Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 18010 times)
sharky82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

strah pred neznanim...
04.02.2007 at 19:49:27
 
Lep pozdrav vsem skupaj. Jst sm nov tuki na forumu, zato mi je vse skupi se malo neznano Wink...upam da mi boste znali kako pomagati oz svetovati.
no da zacnem....v meni se dogaja neki cudnega, neznanega, kot da to sploh nisem jaz. to se mi je zacel dogajat priblizno 3 leta nazaj, ko sem se kr na vsem lepem zacel tresti, grabili so me krci in me obhajale cudne misli Embarrassed. bil sem na veliko zdravniskih pregledih, vendar je bilo vse ok. osebni zdravnik je prisel do zakljucka da so te tezave najverjetneje psihicnega izvora. no potem se je vse skupi nekok umiril, ni blo vec tko hudo. Potem se mi je lansko leto pred poletjem to ponovilo, to je bil cas pred izpiti na faxu - mogoče zarad stresa...ponovno sem sel k svojmu zdravniku in mi je predpisal neke antidepresive Paroxat. ne morem rect kok so mi pomagal, slabs ni blo, bols pa tud ne vem, saj je bilo poletje in s tem tudi čas oddiha in zabave na morju....ja recmo da sem te antidepresive jemal malo manj kot 4 mesece(do septembra) in sm bil kr vredu do sedaj. zadnje par tednov pa se mi je zacel spet neki podobnega dogajat...ne znam si razlozit nek strah, ki ga imam pri pogovoru z drugimi, pa naj bodo to kolegi al pa cist x osebe. vcasih sm bil cist sproscena in nasmejana oseba, sedaj pa mi je tezko ze z nekom komunicirat. ne znam opisat teh obcutkov...zacnem se tresti, kr neki me stisne v vratu oz zadnjem delu glave, besede kr ne grejo iz mene in mi postane ful neprijetno....pol pa se zacnem razmisljat, kaj si zdej o men misl ta oseba in je se huj. v tistem trenutku bi najraj zbezu nekam al pa se u zemljo udrl. sam ne vem vec kaj naj storim in kako naj premagam ta strah. zelo mi je tezko v sluzbi, saj mors komunicirat tako z nadrejenimi kot s sodelavci...sedaj razmisljam ali bi se ponovno obrnil na antidepresive ce bi to kej pomagal, sam jst mislm da to ni resitev....a se je komu izmed vas ze kej podobnega dogajal???
No upam da mi boste znali kakorkoli svetovati oz pomagati. vem da je vse v glavi sam ne vem kok nej to odpravim.... Sad
hvala in lep pozdrav.....upam da se se beremo Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: strah pred neznanim...
Reply #1 - 04.02.2007 at 20:05:32
 
jebeno
precej malo podatkov
precej je pomembno kaj se ti je dogajal takrat približno 3 leta nazaj
ozavestit
najdt vzrok in čas vstopa te energije - mogoče entitete ...

men še najblj zgleda kot ... u bistvu dost nenamerne slabe misli od nekoga, ki ga dobr poznaš ...
npr
razišč kdo od ljudi ki jih poznaš doživlja podobne jebe ... boš vidu če je povezano ...
kolk te je strah o tem govort z ljudmi ki te poznajo?

strah
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1140550166/15#16


ja ...
zdej sm šele naslov topica zapazu ... sej si sam napisu tričetrt ... od kaj se ti dogaja jeba ... kolk si že kej spoznavu neznano?
kako?



Edited:
Back to top
« Last Edit: 14.02.2007 at 15:37:57 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sharky82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: strah pred neznanim...
Reply #2 - 04.02.2007 at 22:11:48
 
Zdravo, ja gape hvala za odgovor, sam ne vem kaj si s tem mislu:

''men še najblj zgleda kot ... u bistvu dost nenamerne slabe misli od nekoga, ki ga dobr poznaš ...
npr
razišč kdo od ljudi ki jih poznaš doživlja podobne jebe ... boš vidu če je povezano ...
kolk te je strah o tem govort z ljudmi ki te poznajo?'' ???


Kar pa se tiče pogovorov o tem, pa se nerad pogovarjam k mi ni glih kul o tem govort. pol se bojis tega, da te ne zavrnejo in si mislijo da si cudak....al kaj pa vem no

velik pa o tem razmisljam, kako bi se znebil tega, sam kr nekok ne najdem prave poti - mogoče ne znam.
sm pa opazu tud to, da ko gremo s kolegi zurat, mal popijem in sm cist kul. sam to ni resitev, da bi zdej z alkoholom odpravljal te probleme...

LP Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: strah pred neznanim...
Reply #3 - 04.02.2007 at 23:03:06
 
tko kot je reku že gape - premal podatkov....

