj ne poznamo vseh jezikov, vsega znanja in nimamo telepatskih sposobnosti... recemo da zato, ker se niso ugodne ferkvence in mi pac nic ne moremo.

Kaj pa ce so ferkvence ravno idealne ampak mi sami pri sebi se nimamo vsega postimano?
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10202 - 19.12.2011 at 00:34:41
 
Etrex wrote on 19.12.2011 at 00:12:43:
Jaz se sprasujem, zakaj delujejo na nas EM ferkvence ki nas zavirajo?

Kako ce sa po ferkvence na vrhu in tako najbolj ugodne na spici galakticnega poletja? Se pravi gredo lahko in tudi bodo sle samo se dol, ce prehajamo v jesen kar je ocitno?

To pa zato, ker ce recemo zakaj ne poznamo vseh jezikov, vsega znanja in nimamo telepatskih sposobnosti... recemo da zato, ker se niso ugodne ferkvence in mi pac nic ne moremo.

Kaj pa ce so ferkvence ravno idealne ampak mi sami pri sebi se nimamo vsega postimano?


Tebi moram odgovoriti,tudi če bi spal.Je zadeva soodvisna-mi nimamo poštimano.,ker nimamo še genoma popolnoma uskajenega z samim galatičnim EM resoniranjem.Smo pa tik pred tem,ko se bodo obe frekvenci naša biološka (genska-življenjska) z galaktično resonačno ujele na isti frekvenci.Saj veš,da je to individualno-vesoljni samo proces.Nekatrim je dano prej drugim kasneje odvisno od naše konfiguracije-zgradbe DNK črtne kode,ki lahko najde uskladitev z vesoljnimi EM frekvencami.Osebnega razsvetljenjstva(vstop v brezčasni genski spomin)se ciklično odpira,ko so obe frekvenci galalaktična-človeška usklajene v medsebojnem sozvočju-resonanci.SAj veš sam,da se tega ne da naučiti niti kupiti in je bolj dar kot volja, hotenje in delo.Čeprav je dela ogromno,ko zadevo zaznaš prvič v sebi. Lp Alojz Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10203 - 19.12.2011 at 01:31:45
 
Alojz in Sandib wrote on 19.12.2011 at 00:34:41:
Je zadeva soodvisna- mi nimamo poštimano,ker nimamo še genoma popolnoma uskajenega z samim galatičnim EM resoniranjem.Smo pa tik pred tem,ko se bodo obe frekvenci naša biološka (genska-življenjska) z galaktično resonačno ujele na isti frekvenci.Saj veš,da je to individualno-vesoljni samo proces.Nekatrim je dano prej drugim kasneje odvisno od naše konfiguracije-zgradbe DNK črtne kode,ki lahko najde uskladitev z vesoljnimi EM frekvencami.Osebnega razsvetljenjstva (vstop v brezčasni genski spomin) se ciklično odpira,ko so obe frekvenci galalaktična-človeška usklajene v medsebojnem sozvočju-resonanci.SAj veš sam,da se tega ne da naučiti niti kupiti in je bolj dar kot volja, hotenje in delo.Čeprav je dela ogromno,ko zadevo zaznaš prvič v sebi.


V sebi drugače čutim nekaj virov "motenj" z resoniranjem z Izvorom, t.j. preko galaktičnega središča - eno je delovanje velike kozmične ovire, ki ciklično kroži okrog Osončja, drugo je globalna mentalna disharmonija povzročena na različne načine, tretje meni lastna neskladnost telesa in uma s svojo dušo ... trošenje energije v "nič" oz. energijski padec navzdol, četrto so čisto usojene zadeve oz. okoliščine v katerih se lahko zaciklamo ali obtičimo, nato še višek odnosov z drugimi ljudi, .... pa še kakšen kup malenkosti.  Wink Tako smo kot duše razpeti na vse strani in z mlinskim kamnom okrog vratu. Pa naj se reši, kdor more iz te situacije.

