Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 20592 times)
janka
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Gender: female
SIBIRSKA CEDRA
30.11.2006 at 21:05:12
 
http://www.varna-hrana.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Zadeva deluje super. Komaj čakam, da preberem. Dodajam še predstavitev knjige.

Iz znanstvenih študij raziskovalnih inštitutov v Tomsku in izkušenj avtohtonih prebivalcev se je spletla zgodba, ki bralca popelje od sibirske pravljice do resničnosti tukaj in zdaj. Pravzaprav gre za antropološko študijo in znanstveno raziskovanje obenem.
Sibirijo avtorici prikažeta kot srce velike in mogočne dežele Rusije, ki ju je očarala z lepoto svoje neskončnosti, veličastno naravo in absolutno harmonijo, ki se odslikava v srcih ljudi onkraj Urala.
Knjiga »Sibirska cedra – med mitom in resničnostjo« je knjiga o »speči deželi« Sibiriji, kjer so meje med resničnostjo, pravljicami in miti zabrisane, tako kot so zabrisane meje med časom zdaj in nekoč. Sibirijo opisujeta kot neskončno deželo, kjer se stepe, reke, jezera, tajga in močvirja razprostirajo med mogočnimi gorami in se zgubljajo v severnih morjih. Vso lepoto pokrajine ponazorita tudi s slikovnim gradivom.
Zgodbe se iz sibirske pravljice prelivajo skozi zgodovinska dejstva, se dotikajo grozot prisilnega dela v Sovjetski zvezi, predstavijo šamanizem kot zgodnjo obliko religije in šamanizem kot način komunikacije s spodnjim in zgornjim svetom, s svetom duhov, ki živijo v harmoničnem sožitju z avtohtonimi prebivalci Sibirije. Knjiga vsebuje tudi selkupske legende, to so legende enega izmed avtohtonih narodov Sibirije.
Rdeča nit celotne pripovedi je »skrivnostni dragulj« Sibirije – sibirska cedra, ki je za prebivalce Sibirije sveto drevo. Sibirska cedra je simbol miru, zdravja in sreče. To je namreč drevo, ki tudi na območjih, kjer vladajo ekstremne vremenske razmere in izredno težki življenjski pogoji, ohranja življenje in mu zaradi svojega izjemnega bogastva ponuja vse tisto, kar potrebuje za preživetje. Zato tudi velja mit, da v cedrovih gozdovih živi duša Sibirije, duša velike Rusije in da so v Sibiriji korenine slovanske duše.
Mitološki okvir »speče dežele« in sibirske cedre se v nadaljevanju knjige spremeni v resničnost oz. v strokovno analizo substanc sibirske cedre, kjer avtorici razložita "skrivnostno" delovanje lesa, plodov, semen, smole in iglic sibirske cedre ter iz njih pridobljenih izdelkov na človekovo zdravje. Dotakneta se njihove uporabe tako v ljudski, kakor tudi v uradni medicini. Bralec bo tu našel natančne podatke o vsebnosti posameznih substanc v olju, moki in oreščkih sibirske cedre in tako na osnovi empiričnih dejstev in zakonitosti lažje razumel skrivnost njenega delovanja.

Knjiga Sibirska cedra - med mitom in resničnostjo izraža upanje za človeštvo, ki lahko zaživi v sožitju z naravo tudi v današnjem času. S to knjigo bodo ljudje prepoznali svoj izvor in svoje poslanstvo ter tudi svoje notranje bogastvo. Poleg tega je knjiga tudi uporaben priročnik za zdravo življenje.
Back to top
 

Janja
 
IP Logged
 
janka
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Gender: female
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #1 - 08.12.2006 at 17:59:01
 
http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,790,176650

Nedojemljiva moč Sibirske cedre
Zdravilno drevo in surovina za olje, nepogrešljivo v kulinariki
M.K., Pet 08.12.2006, 17:42
[Nedojemljiva moč Sibirske cedre]
Slika ima galerijoCedra in Tajga | foto: Bara Hieng in Mojca Teršek
Povezani članki
Knjiga o sibirski cedri
Orodja

Prebivalci Sibirje z ribolovom in lovom bolj težko preživijo v mrazu, ki doseže tudi do 50 stopinj pod ničlo. Preživijo lahko predvsem zato, ker jim je narava podarila Sibirsko cedro, iglasto drevo, ki ga častijo kot božanstvo, pojasnjujeta avtorici knjige Sibirska cedra – med mitom in resničnosti Bara Hieng in Mojca Teršek.