- A je kakšna oseba s katero se lahko pogovarjaš brez da se ti pojavijo ti občutki strahu?
- Kakšne "čudne misli" so te obhajale, konkretno?
- Kako mate urejene odnose v družini?
- Ima kdo v familiji ali v sorodstvu psihične probleme? Je bila v sorodstvu kakšna "tragedija"?
.
.
.
.

Razpiši se tukaj na veliko, napiši tudi tisto, kar se ti zdi da nima smisla....
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #4 - 05.02.2007 at 01:13:07
 
mene pa zanima, ce ti je zelo pomembno v zivljenju, kaj drugi mislijo o tebi? si se recimo v zivljenju pocutil mal odrinjenega od vecine, ker si razmisljal drugace al pa so ljudje zate recimo mislili,  da si mal cuden al pa nenavaden... ?

mogoce se slis mal hecno, ampak me resno zanima.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: strah pred neznanim...
Reply #5 - 05.02.2007 at 09:08:10
 
sharky82 wrote on 04.02.2007 at 22:11:48:
Zdravo, ja gape hvala za odgovor, sam ne vem kaj si s tem mislu:

''men še najblj zgleda kot ... u bistvu dost nenamerne slabe misli od nekoga, ki ga dobr poznaš ...
npr
razišč kdo od ljudi ki jih poznaš doživlja podobne jebe ... boš vidu če je povezano ...
kolk te je strah o tem govort z ljudmi ki te poznajo?'' ???


Kar pa se tiče pogovorov o tem, pa se nerad pogovarjam k mi ni glih kul o tem govort. pol se bojis tega, da te ne zavrnejo in si mislijo da si cudak....al kaj pa vem no

velik pa o tem razmisljam, kako bi se znebil tega, sam kr nekok ne najdem prave poti - mogoče ne znam.
sm pa opazu tud to, da ko gremo s kolegi zurat, mal popijem in sm cist kul. sam to ni resitev, da bi zdej z alkoholom odpravljal te probleme...

LP Smiley

kaj sm mislu ... kar sm napisu
slabe misli iz okolice, so, poleg naših lastnih, največji generator čudaškosti
kogar ne poznaš, tist težko pride do tebe - lahko pa tud

ker se težko pogovarjaš z bližnjimi o tem kar se ti dogaja, bi blo pametno čim prej začet
nimajo te kej zavračat
to je tvoja zgodba
to se teb dogaja
ko se je men dogajal kar se mi je dogajal sm tud mislu da sm edini - no pa nism bil - ampak dokler nism nobenmu povedu - nism vedu ...
jest sm bil neprizemljen
slabo povezan z zemljo
ti mi pa zgledaš preveč povezan ... mogoče ti zato že mal alkohola pomaga

razmišljanje ti tuki ne bo dost pomagalo

pomoč od uzuni prej ... imho ...
al pa meditacija ...

dej dodatne podatke
to kar boš kle artikuliru, boš mogu še večkrat ... to je tvoja zgodba ...
iz te godlje se rešit ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: strah pred neznanim...
Reply #6 - 05.02.2007 at 09:49:12
 

A je res, da mormo za vsake težave oz. strah al pa strah pred strahom brskat po neki zgodovini al pa družini?

Ni strah nekaj, kar naj bi vsi tekom življenja imeli čas sprejet, predelat, dojet, razumet, premagat, spregledat, dati na čakanje, odmislit, skrit, izvat, navsezadnje ljubit, se ga veselit - whatever... oz. a ni strah nekaj, kar se skriva za vsem kar počnemo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #7 - 05.02.2007 at 09:56:12
 
po prvem postu me toel zlo spominja na to, kar se dogaja sodelavki/kolegici. Zdravila nič kaj ne pomagajo. Jest osebno jih raje ne bi jemala. A spiš tud mogoče težko? Pri njej so temu rekli Anksiozna motnja al kako že. Strah pred ljudmi.
Najbrž se ti vsaj malo svita, česa te je strah.
tud če izpademo kruti, znamo tud sprejemat. Tud zavračat znam ljudi. In čudaki so mi najbolj zanimivi. Bisajds mislim, da imajo vsake oči svojga malarja tud pri čudaškosti. In se učim, sprejemat lastno čudaškost (z drugimi besedami, definiraj normalno, da ti pol lahko definiram čudaško)

Ona, koelgica, je zdajle ravno v fazi, ko pravi, da je u redu. In sicer, je rekla, da se je odločila, da ima dovolj in da bo zdaj v redu. Je blo pa do zdaj tud pri njej tako v fazah. Ko mi je opisovala svoje doživljanje, sem ji vedno lahko rekla, da se mi zdi, da se vse to dogaja tudi drugim, oz. da zase lahko rečem, da se mi, ampak morda en doživljam tega takko intenzivno.. in tolk časa.. zdelo se mi je, da tud če bi hotla, da bi to dost poguma terjal...