Toda tu bi bil bolj pozoren na prvo oviro, ki se ciklično pojavlja in omogoča da smo ljudje v povprečju podn v subtilni zaznavi, zabetonirani v umski jaz. Ta ogromna ovira še stoji med nami, Zemljo in galaktičnim središčem, zato smo še vedno v "Železni Dobi" ... vendar pa ne več v padajočem delu ciklusa, ampak morda že v dvigajočem delu ciklusa. Po mojih infromacijah je to ciklus temne zvezde okrog Sonca, ki ima polno dobo 24.000 let in ciklus precesije Zemljine osi na galaktično ravnino, ki traja v povprečju 27.000 let. Oba ciklusa pogojujeta koliko se sama Zemlja odpira Glalaktičnem središču. Kombinacija sočasnosti obeh ciklusov daje en del mahaciklusa (en dan v Brahmandu!) oz. obdobje, ki traja z vidika Zemlje tam 432.000 let. Vsaj toliko časa traja tudi maha Železna doba. To so le generalizirane vrednosti, ki so že "preštudirane" tudi v Puranah in dobro znane indijskim astrologom, džojtišem. To je že meni bolj "matematika", ki še je ne štekam najbolj.
Kaj meniš ti?
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10204 - 19.12.2011 at 02:08:16
 
Dante wrote on 19.12.2011 at 01:31:45:
Alojz in Sandib wrote on 19.12.2011 at 00:34:41:
Je zadeva soodvisna- mi nimamo poštimano,ker nimamo še genoma popolnoma uskajenega z samim galatičnim EM resoniranjem.Smo pa tik pred tem,ko se bodo obe frekvenci naša biološka (genska-življenjska) z galaktično resonačno ujele na isti frekvenci.Saj veš,da je to individualno-vesoljni samo proces.Nekatrim je dano prej drugim kasneje odvisno od naše konfiguracije-zgradbe DNK črtne kode,ki lahko najde uskladitev z vesoljnimi EM frekvencami.Osebnega razsvetljenjstva (vstop v brezčasni genski spomin) se ciklično odpira,ko so obe frekvenci galalaktična-človeška usklajene v medsebojnem sozvočju-resonanci.SAj veš sam,da se tega ne da naučiti niti kupiti in je bolj dar kot volja, hotenje in delo.Čeprav je dela ogromno,ko zadevo zaznaš prvič v sebi.


V sebi drugače čutim nekaj virov "motenj" z resoniranjem z Izvorom, t.j. preko galaktičnega središča - eno je delovanje velike kozmične ovire, ki ciklično kroži okrog Osončja, drugo je globalna mentalna disharmonija povzročena na različne načine, tretje meni lastna neskladnost telesa in uma s svojo dušo ... trošenje energije v "nič" oz. energijski padec navzdol, četrto so čisto usojene zadeve oz. okoliščine v katerih se lahko zaciklamo ali obtičimo, nato še višek odnosov z drugimi ljudi, .... pa še kakšen kup malenkosti.  Wink Tako smo kot duše razpeti na vse strani in z mlinskim kamnom okrog vratu. Pa naj se reši, kdor more iz te situacije.

Toda tu bi bil bolj pozoren na prvo oviro, ki se ciklično pojavlja in omogoča da smo ljudje v povprečju podn v subtilni zaznavi, zabetonirani v umski jaz. Ta ogromna ovira še stoji med nami, Zemljo in galaktičnim središčem, zato smo še vedno v "Železni Dobi" ... vendar pa ne več v padajočem delu ciklusa, ampak morda že v dvigajočem delu ciklusa. Po mojih infromacijah je to ciklus temne zvezde okrog Sonca, ki ima polno dobo 24.000 let in ciklus precesije Zemljine osi na galaktično ravnino, ki traja v povprečju 27.000 let. Oba ciklusa pogojujeta koliko se sama Zemlja odpira Glalaktičnem središču. Kombinacija sočasnosti obeh ciklusov daje en del mahaciklusa (en dan v Brahmandu!) oz. obdobje, ki traja z vidika Zemlje tam 432.000 let. Vsaj toliko časa traja tudi maha Železna doba. To so le generalizirane vrednosti, ki so že "preštudirane" tudi v Puranah in dobro znane indijskim astrologom, džojtišem. To je že meni bolj "matematika", ki še je ne štekam najbolj.
Kaj meniš ti?