Dragoceni iglavec Tajge

Sibirska cedra (Pinus sibirica Du Tour) je tipičen iglavec tajge, ki sodi v družino borovk (Pinaceae). Uspeva v nižavju ob sibirskih veletokih Ob in Jenisej ter v gorovju preko 2000 m nad morjem, kjer tvori goste in čiste sestoje. Samonikla je v vzhodnem delu evropske Rusije in v Sibiriji od Urala do Bajkala na vzhodu.

Sibirska cedra raste izredno počasi in živi povprečno 300-500 let, medtem ko nekatera drevesa v strnjenih skupinah lahko živijo celo do 800 let. Več kot sedem mesecev (od oktobra do vključno aprila) se nahaja v stanju mirovanja, zato raste izredno počasi. Njena rast v teku poletja traja samo 40 do 45 dni. Pri starosti od 400 do 500 let dejavno prinaša plodove in daje najboljši pridelek. Verjetno je eden od razlogov, da njeni oreščki vsebujejo takšno koncentracijo hranil, tudi to
     

dolgo stanje mirovanja cedre.

Oreščki sibirske cedre

Oreščki sibirske cedre so poleg rib in divjačine od nekdaj pomembno lokalno živilo v Sibiriji. Sibirci živijo preko sto let in večinoma ne poznajo bolezni. Skrivnost za njihovo izjemno zdravje je vsekakor v načinu življenja in v absolutni harmoniji z naravo.

Oreščki sibirske cedre imajo idealno razmerje maščobnih kislin in kar je še pomembno, vsebujejo zelo malo nasičenih maščob. Orešček vsebuje enostavne beljakovine (proteine) kot so albumini, globulini, glutelini in prolamini, torej tako imenovane proteine glutena. Beljakovine sestavlja kar 18 aminokislin, med njimi je vseh osem esencialnih aminokislin, katere mora človeško telo pridobiti s hrano.

Bogastvo vitaminov, odlična surovina za olje, nepogrešljiva v kulinariki in ljudski medicini

Po najnovejših odkritjih naj bi oreščki sibirske cedre vsebovali tudi vitamin B12, česar se lahko razveselijo vegetarijanci, ki jim ga primanjkuje. Vitamin B 12 ker se pretežno nahaja v mesu.

Oreščki sibirske cedre so odlična surovina za proizvodnjo olja. V predelih tajge ga še vedno proizvajajo po starodavni metodi hladnega stiskanja. Olje pridobivajo izključno s pomočjo mehanskega procesa, brez uporabe toplote, nato pa se samo očisti z usedanjem.

Avtohtoni prebivalci Sibirije ga uporabljajo tako v ljudski medicini kot v kulinariki. Hladno stiskano olje iz oreščkov sibirske cedre ravno tako vsebuje maščobne kisline.
V hladno stiskanem olju iz oreščkov sibirske cedre so prisotni isti vitamini kot v oreščkih in sicer vitamini B-kompleksa, predvsem vsebuje veliko količino vitaminov B1 in B6 ter antioksidanti: vitamina C in E ter β-karoten.

Oreščki so pomembni za ohranitev imunskega sistema

Cedrini oreščki posebej ugodno delujejo v primerih, ko je oslabljen imunski sistem, pri alergijskih obolenjih kot je na primer preobčutljivost na cvetni prah ali kako živilo, pri aterosklerozi in srčni ishemiji. Pomagajo tudi pri obolenjih želodčno-prebavnega trakta, med drugim pri čiru na želodcu in žolčnih kamnih. Zanimivo je, da oreščki sibirske cedre niso alergeni, kot so na primer nekateri drugi oreščki oziroma lupinasto sadje (arašidi, mandelj, lešnik, oreh, indijski orešček, ameriški orešček, brazilski orešček, pistacija, orehi Queensland in makadamija), kar lahko pripišemo tudi veliki vsebnosti vitamina E.

Iz izkušenj ljudstev onkraj Urala in znanstvenih študij raznih medicinskih inštitutov izhajajo ugotovitve, da je hladno stiskano olje iz oreščkov sibirske cedre čista kozmična energija oziroma nekakšen izvor informacije absolutne inteligence. Sibirska cedra je čudo narave in po verovanju avtohtonih ljudstev predstavlja vezni člen med zemljo in nebom.
Back to top
 

Janja
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #2 - 09.12.2006 at 22:04:36
 
Minus . Poganski minus, . = imajo premalo sonca, . = premalo sorodnih specifik naših duš ! Ker, če bi bilo res kaj več na teh materialnih razmišljanjih, potem bi že kaj podobnega pisalo v NR . Tako pa za enkrat še ni  Roll Eyes... mogoče pa že je  Roll Eyes... On ve . Lep, duhovni pozdrav, Boštjan & Kopron team , Minkendorf .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #3 - 12.01.2007 at 17:40:53
 
