Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10190 times)
psiho(Guest)
Guest




psihologija in droge
16.05.2006 at 23:19:54
 
Najprej naj pohvalim forum -bravo zelo uredu, veliko pametnega gradiva
me zanima a je ta forum odprl zbor mladih bodocih psihologov ali ze bolj izkusene glave.
mislim da na ta nacin osvescate veliko mladih nevednih glav ki jih to zanima ali pa se znajdejo v brezizhodnih situacijah-bravo
naslednje kar me zanima pa je kaj si mislite v uporabi raznih substanc v psihologiji. vsi vemo da so vse znane svetovne legende na tem podrocju pogosto segle tudi po prepovedanih substancah za avanture v nova spoznanja mogoce odkritja in ali ste tudi vi kdaj tovrstno eksperimentirali?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: psihologija in droge
Reply #1 - 17.05.2006 at 09:19:46
 
Quote:
Najprej naj pohvalim forum -bravo zelo uredu, veliko pametnega gradiva
me zanima a je ta forum odprl zbor mladih bodocih psihologov ali ze bolj izkusene glave.
mislim da na ta nacin osvescate veliko mladih nevednih glav ki jih to zanima ali pa se znajdejo v brezizhodnih situacijah-bravo
naslednje kar me zanima pa je kaj si mislite v uporabi raznih substanc v psihologiji. vsi vemo da so vse znane svetovne legende na tem podrocju pogosto segle tudi po prepovedanih substancah za avanture v nova spoznanja mogoce odkritja in ali ste tudi vi kdaj tovrstno eksperimentirali?

u bistvu nismo bli prov dost izkušeni ... bli smo povečini tud mladi (in še zadost nori da smo tko natančno svoje izkušnje popisoval ...)
definitivno pa nam je bla osnova odprtost
in ... rečmo ... demistifikacija rastlin moči
drog (psihoaktivne ampak ne rastline moči) samo posredno

predvsem pa ... da smo se kje mel za pogovarjat (in družit in gradit skupno zavest) o tem kar nas je zanimalo (in drugih ni)
smo mel svojo malo sobico ... so nas dražl ...
Smiley

v psihologiji in to use se precej uporabljajo substance ki spremenijo način precepcije
je pa jeba ker ne smeš zdravit, kar psihologija tud je, kolkr jih razumem s pomočjo rastlin moči - četudi niso prepovedane - npr iboga - te se potem da konzumirat ne za zdravljenje per se ampak v 'religiozne namene' ...



kle
http://www.gape.org/svetpogovorov/pomembno/
boš pa najdu še tele povezave
FAQ - pogosto zastavljena vprašanja
Zgodovina in ustanovitev foruma
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1060083...
Opis, namen, usmeritev in način dela na forumu


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
psiho(Guest)
Guest




Re: psihologija in droge
Reply #2 - 18.05.2006 at 00:42:29
 
Hvala Gape za odgovor.
A pa mi lohk poves, ce poznas kej te substance, kaj ti dogaja na magicnih gobicah(nore gobe) mislm da vsebujejo psilocibin al neki tazga.In kasne so lahko posledice ce gre kaj narobe. govoril si nekaj o spremembi percepcije?

Imam prjatla ki je konzumiral le te in je imel neprijetno izkusnjo  in od takrat je mal drgacen bolj nervozen, kot da bi mu sesul samopodobo..ibr je nesamozavesten, sramezljiv ratu, kot da je mal prestrasen tut..mislm da se mu ta bad fles ponavlja sploh ce kaj spije oz. ce skadi ksn j..t, kako bi mu lahko pomagal, sem pa tudi opazil da od takrat sploh vec nima veliko stikov z zensakmi,  ce so dekleta v druzbi je kar neki zivcen pa ves sramezljiv, ce si sam z njim pa je normalen, ceprav pogledi begajo in cuti se nemir v njemu, pridejo dnevi ko pa je cisto tak ko je bil vcasih samozavesten ,druzaben, duhovit. kdo ve kako pomagat?

