Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10312 times)
string
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 17

zavetišča brez ubijanja?
17.10.2006 at 15:06:38
 
Pozdravljeni!
A kdo ve, katera zavetišča za živali, (če sploh katero), ne ubijajo živali, ki jih ne morejo oddati? A kdo ve karkoli o tem?
Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #1 - 22.10.2006 at 21:02:27
 
Po moje da jih ni, čeprav točnih informacij nimam. Jaz sem bila še pred kratkim tak idealist ali naivnež, da sem verjela, da živali v zavetiščih sploh ne ubijajo. O tem se pač ne govori preveč na glas, pa mnogi o tem sploh nimajo pojma. Potem sem na eni strani ljubiteljev živali videla, da neoddane živali usmrtijo, mislim da po 30 dneh in bila zelo negativno presenečena.  Sad
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #2 - 22.10.2006 at 22:22:05
 
Ne vem kako si to predstavlajte, en oskrbovalni mesec velikega psa je - če se prav spomnim, več kot zajamčeni OD delavca, kar je itak blamaža 1 klase in potem naj bi enega pasa, ki ga nihče ne mara, vzrdževali do konca njegovih dni. Istočasno ap so ljudje brez posla in plače.  Embarrassed Cry Angry
Dajte že no enkrat na te stvari začeti gledati s pametjo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #3 - 22.10.2006 at 22:58:15
 
Ja, saj vem, kaj misliš, idealizirat nekaj je eno, v praksi izpade pa drugače.  Dosti jih je res v Sloveniji, ki živijo na minimumu, taki še za enega psa nimajo financ, da bi ga oskrbovali, ne pa za cel trop. Samo večina res nima pojma, da ta zavetišča tako delujejo, potem boljše, da ostane potepuška mačka, ki se bolj znajde od psa zunaj, kjer bo že nekako preživela, kot pa da gre v zavetišče in jo po mesecu ubijejo.  Undecided
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #4 - 23.10.2006 at 12:48:39
 
Žal.

Je bil poleti en članek v Jani o zavetišču, mislim da v Jesenicah, kjer lastnik zanalašč ni oddajal živali in jih je potem evtaniziral, ker je na tak način dobil največ denarja od države. Gnusno ampak res! Bi jst njega na injekcijo dala m**** mu!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
string
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 17

Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #5 - 23.10.2006 at 18:14:50
 
Točno to! Da potem vsaj ljudje vedo, kako je z zavetišči. Če ni denarja, naj se ve, da ni denarja in naj se ne nosi živali tja, če potem tako končajo. In da potem prihaja celo do takšnih zlorab!!! Sploh pa mislim, kdo je človek, da bi lahko odločal o smrti in življenju drugih bitij?!? Če lahko pomaga naj pomaga, če ne more, naj pa pusti pri miru!!! Sploh pa ne tako, da se dela, da pomaga, v resnici pa škodi. Totalno sfaljeno! Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #6 - 23.10.2006 at 21:48:48
 
Bi res lepo prosil en tehten argument proti neboleči evtanaziji psa ali mačke, ki ju nihče ne amra. Zame je to bolj humano, kot pa ju spustiti v "divjino" mesta, še manj pa je humano do družbe, vzdrževati ju v zavetišču.
Pa prosim ne mi s svetostjo življenja, ker to niti pri človeku ni res.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #7 - 23.10.2006 at 22:31:46
 
Oldio wrote on 23.10.2006 at 21:48:48:
Bi res lepo prosil en tehten argument proti neboleči evtanaziji psa ali mačke, ki ju nihče ne amra. Zame je to bolj humano, kot pa ju spustiti v "divjino" mesta, še manj pa je humano do družbe, vzdrževati ju v zavetišču.
Pa prosim ne mi s svetostjo življenja, ker to niti pri človeku ni res.

Potem pa še en argument prosim, zakaj ne bi kar "neboleče" evtanazirali tudi tistih nekaj milijonov lačnih in od družbe zavrženih otrok, ki se takole zapuščeni in prepuščeni samim sebi potikajo po "divjini sveta".
Pa ne mi prosim s svetostjo človeka?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #8 - 23.10.2006 at 23:29:07
 
Tudi jaz sem se že več let nazaj spraševal, kakšna neki naj bi bila to zavetišča za živali, če jih potem še vedno na koncu ubijajo . To se mi zdijo " usmrtilnice" .  Cry četudi na "neboleč način " . Mi je najboljši prijatelj pripovedoval, da zdaleč ni tako lepo , kot pravijo . Še zdaleč ne. Peljal je tja najdeno poškodovano+bolno muco in je rekel, da ne bo tega storil nikoli več v življenju . Težko mi je zdele to opisovati tukaj , ko se sploh spomnem na to . Muca pa je znorela 3X preden je v mukah poginila pred njegovimi očmi . Najprej panika od bolečine vboda injekcije . Potem , panika ko jo zavežejo v žakelj . Takrat začne skakati . Ker se ne more osvoboditi , še bolj skače v zavezanem žaklju, zato ji začne zmanjkovati kisika in začne še bolj noreti . Ko začne prijemati še injekcija, je pri shiranemu panično-hiperaktivnemu bitjecu prisotna panika najvišje stopnje . Tema se polagoma polasti celega ubogega bitjeca in v trzajočih krčih mukoma umre  Cry. In to naj bi bil po novem zgled naše moderne družbe . Ja, na poti v Pekel in nikamor drugam . Živali so bile ustvarjene, da bi nam bile v družbo, ne pa da se jih matra po raznih klavnicah in veterinarskih kleteh Embarrassed . Morala na nivoju pod podnom  Huh. Kam gre spet ta svet ... Undecided ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
string
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 17

Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #9 - 23.10.2006 at 23:33:52
 
Zakaj se na forumih vedno zaide od bistva?!?
Zakaj mora vedno priti nekdo in soliti pamet?!?
In se delati, da lahko sodi?!?
Ne štekam!!!!
Vsaka debata NI dobra debata.

