Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15457 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #30 - 22.12.2006 at 22:55:51
 
ixtlan wrote on 19.12.2006 at 00:43:33:
Seveda pričakujem, da boste vsi verniki v angele tole razlago bivšega vernika ... Roll Eyes

Uf pa sem na tem forumu le našel nekoga zanimivega, vsaj na prvi pogled.
Ali si kje kaj več napisal o tvoji izkušnji preseganja verovanja?
Imam pa občutek, da o črni magiji še vedno govoriš kot vernik, torej verjameš vanjo. V nekaj kar presega neko interakcijo besed in "žrtvine" "fantazije".
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #31 - 23.12.2006 at 10:18:02
 
Oldio wrote on 22.12.2006 at 22:55:51:
Ali si kje kaj več napisal o tvoji izkušnji preseganja verovanja?
Imam pa občutek, da o črni magiji še vedno govoriš kot vernik, torej verjameš vanjo. V nekaj kar presega neko interakcijo besed in "žrtvine" "fantazije".


Glede človeških zmožnosti po defaultu ne sprejemam omejevalnih prepričanj. Bistvo moje filozofije je, da je človek zmožen vsega (kaj točno, je pa treba še raziskat).

"Magija" v samem bistvu pomeni, da nekdo vpliva nate z nekim namenom, na daljavo. To ni nič neverjetnega, celo za znanost ne.

Celo magični simboli delujejo in sicer za vsakogar, ki jih ima v podzavesti in jim pripisujeje določen pomen. Magični simboli so, kot je vse, stvar dogovora. Iz vsakega dogovora (po moji filozofiji) pa lahko izstopiš... ali skleneš nov dogovor, tudi če ga sprejmeš sam s sabo, je pravnomočen v tvojem malem avtonomnem vesolju.

Skratka iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da magija se izvaja. Vem, doživetja so subjektivna. Bilo je pa par dokazov (tudi povsem neodvisnih od mojih internih procesov), ki so me prepričali in jih nikakor ne morem zanikat.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #32 - 23.12.2006 at 10:30:56
 
Ixtlan, podpis  Roll Eyes Smiley + lep, sončen dan, še naprej  Cool .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #33 - 23.12.2006 at 11:16:11
 
Boštyxz wrote on 23.12.2006 at 10:30:56:
Ixtlan, podpis  Roll Eyes Smiley + lep, sončen dan, še naprej  Cool .


v vsaki religiji se seveda lahko najde veliko lepih in uporabnih modrosti, iz religije so nastali (med drugim) čisto uporabni dogovori. če ne bi bilo temu tako, religija ne bi preživela. fajn bi bilo, če bi vernik sam ločil zrna od plev, ne pa pokonzumiral vse po spisku... ampak to pa že ni v skladu s konceptom religije in vernika. vernik se ne sme spraševati, ampak brezpogojno verovati. v sveta besedila, ki jih je itak napisal človek.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #34 - 23.12.2006 at 21:43:31
 
ixtlan wrote on 23.12.2006 at 10:18:02:
"Magija" v samem bistvu pomeni, da nekdo vpliva nate z nekim namenom, na daljavo. To ni nič neverjetnega, celo za znanost ne.

Misliš povsem brez da bi žrtev to vedela.
Le na tak način je anmreč možno govoriti o vlivu nečesa izven nas. Če veš si že sam svoj mag.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #35 - 23.12.2006 at 22:29:03
 
ixtlan wrote on 22.12.2006 at 22:46:23:
tai wrote on 20.12.2006 at 22:00:57:
ampak recimo, če ima človek strah pred nastopanjem, je zelo težko pred samim nastopom ta strah sprejet in ga transformirat


z nlp metodami sploh ni težko transformirat katerkol strah...

tai wrote on 20.12.2006 at 22:00:57:
recimo koliko truda vložijo kadilci v to, da bi se odvadili kadit, čeprav je to samo v glavi. po mojem.


...kajenje pa skenslaš 1-2-3 s hipnozo.

tai wrote on 20.12.2006 at 22:00:57:
in zato opažam, da ljudje ki zaćnejo z alternativo večkrat mislijo, da bojo s tem, ko bojo recimo prebrali knjigo na hitro spremenili svoje življenje.


dejansko obstajajo zelo hitre metode

tai wrote on 20.12.2006 at 22:00:57:
ampak takrat, ko si pa postavljen pred dejstvo, v sam dogodek, takrat, ko človeka spet napdejo stari vzorci, strah, tesnoba ipd. takrat se pa zave, zakaj je napisanih tolk knjig in zakaj vse bistvo, ki bi blo lahko napisano na enem listu razpotegnejo na 360 strani. zato, ker je preveč simpl, da bi mi to kr tko spremenil. ker smo preveč zakoreninjeni v svojih glavah, da bi stvari kr tko sprejel.


seveda, če problem razumeš, še ne pomeni, da bo kar zginil. maš prav, je zakoreninjeno v podzavesti. se pa da tut to zelo hitro preprogramirat...


