Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7167 times)
nahate.d
Ex Member




Neprimerne reklame
28.10.2007 at 01:45:15
 
Verjetno ste že opazili razobešene plakate z naslovom  MESO! TEHTNA ODLOČITEV.
Plakat je izdalo ministrstvo za kmetijstvo, ob tv spotu pa nimam besed, sicer pa, oglejte si ga sami.

http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/saSSo/Meso_kampanja/Vit...

Lahko se samo vprašamo iz katerega žepa gre denar za take nesmiselne, porogljive reklame, prav iz žepov davkoplačevalcev.  

http://www.mkgp.gov.si/nc/si/splosno/novice/novica/article/576/5463/

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Neprimerne reklame
Reply #1 - 28.10.2007 at 17:39:58
 
ma meni se zdi to spet še ena politična poteza za pridobivanje volilnih glasov. tako kot 22% višji proračun za kmete v l.2008. poleg poroke Urške in podvodnega moža. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Neprimerne reklame
Reply #2 - 29.10.2007 at 00:42:23
 
pa to je bolano...  Kje si pa zasledila to reklamo?  Jst je še nisem opazu...

Sicer pa je kr realna: ko dodaš meso, se teža poveča = se poveča tud teža tvoje karme  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Neprimerne reklame
Reply #3 - 29.10.2007 at 09:11:11
 
Pozdravljen Dayaran   Smiley

Po Ljubljani je polno plakatov in na tv se vrti, sem jo tudi že videla, mislim da na pop tv.

Ja, s težo karme, bi bila čist realna, imaš  ti prav   Grin  Wink

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Neprimerne reklame
Reply #4 - 29.10.2007 at 09:45:40
 
Če bi ljudje množično postajali vegetarijanci, bi marsikatera gospodarska panoga propadla. To marsikomu vzbuja skrb  Wink.

Je pa zanimivo, da ima le manjši del človeštva ta privilegij, da se sploh ukvarja z vprašanjem, kaj bi bila najprimernejša prehrana. Večinoma se ljudje trudijo popestriti svoje enolične jedilnike in ne obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neprimerne reklame
Reply #5 - 29.10.2007 at 13:07:13
 
Quote:
Če bi ljudje množično postajali vegetarijanci, bi marsikatera gospodarska panoga propadla. To marsikomu vzbuja skrb  Wink.

Je pa zanimivo, da ima le manjši del človeštva ta privilegij, da se sploh ukvarja z vprašanjem, kaj bi bila najprimernejša prehrana. Večinoma se ljudje trudijo popestriti svoje enolične jedilnike in ne obratno.

Ja, se s3njam, da bi propadlo precej zablodelih gospodarskih panog Roll Eyes. Veeendaaar, pa bi po drugi strani nastalo precej več drugih novih, zdravih, boljših, ki bi toliko bolj doprinesle splošno blagostanje + izboljšanje človeštvu ( + posledično vsemu stvarstvu, z katerim smo povezani )  Cheesy Roll Eyes.
In tega slepci sploh ne vidijo Cry, oziroma - še huje, ; sploh nočejo videti + spregledati  Cry Angry
Za sedaj pa, kot vidimo, se samo manjši del človeštva počasi prebuja .
+ lep, prebudljiv dan, še naprej, nad tole žalostno meglo, ... Cool...
vam želi ...
Boštyx + Kopron anti-meat team
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Neprimerne reklame
Reply #6 - 29.10.2007 at 16:35:20
 
Boštyxz wrote on 29.10.2007 at 13:07:13:
Ja, se s3njam, da bi propadlo precej zablodelih gospodarskih panog Roll Eyes. Veeendaaar, pa bi po drugi strani nastalo precej več drugih novih, zdravih, boljših, ki bi toliko bolj doprinesle splošno blagostanje + izboljšanje človeštvu ( + posledično vsemu stvarstvu, z katerim smo povezani )


No, točno to sem hotu napisat  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Neprimerne reklame
Reply #7 - 30.10.2007 at 09:22:39
 