Dobro je, da ljudje vemo, kaj se v resnici kje dogaja, da lahko potem SAMI izberemo, če se s tem strinjamo in kaj bomo naredili. Glede zavetišč: bilo bi prav, da se ve, kako delajo posamezna zavetišča. Ni povsod enako! V tujini je kar precej zavetišč, kjer živali ne ubijejo zato ker so odveč. Tudi pri nas je menda nekaj takšnih, ki tega ne delajo. Zanima me samo, če kdo ve, katera so ta.

Mnenja glede evtanazije pa so seveda kot vedno zelo različna in se jih lahko izmenjuje v nedogled. Ampak to ni bil ravno namen tega posta.

Lep večer
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #10 - 24.10.2006 at 13:21:39
 
Lej k si noben več nič ne upa napisat!  Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #11 - 25.10.2006 at 07:31:15
 
Tko simpel je vse skupaj, zavržena žival, zavržena samohranilka, potreben keš, trplenje ob naravnem umiranju, neboleča evtanazija.
Če imaš 3 čiste, ni kake hude dileme.
Kar se pa tiče zavrženih otrok se je pa treba anjprej vprašati, dajati 90 jurjev na mesec za eno veliko mrcino v zavetišču, ali pa 50 zato, da ta otrok konča šole, zame seveda ni dileme, torej po mesecu evtanazirati vse, ki jih nihče ne vzame in postaviti zavetišče za te otroke v nerazvitem svetu. Sicer pa ni treba tja, preveč je naših potrebnih pomoči, ne pa da te mrcine vsak dan dobivajo prvovrstno hrano, otroci si pa ne morejo privoščiti šolanja.
Sicer si pa preberite knjigo od Singerja, da ne boste to svetost življenja, ki je itak srednjeveški pojem, razpotegnili še na amebe, ko pa še pri človeku nima nobenega smisla.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #12 - 25.10.2006 at 09:13:22
 
Tele živali iz zavetišč nimajo prav nič zraven pri nastali človeški bedi,
in če že tehtaš med prehranjevanjem živali v zavetiščih in lakoto otrok po svetu, s tem ne kažeš niti sočutja, niti zdrave pameti, pač pa predvsem veliko mero nepoznavanja dejanskih vzrokov in iz tega izhajajoče nemoči.

Kadar pa je nekdo nemočen, mu pride v sili kot izgovor prav tudi ubijanje.
Ubijanje je namreč eden najbolj značilnih znakov nemoči.
(čeprav velja dokaj razširjeno zmotno mnenje, da je ubijanje znak moči)

Zavedati se je namreč tudi treba, da z evtanazijo živali v zavetiščih niso nahranili še nobenega lačnega otroka po svetu. Iz vsega zgoraj povedanega, bi veljalo prej obratno - zaradi človeške krutosti, je še več lačni otrok ...

Samo za primer naj omenim, da bi le z delčkom procenta od sredstev, ki se porabijo za izdelavo raznoraznih orožij, s katerimi si tako radi dokazujemo, kdo več velja, z lahkoto nahranili vse lačne otroke po svetu in tudi za živali v zavetiščih bi ostalo dovolj.  

Lahko bi pa odprli tudi novo temo, v kateri bi se lahko vprašali, zakaj so se pa te živali sploh znašle v zavetiščih? Odgovor je spet v poneumljenem človeškem značaju, polnem naveličanosti in zdolgočasenosti, ki ima korenine v brezumnem egoizmu in kronični "kratkovidnosti".


Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #13 - 25.10.2006 at 09:55:08
 
Bardo, se popolnoma strinjam s tabo. Samo pomislite, če bi samo četrt denarja, ki so ga porabili za nesmiselno vojno v Iraku, namenili za koristnejše namene, bi se svet že malo spremenil. Če bi ves denar, namenjen vojnam, borbi proti teroristom, vesoljskim raziskavam namenili za lačne, bi bilo res dovolj za ljudi in živali. Živali so samo nemočna žrtev človeških napak, zakaj so se sploh znajdle v zavetiščih? Zaradi neodgovornih in sebičnih ljudi.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: zavetišča brez ubijanja?
Reply #14 - 25.10.2006 at 18:34:07
 
Morda se bo kaj spremenilo zdaj, ko mora imeti vsak pes in mačka čip. Čeprav mi je to čipiranje nekako "nečloveško-neživalsko", so pa na njem podatki od lastnika živali. In potrebno bi bilo sprejeti zakon, da je vsak lastnik kazensko odgovoren za svojega psa ali mačkona in potem morda ne bi več tako veselo vozili psov in mačk daleč stran od doma in puščali v nemilosti.

Glede debate o tgem koliko bi nafutrali lačnih po svetu in na kakšen način, pa je škoda govoriti, kajti vsi vemo, da je dovolj hrane na svetu za vse ljudi in da je za lakoto kriva ekonomija. Se še danes spomnim, ko sem kot nadebuden najstnik prvič prebral, kako so francoski kmetje, da so zadržali ceno koruze ali pšenice ves presežek letine zažgali in tako obdržali količino, ki je pogojevala ceno.

In en procent od orožja pomeni toliko manj proizvodnje in zato toliko manj zaposlenih. In zopet smo v začaranem krogu, ko razmišljamo o tem kako zna biti krut naš svet.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2