Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 13140 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Telefončki razni...
11.10.2007 at 10:53:41
 
http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_men...


Mobilni telefoni škodijo zdravju

Njihova uporaba poveča tveganje možganskega tumorja

Zdravje, 10. oktober 2007 22:44
Ljubljana - RTV SLO

Švedski znanstveniki so ugotovili, da desetletna uporaba mobilnega telefona poveča tveganje možganskega tumorja.

Študija dveh švedskih znanstvenikov, Lennarta Hardella in Kjella Hanssona Mildadi, kaže, da več kot desetletna uporaba mobilnega telefona poveča tveganje za nastanek tumorjev na strani možganov, kjer uporabnik drži telefon.
Rezultat kaže, da daljša uporaba mobilnega telefona za 20 odstotkov poveča možnost obolelosti za akustičnim nevromom, benigno tvorbo, ki prizadene ušesni živec, in za 30 odstotkov pojav malignega tumorja - glioma. Za ta tveganja zadostuje 2000 ur izpostavljenosti ali ura na dan.

Prepričana sta, da bi morali ponovno preučiti standarde oddajanja pri "neprimernih in dvomljivih prenosnih telefonih" ter preučiti morebitne povezave sevanja z drugimi boleznimi, kot je na primer alzheimer in druge oblike tumorjev.


na zdravje!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Telefončki razni...
Reply #1 - 11.10.2007 at 19:01:00
 
se prav bomo kmal vsi na onkološkem oddelku končali?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Viva
1
*
Offline


Posts: 2
Lj
Gender: female
Re: Telefončki razni...
Reply #2 - 30.03.2008 at 22:42:35
 
Mah, ljudje (znanstveniki) znova in znova ugotavljajo, da je nekaj škodljivo-potem pa po čutežu ni več itd..dejansko manj ko se boš s tem ubadal, manj boš imel problemov in bolj boš zdrav.  Smiley..Vse je v psihi..če ti rečejo, da si moraš 2min umivati roke kajti drugače boš zbolel, se zelo osredotočiš na to-že kar vidiš bakterije in normalno da tak paranojik potem zboli. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Telefončki razni...
Reply #3 - 31.03.2008 at 11:22:03
 
Jaz pa sem VEČKRAT preveril, kako me ob dooolgem telefoniranju začne najprej boleti eno uho.
Če pa potem zamenjam mobi na drugo stran, pa me potem prvo uho neha boleti in me začne boleti drugo . ( seveda ob dooolgih pogovorih ) Sad.

Če pa to delam izmenično cel dan, me pa proti večeru začne boleti že kar cela glava . ( z obema ušesoma hkrati )

Potem sem tudi delal poizkuse z celodnevnim mobi-telefoniranjem na samo enem ušesu . Bilo je nevzdržno  Shocked.

Drugo uho pa kot da ni nič  Shocked Cheesy.

In, potem sem zamenjal stran , pa se je podobno izkazalo tudi za drugo stran, medtem ko je prva stran ostala normalna  Roll Eyes.

Zato se sedaj raje izoibam daljšim pogovorom Cool.

To sem sprobaval več let ( cca 6 let ) .

In, pred 2 letoma sem še prebral, da so Američani izmerili / izračunali, da vsak mobi-pogovor , daljši od 3,5 minute pušča za sabo trajne posledice na telesnem zdravju ( upam da ne tudi na duševnem )  Huh.

Sedaj sem dokončno prepričan o škodljivosti mobijev Angry.

No, je pa res, da so nekateri moji prijatelji precej manj občutljivi na to   Roll Eyes. Tudi to sem preveril Cool.

In, da zaključim ;

HVALA Mojstru Bogu , da mi je pokazal vse te škodljivosti sevanj mobitelov  Kiss Cool Kiss.

Pa lep + dober , neškodljiv dan, vam želim še napreeej, juhej ... Cool

by Boštyxz + ###


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Telefončki razni...
Reply #4 - 31.03.2008 at 14:37:58
 
Boštyxz wrote on 31.03.2008 at 11:22:03:
Jaz pa sem VEČKRAT preveril, kako me ob dooolgem telefoniranju začne najprej boleti eno uho.
Če pa potem zamenjam mobi na drugo stran, pa me potem prvo uho neha boleti in me začne boleti drugo .

Zakaj ga pa tako pritiskaš  k ušesu  Cool
Tudi če bi k ušesu tiščal samo pest, brez telefona, bi te tudi bolelo.

