Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4947 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Delo z vzorci
25.08.2006 at 14:37:14
 
vem, da to že delno ali čist vemo, mi je blo pa zelo všeč, kako je blo opisano v tej knjigi,
hiter prevod
Iz The Development of the Personality: Seminars in Psychological astrology: Volume 1
Part 1 The Stages of Childhood
by Howard Sasportas

IZKUŠANJE IN RAZUMEVANJE VZORCEV
Prvi korak pri delu z našimi vzorci in prepričanji je, da jih polno IZKUSIMO/DOŽIVIMO. RAzlični vzorci ali prepričanja v zvzei z raznimi aspekti naše karte so lahko izjave kot: "Boriti se moram za preživetje" ali nekaj v smislu: "vsi moški so prasci", ali "tisti, ki jih ljubim, me zapustijo." Izkusiti vzorec, pomeni priti z njim v poln stik. Obstaja vaja namenjena za pomoč pri tem. Poglejte v svojo karto in izberite aspekt - recimo Venera kvadrat Saturn - in poiščite svojo izjavo o življenju, ki se nanaša na ta položaj. Izjava bi bila lahko: "Nisem dovolj dobra, da bi bila ljubljena." Nato drugi osebi predavajte na podlagi svoje izjave. Zares pretiravajte; zares dramatizirajte. "Tako sem grozna in grda in nagravžna, kako bi me lahko kdo ljubil?" "Sem plazeči insekt, nimam ničesar za dat, čisti bljak...etc". Začutite VTIS svoje "življenjske izjave" in tega aspekta na svoje telo in občutke. Ali, čeimate SOnce v kvadratu s Plutonom in je vaša izjava "moški so varljivi ali namenjeni razsuti me", potem predavajte nekomu na to temo - polno izrazite to prepičanje in ga iz-igrajte. Lahko da drugi deli vas mislijo drugače, vendar se med to vajo osredotočite  na ta vzorec in prepričanje. NAjprej je treba nekaj polno izkusiti, preden se lahko dez-identificirate od tega ali to preobrazite. Ne moreš preobraziti nečesa, česar nisi polno "posedoval" ali prepoznal v sebi.
Ko enkrat izkusimo kaj vzorec je, je naslednji korak razumevanje. Pobliže si ga oglejte, razmislite in refkletirajte o njem. PReglejte arhetipska načela vključena v vzorec in kako se nanašajo na vaše otroške izkušnje. (oda astrologiji kako fino to omogoča)

2. NAČINI MOŽNEGA TRANSFORMIRANJA VZORCEV
..
naloga je Preusmeriti vpletene arhetipe v neko drugo življenjsko izjavo, nanovo izbrati kako uporabiti vpletene energije. Mislim, da ni lahko, znebiti se starega vzorca, ker se nas kar dobro drži. In če se poskušamo boriti s prepričanjem ali domnevo, ki jo imamo o življenju, si lahko dejansko sporočimo, kako pomembno je to prepričanje in povzročimo, da se še bolj vpne v nas. Mislim, da ej bolje, kot da se borimo z njim, da ustvarimo novo prepričanje in posvetimo malo več pozornosti temu novemu. Na ta način ne poskušamo uničiti starega vzorca, ampak ga izstradamo od pozornosti s tem, ko ustvarimo alternativno prepričanje ali pričakovanje. Ustvarimo premik v pomembnosti iz starega na novega.  
primer...