DANTE
Jo pa še boš-ni straha!.

Po mojem si ti ubral isto pot kot jaz.Opažam,da teološko apaurušeja zapuščino brezčasne tradicije vedenja- že povezuješ z obstoječimi znanstvenimi teorijami in se že vračaš po vprašanja k izvoru,ker veš da ga imaš v sebi.
Te resonačne motnjue ,ki jih omenjaš bodo tvoje genske bioelektrodinamične resonance odpravile -uskladile- po meni s tvojimi vse pogostejšimi odhodi na njihov brezčasni nivo,ki je v bistvu tvoj izvorni nivo vedenja.
Neskladje telesa in uma je nekako normalno,ker naš um deluje trinivojsko-vegetativno-nagonsko-neomejeno telo zgolj nagonsko.
Bolj verjetno te moti zaznavna dušna intuicija,ki jo tvoj um še odklanja oz.je ni sposoben sprejeti kot končno vedenje.

Malenkosti,ki so moteče vzemi kot gonilno silo,ki te napotuje k izvoru,duša ti to pove ravno z motnjami iz okolice. Ljudi se z njihovim nepomembnim brbranjem hitro naveličaš -isto sam.

Zemljina precesija 26-28000 let(niha) sovpada z galaktičnim posamičnim letom .Ta cikel po meni teologija imenuje Veliko zemljino leto. Jaz mislim,da je ta cikel odločilen za našo gensko bioelektro dinamiko.Ta cikel jaz imenujem posamični civilizacijski val.
Homo neandertalis-homo sapiens-homo-dei nazaj na homo sapiens in ponovno homo neandertalis in vedno tako v ponavljajočih ciklih..
Naš genom ,ki se razlikuje samo 3% od primatov se odziva tekoče v življenjski dedni samo reprodukciji na te frekvence.Moje razumevanje. Obhodna doba asterodniega temnega planeta(satelita) našega osončja je po meni okoli 7000 let.

VEliki cikel Našega sinovega satelitskega Osončja na poti okoli svojega planetarnega osončja je lahko tam okoli 224000 let(na pamet)
Cifra 432000 bo verjetno  obhodna doba planetarnega osončja okoli osrednje galaktične osi ta bi verjetno znala biti tam okoli 432.000 let. To so moje razlage.
Sedaj sva že tako daleč,da lahko dopustiva možnost,da bo tvoja duša(akumulran brezčasen genski spomin)tebi posredovala druge informacije-dopuščam to možnost.MIslim pa, da je to tu  nekje primerna razlaga.Boš povedal sam kaj misliš! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10205 - 19.12.2011 at 11:46:50
 
Etrex wrote on 19.12.2011 at 00:12:43:
Jaz se sprasujem, zakaj delujejo na nas EM ferkvence ki nas zavirajo?

Kako ce sa po ferkvence na vrhu in tako najbolj ugodne na spici galakticnega poletja? Se pravi gredo lahko in tudi bodo sle samo se dol, ce prehajamo v jesen kar je ocitno?

To pa zato, ker ce recemo zakaj ne poznamo vseh jezikov, vsega znanja in nimamo telepatskih sposobnosti... recemo da zato, ker se niso ugodne ferkvence in mi pac nic ne moremo.

