Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10313 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #15 - 25.10.2006 at 18:57:17
 
En procent manj zaposlenih v proizvodnji orožja ne pomeni nujno enega procenta več  brezposelnih, ampak je lahko to tudi en procent več zaposlenih v proizvodnji in distribuciji hrane.

To je pa odvisno predvsem od povpraševanja in če je trenutno večje povpraševanje (tistih, ki odločajo) po orožju, kot po hrani, je že to dovolj zgovoren podatek, ki pove zelo veliko o človeški naravi.


Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #16 - 25.10.2006 at 22:38:49
 
Igor P. wrote on 25.10.2006 at 18:34:07:
Morda se bo kaj spremenilo zdaj, ko mora imeti vsak pes in mačka čip. Čeprav mi je to čipiranje nekako "nečloveško-neživalsko", so pa na njem podatki od lastnika živali. In potrebno bi bilo sprejeti zakon, da je vsak lastnik kazensko odgovoren za svojega psa ali mačkona in potem morda ne bi več tako veselo vozili psov in mačk daleč stran od doma in puščali v nemilosti.


Čipiranje je spet manj nečloveško kot da zavržeš žival na cesto brez najmanjšega strahu pred posledicami. Edina rešitev bi bile stroge kazni, samo v državi, kjer niti ljudje niso zaščiteni, je malo upanja, da bi kdo primerno prijel mučitelje živali in jih predvsem kaznoval z visokimi denarnimi kaznimi.

Quote:
Glede debate o tgem koliko bi nafutrali lačnih po svetu in na kakšen način, pa je škoda govoriti, kajti vsi vemo, da je dovolj hrane na svetu za vse ljudi in da je za lakoto kriva ekonomija. Se še danes spomnim, ko sem kot nadebuden najstnik prvič prebral, kako so francoski kmetje, da so zadržali ceno koruze ali pšenice ves presežek letine zažgali in tako obdržali količino, ki je pogojevala ceno.


Znane so zgodbe, kako so pometali tone pšenice, da bi zadržali cene. Torej je mit o pomanjkanju hrane samo dokaz človeške nesposobnosti za primerno porazdelitev naravnih bogastev, ki pa temelji predvsem na velikem pohlepu manjšine, ki ji ni mar za večino.


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #17 - 28.10.2006 at 18:26:07
 
very well writen, Satya Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #18 - 28.10.2006 at 20:54:59
 
Kopron, vidim, da vas je tu dosti, ki imate radi živali, lepo je to videt, ene same napredne duše, ki imate kar razčiščene pojme glede določenih stvari, na drugih forumih tega ni opazit v takem obsegu. Smiley Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #19 - 31.10.2006 at 11:55:58
 
Eh, vidiš, ravno zaradi podobnih problemov, me že lep čas muči želja, da bi naredil nov, ne svoj forum , z naslovom, kakršnega še nimamo , in sicer : Duhovni Forum . Pomoje , bi se tam našlo še največ za celotni duhovni napredek celotnega človeštva . Sploh pa se mi je dvignil pogum , po včerajšnjem obisku mladega prijatelja, ki je rekel, da je usttvaril svoj forum . Torej, je to izvedljivo tudi zame, ker nisem toliko nesposoben, kot se zdi . No, kakorkoli , ob pomoči pravih prijateljev, že gre . Vendar , se mi zdi, da bom še nekaj časa še pisal po sedanjih forumih . Da izmenjamo + razjasnimo še nekaj stvari, in ko bo čas pravi, gorečnost dovolj narasla, okoliščine pripravljene, +blagoslov "od zgoraj" , prave energije na pravem mestu , itd, itd , no, pol bomo pa že še kaj ukrenili . Do takrat paaaa ... Lep sončen dan še naprej ... Kiss Wink Cool Lp od; Boštjan .
Back to top
« Last Edit: 01.11.2006 at 08:54:46 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #20 - 31.10.2006 at 15:30:31
 
Kopron, saj ta forum je zelo v redu in tu se da svobodno pogovarjati o raznoraznih duhovnih tematikah. Če pa imaš željo po lastnem forumu, verjetno veš, da ga lahko čisto zlahka odpreš na strani:

www.mojforum.si
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #21 - 01.11.2006 at 08:58:36
 
Hvala. Sicer vem, da je tale forum že kar pravi, le naslov je težko najdljiv, nekako skrito odmaknjen, neumesten, ( ne morem reči nepravi ) . No, pa zaenkrat še kar laufa ...  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #22 - 01.11.2006 at 10:59:48
 