3. Element izbire

Lahko se vprašate : "Ali so prepričanja, ki jih trenutno imam - prepričanja o meni, o moških, o ženskah, o svetu nasplošno - konsistentna s tem, kar hočem v svojem življenju in s tem, kaj hočem v svoji prihodnosti?" Dodajamo element izbire, element zavesti, kreativne sile v lastnem življenu za razliko od tega, da vzamemo, kar nam je dano in živimo to na nek star način.  
Zelo mi poamga če mislim na to, ko delam s svojimi vzorci. Npr. ravno se namenjam začeti pisati drugo knjigo in sem že zelo razdražen zaradi tega. Že razmišljam " O, moj Bog, imam pogodbo, da napišem to knjigo do naslednjega leta in zmanjkalo mi bo časa in polom bo in kar umrl bom zaradi tega." Tri palnete imam v Levu, zato imam pravico bit malo bolj dramatičen  Kot sem povedal prej imam MArs v konjunkciji s Plutonom in MArs ima veliko vzeze s tem, kako začenjamo stvari. Moj vzorec v zvzei z začenjanjem (Mars) ima nekaj vzez s strahom in grozo (Saturn)  in ko se pomeša s Plutonom, postane življenje-smrt situacija . KEr je ta konjunkcija v Levu, so ti problemi še posebej aktivirnai pri kreativnem izražanju sebe. Vendar pomaga, če ujamem svoj miselni tok in rečem: "počakaj malo Howard, ali so te misli in strahovi v skaldu s tem, kar želiš, da bi sezgodilo s tvojim življenjem?" No, ne bi hotel umreti naslednje leto ravno po vsej sili; ne bi se rad mučil in ne imel dovolj časa za to knjigo, torej te misli niso v skladu s tem, kar hočem narediti. Polno sem izkusil in doživel te strahove in zablode ko sem lani delal na prvi knjigi in ne vidim nobene vrednosti v tem, da bi šel še enkrat skozi tako moro. TAko zdaj, ko se mi začenjo pojavljat te negativne misli, prepoznam, da niso konsistentne s tem, kar bi hotel, da se zgodi. Rad bi imel čas zadelo s to knjigo, rad bi užival v kreativnosti in užival v pisanju. NE zanikam, da so moji strahovi in dojemanja prisotni, vendar mojo pozornos preusmerim z njih na to, kar bi dejansko rad naredil. Robert fritz poudarja, da je ključ do tvoje prihodnosti prav zdaj - ne v preteklosti, ampak zdaj. ..
bla bla..  

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #1 - 25.08.2006 at 17:39:57
 
Eva wrote on 25.08.2006 at 14:37:14:
Ali, čeimate SOnce v kvadratu s Plutonom in je vaša izjava "moški so varljivi ali namenjeni razsuti me", ...

jest nimam tega aspekta, imam pa en kup drugih
kak nej pa vem, kaj moji pomenijo? to tud kje piše, al moraš bit že prav astrolog da se lahko tega lotvaš?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #2 - 25.08.2006 at 17:50:09
 
Eva wrote on 25.08.2006 at 14:37:14:
NAjprej je treba nekaj polno izkusiti, preden se lahko dez-identificirate od tega ali to preobrazite. Ne moreš preobraziti nečesa, česar nisi polno "posedoval" ali prepoznal v sebi.
Smiley



Huh
sej jaz tud tak mislim, tak, na podlagi lastnih izkusenj ... samo, kaj pa ce je tud to se samo en vzorec? :hm  Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #3 - 25.08.2006 at 18:01:55
 
Eva, fajn zadeva tole...!!!!


Ja, podobno kot.. kdo že pravi.. "kar čutiš, lahko zdraviš"

Zanimivo se mi zdi, da kot protiutež daje .. ne kaj je lahko realno (da ne bo kar umrl).. ampak "koliko to sovpada z njegovim življenjskim ciljem" Smiley super preobrat, hehe.


Aspekti so ful fajn, ja za ugotavljanje vzorcev...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #4 - 25.08.2006 at 18:07:12
 
Aja pri Clearingu se zgodi nekaj podobnega....

najdeš vzorec, poiščeš njegovo nasprotje..

skačeš iz enega na drugega

razrahljaš sistem

naennkrat se zbistri vzorec

korak dalje

kaj si potreboval takrat, namesto tega, kar si dobil - se ne ukvarjaš več z vzorcem

in prideš do srža... do svojega otroka, sredine...

in kroak dalje

na glas izraziš, kot da tej osebi, kar imaš povedati, iz srca... potrebo, sebe izraziš...

olajšanje, ker doživiš kar je bil povod za obrambo
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #5 - 25.08.2006 at 18:34:48
 
Devi wrote on 25.08.2006 at 17:39:57:
Eva wrote on 25.08.2006 at 14:37:14:
Ali, čeimate SOnce v kvadratu s Plutonom in je vaša izjava "moški so varljivi ali namenjeni razsuti me", ...

jest nimam tega aspekta, imam pa en kup drugih
kak nej pa vem, kaj moji pomenijo? to tud kje piše, al moraš bit že prav astrolog da se lahko tega lotvaš?