Zakaj nesmeš zdravit in v cem je point da bi si spremenil nacin percepcije(kaj stem pridobijo) ali je mozno na tak nacin tudi odpravit tezavo ki jo ima?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: psihologija in droge
Reply #3 - 18.05.2006 at 09:53:37
 
Znana mariborska psihologinja in psihoterapevtka mi je povedala, da se znotraj stroke ta hip ukvarjajo tudi z raziskovanjem posledic uživanja halucinogenov in da so rezultati so far katastrofalni. Recimo ob psihološkem pregledu dobi pri uživalcih psihotično sliko, čeravno oseba navzven še funkcionira normalno. Tudi povezava med dejansko psihozo in predhodnim uživanjem halucinogenov je vse močnejša. Problem naj ne bi bil v takojšnjih posledicah, pač pa v tistih dologoročnih, skozi čas, ki pripeljejo do nepovratne spremembe psihičnega funkcioniranja.
Sem tudi nekaj tujih raziskav na to temo že prebirala.

S kemijo se ni za igrati; slej ko prej udari nazaj.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: psihologija in droge
Reply #4 - 18.05.2006 at 11:00:22
 
Lilith wrote on 18.05.2006 at 09:53:37:
S kemijo se ni za igrati; slej ko prej udari nazaj.


To pa  ne velja samo za t.i. droge ampak za vsa psihotropna sredstva in farmakološke zvarke, ki vplivajo na percepcijo oz. pozročajo skozi kratotrajne učinke nepovratne spremembe psihičnega funkcioniranja. Tko da psihologi in psihoterpevti naj v skaldu s takšnimi izjavami najprej počistijo pred svojim  pragom.

Evo, kako je s probelmom spremenjene percepcije pred svojim pragom pometal filozof, ki je z drogo parkticiral spoznaje/gnozo:

V zvezi s prividi se mi je neizbrisno vtisnila v spomin mladostna skušnja z LSD. Čeprav mi je bilo racionalno jasno, da gre za privide, ne pa za prave zaznave - saj sem se ves čas, medtem ko sem bil »na tripu«, dobro zavedal, da sem vzel halucinogeno tabletko (zavest o tem se ni niti za trenutek 'utrgala', kakor se to včasih zgodi pri pijanosti) - pa so bila videnja perceptivno povsem resnična, 'nepreklicna' pred mojimi očmi. Spominjam se na primer postav, ki so na ramah, kjer bi morale biti glave, imele velike cvetove (bilo je na nekem trgu, kjer so ženske prodajale spominke). Seveda sem vedel, da so to človeške postave, da so tam ženske, ne pa rože, toda videl sem jih kot rože. Čistih 'eteričnih' halucinacij na tistem »tripu« nisem imel, skušal sem se posvetiti metamorfozam znanega, saj niti pripravljen nisem bil, pa tudi bal sem se srečanja s kakim angelom ali demonom. Takrat se mi ni prikazalo nič takšnega, česar dotlej sploh ne bi poznal, in tudi rože na ženskih ramah so bile v svoji dvojnosti racionalnega in perceptivnega le glave-rože.