Kaj pa ce so ferkvence ravno idealne ampak mi sami pri sebi se nimamo vsega postimano?
Kaj pa ce ... se moras jezike najprej naucit , nihce nikol ni imel vsega znanja  telepatske sposobnosti so pa zgodba in teh je mnogo kot kaj pa ce je-v .
Kadar gre nekaj  navzdol gre tudi nekaj navzgor .
Vse se zacne v malem in siri navzven , ko bomo mi slozni si bomo tudi tako znali postimat .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10206 - 19.12.2011 at 12:06:39
 
ego-3p wrote on 19.12.2011 at 11:46:50:
Etrex wrote on 19.12.2011 at 00:12:43:
Jaz se sprasujem, zakaj delujejo na nas EM ferkvence ki nas zavirajo?

Kako ce sa po ferkvence na vrhu in tako najbolj ugodne na spici galakticnega poletja? Se pravi gredo lahko in tudi bodo sle samo se dol, ce prehajamo v jesen kar je ocitno?

To pa zato, ker ce recemo zakaj ne poznamo vseh jezikov, vsega znanja in nimamo telepatskih sposobnosti... recemo da zato, ker se niso ugodne ferkvence in mi pac nic ne moremo.

Kaj pa ce so ferkvence ravno idealne ampak mi sami pri sebi se nimamo vsega postimano?
Kaj pa ce ... se moras jezike najprej naucit , nihce nikol ni imel vsega znanja  telepatske sposobnosti so pa zgodba in teh je mnogo kot kaj pa ce je-v .
Kadar gre nekaj  navzdol gre tudi nekaj navzgor .
Vse se zacne v malem in siri navzven , ko bomo mi slozni si bomo tudi tako znali postimat .


Egotrip dobro iztočnico si mi dal za izmenično sočasno EM valovanje.Če se Jug dviguje Sever pada in obratno.Je tako kot praviš,ker je to naraven pojav. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10207 - 19.12.2011 at 13:00:11
 