Knjige o Anastazije sem pred leti brala. Nosim obesek iz ceder. Mal me je vse skupaj takrat davno prevzelo, potem pa sem začuda cedre prvič videla v Istri. Prekrasne so. Njihov med in storži ter olje je zdravilno. Resnično lepa, mogočna drevesa, ki žal v Sloveniji ne rastejo. Škoda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #4 - 12.01.2007 at 18:37:25
 
Jaz imam cedrino olje, dobiš ga čisto poceni v Sariko indian shopu v BTCju, hala A. Prijetna in zanimiva vonjava.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #5 - 14.01.2007 at 12:46:22
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Astral
Ex Member




Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #6 - 15.01.2007 at 20:39:03
 
in efekti je kdo testiral učinokovitost? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #7 - 30.01.2007 at 14:14:40
 
Jaz lahko napišem samo za obesek.
Nekaj posebnega je. kot bi iz ene vejice naredil presek, na katerem prešteješ koliko je bila cedra sploh stara. les nositi za vratom kot okrogel obelisk je nekaj posebnega. vsi me sprešujejo, kaj to je. ne razumejo smisla. jaz ga. zanimivo je. nekaj posebnega. izvirnega. kako pomaga. ne vem. pa je potrebno, da pomaga. imam ga. tudi to je nekaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
janka
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Gender: female
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #8 - 02.02.2007 at 23:00:59
 
Olje iz oreščkov sibirske cedre deluje. Sama ga uporabljam že tri leta. Sploh nimam več visokega pritiska.
Back to top
 

Janja
 
IP Logged
 
janka
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Gender: female
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #9 - 05.02.2007 at 12:12:02
 
http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,790,189201

Danes na spletnem Delu še nekaj o Selkupih, ki častijo sibirsko cedro.
Back to top
 

Janja
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #10 - 23.02.2007 at 12:47:35
 
Ixtlan hvala lepa za info.
Back to top
 
 
IP Logged
 
dama
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #11 - 20.03.2007 at 17:50:27
 
Pozdravljeni, prilagam dva prispevka Bare Hieng, ki se tudi dotakneta olja iz oreščkov sibirske cedre, se pa drugače nanašata ne eno gobo in na eno drugo rastlino...; je pa sneto s foruma Slovenski čebelarji.

Avtor: Bara Hieng

Olje pridobljeno iz drevesne gobe rejši velja v Sibiriji za preventivno sredstvo proti raku in hkrati zdravilo za zdravljenje različnih oblik raka

Drevesna goba svetlikava pološčenka (Ganoderma lucidum Fr. Krast), poznana tudi pod imeni Reishi, Ling chih in Ling zhi, je na Kitajskem znana kot „eliksir nesmrtnosti“. V Kitajski farmakopeji je že več kot 2000 let ena izmed najbolj cenjenih „rastlin“. V tradicionalni kitajski medicini so rejši uporabljali za zdravljenje zlatenice, vnetja ledvic, visokega krvnega tlaka, vnetja sklepov, nespečnosti, bronhitisa, astme in različnih težav z želodcem. Še danes velja kot najučinkovitejše sredstvo za krepitev organizma. V deželah Azije je rejši, tako kot ginseng, spoštovan kot sredstvo za daljšanje življenja. Na Japonskem je uradno registriran kot dopolnilno sredstvo po zdravljenju raka, ker zmanjšuje stranske učinke kemoterapije in obsevanja. V vzhodnjaški medicini ga uporabljajo za bolezni in stanja, povezana z "motenim šen", na primer za nespečnost, razbijanje srca, stres in duševno preobremenjenost. Poleg tega naj bi rejši prehranjeval kri in dodajal življenjsko energijo. V Sibiriji olje pridobljeno iz gobe rejši uporabljajo za zdravljenje različnih oblik raka samostojno ali v kombinaciji s hladno stiskanim oljem iz oreščkov sibirske cedre in v informacijski medicini. S pomočjo rejšija se tako ozdravi ali kvalitetno ohrani pri življenju mnogo rakavih bolnikov. Ta drevesna goba velja v Sibiriji tudi za najboljšo preventivo proti raku in uživanje rejšija priporočajo ljudem, ki imajo v družini rakava obolenja. Zanimiva pa ni le zato, ker je opisana kot vsemogočno zdravilo proti raku, temveč tudi zato, ker zdravi še mnogo drugih bolezni.