           Sicer pa sem se v tisto avanturo podal z določenim gnostičnim namenom: da bi si čim bolje ogledal in občutil določene stvari, ki sem jih tudi sicer zelo rad videl. In res sem jih uzrl kakor na novo. Koliko bolje sem jih videl! Kar nisem mogel verjeti, da lahko tako sijajno vidijo moje človeške oči. Nobene opitosti ali zameglenosti zavesti ni bilo v tem videnju - nasprotno: perceptivna zavest je bila močno 'izostrena', kakor da bi mi dotlej neznana mrena padla z oči. Tako so videli slikarji, sem si rekel: Tintoretto, Van Gogh, Vermeer...! Pred tem videnjem sem se vselej čudil, zakaj so klasiki »posnemali naravo« bolj 'izostreno', kot se nam sama kaže. Zdaj pa sem videl tudi jaz, kakor so videli oni! Kako čudovito! - In tudi sedaj, ko so minila že desetletja, se pogosto vračam k vprašanju: ali sem takrat resnično bolje videl? Globlje v bistvo stvari? (Splošno znano je, da nam kak »joint« trave pomaga, da tudi bolje slišimo, še posebej glasbo.) Večkrat sem se spraševal, zakaj v normalnem stanju ne vidim(o) prav tako dobro? Mar je resničnost res takšna, kot se je mojim očem razodevala takrat, na »tripu«: sijoča, žareča v notranji svetlobi, presojna in plameneča? Ta možnost je nekako relativizirala znani vsakdanji svet - kajti videl sem, da zna biti znani svet zelo drugačen, in to spoznanje se mi je močno zarezalo v dušo. [12]   Ali bi prav to razodetje drugačnega, na videz celo resničnejšega sveta, lahko postalo vaba za t.i. psihično odvisnost od mamil ali celo pot k zasvojenosti? Morda, če ne bi prišlo - pri meni k sreči dokaj kmalu - do streznitve: potreben je bil močan notranji pretres, ali, kakor se je temu takrat reklo, »bad trip«, namreč peklensko doživetje in spoznanje, da lahko s svojim 'izboljšanim' LSD-vidom uzrem tudi kaj groznega - in ob tem me je postopoma minila želja po tovrstnih 'ostrenjih' percepcije. Na nekem drugem »izletu« se mi je namreč zgodilo naslednje: videl in hkrati čutil sem, kako(r da) ves svet 'diha' v ritmu mojega dihanja, nobene ločnice ni bilo več med zunanjostjo in notranjostjo, stapljal sem se z vsem, kar me je obdajalo, s pogledom nisem mogel pobegniti nikamor, kjer me ne bi bilo, kakor da je ves svet moje telo. Bilo je fantastično in hkrati neverjetno grozljivo. [13] Takrat sem bržkone videl nekaj takega, o čemer beremo v pričevanjih mistikov - zaslutil sem veličino in grozo strašnega misterija in pobegnil pred njim, se vrnil v življenje.
 

http://www2.arnes.si/~mursic3/Esej%206%20-%20Skusnjave%20Sv.%20Antona.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: psihologija in droge
Reply #5 - 18.05.2006 at 11:59:05
 
titud wrote on 18.05.2006 at 11:00:22:
To pa  ne velja samo za t.i. droge ampak za vsa psihotropna sredstva in farmakološke zvarke, ki vplivajo na percepcijo oz. pozročajo skozi kratotrajne učinke nepovratne spremembe psihičnega funkcioniranja. Tko da psihologi in psihoterpevti naj v skaldu s takšnimi izjavami najprej počistijo pred svojim  pragom.



Ti imaš verjetno v mislih psihiatre in zdravila, ki jih predpisujejo? Ker psihologi in psihoterapevti nimajo s tem nič.

In če pravilno sklepam - se ti ne zdi, da vendarle obstaja kakšna mičkena razlika med domačim ekperimentiranjem s kemijo in konzumiranjem tistega, kar ti predpiše zdravnik (v skladu z navodili, seveda)?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: psihologija in droge
Reply #6 - 18.05.2006 at 12:33:42
 
Quote:
Ti imaš verjetno v mislih psihiatre in zdravila, ki jih predpisujejo? Ker psihologi in psihoterapevti nimajo s tem nič.


Neposredno morda res ne, so pa sami pogosti konzumenti al pa svoje stranke napotijo k za predpisovanje zdravil  pooblačenim dilerejem.  


Quote:
In če pravilno sklepam - se ti ne zdi, da vendarle obstaja kakšna mičkena razlika med domačim ekperimentiranjem s kemijo in konzumiranjem tistega, kar ti predpiše zdravnik (v skladu z navodili, seveda)?