Bomo poskusili ... vsak dan se poglabljam vase, ker samo v sebi nosimo odgovore na globja vprašanja življenja in smrti. Samo skozi že doživeto in akumulirano izkušnjo, vse to leži pri duši. Hkrati pa je ona sama generator življenjske sile, vsak dan v globokem počitku preraja, "oživlja" telo in um. Telo in um ne moreta brez duše, a duša ne brez njenega izvornega eliksirja, mane ... zveneče Besede. To zame ni pojem, ki sem ga prebral ... Besedo se da izkusiti, "slišati" in živeti z njo. A o tem kdaj drugič!
Se strinjam, da um deluje prečesto kontradiktorno ... kao religiozno, pobožanstveno in kao nagonsko. Nagonski človek živi znotraj tega miselnega kalupa: jesti in piti, spati, seksati in biti v strahu. To tudi tipično animalni mentalni kalup - v bistvu takšen človek še ni v pravem pomenu Človek. Umski človek pa poskuša te nagonske odzive kontrolirati, se preusmerjati, ampak lahko kasneje animalni nagon, recimo seks, dobesedno izbruhne. Morda je na starost kaj lažje  Roll Eyes, kaj pa vem  Smiley. Že vsem dol visi za "mehko kožo". A v bistvu ne gre za to, ampak pravo dojemanje dualne narave sveta, yin in yang. Kolikokrat vidimo, kako je recimo zreducirana vloga ženske moči v družbi ... one ne delujejo normalno. Ta Moč v njih je zatajena, ne deluje v svojem veličastju kot bi lahko. Enostavno je tako malo te pramoči videti ... poden. Dobro vem za Božansko Mater ... in kje je Njeno mesto, vloga ... vem da bo njena vloga in vpliv se prebudila. Nekoč je bo človeštvo jasno spoznalo, takšno kao je ... bleščečo in božansko. Že na začetku stvarjenja Ocena materialnih svetov smo prav vsi kot duše videli Njo, ko je stala ob strani našem in Njenem Očetu Purušu. Mi to vemo, ampak zaradi neštetih ciklusov prerajanj v različne inkarnacije smo ta praspomin izgubili. Pravzaprav ga "čutimo" ko smo v bližini ženske Moči, ampak um je še vedno zaveden. Zakaj? Tega pravzroka pri prvem kontaktu Nje z Moškim polom pa žal nismo "videli" in se ga tako ne moremo zavesti. To vedenje duši manjka in ta del zavesti v odnosu z Njo še iščemo, takšen kot bi moral biti po Njegovi Volji ... v bistvu sem zvedel da je bil "prvi kontakt" čisti fijasko  Sad. S tem se razreši en velik problem in imamo več miru s seboj. Prava Ljubezen je daleč od nagonske narave, niti ni v sferi umske skladnosti, je še dlje od nravnega odnosa duša s dušo. Recimo odnos Učitelj - učenec je že tak čisti duhovni odnos, ki ga prežema nevezana ljubezen in obojestransko spoštovanje, vse to je temelj za naslednjo stopnjo doživljanja Ljubezni, v vseprisotnost Njega in notranjo blaženost. Lahko si kjerkoli in vedno uživaš v Njem ... mi smo v Njemu, ker On vse to je prežel, prežema in še bo prežemal s svojo Besedo.
O galaktičnih ciklusih pa še "tuhtam" ... zgleda da se bo treba malo lotiti astromatematike. Dobro vemo, da precesija Zemljine osi ni enakomerna, ker se kotna hitrost vrtenja pri obhodu spreminja, zato je ta cikel Zemljinega leta v povprečju tam 27.000 let. To isto dobo pa razdelimo na pol in dobimo dva polciklusa civilizacijske rasti in padca. Naš zadnji civilizacijski padec je bil tam nekje 13.000 let nazaj. Od takrat zaradi manjše ledene dobe začenja človeštvo znova. Stara navlaka, okostnelo znanje se je moralo uničiti in "vzelo" se je samo to kar so lahko ljudje nosili s sabo, svoje notranje znanje. Okrog leta 3100 B.C. pa je bil pričetek te železne dobe. Sedaj smo na "izhodu" iz te dobe, vendar rešilne Svetlobe na koncu tunela še ni videti. Naslednji dve leti bosta v tej dobi najkritičnejši za vso človeštvo. Ako zavestne sile uspejo, se razširi sloga med ljudmi, prenehajo prepiri in vojskovanja, potem nam bo kar zlahka množično uspelo in vsi ti uvidimo v sebi to daljno Svetlobo, kako je vse jasnejša in bliže nam. To bo pričetek notranjega prerajanja in budenja zavesti. Kdor bo živel v skladu z naravo in vsemi bitji, bo lahko deležen še večje radosti. Prihodnji človeški rodovi pa se bodo v Njej okopali in so vse možnosti za novo manjšo Zlato Dobo. Toliko vem in to sporočam. Nimam kaj tu dodati, pa če ljudje razumejo ali ne. Sicer pa mi za sedaj ostane še Učiteljeva pot, ki ima svoj varni kanal, Pot skozi ta labirnit Teme. Okrog tega ne mislim sodelovati v novi religiji ali new age gibanju ... to me ne zanima, ampak gre za nekaj normalno cikličnega v duhovni evoluciji človeštva. Preobrazba človeka v resničnega človeka. Kot se enkrat gosenica zapre v kokon in preobrazi v lepega metulja. Človeška duša tedaj dobi "krila" ... lahko gre zavestno kamorkoli po Univerzumu, nekateri celo do samega Izvora, do doma duše. Mnogi so o tem govorili in še enkrat je rečeno in še bo rečeno ... dokler ljudje ne bodo razumeli. Toda sedaj ljudje? Rešiti se "navlake" in ubrat drugi pristop k življenju ... biti v skladu z naravo, ne iščite megabiznisa ... to bo prej ali slej propadlo ... vse kar je nesmiselno in zlagano, povečuje trpljenje bitjem in sami Zemlji. Iti do sebe in čez sebe kot včerajšnjem človeku ... Dobro, dovolj mi je ... dovolj besed, le vzdržite in vztrajajte po najboljših močeh v sedanjem trenutku. Dobro je da začnemo darovati in se osvobajati nepotrebni stvari, zamer ... to lahko res pomaga, lažje bo začeti na novo. Žal to kar počnejo voditelji držav ... to je zategovanje pasu, to lahko samo rodi pošastno moč uma. Nihče normalen človek v tem ne vidi izhoda ... ne izide se ta spirala megatrošenja in megapohlepa. Bodite pozorni na Bližnji Vzhod!

pozdrav!


Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10208 - 19.12.2011 at 13:59:17
 
Dante

Nimam kaj velikega za dodajat,ker gre za soroden pogled.Dodal,bi,da tudi sam nisem za neke združbe,ampak,da gre tu res za soodvisen  vesoljno -individualni proces .Izkjučno je to proces,ki ga more individum sam zaznati in tako sprejeti lastnega brezčanega učitelja v sebi in najti pot iz labirinta preko pajčevinaste koprene,ki prekriva  tisočletja nepotrebne duhovne in materijalne civilizacijske navlake. Pozdrav!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10209 - 19.12.2011 at 14:27:59
 
AVTOHTONI SLOVENSKI PANTEON BOGOV





Slovenski panteon bogov se neizbežno veže na enotno  teološko civilizacijsko zapuščino .Mnogi  to zapuščino  imenujejo  (apaurušeja)tradicija.

V resnici je ta zapuščina iz zadnjega 26000-28000 letnega civilizacijskega  vala,ki ga že Platon omenja kot  civilizacijo Atlantide. Če  skušamo  besedo Atlantida  laično razumeti pridemo do pojmov  Veliki-stari-Atlant-veliki  Ant-stari –da .

Naši predniki so čas razumeli kot ciklično kroženje,kjer je ničelna  točka sedaj stalno prisotna vendar se ciklično vrača na izhodišče,kjer vsak konec  cikla sočasno pomeni  nov začetek na tej  isti krožnici. Kar je v bistvu pravilno razumevanje časa ciklično medsebojno  zlivanje  preteklosti prihodnosti  v točki sedaj  v vsaki individualni vesoljni samo pojavnosti,tako elementarni kot življenjski pojavnosti. Poznamo  vračajoče cikle letnih časov,dan-noč- kjer je vedno izhodišče opazovanja teh ciklov točka sedaj. Človek se rodi ,živi,umre v svojem ciklu,pa vendar se  ne glede na dolžino svojega življenjskega cikla vedno nahaja v točki sedaj v tej točki se začne in konča njegov cikel.  Točka sedaj povezuje njegovo izhodišče z njegovim koncem cikla,ko človek prestopi v nov začetek nazaj v elementarno (snovno)nezavedno  večno bivanja.

Pri brezčasni teološki zapuščini človeštva je potrebno  najprej dojeti  njen (transcedentalni)  , višji nivo--  nujnost njenega pomena ,opravičljivost  in namen njega obstoja za našo celotno civilizacijo,ko se  ta brezčasna  zapuščina skozi čas prostor sedanjega civilizacijskega  cikla prilagaja dvigu človeške metafizike in predvsem njegovi  zavesti  od dna k ponovnemu civilizacijskemu vrhu. Civilizacijsko dno vedno končamo kot homo neadertalis-se v 7000 letih preobrazimo na stopnjo hodo sapiens-sapiens,da bi se končno  vrhu vala pojavili kot civilizacija homo-dei ljudi bogov,ki se v 14000 letnem civilizacijskem padu vrnejo na konec in na novo izhodišče kot homo neadertalis. Ne bom navajal kako neandertalec živi povprečno 33 let s prostornino možganov od 800-1200ml ob povprečni višini 160-170 cm ,ki  se po ledenidobi 7000 let preobraža v homo sapiensa kateremu možganska prostornina naraste na 1200-1600ml višina 175-180 cm povprečna življenjska doba na cca 70 let. Mi sedaj kot civilizacija homo-sapiens sapiens izumiramo-tekoče ---in se preobražamo v homo dei-ljudi bogove –Dvigamo se k 1600-2000ml možganske prostornine,življenjski povprečni dobi okoli 120 let in k fizični povprečni višini okoli 2 metra. Ponovno  postajamo Atlanti!!!Razumemo sedaj krožnost ciklov,ki nas vedno vržejo nazaj na izhodišče,ki je naš nov  civilizacijski začetek. To vse sem opisal,samo zato,da bi razumeli pomen brezčasne teološke zapuščine,ki je osnova vseh verstev sveta –preteklih-sedanjih in bodočih. To pomeni naše lastno razumevanje  antropologija je napačna! Tu ne bom omenjal,da človeška genska  (bio-elektrodinamika )soodvisna od treh elektromagnetnih tokov- EM vibracij zemlje-osončja-galaksije  v svojem - vegetativnem,nagonskem in vesoljno neomejenem samo zavednem bivanju. Tu bom samo poudaril,da se naša izvorna življenjska  samobitna  religioznost napačno povezuje z veroizpovedjo .