ja, v google vtipkaš
sun square pluto in pol ene par varjant prebereš, vmes itak dobiš ful varjant
"življenjskih izjav"
lahko tud v kako knjigo pogledaš
na netu priproočam astrologyweekly.com
vtipkaš v search okence aspekt, ali pozicijo, ki jo iščeš
niti nisem mislila tko poudarjat astrologije, sam na začetku, ko sem začela prevajat sem še te primere pustila..
po howardovem primeru vidiš, da je zadost, da ujameš negativno misel; niti ti treba razumet, kako je astrološko pogojena. samo nekomu (pomojem lahko tud samemu sebi) dramatično naložiš, vse kar ti pade na temo te negativne misli. (če še ni bla zadost negativna takrat, k si jo ujel v glavi Smiley) in pol se vprašaš: a bi jest to rada al kaj? na-a, jest bi pa rada tko pa tko. JE pa res, da astrologija ponuja alternative v okviru istih arhetipov, kar zgleda, da ugodno ohranja ravnotežje. Če boš brala astologyweekly.com, itak pove že sam opis tako pozitivne (- oz možne rešitve), kot negativne (oz. možne težave) vidike posameznega aspekta. pa recmo, da maš ti sonce kvadrat pluton,preberi to pa daj pol ko boš našla svojo negativno izjavo, vtipkaj sextile al pa trine al pa conjunct (ista planeta), in tam boš vidla, kaj se to pravi pozitiven aspekt ta istih arhetipov. Ker velikrat za tiste asteroide al pa v teh knjigah ne najdeš razlage za vsak aspekt posebej, ampak boš dobila samo razlago Sonce v aspektu s plutonom (nobenih specifikacij, za kakšen aspekt gre) ker.. recmo, da maš ti trine al pa sextile harmoničen aspekt, conjunct tud, to pomen, priti mač, da si vidla kako je tvojim staršem šlo to v izi in si navajena, da bo šlo tud teb, zato se s tem niti ne obremenjuješ tolk. In zato lahko ta harmoničnost vpade.. al pa se to zgodi zarad tranzitov. (A bi mogla na astrologiji odpret tole; pa se mi je tko "uporabno" zdel  Smiley) Če maš pa nek disharmoničen aspekt, opozicijo, kvadrat, polkvadrat.. etc, pa te bo to skoz po mal matral, in če micn delaš na rasti si boš največ prizadevala tam, kjer so najtežji aspekti - čutiš itak neko potrebo po tem, tko da disharmonični aspekt v natalni lahko pomen, da maš tistopodročje v lajfu ti že mnogo porihtan.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #6 - 25.08.2006 at 18:41:45
 
m wrote on 25.08.2006 at 17:50:09:
Eva wrote on 25.08.2006 at 14:37:14:
NAjprej je treba nekaj polno izkusiti, preden se lahko dez-identificirate od tega ali to preobrazite. Ne moreš preobraziti nečesa, česar nisi polno "posedoval" ali prepoznal v sebi.
Smiley



Huh
sej jaz tud tak mislim, tak, na podlagi lastnih izkusenj ... samo, kaj pa ce je tud to se samo en vzorec? :hm  Wink


zdej k si rekla, men definitivno zgleda k vzorec.  Smiley Pol je pa tisto, kar je reku thomas, mislim, da tud howard (in zihr še mnogi), sam ne vem, če sem jest tisto vse prevedla (ka se mi ni dal), da izbereš vzorce, ki so ti všeč, ki ti koristjo. Če ti ta način trentuno (ali sploh NIKAKOR) ni všeč, ga lahko opustiš, oz, sploh ne začneš uporabljat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #7 - 25.08.2006 at 18:47:36
 
Eva wrote on 25.08.2006 at 18:34:48:
    kaj se to pravi pozitiven aspekt ta istih arhetipov.

trine al pa sextile harmoničen aspekt,


Cheesy kul.... ja zanimivo
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #8 - 25.08.2006 at 18:51:29
 
Amstel wrote on 25.08.2006 at 18:07:12:
in prideš do srža... do svojega otroka, sredine...

in kroak dalje

na glas izraziš, kot da tej osebi, kar imaš povedati, iz srca... potrebo, sebe izraziš...

olajšanje, ker doživiš kar je bil povod za obrambo

jaa, sem brala vmes še naprej to knjigo in je bil en ganljiv primer ene ženske notr, s katero je šla terapevtka tko. Da si je sebe predstavljala tik po porodu in sebe 26-letno-trenutna starost, ko drži 0-letno sebe v naročju. In jo je terapevtka vprašala, kako se počuti - mala - je rekla, da ljubljeno. In dalje  v eni prizadeti situaciji pr treh letih in je trenutno 26 letna samo sebe tko ogovorila, al pač, sama sebi nardila povedala, dala tisto, kar je rabila, dokler se ni počutila ljubljeno. In da to sicer ni odstranil njenih negativnih pogledov na življenje, je pa s tem začela ustvarjat nov tolažeč in ljubeč pristop do sebe in sta delali to po več ur, dokler ni enkrat objela 26 letne sebe. lep primer
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Delo z vzorci
Reply #9 - 25.08.2006 at 18:59:01
 
Ajde, da probam

Pluto square Mars
Code:
With the energy released by the square, you will be mainly motivated by self-centred tendencies and a need to 'throw out' overflowing and excess martian energy. You tend to [b]think that the power of your natural energy is sufficient to win you success and satisfaction[/b]; and indeed the force and directness of it often can, but using it in such a way often overrides sensitivity and awareness of others. Considered aims and planning are often ignored under the immediacy of impulse and desire; and a spirit of recklessness can ignore any thoughts of the possible future consequences of your actions, provided you believe that your desires will be satisfied. 