Svetlikava pološčenka oziroma rejši se v naravi pojavlja v šestih različnih barvah, vendar se rdeča varieteta najpogosteje uporablja v zdravilne namene. Rejši najdemo tudi v naših gozdovih. Raste predvsem na lesu listavcev, zlasti na hrastovih in kostanjevih štorih. Iz preperelih štorov izraščajo pedenj dolgi beti, na katerih so stransko nasajeni, najprej rumeni klobuki, ki se postopno spremenijo v rdeče-rjavo, rdeče-vijolično ali mrko-vijolično barvo. Klobuki se svetijo kot da bi bili polakirani, na spodnji strani pa imajo belkasto trosovnico z drobnimi luknjicami. Klobuki so velikosti okrog 4 X 3 cm do 20 X 10 cm in debeline 0,5 – 2 cm. Olesenel bet je 0,5 – 2,5 cm debel in doseže velikost preko 19 cm.

Drevesna goba rejši je zelo bogata s hranili. Vsebuje predvsem veliko beljakovin (15,05/100 g) z vsemi esencialnimi in neesencialnimi aminokislinami in amini. Ima malo enostavnih ogljikovih hidratov (1,70 g/100 g) in je bogata s polisaharidi visoke molekularne teže (71,00 g/100 g), od tega je 41% β-glukana, ter z antioksidanti. Vsebuje zelo malo maščob (3,48 g/100 g). Od tega je 0,27 g/100 g nasičenih maščobnih kislin in 1,20 g/100 g nenasičenih maščobnih kislin. Vsebuje zelo malo holesterola, vitaminov A in C ter je dober vir vitaminov skupine B (B2, B3, pantotenska kislina), ergosterolov (provitamin D2; 0,3-0,4%) in esencialnih mineralov kot so kalij, baker in selen. Prisotni so tudi kalcij, fosfor, železo, magnezij, natrij, mangan, cink in germanij. Vsebuje prehranske vlaknine, triterpenoide (npr. ganodermske kisline), glikoproteine, naravne antibiotike, encime in njihove inhibitorje ter lanostanoide. Poleg ergosterolov vsebuje tudi druge sterole.

Raziskave kažejo, da različne spojine v gobi:
zavirajo zlepljanje trombocitov in tako upočasnijo strjevanje krvi,
lajšajo bolečine,
preprečujejo in popravljajo stanje pri astmi in bronhitisu,
vplivajo kardiotonično (krepijo delovanje srca),
delujejo protivnetno, protibakterijsko in protivirusno,
ovirajo virus HIV,
pospešujejo razrast kostnega mozga,
povečajo raven interlevkina 1 in 2,
povečujejo število belih krvnih celic in količino hemoglobina,
spodbujajo dejavnost naravnih celic ubijalk,
delujejo rahlo protiulkusno,
varujejo jetra in jih razstrupljajo,
učinkujejo kot sredstvo proti kašlju in za izkašljevanje,
izboljšujejo/spodbujajo delovanje nadledvične žleze,
varujejo pred ionizirajočim sevanjem, če so uporabljene pred in po izpostavljenosti,
delujejo zaviralno na osrednje živčevje, na živce pa antiholigerično (zmanjšujejo kofeinske učinke in sproščajo mišice),
delujejo kot antioksidanti,
delujejo protitumorsko in citotoksično,
delujejo protialergijsko,
spodbujajo naravno imunsko delovanje,
znižajo serumski holesterol in trigliceride,
imajo dvojno selektiven učinek na krvni tlak: ne le, da znižujejo krvni tlak, temveč lahko tudi zvišajo prenizkega,
odpravljajo nespečnost,
ščitijo pred krči padavice,
uravnavajo nivo sladkorja v krvi/učinkovite predvsem pri zdravljenju sladkorne bolezni tipa I in II,
preprečujejo zadrževanje tekočine v organizmu,
izboljšujejo stanje živčne napetosti v mišicah (blažijo krče gladkih mišic),
pomagajo pri revmatizmu,
zdravijo koronarne srčne bolezni, aritmijo,
zdravijo hiperlipemijo (povečana koncentracija nevtralnih maščob v krvnem serumu),
pomagajo pri rinitisu,
zdravijo Kershanovo bolezen (pomanjkanje selena),
pomagajo pri leukocitopeniji (povečanje števila cirkulirajočih belih krvnih celic – levkocitov – v krvi),
pomagajo pri paralizi,
pomagajo pri kronični utrujenosti,
zdravijo hepatitis A, B in C,
pomagajo proti nespečnosti,
pomagajo zoper sterilnosti,
zdravijo luskavico,
zdravijo še druge bolezni kot so mumps, epilepsija, alkoholizem, višinska bolezen (težave s pomanjkanjem kisika v gorah), pomanjkanje apetita,...