Domače eksperimentiranje je samo posledica izgona/prepovedi  obrednega/tradicionalnega/šamanskega konzumiranja psihotropnih snovi. Bogate kulture konzumiranja psihotropnih snovi so  imele podoben namen nadzora in kontrole kot ga imajo moderne recepture,  a so  nardile  dolgoročno dost manj škode med uživlaci psihotropnih snovi kot jo bo naredilo nadzorovano  experimentiranje z legalnimi  farmacevtskih/medicinskimi zvarki in  nenazorovano  experimetiranje  uživalcev psihotropnih snovi na črno.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: psihologija in droge
Reply #7 - 18.05.2006 at 12:51:47
 
[quote author=titud link=1147814396/0#6 date=1147948422] Quote:
Domače eksperimentiranje je samo posledica izgona/prepovedi  obrednega/tradicionalnega/šamanskega konzumiranja psihotropnih snovi. Bogate kulture konzumiranja psihotropnih snovi so  imele podoben namen nadzora in kontrole kot ga imajo moderne recepture,  a so  nardile  dolgoročno dost manj škode med uživlaci psihotropnih snovi kot jo bo naredilo nadzorovano  experimentiranje z legalnimi  farmacevtskih/medicinskimi zvarki in  nenazorovano  experimetiranje  uživalcev psihotropnih snovi na črno.    



Zdaj imava več možnosti. Lahko preprosto trdim nasprotno od tebe brez argumentov. Lahko se zapleteva v dokazovanje lastnih trditev in izpodbijanje drug drugega. Ampak na koncu se bomo verjetno vsi skupaj ponovno zaciklali v pro in contra legalizacije marihuane.... tega se mi pa več ne da.

Bolj zanimivo se mi zdi nekaj drugega...V "tvojem" opisu, pa v opisih meni znanih uživalcev halucinogenih snovi večkrat zasledim, da na teh substancah " spoznajo globjo resničnost, vidijo več, bolje, drugače, skapirajo bistvo".  Kako sploh (in čemu) meriti, kaj je Resnično...In ali sta ti dve realnosti združljivi, sta morda dve plati iste medalje...ali pa je ena od njiju (pa ne sugeriram apriori, katera) povsem zmaličena, torej neprava slika tiste druge, prave. Ali sta morda obe pravi in lahko svobodno izbiramo, v kateri želimo živeti (princip paralelnih svetov). In kaj katera od teh izbir potegne za seboj.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: psihologija in droge
Reply #8 - 18.05.2006 at 14:34:18
 
Quote:
Bolj zanimivo se mi zdi nekaj drugega...V "tvojem" opisu, pa v opisih meni znanih uživalcev halucinogenih snovi večkrat zasledim, da na teh substancah " spoznajo globjo resničnost, vidijo več, bolje, drugače, skapirajo bistvo".  Kako sploh (in čemu) meriti, kaj je Resnično...In ali sta ti dve realnosti združljivi, sta morda dve plati iste medalje...ali pa je ena od njiju (pa ne sugeriram apriori, katera) povsem zmaličena, torej neprava slika tiste druge, prave. Ali sta morda obe pravi in lahko svobodno izbiramo, v kateri želimo živeti (princip paralelnih svetov). In kaj katera od teh izbir potegne za seboj.


Ta občutenje notranje/paralelne/onostranske resničnosti je lahko spodbujeno neposredno   tud z  lakoto/askezo/osamo, mučenjem/bolečino, meditacijo/jogo/tantro...  S prakticiranjem teh praks lahko zavestno ali nezavedno  dostopamo do podobne pishične realnosti kot bi do nje dostopali  z neposrednim  vnosom psihotropnih snovi/drog, koliko pa je ta subjektivna psihična  realnost tud objektivna resničnost oz. psihična resničnost vseh drugih pa je vprašanje, ki ga midva teoretično zihr ne bova razrešla, ker nsiva niti vernika, da bi jo razrešila z močjo skupne vere niti mistika, da bi razrešila s skupno izkušnjo onostranskega.