Seveda noben ne upa govort o stvari, ki jo vsi skrivajo, češ, da je čudaška in pol ne vemo, da se to dogaja tud drugim in se še bolj čudne počutimo, pa še bolj obtožujemo zarad tega.

zanima me, kaj ti dogaja. Če ti je laži, ti povem, da zato, ker verjamem, da si s tem lahko sama dost pomagam. Tko da vidiš, zdej moraš povedat že zato, da ti nam pomagaš, ne samo mi tebi  Smiley
mal se hecam, nč ti ni treba
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #8 - 05.02.2007 at 09:59:12
 
kot kaže res rabmo katastrofo. k se bo človk bavu za svoj živlene, bodo vsi drugi strahovi nepomembni
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #9 - 05.02.2007 at 10:08:55
 
ixtlan wrote on 05.02.2007 at 09:59:12:
kot kaže res rabmo katastrofo. k se bo človk bavu za svoj živlene, bodo vsi drugi strahovi nepomembni

res misliš, da je strah za svoje (fizično) življenje vsem ..najstrašnejši ( Smiley) ?

jest se pa včasih tko "apatično" počutim... whtvr... ja, bi se borila...

a mislte, da iščemo probleme zato, da bi se česa naučil? Al zato, ker so moteči, al zato ker so zanimivi.. al vsakemu kaj drugega bolj potegne, po resnici pa je ..ozaveščanje problemov mehanizem z globljim namenom?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #10 - 05.02.2007 at 10:25:59
 
Eva wrote on 05.02.2007 at 10:08:55:
ixtlan wrote on 05.02.2007 at 09:59:12:
kot kaže res rabmo katastrofo. k se bo človk bavu za svoj živlene, bodo vsi drugi strahovi nepomembni

res misliš, da je strah za svoje (fizično) življenje vsem ..najstrašnejši ( Smiley) ?

jest se pa včasih tko "apatično" počutim... whtvr... ja, bi se borila...


apatičnost ni kul, drgač pa poznam. mene je dejansko strah, da bi imel onemogočeno nadaljevanje tega življenja, saj sem ga pripravljal zelo dolgo in sem končno na točki kjer sem želel bit

Eva wrote on 05.02.2007 at 10:08:55:
a mislte, da iščemo probleme zato, da bi se česa naučil? Al zato, ker so moteči, al zato ker so zanimivi.. al vsakemu kaj drugega bolj potegne, po resnici pa je ..ozaveščanje problemov mehanizem z globljim namenom?


sej problemov ni, so samo izzivi  Tongue
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #11 - 05.02.2007 at 10:29:04
 
Eva wrote on 05.02.2007 at 10:08:55:
a mislte, da iščemo probleme zato, da bi se česa naučil? Al zato, ker so moteči, al zato ker so zanimivi.. al vsakemu kaj drugega bolj potegne, po resnici pa je ..ozaveščanje problemov mehanizem z globljim namenom?


sej problemov ni, so samo izzivi  Tongue
[/quote]
no sej, a so problemi a so zares "samo_celo!" izzivi  Smiley
(oui, deja vu)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: strah pred neznanim...
Reply #12 - 05.02.2007 at 12:11:55
 
ixtlan wrote on 05.02.2007 at 10:25:59:
apatičnost ni kul, drgač pa poznam. mene je dejansko strah, da bi imel onemogočeno nadaljevanje tega življenja, saj sem ga pripravljal zelo dolgo in sem končno na točki kjer sem želel bit



Misliš, da to, kar si se naučil, pol kam gre, izgine, se izniči?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #13 - 05.02.2007 at 12:47:38
 
Quote:
Misliš, da to, kar si se naučil, pol kam gre, izgine, se izniči?


to ne, ampak mislim, da je zdaj najbolj idealna priložnost, da znanje nadgradim
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: strah pred neznanim...
Reply #14 - 05.02.2007 at 13:02:13
 
ixtlan wrote on 05.02.2007 at 12:47:38:
Quote:
Misliš, da to, kar si se naučil, pol kam gre, izgine, se izniči?


to ne, ampak mislim, da je zdaj najbolj idealna priložnost, da znanje nadgradim


Ja, ok, fajn. Toda, v raziskovalni pristop spada tud, da se včasih moramo predvsem odučit. Ne samo gradit, tud porušit, pozabit. Velikokrat znanje sploh ni avtentično, ampak le pomoč za spoznanje. In nekaj se ponavadi tud ne zgodi, če ni že celo vesolje za to.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4