Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 10325 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #45 - 29.11.2006 at 10:03:02
 


Tole, kar se trenutno dogaja z "izbrisanimi", je čista farsa.

Kako bi "izbrisani" sploh lahko prišli čez Šengensko mejo brez kakršnegakoli dokumenta?

Dejansko gre samo še za odškodnine, saj so si vsi tako ali drugače že uredili status, sedaj pa hočejo priznanje nekega statusa za nazaj, da bi lahko uveljavljali svoje odškodnine.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #46 - 29.11.2006 at 10:05:22
 
Bardo_Thodol wrote on 27.11.2006 at 23:47:18:
Slovenci do zdaj še nismo bili (prepoznani kot) genocidni narod, vendar se nas vedno bolj poskuša obravnavati tako, kot da bi to morali biti, če se že hočemo postavljati enakopravno ob bok z drugimi velikimi narodi.

...

Če bo torej tem "izbrisanim" uspelo tiste v Bruslju prepričati, da tudi slovenci nismo kar tako in da tudi mi spadamo v omenjeno "elitno" družbo "mass-terminatorjev" potem se nam vsaj za prihodnost ni treba več bati ...   Cool

dobr si reku

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #47 - 29.11.2006 at 22:04:28
 
@t
Na RŠ so rekli, da 9 od enajstih, ki tožijo Slovenijo, nima urejenega statusa.
Ko so ap poročali o prehodu meje so ap nekaj omenjali ene obhodne poti.
Hanžek je pa danes na TV Pika rekel, da jim ni nihče prepovedal potovanaj po Evropi, kar je tudi res, koneckoncev so Evropejci - če že Slovenci ali vsaj tujci s stalnim bivanjem ne morejo biti.

Kako bo zanimivo, ko bo iz Srbije prišel kak klavec in se izgovarjal, da je takrat sicer hotel ostati v Sloveniji a - ker so ga izbrisali in mu pobrali vse možnosti pa preživetje, se je moral omakniti na svoj nekdanji dom, kjer je postal begunec. Ne pozabit, da so ljudje v svoji bivši republiki vse prodali in se izpisali oziroma prepisali v Slovenijo. In kaj jim bo lahko kdo očital, kje bodo našli argumente, da to ni res. Sploh je ap Ustavno sodišče ukazalo, da morajo čoporativno urediti status vsem izbrisanim.
To bo še zanimivo in tragično za ans davkoplačevalce. Razen, če bodo tudi v Evropi zamižali, zamižali zaradi nepredstavljive sramote in težav kako poravnati krivice, vse neizplačane penzije, plače.... Tega bo toliko, da bo treba raztegniti na veliko proračunov. In prav zato se lahko zgodi, da bo Evropa zamižala, tako kot je že tolikokrat v zgodovini.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #48 - 12.12.2006 at 14:09:37
 

Mladina, 2. december 2006

ljubljana-trst-tržič-pariz-bruselj

Dnevnik karavane izbrisanih


Od ljubljanskega hotela Lev do Frattinijevega poljuba

http://www.mladina.si/tednik/200649/clanek/slo--ljubljana_trst_trzic_pariz_bruse...

Quote:
Bolj prepričljivi so bili francoski poslanci. Niso mogli razumeti, kako so lahko nekaj takega, kot je izbris odstotka prebivalstva ob vstopu Slovenije v EU, preprosto spregledali. Iz Francije gledano je v evropskih očeh Slovenija veljala za na področju varstva človekovih pravic in vladavine prava za zgledno urejeno državo. Zato so se zavezali, da napišejo pismo predsedniku Jacquesu Chiracu, v katerem ga bodo pozvali, da naj se zavzame, da se ta problem v Sloveniji razreši, še preden bo prevzela predsedovanje Evropski uniji leta 2008.


Quote:
Slovenskih poslancev v evropskem parlamentu prav tako ni bilo. Evroposlanske barve sta branila Roberto Musacchiop (PRC) in Francis Wurtz (PCF). Skupna ocena je bila, da so izbrisani ne samo slovenski, pač pa evropski problem, ki naj se razreši, še preden bo Slovenija kot prva od desetih novih članic prevzela predsedovanje EU, saj "preprosto ni sprejemljivo, da unija po eni strani promovira človekove pravice in obsoja njihove kršitve, po drugi strani pa jih sistematično krši prav predsedujoča država EU".
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #49 - 12.12.2006 at 14:12:12
 

Iz taistega clanka:

Quote:
Vrhunsko sprenevedanje

Vsebina tožbe izbrisanih pred evropskim sodiščem na laž postavlja Janšo in Mateja

Sedmo leto mineva od prve odločbe ustavnega sodišča (US), ki je v prid izbrisanim ugotovilo ustavno neskladnost Zakona o tujcih. Kmalu bodo minila tudi štiri leta od zadnje odločbe US, ki je notranjemu ministrstvu jasno ukazalo, da mora izbrisanim "po uradni dolžnosti izdati dopolnilne odločbe o ugotovitvi njihovega stalnega prebivanja v Republiki Sloveniji od 26. 2. 1992 naprej".