ja, vse se da, če se hoče
in lih to poudarjam, da je problem. ker ljudje hočmo... ampak nočmo  Cheesy
veš kolk je še stvari, ki so simpl ko pasulj... sekundo rabmo, da se nekomu nasmejimo, da ga lepo ogledamo, da znamo rečt oprosti, rad/a te imam ipd. če bi blo vse tko enostavno kokr si napisal, potem tud tega foruma tuki ne bi rabil. potem ne bi tolk kompliciral a vsako stvar.
če trdiš, da sam vse te stvari tko simpl nrdiš.. jah, pol pa rečem lahko samo bravo !
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #36 - 24.12.2006 at 20:34:02
 
ixtlan wrote on 18.12.2006 at 10:08:22:
Ni ga profija, ki bi lahko izvajal črno/kakršnokoli magijo na meni (ali komurkoli) ne da bi mu jaz kot dotični osebi zavestno in/ali podzavestno (ali pa črni/dotični magiji na splošno) priznaval moč (se je/ga bal, spoštoval...).


Kaj tu pa nisi pomislil, da bi bilo koristno že v izhodišču predpostaviti, da je tudi to možno?
Roll Eyes


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #37 - 24.12.2006 at 21:44:00
 
Bardo_Thodol wrote on 24.12.2006 at 20:34:02:
ixtlan wrote on 18.12.2006 at 10:08:22:
Ni ga profija, ki bi lahko izvajal črno/kakršnokoli magijo na meni (ali komurkoli) ne da bi mu jaz kot dotični osebi zavestno in/ali podzavestno (ali pa črni/dotični magiji na splošno) priznaval moč (se je/ga bal, spoštoval...).


Kaj tu pa nisi pomislil, da bi bilo koristno že v izhodišču predpostaviti, da je tudi to možno?
Roll Eyes



me veseli, da si prašal Smiley za svoje vesolje sam pišem zakone. če sprejmem nek zakon, potem v mojem vesolju ta zakon velja. če rečem, da nekaj ni možno, potem res ni možno. koristno, ane?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #38 - 24.12.2006 at 22:42:43
 
ixtlan wrote on 24.12.2006 at 21:44:00:
za svoje vesolje sam pišem zakone. če sprejmem nek zakon, potem v mojem vesolju ta zakon velja. če rečem, da nekaj ni možno, potem res ni možno. koristno, ane?

cool   Cool

zdaj pa sprejmi en čist simpl zakon, da se ti ne more nič zgoditi, če se vržeš z vrha nebotičnika (ko jebe gravitacijo!) in potem se kar mirno dol butni, saj se ti itak ne more nič zgoditi ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #39 - 25.12.2006 at 11:35:42
 
Bardo_Thodol wrote on 24.12.2006 at 22:42:43:
ixtlan wrote on 24.12.2006 at 21:44:00:
za svoje vesolje sam pišem zakone. če sprejmem nek zakon, potem v mojem vesolju ta zakon velja. če rečem, da nekaj ni možno, potem res ni možno. koristno, ane?

cool   Cool

zdaj pa sprejmi en čist simpl zakon, da se ti ne more nič zgoditi, če se vržeš z vrha nebotičnika (ko jebe gravitacijo!) in potem se kar mirno dol butni, saj se ti itak ne more nič zgoditi ...

kadar si sam 'pišeš' zakone, ti jih drugi ne ...
sam začneš sprejemt zakone šele ko maš zadost zavesti, zato valjda tak zakon kot ga ti predlagaš ni sprejemljiv ...
za telo
za duha pak ... bi blo tud to možno ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #40 - 25.12.2006 at 12:49:39
 
Bardo_Thodol wrote on 24.12.2006 at 22:42:43:
ixtlan wrote on 24.12.2006 at 21:44:00:
za svoje vesolje sam pišem zakone. če sprejmem nek zakon, potem v mojem vesolju ta zakon velja. če rečem, da nekaj ni možno, potem res ni možno. koristno, ane?

cool   Cool

zdaj pa sprejmi en čist simpl zakon, da se ti ne more nič zgoditi, če se vržeš z vrha nebotičnika (ko jebe gravitacijo!) in potem se kar mirno dol butni, saj se ti itak ne more nič zgoditi ...



hehe...itak, da ni tko zlo preprosto.

kot prvo, predlog novega zakona mora bit soglasno sprejet. predlagalec je mental, naročnik je fizično telo:) razprava se dogaja na astralu...da je zakon sprejet, mora bit potrjen tudi s strani višjega jaza....ki je z vidika mentala že abstraktna zadeva, reciva samo, da je večen, da se giblje zelo zelo hitro, je bistvo tvoje zavesti in ima precej boljši pregled nad situacijo. če bi mental samostojno odločal o zakonih, bi bila več kot očitno cela štala, glede na to kakšne butaste ideje lahko imamo.