Glavna aktivna snov, ki ima protirakave zasluge so rejšijevi polisaharidi, ki se vežejo z aminokislinami, aktivirajo tako imenovane T – limfne celice in na takšen način uravnavajo imune reakcije organizma.

Delovanje rejšija pri ali proti raku je naslednje:
Očiščuje telo toksinov, pomaga povečevati in uravnavati imunski in endokrini sistem, zaščititi pred nastankom tumorjev, izboljšuje cirkulacijo in odstranjuje škodljive proste radikale. Inhibira sintezo DNK rakastih celic, uničuje končno encimsko aktivnost tumorskih celic, pospešuje makrofage (naravne celice ubijalke) in uravnava T in B limfocite, ter tako omejuje razširitev rakastih celic. Na takšen način podaljšuje življenje in zmanjšuje število metastaz ter izboljšuje kvaliteto življenja.
Omeji lahko toksične in stranske učinke kemoterapije in obsevanja (utrujenost, izguba apetita, izguba las, „zadušitev“ kostnega mozga, visoko tveganje za razne infekcije) in lajša bolečine med kemoterapijo in obsevanjem.
Povečuje razstrupljevanje jeter in tako izboljšuje njihovo delovanje ter stimulira obnavljanje jetrnih celic. Zato je zelo pomemben dodatek za tiste, ki imajo raka na jetrih.
Povečuje apetit in lajša bolečine zadnjega stadija raka.

Najbolj je ta goba učinkovita pri boleznih ledvic, predvsem pa kaže dobre rezultate na področju zdravljenja raka prsi, prostate, jeter, ledvic, vranice, trebušne slinavke in črevesja ter pri tumorjih na možganih.

Back to top
 
 
IP Logged
 
dama
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #12 - 20.03.2007 at 17:51:04
 
Avtor: Bara Hieng

Najdragocenejše darilo primorske sibirske tajge

Kitajska šisandra (Schisandra chinensis (Turkz.) Baill.) je lesnata liana, plezalka, ki doseže v dolžino do 10 metrov in raste na Kitajskem, Japonskem, v Koreji in Rusiji na področjih s toplo klimo. V Sibiriji tako uspeva v primorskem predelu tajge. Raste v mešanih gozdovih, na čistinah, vzdolž rek in potokov. Predvsem potrebuje vlažna humozna tla in ljubi svetlobo, zato njeni plodovi zorijo le na dovolj svetlih mestih. Cveti od maja do junija, plodovi rdeče barve pa zorijo od avgusta do septembra. Njeni plodovi so podobni grozdom vinske trte.

Ljudje jo večinoma poznajo kot tradicionalno kitajsko zdravilno rastlino, imenovano Wu-wi-ei-tzu, ki se uporabljali za zdravljenje suhega kašlja, astme, nočnega potenja, nespečnosti, utrujenosti in kronične driske. Le redki vedo, da se uporablja tako v tradicionalni, kakor tudi v uradni ruski medicini. Kitajska šisandra je, poleg sibirske cedre, tudi ena izmed tistih čudežnih rastlin, ki varuje zdravje prebivalcev Sibirije in se uporablja za zdravljenje različnih rakavih obolenj in v informacijski medicini.

Z biološko aktivnimi snovmi so bogata predvsem semena oziroma pečke šisandre ter iz njih pridobljeno olje. V Sibiriji v zdravilne namene uporabljajo hladno stiskano olje iz semen/pečk kitajske šisandre. Semena vsebujejo preko 33% maščobnih olj, ki so tako kot oreščki sibirske cedre, bogata s polinenasičenimi maščobnimi kislinami, kot sta linolna in oleinska, in tako kot oreščki sibirske cedre vsebujejo tudi gliceride. Semena šisandre vsebujejo kompleks petih lignanov – šisandrini in šisandrol, ki so metil-estri fenolnih lignanov. Lastnosti šisandre so tesno povezane ravno z lignani. Ti imajo širok spekter farmakološkega delovanja. So nekakšna unikatna naravna sestavina, ki služi dva- do trikratnem povečanju umske in fizične sposobnosti. Lignani namreč stimulirajo centralni živčni sistem, kažejo antiinflamatoren, antioksidativen, antimikroben, antifungiciden in proti rakav učinek. Imajo lastnosti stimulirajočega tonika in adaptogene lastnosti. Stimulirajoč učinek hladno stiskanega olja iz semen šisandre je podoben delovanju preparatov na osnovi ginsenga, vendar ne tako močan. Stimulirajoč učinek se pojavi v 30 – 40 minutah in traja 5 – 6 ur.