Kljub jasnim določilom varuhov naše ustavnosti pa ima pomladni vrh slovenske države očitno še veliko težav s priznavanjem bistva samega izbrisa. Notranji minister Dragutin Mate je namreč na torkovi novinarski konferenci spet javno podvomil o smiselnosti uporabe besede izbrisani, ko je povedal: "Sami veste, da je beseda, ki jo uporablja širša javnost za osebe, ki si leta 1992 konec februarja niso uredili svojega statusa v RS, neprimerna in ne izraža tega, kar se je dogajalo. Ker nobena od teh oseb ni postala apatrid, nobena ni ostala brez državljanstva, tako kot se je to zgodilo v nekaj drugih državah, ki so se na novo oblikovale."

Podoben odnos do odločb US ima tudi ministrski predsednik Janez Janša, ki si je v ponedeljkovih Odmevih vzel nekaj sekund za komentar bruseljske karavane izbrisanih: "Gre za izkrivljeno podobo. V Evropi mislijo na podlagi izkrivljenih informacij in tega poročanja, da gre za ljudi, ki danes nimajo nikakršnega statusa. Ne vedo, da gre za problem iz leta 1992 in da večina teh ljudi zahteva status za nazaj, za tisto obdobje od leta 1992, ko si niso uredili stalnega bivališča oziroma državljanstva, in časom, ko so si to uredili. V tem trenutku pa v Sloveniji ni prebivalcev brez statusa. Gre za vprašanje, kako rešiti tisto vmesno obdobje."

Citirane izjave vrha slovenske države dokazujejo, da si pomladniki še niso vzeli časa za branje kolektivne tožbe izbrisanih pred Evropskim sodiščem za človekove pravice, ki je bila pred dnevi sprejeta v obravnavo po nujnem postopku.

V njej je recimo podrobno opisana zgodba enainsedemdesetletnega Koprčana M. K., ki je iz BiH prišel v Slovenijo že davnega leta 1965. Kot obrtni delavec se je normalno preživljal do leta 1991, ko je zbolel za težko pljučno boleznijo. Kot zatrjuje v tožbi, je bil odločen vložiti prošnjo za državljanstvo, vendar mu to zdravstveno stanje ni dovoljevalo. Ko mu je dve leti pozneje zagorelo v hiši, si je poskušal na koprski upravni enoti izdelati nove dokumente, ki pa jih zaradi izbrisa nikoli ni dobil. Življenje M.K. se je takrat obrnilo na glavo, saj se še danes skriva pred policijo, ker v Sloveniji nima nobenega pravnega statusa in nikakršnih dokumentov.

V podobnem položaju je še en tožnik pred Evropskim sodiščem, Velimir Dabetič, ki se je leta 1965 rodil v Kopru, kjer je končal osnovno in srednjo šolo. Leta 1991 se je kot gradbeni delavec zaposlil v Italiji. Ko si je želel urediti slovensko državljanstvo, mu je, kot zatrjuje v tožbi, uslužbenka koprske upravne enote odgovorila: "Če je tako, ti mora dati državljanstvo Italija, ne mi." Dabetič je bil izbrisan iz registra stalnih prebivalcev, ker je bil rojen v Sloveniji, pa si ni mogel urediti nobenega drugega državljanstva. Na podlagi rdečega jugoslovanskega potnega lista mu je Italija izdala dovoljenje za bivanje. Ker mu je potni list potekel leta 2002, mu italijanske oblasti niso izdale podaljšanja dovoljenja za bivanje. Dabetič tako danes še vedno biva v Italiji, kjer ima odrejen izgon iz države, vendar ga zaradi apatridnosti Italija nima kam izgnati. Tudi Dabetič je danes še vedno brez vsakršnega statusa. Še več, slovenski konzulat v Trstu mu je celo izdal potrdilo o apatridnosti, kljub temu da se je rodil v Kopru.

Če Janša in Mate ne poznata omenjenih primerov iz tožbe pred Evropskim sodiščem, bi lahko poznala vsaj medijsko znan primer izbrisanega Alija Berishe, ki v Sloveniji sicer ima status, vendar status prosilca za azil. Potem ko so ga zaradi izbrisa izgnali iz Slovenije, je prebegnil v Nemčijo, ki ga je deset let pozneje poskušala izgnati na Kosovo. Ker se je Berisha želel vrniti v Slovenijo, kjer je imel prijavljeno zadnje stalno prebivališče, sedaj na popravo svojih krivic (in nezakonito odvzet status stalnega prebivalca) z ženo in štirimi otroki čaka v ljubljanskem azilnem domu.