Boštyxz wrote on 01.11.2006 at 08:58:36:
Hvala. Sicer vem, da je tale forum že kar pravi, le naslov je težko najdljiv, nekako skrito odmaknjen, neumesten, ( ne morem reči nepravi ) . No, pa zaenkrat še kar laufa ...  Roll Eyes

kaj si hotu povedat?
zakaj težko najdljiv ... naslov?
neumesten?
Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #23 - 01.11.2006 at 14:10:47
 
Ja, no, tko se mi zdi, nekak ga težko najdeš.  EmbarrassedThe name is wrong, seems like ... Undecided Vtipkaš " Duhovni forum" na net, in dobiš RTV . Kaj je zdaj to ? Tko sem začel, čeprav sem tega , sončevega ravno tko našel  Roll Eyes. No, spet sem zašel iz glavne teme ... Huh
Back to top
« Last Edit: 01.11.2006 at 18:42:14 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #24 - 01.11.2006 at 18:39:12
 
gape wrote on 01.11.2006 at 10:59:48:
Boštyxz wrote on 01.11.2006 at 08:58:36:
Hvala. Sicer vem, da je tale forum že kar pravi, le naslov je težko najdljiv, nekako skrito odmaknjen, neumesten, ( ne morem reči nepravi ) . No, pa zaenkrat še kar laufa ...  Roll Eyes

kaj si hotu povedat?
zakaj težko najdljiv ... naslov?
neumesten?
Smiley


Gape, Kopron ima prav. Ta forum se mi zdi eden najboljših, sploh glede duhovnih tematik, ga je pa res zelo težko dobiti. Jaz sem ga dobila čisto po naključju, nekako po mnogih iskalnih poizvedbah, mi je izpisalo ime tega foruma. Če pa iščeš recimo duhovni forum, ali nasplošno pod forume, ga ne boš dobil. Verjetno bi bil obisk mnogo večji, če bi bil ta forum lažje dosegljiv....
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #25 - 01.11.2006 at 18:45:12
 
Good baby. No, je pa tudi res, da : kdor išče - ta najde . Seveda po milosti Najvišjega . Zato, če prosimo, nam bo dano, isto kot : trkajte, in odprlo se vam bo ; ker naključja ne obstajajo , vse je perfektno, prefinjeno, skrivno modro vodeno, treba je samo razumeti in zaupati .      Smiley Wink Kiss  Roll Eyes No, pa smo spet iz teme ven ...  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #26 - 02.11.2006 at 10:22:46
 
satis wrote on 01.11.2006 at 18:39:12:
gape wrote on 01.11.2006 at 10:59:48:
Boštyxz wrote on 01.11.2006 at 08:58:36:
Hvala. Sicer vem, da je tale forum že kar pravi, le naslov je težko najdljiv, nekako skrito odmaknjen, neumesten, ( ne morem reči nepravi ) . No, pa zaenkrat še kar laufa ...  Roll Eyes

kaj si hotu povedat?
zakaj težko najdljiv ... naslov?
neumesten?
Smiley


Gape, Kopron ima prav. Ta forum se mi zdi eden najboljših, sploh glede duhovnih tematik, ga je pa res zelo težko dobiti. Jaz sem ga dobila čisto po naključju, nekako po mnogih iskalnih poizvedbah, mi je izpisalo ime tega foruma. Če pa iščeš recimo duhovni forum, ali nasplošno pod forume, ga ne boš dobil. Verjetno bi bil obisk mnogo večji, če bi bil ta forum lažje dosegljiv....

hja
oglaševal se res nikol nismo kot duhovni forum
res ne
provzaprov se niti oglaševal nikol nismo
rajši
je blo svoje cajte kr težko zdržat, tolk nas je kle gor tipkal ... z oglaševanjem bi ne blo za zdržat ... bi blo preveč ljudi, ko pa je preveč ljudi pa 'ovčja' premočno potegne ... kot ste lahko vidl pri predsedniku na forumu ... in še kje ... ko je treba začet cenzurirat ... ker je reč preozko zastavljena ...
zato kle omejitev ni ...
ni teme o keri bi ne smeli pisat ...
nič ni premalo duhovno, da bi se o tem ne dalo razpravljat

in ... najpomembnejše ... duhovnosti se furat ne da, če materije ne obvladaš ... zato je duhovnost sama za sebe obsojena na propad .... tko da ... to ni duhovni forum ... te zna pa hitro popeljat v duhovne vode ...

se mi pa zdi, da če iščeš rešitev problema preko iskalnikov na prehodu med materijo in duhovnostjo, da se kr najdejo tud zapisi s tega foruma ...

ps
da ne bo tolk off topic
na nek način ta forum je zavetišče brez ubijanja ... v več smislih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2