Drgač pa sem na to temo nekaj tukaj načenjal, pa se ni prav razvilo...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1120807152/1#1  

Back to top
 
 
IP Logged
 
psiho(Guest)
Guest




Re: psihologija in droge
Reply #9 - 18.05.2006 at 15:26:48
 
LP
zal v vajinih mnenjih se nisem dobil odgovora.. naj vrasam malo drugace..kaj, kje se zakomplicira pri uzivanju magicnih gob-ali prides do nekih spoznanj ki jih nekdo v tebi nesprejme al je to ego, jaz, podzavest,. in mas tako borbe sam s sabo, al ti zapre cakre oz. se ti zacnejo narobe vrtet, al je preprosto prislo do kemicne reakcije v mozganih ki spremeni tvoje videnje sveta in samega sebe, ker ko bomo ugotovili kaj se zalomi bomo lazje ugotovili kako resit problem, drugace je kolega normalen, samo vidi se da je v neki stiski ki mu je udarla vn na gobah, ne bi ga js v polje posilju...mogoce bo zdej lazje odgovort za koga?ima kdo izkusnje z hipnoterapijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: psihologija in droge
Reply #10 - 18.05.2006 at 16:28:48
 
Sorry psiho, da smo te izkoristli kot  za razreševanje nekih starih nerazčiščenih zadev...

Jest nimam omebe vredne izkušnje z drogami,  mam  problemov  z drugačno precpcijo realnosti dost brez njih.  

Na grobo majo psihotropna sredstva majo predsvem ta učinek, da te z ojačanjem  notranjih občutij opozorijo na obstoj avtonomnih področjih, na katero zavest nima vpliva in  pred katerimi zato  ego bodisi  postane (straho)spoštljivo ponižen in ponikne ali pa ga se z njimi nekritično  poenoti ter inflatorno odzemlji.

Ne verjem, da je šo pri tvojem prijatelju prišlo zarad uživanja tkorekoč naravne droge do kašne trajne možganske poškodbe, zrad katere bi bla potrebna kakšna drugačna terpaija kot  običajen pogovor o sicer za njegov nedvomno travmatični izkušnji.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: psihologija in droge
Reply #11 - 18.05.2006 at 17:02:03
 
..strah pred neznanim, nepredstvaljivo velikim, in drugacnim, svetom,  zna nardit kr zbrko, sam ponavadi, in upam da je tu tudi tako, pogovor in cas porihtata zadevo.  Cas.  ..in on sam.

..se mi zdi zanimivo vprasanje, ce je prav da kec teh njegovih tezav iscemo v gobah?
..in on sam, njega moti to kar in kako je,
al moti bolj ostale okoli njega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
psiho(Guest)
Guest




Re: psihologija in droge
Reply #12 - 18.05.2006 at 17:17:54
 
No pa se je pogovor zacel odvijati v pravo smer..
Jaz mislm da se je zastriku sam z sabo.ker se ego ni uprl je verjetn  res prsu do nekega novega spoznanja katerega se je ustrasu in ki ga njegova zavest ni mogla sprejet, njegova podzavest pa je to sprejela al glih obratn sej nevem tocn, sam ugibam.rekel mi je da ma skos borbe sam z zabo da nekdo v njem misli drugace kot on sam in tako ne pride do soskladja in mu je sesul samopodobo.

drugace je pa dabi postavil dobro vrasanje, mislim da problem ni v gobah ampak je ze prej obstajal v njem in je sam vn udaru na teh gobicah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
psiho(Guest)
Guest




Re: psihologija in droge
Reply #13 - 18.05.2006 at 17:20:51
 
in definitivno problem moti in ovira njega samega ne okolice, ker se cuti nemir in nervoza, nesproscenost v njegovi blizini in tudi po pogovorih sodec bi trdil tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: psihologija in droge
Reply #14 - 18.05.2006 at 17:36:50
 
ja
vidm zadost dobr kam ps taco moli

nekoliko poznam delovanje substanc; probu jih glih nism prov dost

gob še nism jedu

posledice če gre kej narobe ...
jest morm rečt da še nism slišu da bi šlo z uporabo rastline moči kej narobe; mogoče je še najnevarnejša datura ... za oči najprej
gobe skorda ne

se reče, je meu prjatu neugodno izkušnjo
vedno se najprej prašamo
se je izkušnje samo spomnu iz tega lajfa?
iz druzga mogoče?
je samo kej tazga vidu kar se je ustrašu?
kdo se je ustrašu?
on al njegov ego?