Hladno stiskano olje iz semen kitajske šisandre varuje jetra in pripomore k hitrejšemu zdravljenju hepatitisa ter izboljšanemu delovanju jeter. Uporablja se kot tonik proti kronični utrujenosti. Ker je šisandra znana kot adaptogen, olje pridobljeno iz njenih semen krepi imunost, uravnava telesne funkcije, krepi organizem po operaciji, normalizira delovanje organizma: uravnava krvni sladkor, krvni tlak, nivo holesterola; povečuje sposobnost prenašanja stresov, povečuje vzdržljivost, vpliva na učinkovitost pri delu, krepi splošno stanje in zmanjšuje utrujenost, ščiti pred obolenjem urinarnega trakta, povečuje izkoriščenost kisika, pomaga pri alergijah, avtoimunih boleznih, ščiti pred infekcijami, izboljšuje splošno stanje pri astmi, ledvičnih boleznih (najpogosteje pri boleznih, ki so žilnega izvora), pozitivno vpliva na delovanje nadledvične žleze, ščiti pred škodljivimi vplivi okolice, pomaga pri slabostih na potovanjih z ladjo ali letalom in izboljšuje vid. Olje pridobljeno iz semen kitajske šisandre poveča izločanje spolnih sokov in pri moških povečuje spolno slo.

V Sibiriji olje iz semen kitajske šisandre uporabljajo skupaj z oljem iz oreščkov sibirske cedre, saj delujeta kot nekakšen jin/jan, ker se dobesedno dopolnjujeta. Uporablja se mešanica v razmerju 1 : 1. Olje iz oreščkov sibirske cedre tako omehča olje iz semen šisandre, istočasno pa uživivanje te mešanice obogati organizem z vitamini in minerali, katerih velika vsebnost je v olju iz oreščkov sibirske cedre. Kombinacija obeh olj tako okrepi in pospeši procese obnove v organizmu. Ta kombinacija obeh hladno stiskanih olj se priporoča:
proti stresu, depresiji – zaradi preobremenjenosti, izčrpanosti,
za uravnavanje krvnega tlaka,
za izboljšanje ostrine vida, sluha in delovanja drugih organov,
pri težavah s spolnostjo in
kot sredstvo za adaptacijo in splošno krepitev organizma.

Ker imata obe olji protivnetno in protirakavo delovanje, se ta kombinacija obeh olj priporoča predvsem pri močni utrujenosti/izčrpanosti, v ekstremnih življenjskih razmerah (prehlad, vročina, hipoksija, ionsko sevanje), športnikom, po prebolelih infekcijskih boleznih in dolgih izčrpavajočih boleznih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
dama
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #13 - 26.03.2007 at 07:59:52
 
Še nekaj informacij o ostalih sibirskih oljih:

FROM SIBERIA WITH LOVE
ZAŠČITA PRED RAKOM IN ZDRAVLJENJE RAKA

Hladno stiskano olje iz gobe reishi

Na Japonskem drevesno gobo reishi (Ganoderma Lucidum Fr. Krast) že stoletja cenijo kot izredno preventivno sredstvo proti raku ter hkrati sredstvo za zdravljenje različnih oblik raka. V uradni medicini jo uporabljajo kot dopolnilno sredstvo po zdravljenju raka, ker zmanjšuje stranske učinke kemoterapije in obsevanja. Tudi v Sibiriji uporabljajo za zdravljenje rakavih obolenj ter po kemoterapiji, obsevanju in operacijah hladno stiskano olje pridobljeno iz te gobe.

Onkolog dr. Fukumi Morishage, ki je raziskovalec na Linus Pauling institutu za znanost in medicino v Ameriki, je ozdravil ali kvalitetno ohranil pri življenju mnogo rakavih bolnikov ravno s pomočjo reishija, poleg tega pa je mnenja, da je ta goba najboljša preventiva proti tej bolezni.

Delovanje reishija pri ali proti raku je naslednje:
Očiščuje telo toksinov, pomaga povečevati in uravnavati imunski in endokrini sistem, zaščiti pred nastankom tumorjev, izboljšuje cirkulacijo in odstranjuje škodljive proste radikale. Reishi inhibira sintezo DNK rakavih celic, uničuje končno encimsko aktivnost tumorskih celic, pospešuje makrofage (naravne celice ubijalke) in uravnava T in B limfocite, ter tako omejuje razširitev rakavih celic. Na takšen način podaljšuje življenje in zmanjšuje število metastaz ter izboljšuje kvaliteto življenja.
Omeji lahko toksične in stranske učinke kemoterapije in obsevanja (utrujenost, izguba apetita, izguba las, „zadušitev“ kostnega mozga, visoko tveganje za razne infekcije) ter lajša bolečine med kemoterapijo in obsevanjem.
Povečuje razstrupljevanje jeter in tako izboljšuje njihovo delovanje ter stimulira obnavljanje jetrnih celic. Zato je reishi zelo pomemben dodatek za tiste, ki imajo raka na jetrih.
Povečuje apetit in lajša bolečine zadnjega stadija raka.