Če pogosto telefoniraš, si lahko umisliš tudi kakšne lahke (brezžične) slušalke. Različnih modelov imaš na voljo že toliko, da se za vsakega najde kaj primernega njegovim ušesom.

Potem se lahko pogovarjaš tudi prostoročno in zraven nemoteno delaš še kaj drugega.
Tudi telefonski aparat je tako oddaljen, da ni več nobenega eventuelno zaznavnega mikrovalovnega sevanja v neposredni bližini glave.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Telefončki razni...
Reply #5 - 31.03.2008 at 22:32:28
 
+da+ne  Cheesy Wink Roll Eyes Cool.
Poglej, to sem tudi odkril , da si ga ne tiščim več k ušesu  Roll Eyes.

Aja, pozabil sem omeniti, da me je bolelo notranje uho , ne zunanje  Exclaim Embarrassed Roll Eyes.
Namreč, na začetku sem si ga takooo tiščal na (zunanje) uho, da je bilo že kar malo vijolično  Shocked Tongue

Vendar poglej, ; pozneje so posledice po daljšem telefoniranju nastale iste, čeprav sem ga odmaknil za 90 stopinj stran od ušesa  Huh - torej v notranjem ušesu  Huh.

In vem, da imam zraven v kompletu tudi slušalke, vendar ne glede na to , mobi OSTAJA ŠKODLJIV . Roll Eyes

Pa lahko noč vsemskupaj  Cool
by Bošt' +#
Back to top
« Last Edit: 01.04.2008 at 19:04:01 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Telefončki razni...
Reply #6 - 09.07.2008 at 00:09:04
 
Mah sej je že res skoraj vse kancerogeno. Pomoje pa najbolj škoduje lih človekovo obremenjevanje z tem dejstvom. Meni osebno je vseeno, če me pobaše, me nekega dne pač bo. Telefoni mi itak nikdar niso bili neki ful pri srcu Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Telefončki razni...
Reply #7 - 09.07.2008 at 13:35:29
 
Miara wrote on 09.07.2008 at 00:09:04:
Mah sej je že res skoraj vse kancerogeno. Pomoje pa najbolj škoduje lih človekovo obremenjevanje z tem dejstvom. Meni osebno je vseeno, če me pobaše, me nekega dne pač bo. Telefoni mi itak nikdar niso bili neki ful pri srcu Smiley

Se zelo strinjam s tole mislijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Telefončki razni...
Reply #8 - 17.10.2008 at 18:53:10
 
Ja ma teh problemov ni nikoli konca, zdaj nam pocasi skodujejo telefoni in nezdrava obsevana hrana, vcasih pa si zdravo zivel, samo problem je bil, ker si bil v vojni oziroma bolj barbarski druzbi in te je mimgrede lepega dne snelo zdravega, mogoce si celo docakal da si dobil kaksno bolezen, ki je zdaj hec ampak takrat ni bilo pomoci.

Jaz pravim, ce bi vse probleme resili, bi pa skodil kisik ki ga vdihujemo in na koncu bi skodilo ziveti, ker z zivljenjem obratno tudi umiras.

Kaj ces vedno bo ziveti nevarno ce tako gledas, zato je dobro vedeti da tako kot rojstvo je isto smrt, nobene razlike ni, naravno krozenje, naravna stvar.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Telefončki razni...
Reply #9 - 08.11.2008 at 20:19:19
 
Skoz je neki ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telefončki razni...
Reply #10 - 08.11.2008 at 21:51:07
 
Quote:
Skoz je neki ...


Večno- sedaj je vse v vseh svojih vesoljnih individualnih izrazih.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Telefončki razni...
Reply #11 - 08.11.2008 at 22:19:35
 
Seveda, zakaj pa ne bi bilo? In če vi to rečete, a se je s tem kaj spremenilo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telefončki razni...
Reply #12 - 09.11.2008 at 13:21:03
 
Quote:
Seveda, zakaj pa ne bi bilo? In če vi to rečete, a se je s tem kaj spremenilo?


Vedenje, da je tako!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Telefončki razni...
Reply #13 - 01.03.2010 at 12:15:43
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telefončki razni...
Reply #14 - 01.03.2010 at 12:32:11
 
Robi wrote on 01.03.2010 at 12:15:43:


Te probleme bi proizvajalci mobilnih telefonov lahko rešili takoj,če bi upoštevali človeško EM valovanje v glavi ki je okoli 65-72 HZ.
Kdor od prizvajalcev se  bo najbolj približal tem frekvencam bo tudi takšnih  neškodljivih prenosnih telefonov največ prodal.Ideja ki jo lahko prodate u NOKIO!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2