Dayaran wrote on 29.10.2007 at 16:35:20:
Boštyxz wrote on 29.10.2007 at 13:07:13:
Ja, se s3njam, da bi propadlo precej zablodelih gospodarskih panog Roll Eyes. Veeendaaar, pa bi po drugi strani nastalo precej več drugih novih, zdravih, boljših, ki bi toliko bolj doprinesle splošno blagostanje + izboljšanje človeštvu ( + posledično vsemu stvarstvu, z katerim smo povezani )


No, točno to sem hotu napisat  Smiley


Itak. Vegetarijanstvo je vse bolj popularno, meso pa (tudi zaradi vse večjih možnosti okužb) vse manj. Tega se določeni lobiji zavedajo, po moje so te reklame direktni rezultat tega strahu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Neprimerne reklame
Reply #8 - 30.10.2007 at 09:55:42
 
Quote:
Dayaran wrote on 29.10.2007 at 16:35:20:
Boštyxz wrote on 29.10.2007 at 13:07:13:
Ja, se s3njam, da bi propadlo precej zablodelih gospodarskih panog Roll Eyes. Veeendaaar, pa bi po drugi strani nastalo precej več drugih novih, zdravih, boljših, ki bi toliko bolj doprinesle splošno blagostanje + izboljšanje človeštvu ( + posledično vsemu stvarstvu, z katerim smo povezani )


No, točno to sem hotu napisat  Smiley


Itak. Vegetarijanstvo je vse bolj popularno, meso pa (tudi zaradi vse večjih možnosti okužb) vse manj. Tega se določeni lobiji zavedajo, po moje so te reklame direktni rezultat tega strahu.


Ta reklama v njihovem pomenu kaže na to, da človeku sadje, zelenjava, žitarice in mlečni izdelki, kao niso dovolj, mu nekaj kao manjka in ko mesar prinese zrezek, je kao zadovoljen.  
Zakaj so dali ven tako reklamo, verjetno se je že preveč ljudi spraševalo, da meso ni nujno potrebno in so v strahu pred igubo dobička izdali tako reklamo.
Na ljudi najbolj deluje strah, kao da jim bo brez mesa česa primanjkovalo. Poleg tega pa je reklama narejena v otroškem stilu, kao risanka in sigurno pade v oči otrokom.
Poleg tega pa je velika dilema okoli vegetarijanstva v svetu prav ta, ali otroku res ničesar ne primankuje, če ne je mesa.
Tako da je za navidezno brezvezno reklamo, skrita dobro premišljena poteza vplivanja na množico.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Neprimerne reklame
Reply #9 - 30.10.2007 at 11:25:00
 
Quote:
Tako da je za navidezno brezvezno reklamo, skrita dobro premišljena poteza vplivanja na množico.

ampak točn tko
to je use kle samo za to, da se dela in pozablja
dela tist kar je nepomembno
in pozablja kar je pomembno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neprimerne reklame
Reply #10 - 19.01.2008 at 09:22:52
 
gape wrote on 30.10.2007 at 11:25:00:
Quote:
Tako da je za navidezno brezvezno reklamo, skrita dobro premišljena poteza vplivanja na množico.

ampak točn tko
to je use kle samo za to, da se dela in pozablja
dela tist kar je nepomembno
in pozablja kar je pomembno

Good word, ... vsem 4im. Cool
Morda bi še dodal, da je za tem še skriti eden od globljih duhovnih vzrokov, in sicer tudi tale ;
" ljudje se tega vsega prej naštetega nekako NAVIDEZNO bojijo, zato, ker se BOJIJO izgube svoje sle po ubijanju, krvi, maščevanju, ipd ."
( izgube svoje negativnosti  Sad)
No, ampak, kot vemo, da za vsakim dežjem posije sonce, ... zato, ker ima naš Stvarnik  Kiss   pač pripravljeno rešitev za vsak problem Cool, in zdravilo za vsako bolezen, bo tudi človeštvo počasi nekoč "preraslo" te bedne nazore  Cool . ( molim, + delam, da čiiim prej  Wink )
In, kot lahko opažamo, se to že dogaja, ... vsak dan, ... pravkar, ... pred našimi očmi  Shocked.
Namreč, res; število vegetarijancev čedalje bolj + bolj narašča  Cheesy , - in to iz dneva v dan  Cheesy Cool.
In, to gre skupaj z povečevanjem Ljubezni v srcih ljudi + posledično z globalnim segrevanjem ( o slednjem sem že pisal )  Cool Kiss Cool .