Tu sem podal  neovrgljiv temelj,ki  dojemajočim sporočila omogoča  razumeti  izvor in temelj vseh verstev sveta. Slovenci nismo nikakršna izjema,ker niti biti ne moremo. Tu in sedaj se postavlja temeljno vprašanje ---je oživljanje  poganskih verstev  sploh smiselno,ali je bolj smiselno samo teološko zapuščino razumeti ,če ta obrazloži in nudi  vse odgovore že danes tu in sedaj. Torej je moj poskus sestave slovenskega panteona bogov bolj vezan na nostalgike,ki ne razumejo teoloških (inovacij)prilagojenih času prostoru določene etnične skupine ,ki je lahko vezana na še starejše skupno izročilo širše etnične skupine v primeru Slovencev je to Slovanska etnična skupina.

Torej moramo v primeru Slovencev  iskati  versko-teološke inovacije ki so vezane na slovanske korenine , vendar so postale v času prostoru  avtohtone poslovenjene.

Že ime Kar-ant-anija  nekako asociira na Agnije-varuhe ognja življenja ,Goro-skalo -Kar – Ant-starih Sam se nagibam,da je bilo ime vezano na goro starih-obljubljeno izgubljeno goro življenja .Nekako se mi zdi,da so Slovanska plemena iskala to obljubljeno deželo s sveto goro. Ne vežem zadeve na slovansko selitev v  5-6 st.n.št. ampak vidim bolj to kot  izvirno religioznost,ki je Slovane gnala mogoče že veliko pred našim štetjem k iskanju  dežele, ki skriva v sebi  sveto goro-odrešitve- Peruna.

Če zadevo  analogno povežem  z izvornim verovanjem starih Slovanov v trojstvo njihove vere  kjer se 1. JAV pojavlja kot matrica snovnega  realiziranega svet-2. NAV ,kot akumulirana matrica  svet a in 3.PRAV  kot EM sila obeh, vesoljni duh,ki je sočasno vzrok in posledica obeh.

Iz zgoraj napisanega me ne čudi,da se je slovanska veja(Slovenci)naselila v dežel i pod Triglavom,kjer slovansko pleme  Slovencev  našlo obljubljeno deželo nad katero kraljuje SAM  vesoljni gospodar  v troedini podobi Trimužjata  -Triglava- JAV-PRAV-NAV.  JAV  Realiziran svet PRAV-duhovni svet-NAV-akumuliran svet- Analogija TELO-DUH-DUŠA !!Vesolja

KO opredeljujemo resnično avtohtone slovenske bogove je nujno iskati vzporednice š širšim slovanskim panteonom Bogov,ki pa so se poslovenili in ni nujno,da njihovo novo slovensko avtohtono ime  skladno s prvobitnim. KO analiziramo čisto avtohtona slovenska imena bogov moramo imeti v mislih so prisotnost izvornih slovanskih imen bogov ,ki so prejemala tekoče  lingvistično slovenske avtohtone  inovacije..