če bereš strica ki ga je titud quotu
titud wrote on 18.05.2006 at 11:00:22:
Čistih 'eteričnih' halucinacij na tistem »tripu« nisem imel, skušal sem se posvetiti metamorfozam znanega, saj niti pripravljen nisem bil, pa tudi bal sem se srečanja s kakim angelom ali demonom. Takrat se mi ni prikazalo nič takšnega, česar dotlej sploh ne bi poznal

Koliko bolje sem jih videl! Kar nisem mogel verjeti, da lahko tako sijajno vidijo moje človeške oči. Nobene opitosti ali zameglenosti zavesti ni bilo v tem videnju - nasprotno: perceptivna zavest je bila močno 'izostrena', kakor da bi mi dotlej neznana mrena padla z oči. Tako so videli slikarji, sem si rekel: Tintoretto, Van Gogh, Vermeer...! Pred tem videnjem sem se vselej čudil, zakaj so klasiki »posnemali naravo« bolj 'izostreno', kot se nam sama kaže. Zdaj pa sem videl tudi jaz, kakor so videli oni! Kako čudovito! - In tudi sedaj, ko so minila že desetletja, se pogosto vračam k vprašanju: ali sem takrat resnično bolje videl? Globlje v bistvo stvari? (Splošno znano je, da nam kak »joint« trave pomaga, da tudi bolje slišimo, še posebej glasbo.) Večkrat sem se spraševal, zakaj v normalnem stanju ne vidim(o) prav tako dobro? Mar je resničnost res takšna, kot se je mojim očem razodevala takrat, na »tripu«: sijoča, žareča v notranji svetlobi, presojna in plameneča? Ta možnost je nekako relativizirala znani vsakdanji svet - kajti videl sem, da zna biti znani svet zelo drugačen, in to spoznanje se mi je močno zarezalo v dušo.


potreben je bil močan notranji pretres, ali, kakor se je temu takrat reklo, »bad trip«, namreč peklensko doživetje in spoznanje, da lahko s svojim 'izboljšanim' LSD-vidom uzrem tudi kaj groznega - in ob tem me je postopoma minila želja po tovrstnih 'ostrenjih' percepcije.

Na nekem drugem »izletu« se mi je namreč zgodilo naslednje: videl in hkrati čutil sem, kako(r da) ves svet 'diha' v ritmu mojega dihanja, nobene ločnice ni bilo več med zunanjostjo in notranjostjo, stapljal sem se z vsem, kar me je obdajalo, s pogledom nisem mogel pobegniti nikamor, kjer me ne bi bilo, kakor da je ves svet moje telo. Bilo je fantastično in hkrati neverjetno grozljivo. [13] Takrat sem bržkone videl nekaj takega, o čemer beremo v pričevanjih mistikov - zaslutil sem veličino in grozo strašnega misterija in pobegnil pred njim, se vrnil v življenje.

lahko prebereš odgovore na svoja vprašanja


zdej kako bi mu pomagu ... ti težko ...
nekdo ki ima več znanja lažje
če boš hotu pomagat ti bo mogu povedat kaj je vidu ... kaj ga je prestrašl ...

reče se ponavad nekako tko
kot je stric popisu
najprej raziskuješ une svetove
pol srečaš (svoje) demone, ki so provzaprov 'čuvar praga', ko čuvarja praga (spet svojga) premagaš - presežeš - vstopiš v drugi svet (duhovni - za razliko od materialnega katerega živiš in se zavedaš zdej) ; ko vstopiš tja, dobiš zadnjo izkušnjo - izkušnjo enosti.