Ob vsem tem pa izjave slovenskega vrha na laž postavlja tudi sporočilo s tiskovne konference MNZ iz junija 2002, ko je takratni minister Bohinc sporočil: "V registru ostaja še 4205 oseb, ki si niso urejale nobenega statusa. Za te osebe bo Ministrstvo za notranje zadeve ugotovilo, ali se še nahajajo na območju republike Slovenije, in v primeru, da tukaj živijo, preučilo možnosti za trajnejšo rešitev njihovega statusa, bodisi s spremembo Zakona o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji - s podaljšanjem roka za vložitev vlog, oziroma z možnostjo sprememb Zakona o državljanstvu Republike Slovenije." Analize o tem, koliko od teh 4205 oseb še živi v Sloveniji, MNZ do danes še ni opravilo.

Siniša Gačič
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #50 - 12.12.2006 at 15:48:34
 
ARS ?  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #51 - 12.12.2006 at 21:34:33
 

vida wrote on 12.12.2006 at 15:48:34:
ARS ?  Huh

Vida?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #52 - 13.12.2006 at 09:42:30
 
ARS wrote on 12.12.2006 at 21:34:33:
vida wrote on 12.12.2006 at 15:48:34:
ARS ?  Huh

Vida?


hm, kaj pa vem ... ali ni bolje izražat osebna stališča kot pa citirat članke iz medijev ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #53 - 13.12.2006 at 18:43:38
 

vida wrote on 13.12.2006 at 09:42:30:
ARS wrote on 12.12.2006 at 21:34:33:
vida wrote on 12.12.2006 at 15:48:34:
ARS ?  Huh

Vida?


hm, kaj pa vem ... ali ni bolje izražat osebna stališča kot pa citirat članke iz medijev ?

Boljše, slabše ... kakorkoli že, izražamo se na najrazličnejše načine.

Lepo bodi(te),
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Izbrisani - slovenska sramota
Reply #54 - 19.05.2008 at 15:29:24
 


Medijska kampanja izbrisan16let.si:

http://www.izbrisan16let.si/

in peticija:

http://www.izbrisan16let.si/?id=4

ki nekaterim ni povšeči:

Quote:
Peticija na udaru

Dan po objavi peticije že prvi spemerski napad

Pred dobrimi tremi tedni so nevladne organizacije skupaj s studiem Poper začele medijsko kampanjo izbrisan16let.si, v okviru katere so se na spletni strani začeli zbirati podpisi za ureditev statusa izbrisanih. A zdi se, da niti spletne peticije niso več imune proti računalniškim posegom, kakršnim smo bili v zadnjem času priča predvsem pri spletnih in televizijskih glasovanjih. Naj omenimo le spletno anketo Žurnala, kjer je računalnik SDS zgeneriral nekoliko preveč glasov Janši v prid in se tako sam razkrinkal.

Kdo stoji za napadom na peticijo o izbrisanih, ni jasno, je pa zanimivo, da je prvi napad, ko je računalniški algoritem k peticiji dodal več sto "podpisov", stran doživela že drugi dan po uradnem začetku kampanje. Organizatorji so po napadu s seznama odstranili neprave podpisnike in dodali varnostno prepreko, a jo je računalniškim nadobudnežem uspelo še enkrat premagati nekaj dni pozneje in organizatorji so morali vajo ponoviti. Oliver Vodeb, ki je skupaj z Majo Hawlina vodja medijske kampanje, meni, da je namen takšnih napadov diskreditacija seznama podpisnikov, ki jih je bilo do zaključka redakcije že več kot 300. Naj omenimo, da je peticijo podpisal tudi nekdanji predsednik Milan Kučan. Njegov podpis je verodostojen.

Organizirane dejavnosti pa niso zaznali zgolj pri peticiji, temveč tudi pri komentarjih; zaradi sovražnega govora so morali odstraniti nekaj prispevkov, opazili pa so še, da se komentarji množijo nesorazmerno s številom obiskovalcev na strani. Zanimivo je, da je spletna stran imela veliko obiskov tudi pred uradnim začetkom kampanje, vsak dan jo je pregledoval center vlade za informatiko, poleg ostalih pa še posamezniki iz nemškega parlamenta ter švicarske in avstrijske vlade.

Deja Crnović, Mladina, 9. maj, http://www.mladina.si/tednik/200819/clanek/uvo-manipulator--deja_crnovic/


Andrea Saccucci, odvetnik izbrisanih:

Zanikanje, zanikanje, zanikanje!

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/318345


Ma, da bi se tale slovenska sramota čimprej končala ...
... in da tebe ali mene neprostovoljno oz. neželeno nikoli & nihče ne izbriše.

Lepo bodite,
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4