za svoje vesolje odločitve torej sprejemaš avtonomno, ampak soglasno z vsemi ravnmi bivanja. verjamem, da se sprejemajo predvsem z vidika uporabnosti. da sprejmeš nek nov zakon, ki se kaže navzven, torej, da ima vpliv na okolico, ampak ni v skladu s trenutno veljavnimi zakoni okolja, ki smo jih sporazumno sprejeli, ko smo se odločali, da bomo v tem okolju živeli, mora bit po mojem mnenju uporaben na globalni ravni okolja, da je sprejet tudi od ostalih zavesti, ki v tem okolju bivajo.

ko smo že ravno pri magiji...če nekdo deluje v neskladju s trenutnimi zakoni nekega vesolja, ima okolje, na katerega ima delovanje učinek, možnost to delovanje sprejeti ali zavrniti. v kolikor nekemu drugemu individumu priznavaš moč nad teboj, mu s tem priznavaš tudi avtoriteto v tvojem vesolju in boš s tem avtomatično pokasiral tudi vse učinke njegovih delovanj. če mu te moči na neki točki ne priznavaš več, njegovo delovanje za tvoje vesolje nima več efekta. takrat se zgodi nekaj zanimivega. ker je njegova namera, ki je energija, naenkrat ne more več delovati nate, v tvojem vesolju, mora pa imet nek cilj ali strukturo, se zgodi nekaj zanimivega - vpliva predvsem na električno napetost (varovalke, žarnice pregorijo) in nasplošno bi lahko rekli, da nekatere stvari dobijo potrebno aktivacijsko energijo, da uresničijo svojo tendenco po drugem zakonu termodinamike...no, del te namere, energije, se pa vrne k svojemu izvoru. ne vem kaj točno naredi, ampak se mi zdi, po mojih opažanjih, da en manjši harikiri Smiley mogoče absorbira energijo, ki jo je aktivirala v okolju. zato pravijo, da se ti črna magija lahko vrne v potencirani obliki
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #41 - 25.12.2006 at 13:16:36
 
Ne me basat, da tudi v svetu, v katerem je vse možno, vlada birokracija in hierarhije?  Shocked Cool


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #42 - 25.12.2006 at 16:42:42
 
Oldio wrote on 23.12.2006 at 21:43:31:
ixtlan wrote on 23.12.2006 at 10:18:02:
"Magija" v samem bistvu pomeni, da nekdo vpliva nate z nekim namenom, na daljavo. To ni nič neverjetnega, celo za znanost ne.

Misliš povsem brez da bi žrtev to vedela.
Le na tak način je anmreč možno govoriti o vlivu nečesa izven nas. Če veš si že sam svoj mag.


Ob vseh nezavednih procesih se je z lahkoto ne-zavedat, da si nekomu dovolil, da vpliva nate.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #43 - 26.12.2006 at 19:18:14
 
Po čem sodiš, da je to možno, mislim da nekaj od zunaj deluje brez sodelovanja tega kar je v naši podstrehi. Po mojem vedenju in občutenju, je vse plod našega delovanja, v konkretnem primeru odzivanja in če se ne zavedaš vpliva se ne moreš odzvati.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: sem pod vplivom črne magije?
Reply #44 - 26.12.2006 at 19:20:01
 
V osnovi je samo ena Magija in ta magija je Magija Ljubezni oziroma Magija Življenja. Vse več ljudi se vedno bolj začenja zavedati svojega pravega izvora in svoje božanske narave  in ravno samoozaveščanje je edini način, da t.i. črno magijo zagrabiš za vrat in jo potunkaš v vodo. Torej, v končni fazi je vsak sam odgovoren v življenju za vse tisto malo-manj dobro kar se mu zgodi in s tega vidika bi lahko tudi rekli, da je taka izkušnja tudi potrebna, saj pri posamezniku morda pomeni korak v prebujanje. Tega, da so vse manj vplivni se "črni magi" zavedajo ampak zaradi svoje neozaveščenosti niso sposobni prestopiti zavestnega prehoda v Enost. In tu se pojavi zanka, ki jo je potrebno ozavestiti. Tako imenovana (po dogovoru Wink) črna magija oz. temna stran duše se v svoji osnovi pojavi zaradi pozabe, ki se zgodi v trenutku, ko se Božanska Zavest odloči za manifestacijo. Ne samo na fizični nivo, ampak na vse nivoje, ki si jih sploh lahko zamislimo. In ko posameznik ozavesti ta Praspomin in izvor dvojnosti (Jaz-Ti, Življenje-Smrt, Gor-Dol...smeš-ne-smeš...) ozavesti in doživi tudi to-da je Vse Eno, da je Jing-Jang isto kot Jang-Jing, da je Mikrokozmos v Makrokozmosu in obratno. In ja, tudi svoje nasprotje si je ustvaril Bog sam. Z namenom, da se vsak posameznik, ki se v nezavednju doživlja ločen od Boga (da ne omenjam tiste, ki so za boga komajkdaj slišali, kaj šele razmišljali), ravno skozi to nezavedanje ozavesti in tako potane širši v svojem zavedanju, hkrati pa postane ozaveščen spomin v Božji podzavesti.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4