Najbolj je ta goba učinkovita pri boleznih ledvic, predvsem pa kaže dobre rezultate na področju zdravljenja raka prsi, prostate, jeter, ledvic, vranice, trebušne slinavke in črevesja ter pri tumorjih na možganih.

Glavna aktivna snov, ki ima protirakave zasluge so reishijevi polisaharidi, ki se vežejo z aminokislinami, aktivirajo tako imenovane T – limfne celice in na takšen način uravnavajo imunske reakcije organizma. Ker reishi vsebuje predvsem polisaharide visoke molekularne teže, ki so zgrajeni iz velikega števila molekularnih komponent (iz preko milijona atomov), je otežena njihova absorpcija v človeški organizem. Da se lažje oziroma sploh lahko absorbirajo, moramo reishi vedno uživati skupaj z vitaminom C. Polisaharidi se namreč ob prisotnosti vitamina C pretvorijo v oligoglukan, ki se mnogo lažje absorbira. Na ta način se lahko nato poviša imunski sistem in aktivirajo se makrofagi/naravne celice ubijalke. Zato v Sibiriji tako v tradicionalni kot uradni medicini priporočajo uživanje hladno stiskanega olja iz gobe reishi v kombinaciji s hladno stiskanim oljem iz šipkovih semen in/ali hladno stiskanim oljem iz pšeničnih kalčkov ter hladno stiskanim oljem iz oreščkov sibirske cedre, saj so vsa tri olja, predvsem pa šipkovo olje, bogata z vitaminom C.

Hladno stiskano olje iz oreščkov sibirske cedre

V Rusiji obstaja posebna veja uradne medicine, tako imenovana informacijska medicina, ki med drugim izhaja iz stališča, da vsaka naša celica kot najmanjši gradbeni in funkcijski element organizma, valuje z določeno frekvenco. Celica je zdrava, če je v harmoniji z absolutno ali kozmično frekvenco. Disharmonija se na fizičnem nivoju odraža kot bolezensko stanje celice oziroma kot rak. Ruska informacijska medicina prakticira vrsto načinov za dezinformacijo takšnih celic oziroma jih informira s pravo energijsko frekvenco. Na takšen način nato ozdravimo in nimamo več raka. V te namene uporabljajo tudi hladno stiskano olje iz oreščkov sibirske cedre, ki je prevodnik kozmične energije. Ker imajo naše celice svoj lasten IQ, lahko informacijo, ki jo transformira to olje, prepoznajo in jo povzamejo. Tako se v organizmu sproži samodejen proces reprogramiranja in korekcija napačnih celičnih frekvenc. Na takšen način se torej znebimo rakavih celic in ozdravimo. Poleg tega, da je prenosnik informacije, deluje tudi s svojo bogato sestavo antioksidantov. Tako nas olje iz oreščkov sibirske cedre varuje pred škodljivimi prostimi radikali in je tudi zaradi tega izredno dobra zaščita pred rakom. Ker uravnava imunski sistem in ščiti organizem pred sevanjem, se njegova uporaba priporoča pri kemoterapiji in obsevanju. V Sibiriji so najboljši rezultati s tem oljem predvsem pri zdravljenju raka na želodcu in po radikalnih operacijah želodca.

Hladno stiskano olje iz semen kitajske šisandre

Kitajska šisandra (Schisandra chinensis (Turkz.) Baill.) je, poleg sibirske cedre, ena izmed tistih čudežnih rastlin, ki varuje zdravje prebivalcev Sibirije in se uporablja za zdravljenje različnih rakavih obolenj v tradicionalni in uradni medicini.

Hladno stiskano olje iz semen kitajske šisandre vsebuje veliko količino lignanov, ki nas varujejo pred rakom, zdravijo nekatere oblike raka in nas tudi zaščitijo pred stranskimi učinki kemoterapije in sevanja ter pospešuje obnovo celic, ker stimulirajo funkcijo molekul RNK in DNK, oziroma dajejo energijo tem molekulam za obnovo celic.