če se tega ne prestrašiš; hodiš odtlej po tej poti!






zdej ... zakaj (se) ne smeš zdravit z rastlinami moči ; konkretno z ibogo; ker je prepovedano zdravit z njo ... simpl ... ni pa jo prepovedano uživat ...

mam prajtla ki jo z znanstvenimi metodami raziskuje in je uspel dokazat ... čak ...
Quote:
Dokazali smo povečano izražanje oz. indukcijo encimov glikolize, kar pripomore k hitrejšemu sežiganju sladkorjev in omogoča celicam večje energetske izdatke. Kot bi pri kotlu stalo več kurjačev...

To pa je še zlasti pomembno v razmerah povečanih energetskih potreb. V biokemijskem smislu so energetsko potratni procesi anabolizma oz. izgradnje biomolekul, njihov transport, vzdrževanje transmembranskih potencialov, nasploh izgradnja in obnova tkiv. In detoksikacija, izraz nikakor ni za na smetišče, to vsekakor je. Pod vplivom ibogaina se izločajo nevrotrofini, substance ki skrbijo za obnovo nevronov in omogočajo razrast dendritov in s tem povečujejo število povezav v možganih. Te predstavljajo osnovo za alternativne asociacijske mreže in s tem omogočajo nadomeščanje patoloških vedenjskih vzorcev z novimi. Kakovost teh pa je odvisna od spremljajoče podporne terapije, brez katere v nobenem primeru ne gre. Svobode ni moč razumeti, svobodno lahko le živiš.


tako ... je use povedano ... po znanstveno; da je to dokazu kar smo mi vedl že prej, je mogu ubit nekoliko podgan, al miši ... in jim razrezat možgane - na slajse ... če sm ga dobr razumel
http://omi.si/
PROJEKTI
Vpliv ibogaina na izražanje genov
Odstrta skrivnost ibogaina

... eat this!



Quote:
v cem je point da bi si spremenil nacin percepcije

Svobode ni moč razumeti, svobodno lahko le živiš.
piše gor
in tko je
dokler ti racio onemogoča svobodno življenje nisi svobodn ...

kaj pridobiš je jasno - svobodo

ampak ... tuki je treba verjetn tud povedat da gobe niso namenjene temu da boš na njih šu na preglasno muziko u kakšno klet


Quote:
ali je mozno na tak nacin tudi odpravit tezavo ki jo ima?

jah ... kot sm reku; najprej bi blo dobr vedet kaj je vidu in kaj je to v njem sprožlo; po tem, bi se verejtn dal s kakšno 'nadzorovano' terapijo spremenit percepcijo v tolko da bi razumel ...

jest itaq mislm da če te zabedira te zato ker si biu kuitak bed, sam da si ga potlaču ... in če te ne bi zabediral, da boš težavo začel razreševat, bi pač po neki časa reč vn butnla z boleznijo ... kar je velik slabš ...

zdej ... kaj od useh možnosti se je modelu zgodil je težko kle zdej pisat ker je tega neomejeno ... problemov človeka je neomejeno ...



in ljudje se HOČEMO osvobodit
tak je čas
in tak (tolk velik) je opression



Quote:
kje se zakomplicira pri uzivanju magicnih gob - ali prides do nekih spoznanj ki jih nekdo v tebi ne sprejme al je to ego, jaz, podzavest,. in mas tako borbe sam s sabo

zadost dobr si reku
ko pa enkrat zčneš o sebi govort kot o skupku enih jebenih entitet; je čas za odločt se, s čim se boš poistoveču ... s telesom in grobo materijo; al s svojim izvorom - JAZ SEM?
tko da
ko to razumeš, veš da nimaš bojev sam s sabo, ampak ma prebujeni JAZ SEM, ki je do zdej spal, boje s telesom v katerem biva; to telo ima še bolj fina, al pa manj groba telesa, ki so ... nekako ... kopije JAZ SEM ... ampak samo kopije, ki posnemajo (somewhat združene) njega delovanje ... recimo ...


tolk za zdej

Back to top
« Last Edit: 18.05.2006 at 21:12:33 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2