In, to dogajanje , ta proces, ni samo " še nek novi trend " , ampak je " 4 real", resna stvar  Huh Exclaim Cool
To je proces razvijanja + vnašanja Ljubezni v naša srca, ki je  Lips Sealed , ups, to ostane za drugič, in nekateri to itak že vejo  Cool ...
Evo, že sije sonceee  Cheesy  Kiss Cheesy

Ja, zadnjič sem govoril z neko bejbi, ki študira " neke raziskave prašičev + njihovega mesa "  Grin Lips Sealed Embarrassed
Inn, je rekla, da res po svetu v novejših časih opažajo čedalje več vegetarijancev  Roll Eyes
. In, okoli tega jim ni čisto niiič jasno  Grin Wink Grin
No, kar naj se še malo "brihtajo"  Grin, zato jih še malo pustimo v temi  Roll Eyes.
Potem bodo toliko bolj lačni svetlobe, in ... Lips Sealed Wink
Bodo že vidli , kam bodo prišli z svojimi napačnimi potmi + nazori   Tongue Cool Cheesy
Do tedaj paaaa ...

Lep duhoven pozdrav + mir vsemskupaj + dober dan, poooooln Ljubezni , še napreeej, juheeej,  Cheesy Cool ...
čav
Bošt' +#
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Neprimerne reklame
Reply #11 - 19.01.2008 at 11:41:33
 
Kar se mene tiče, so vse reklame neprimerne.

Vendar pa se mi zdijo tele za meso še najmanj zavajajoče - v primerjavi s tistimi kolodonti, šamponi, kremami, vložki, tabletami, pralnimi praški s petkratno močjo pranja možganov...

Nanje gledam bolj kot na opozarjanje na splošno človeško zblojenost. Človeško telo potrebuje tudi beljakovine in druge snovi, ki jih le težko najdemo drugje kot v mesu in najbolj zdrava prehrana je uravnotežena prehrana, s katero dobimo vse.

Če se pač komu zdi potrebno delati za to reklamo, potem naj jo naredi; smo pač v kolikor toliko svobodni državi - vsaj zaenkrat.

To da se nad takimi reklamami nekateri zgražate, pa je ravno tako kot, da bi se Petrle zgražal nad Turkovimi predvolilnimi pamfleti...
To je samo zgražanje ideoloških zaslepljencev nad početjem tistih, ki (še?) niso pokleknili pred to ideologijo.


pa bog požegnaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neprimerne reklame
Reply #12 - 19.01.2008 at 14:13:18
 
Hja, že že , pa tudi ne  Cheesy.
Sicer sem se tudi jaz precej s3njal z to teorijo ( vsega po malem ( za vse ) ) , še do pred kakimi 5 leti nazaj  ( torej , kakih 15 let vseskupaj ) Roll Eyes.
Veeendar pa, ... sedaj vem, da je problem , ko naenkrat zaužijemo preveč sestavin hkrati v 1 obroku, in nastane problem, ko duša ne zmore več ločevati posameznih sestavin, ki jih potrebuje za obnovo ( + izgradnjo ) telesa  Exclaim.
Torej, z to zmešnjavo, ki si jo nakopičimo v trebuh samo še bolj zmedemo svojo dušo, da potem ne zmore več normalno vzpostavljati ravnovesja v lastnem telesu  Cry.
In, tako se počasi začnejo kopičiti bolezni ...
Zato računam, da marsikakih "potrebnih" stvari, sestavin tudi pač ne potrebujemo .
In, živ dokaz za to sem tudi jaz, ker mi po 17 letih telesno prav ničesar ne manjka  Cheesy Cool .
Torej, upam, da vam je sedaj jasneje, zakaj moramo biti previdni pri hrani , ...  Cool, da si predčasno ne uničimo naših teles in, ...  Lips Sealed
Pa dober + lep dan, še naprej , juhej,  Cheesy
by Boštjan + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1