V Sibiriji v tradicionalni in uradni medicini hladno stiskano olje iz semen kitajske šisandre uporabljajo skupaj s hladno stiskanim oljem iz oreščkov sibirske cedre, ker delujeta kot nekakšen jin/jang. Dobesedno se dopolnjujeta. Uporablja se mešanica obeh olj v razmerju 1 : 1. Olje iz oreščkov sibirske cedre tako omehča olje iz semen kitajske šisandre, istočasno pa uživanje te mešanice obogati organizem z vitamini in minerali, katerih velika vsebnost je v olju iz oreščkov sibirske cedre. Takšna mešanica je prava hranilna bomba, saj vsebuje vitamine B-kompleksa (B1, B2, B3, pantotenska kislina, B6 in B12) ter antioksidante: vitamina C in E ter β-karoten in minerale: baker, magnezij, mangan, silicij, vanadij, fosfor, jod, cink, kobalt, nikelj, molibden, kalij, kalcij, svinec, bor, železo, barij, titan, srebro, aluminij, natrij, kositer in fluor.

Kombinacija obeh hladno stiskanih olj tako okrepi in pospeši procese obnove v organizmu. Ker imata obe olji protivnetno in protirakavo delovanje, se ta kombinacija obeh olj priporoča predvsem pri močni izčrpanosti in v ekstremnih življenjskih razmerah kot preventiva proti raku, pri dolgih izčrpavajočih boleznih (po zdravljenju s kemoterapijo, obsevanjem) ter kot preventiva po premaganem raku.

Mešanica hladno stiskanega olja iz oreščkov sibirske cedre in gobe čaga

V Sibiriji čagi (Inonotus obliquus (Pers.) Pil. F. Sterilis (Van.) Nikol.), ki se v Rusiji uporablja v tradicionalni in uradni medicini, pripisujejo čudežno delovanje. Uporablja se za zdravljenje raka na prebavilih (želodca in prebavnega trakta, požiralnika), grlu in pljučih. Ta čudežna gliva v strokovni literaturi dokazuje, da enostavno koristi človekovemu zdravju. V kombinaciji hladno stiskano olje iz gobe čaga in hladno stiskano olje iz oreščkov sibirske cedre, še poveča učinek dvigovanja odpornosti človeškega organizma, oziroma krepitve imunskega sistema. Poleg tega človeško telo dobi ogromno življenjsko pomembnih vitaminov, mineralov, esencialnih aminokislin in esencialnih maščobnih kislin. Hladno stiskano olje iz oreščkov sibirske cedre pa ne deluje samo s svojimi farmakološkimi substancami, ampak v prvi vrsti kot prenosnik informacije. Namreč to olje popravi vsako celico oziroma jo pozdravi na tak način, da jo uskladi s kozmično frekvenco in na takšen način tudi zdravi rakava obolenja.

Hladno stiskano olje iz šipkovih semen

Hladno stiskano olje iz šipkovih semen je preventivno sredstvo proti raku, ker je izredno učinkovit antioksidant oziroma lovilec škodljivih prostih radikalov. Zaradi vsebnosti vitamina C pomaga telesu, da se brani pred okužbami ter je dobro sredstvo za vzdrževanje imunskega sistema. Zato se njegovo uživanje priporoča ob kemoterapiji in obsevanju.

Hladno stiskano olje iz pšeničnih kalčkov

Hladno stiskano olje iz pšeničnih kalčkov je zelo učinkovit antioksidant oziroma lovilec prostih radikalov in povečuje splošno odpornost organizma. Zato se njegovo uživanje priporoča ob kemoterapiji in obsevanju. V Sibiriji ga uporabljajo za zdravljenje raka prostate (adenokarcinom prostate) ob ostali terapiji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: SIBIRSKA CEDRA
Reply #14 - 06.07.2008 at 14:53:40
 
Donna wrote on 30.01.2007 at 14:14:40:
Jaz lahko napišem samo za obesek.
Nekaj posebnega je. kot bi iz ene vejice naredil presek, na katerem prešteješ koliko je bila cedra sploh stara. les nositi za vratom kot okrogel obelisk je nekaj posebnega. vsi me sprešujejo, kaj to je. ne razumejo smisla. jaz ga. zanimivo je. nekaj posebnega. izvirnega. kako pomaga. ne vem. pa je potrebno, da pomaga. imam ga. tudi to je nekaj.



Opažam,da mi je dolgčas.

Sam imam pet dreves cedre. Imam himalajsko in sibirsko. Zdi se mi,da himalajska še počasneje raste od sibirske. Osebno imam tudi vtis,da prehitro vsi padate pod neke vplive,ki niso dokazani.Ste kdaj pomislili,DA JE VSE ZGOLJ PRODAJANJE DUHOVNE  MEGLE.

SLOVAN-slovo črka-z besedo sporoča.Kaj? Slovani smo predvideni za nosilce nove civilizacijske paradigme. Juhej po Kopronovo! Malo se nad tem zamislite1111
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2