You find it difficult to motivate yourself for long periods of time, as in a commitment to achieve something through careful planning; [b]you have problems in disciplining and directing your will sufficiently for that kind of effort, and you are more suited to using your force in a more immediate, spontaneous impulse for self-satisfaction[/b]. This is also partly because you experience some conflict in directing your will to achieve your desires, and rarely feel as though you are making the most of your talents.

THere can be a sense of[b]inner frustration, caused by the forceful nature of this energy, and a lack of a suitable channel along with to direct it in a constructive manner[/b] . This will create a lack of patience, a potentially violent temper and sexual aggressiveness, [b]where you 'throw out' excess energy through a dictatorial and demanding personality in order to dominate others[/b]. You may need to develop a more healthy perspective on sexual expression, one which regards sex more in terms of relationship and partnership, and less in terms of self-satisfaction, energy release, domination, exploitation and aggressiveness.

This experience of inner stress is symptomatic of clashing energies; it is not something that you have to endure all your life; it can be adjusted to be more harmonious. One way to begin this reorientation [i]is to learn how to determine the overall direction of your life, to see a broader picture of your immediate social influence and how you want to live in relationship with others[/i]. To break down this preoccupation with self and to appreciate and acknowledge the feelings and needs of others as being as valid as your own is essential, and a key to transformation. By becoming clearer as to personal aims, you can begin to apply your will consistently in order to achieve them over time; desires for instant self-gratification are unrealistic. Learn how to live in equality of partnership and relationship; a mutuality of needs, desires and responsibilities requires mutual sharing and co-operation. [i]Avoid tendencies towards domination and power struggles.[/i] Basically, you require suitable channels into which to pour your energy, constructive channels that are life-enhancing for you and others. You tend to devote most time and energy in opposing others through conflict and aggression rather than in working together for group benefit; find ways to become positively in favour of something, and then add your energy to help it become real. There is much greater satisfaction and fulfilment in that form of achievement than in struggling to satisfy a very separate self that you try to maintain.


Samo, tu že daje tudi rešitve... v isti razlagi aspekta


Pluto trine Mars
Code:
The energy and qualities released through the trine aspect can be quite beneficial and socially constructive. In many ways, you should find this an uncomplicated and straightforward aspect to live and work with. 

You will feel at ease in applying your potent will-power to ensure the success of any aims that you clearly decide to achieve and which are realistically within your scope. You are likely to observe over time that, when necessary, [b]the self-discipline required to direct your will consistently in the chosen direction also stimulates an inner change to occur, whereby your qualities and talents seem to be remixed or rebalanced according to the needs of your objectives[/b]. This can be very useful as a regeneration of the inner life to reflect a pattern of internal harmony, in which conflicting energies and tendencies are no longer competing for expression and diverting your attention away from your purpose. However, this process should only occur during phases where you need to be intensely one-pointed and concentrated enough to make your decisive active step, and should not be encouraged to continue, as the result may be a repression of aspects of your personality and a pushing them down into the unconscious mind. See it as a temporary 'selective tightening' necessary for a short time, and then allow a relaxation and a release of these temporarily unexpressed aspects to be free again in your personality.

[b]You tend to have insight into people and situations[/b], and the capacity for direct, realistic analysis. You prefer to allow space for others to be themselves, being quite tolerant of most people - providing they are not causing deliberate harm or taking advantage of others. in addition, you hvae a clear sense of interrelationship with society, and feel that you have a natural responsibility to use your energies in a socially constructive way. In particular, you take a certain pleasure in atttempting to resolve social problems by becoming involved with social pressure groups which indicate directions to follow which they believe would be socially beneficial. You can become very committed to supporting causes that you have faith in, devoting time and energy to furthering the cause, and in being true to yourself and your personal beliefs. The only point to bear in mind with such a tendency is the need for an ongoing evaluation of belief and self, to determine your current standpoint and to allow it to change and evolve naturally, as you develop through time and greater life experience; belief should not be an unquestioning, static position.


itd
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1