Sam mislim da je slovenski panteon bogov  nadomestil  Peruna s Kresnikom. Svarogiča –z Božičem - pomanjševalnica za očeta Boga – Belin je zamenjal Svaroga  , Svetovid  je po meni slovenski bog nosilec svetega duha –razodetja razumevanja -spoznanja-videnja -vedenja. Kurent je po meni Bog plodnosti  Zemlje in kmetovanja enak Saturnusu,kjer so Rimljani poznali  praznik saturnije- mi pa koledovanje. Boga  Jarila -vežem na boga pravičnosti,ki ustreza Jupitru in je hkrati bog rasti. Boginjo Vesno vežem z  Zemljo in pomladjo. Črt boga-vežem na zlo -Morano na smrt temo- Boginjo Živo vežem na luno in kot mater zemeljskega življenja -- Volas –Velesa na zaščitnika črede- bojevnikov in boga vojne- torej MARS. Slovenska Magna mater  (pra mati)je po meni PEHTRA,ki nosi dobre ali slabe čase na svoj človeški rod. Pehtra  je v resnici ime za našo veliko mater Galaksijo-IZ-IZ –Artemido.

Zadevo se da dodelati v končno podobo,če se izhaja iz enotne civilizacijske teološke zapuščine.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10210 - 19.12.2011 at 14:44:50
 
Alojz in Sandib wrote on 18.12.2011 at 22:18:34:
M.L. wrote on 18.12.2011 at 22:16:21:
Alojz in Sandib wrote on 18.12.2011 at 22:07:08:
Mogoče bom sedaj zopet pisal o teološki apaurušeja brezčasni civilizacijski zapuščine še bolj detaljno.Če bo volja? Mogoče je blizu čas razkritja.Vsekakor pa štartamo v usodno leto 2012.


Mislim, da ne bo nič posebnega v letu 2012, le revščina se bo pomnožila.

Pa lep pozdrav.

Točno tako in ljudi po svetu pripeljala na ulice!


Ja, pa marsikatera naravna katastrofa več se bo Tudi Zgodila . Exclaim

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10211 - 19.12.2011 at 14:49:36
 
Boštyxz wrote on 19.12.2011 at 14:44:50:
Alojz in Sandib wrote on 18.12.2011 at 22:18:34:
M.L. wrote on 18.12.2011 at 22:16:21:
Alojz in Sandib wrote on 18.12.2011 at 22:07:08:
Mogoče bom sedaj zopet pisal o teološki apaurušeja brezčasni civilizacijski zapuščine še bolj detaljno.Če bo volja? Mogoče je blizu čas razkritja.Vsekakor pa štartamo v usodno leto 2012.


Mislim, da ne bo nič posebnega v letu 2012, le revščina se bo pomnožila.

Pa lep pozdrav.

Točno tako in ljudi po svetu pripeljala na ulice!


Ja, pa marsikatera naravna katastrofa več se bo Tudi Zgodila . Exclaim

Lp + #


Neizbežno! Zgodil se bo potres tega podganjega kapitalizma!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10212 - 19.12.2011 at 16:16:10
 
Predvsem pa Potres današnjih "bogov"  Exclaim

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10213 - 19.12.2011 at 17:35:44
 
Boštyxz wrote on 19.12.2011 at 16:16:10:
Predvsem pa Potres današnjih "bogov"  Exclaim

Lp + #

Bošty

To je mišljeno s podganjim kapitalizmom. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10214 - 19.12.2011 at 17:40:43
 
Alojz in Sandib wrote on 19.12.2011 at 17:35:44:
Boštyxz wrote on 19.12.2011 at 16:16:10:
Predvsem pa Potres današnjih "bogov"  Exclaim

Lp + #

Bošty

RTavno to je že povedano! Cheesy


Z tem je bilo mišljeno tudi tisto tvoje o "bogovih" , razen če nisi pisal o prispodobah .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 679 680 681 682 683 ... 764