Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9343 times)
Banjo
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Aikido
19.04.2006 at 18:27:38
 
Živjo, ker že en čas berem vse vaše izkušnje in predloge vas vse, ki se spoznate na borilne veščine sprašujem, kaj mi svetujete pri izbiri borilnih veščin glede na opis mojega karakterja in izkušenj:

-treniram Aikido(opravil sem 7.kyu)
-po naravi sem zelo strahopeten - to ne pomeni, da zbežim ko sem napaden ampak obratno, adrenalin me vedno sili da napadem, ker pa se bojim mi vse odreveni in popušim na celi fronti
-ali je res aikido unčikovit tudi proti treniranim ljudem (npr. če trenirajo jujitsu)
-potrebujem nekaj kar mi dalo občutek varnosti - se pravi učinkovito borilno veščino v realnem življenju
-ali se aikido da normalno trenirati zraven še kakšne borilne veščine ne da bi to kaj oviralo
-zanimajo me vse vaše izkušnje z aikidom

Upam da mi boste z veseljem odgovorili, kajti jaz z veseljem pričakujem vaše odgovore.

Hvala!
 

Back to top
« Last Edit: 19.04.2006 at 23:44:04 by Banjo »  
 
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: Aikido
Reply #1 - 19.04.2006 at 19:35:11
 
Sam sem treniral Aikido, ker mi je zelo blizu filozofija O-Senseja Ueshibesan-a. Po borih izkusnjah z boksom, mi je bilo takoj jasno, da v minutki polozim vsakega nadobudnega Aikidoko. Zal. Tudi sam sem zelel, da bi aikido deloval.

Borilne vescine imajo v osnovi tri stopnje razvoja
bujitsu (pozornost tehnikam)
budo (pozornost poti)
bushin (spiritualni razvoj)
Dober, izkusen ucitelj, te pelje skozi vse tri.

Ce je vescina celovita, ne potrebujes usporednega treninga ostalih. Razlicni koncepti se ponavadi izkljucijo med sabo, zato bolje eno in tisto kot zmores.

In pri aikidu vse obrnejo na glavo. Sosledje pa se pokorava univerzalnim zakonom.

Zakaj
si zelis trenirati borilne vescine, je najpomembnejse vprasanje.
Za izgubljen primarni obcutek varnosti pa je mnogo ucinkovitejsa globinska psihoterapija, kjer odstranis vzrok zanjo. Vse vedenjsko kognitivne (tudi borilne vescine) terapije, ti tega ne morejo dati. Zelo si pogumen, da tako odprto spregovoris o svojem strahu.
Pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Banjo
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: Aikido
Reply #2 - 19.04.2006 at 23:41:20
 
Hvala za odgovor!

Saj ravno tako ogroženega se ne počutim, ampak na tem svetu moraš biti pripravljen na vse.
Veščine pa bi rad treniral predvsem zato, ker me zanima vse novo in bi to rad izkusil hkrati pa prišel do nekaterih zaključkov v duhovnem življenju (seveda kasneje, ko bi pridobil potebne izkušnje).
Sam sem opazil da veliko športnikov najprej proba z raznimi veščinami preden se odločijo za eno.

Življenje je učenje in nikdar ga ne znamo na pamet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #3 - 20.04.2006 at 00:36:10
 
Banjo wrote on 19.04.2006 at 18:27:38:
Živjo, ker že en čas berem vse vaše izkušnje in predloge vas vse, ki se spoznate na borilne veščine sprašujem, kaj mi svetujete pri izbiri borilnih veščin glede na opis mojega karakterja in izkušenj:

-treniram Aikido(opravil sem 7.kyu)
-po naravi sem zelo strahopeten - to ne pomeni, da zbežim ko sem napaden ampak obratno, adrenalin me vedno sili da napadem, ker pa se bojim mi vse odreveni in popušim na celi fronti
-ali je res aikido unčikovit tudi proti treniranim ljudem (npr. če trenirajo jujitsu)
-potrebujem nekaj kar mi dalo občutek varnosti - se pravi učinkovito borilno veščino v realnem življenju
-ali se aikido da normalno trenirati zraven še kakšne borilne veščine ne da bi to kaj oviralo
-zanimajo me vse vaše izkušnje z aikidom

Upam da mi boste z veseljem odgovorili, kajti jaz z veseljem pričakujem vaše odgovore.

Hvala!



Aikido je samo tehnika kot katerakoli druga - uporaben samo toliko, kot ga znaš ali si si ga zmožen ali sposoben uporabiti. Aikido se lahko normalno trenira tudi zraven drugih veščin.

Kar pa se gotovosti tiče, te ti je ne more dati nobena veščina - gotovost si moraš poiskati sam.

Kar se mene tiče, sem šele z aikidom prišel do neke zadovoljive motorike in gibanja, poleg tega pa sem spoznal tudi razdaljo in pravilno dojemane pravilnega trenutka.



haugh!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: Aikido
Reply #4 - 20.04.2006 at 01:47:36
 
Banjo wrote on 19.04.2006 at 23:41:20:
Hvala za odgovor!



malenkost

Morda ti bo tole vsec: The Art of Peace

http://www-cse.ucsd.edu/users/paloma/Aikido/artpeace.html

Varen in uspesen trening zelim (cesarkoli).
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Aikido
Reply #5 - 20.04.2006 at 10:41:31
 
Banjo wrote on 19.04.2006 at 18:27:38:
potrebujem nekaj kar mi dalo občutek varnosti

imho, še vedno, edina stvar ki ti lahko da varnost, je zaupanje v boga
to je edina varnost ki obstaja
vse ostalo (raznorazne ne-varnost-i) je odsev tvojih hotenj, želja in pa seveda strahov


Banjo wrote on 19.04.2006 at 23:41:20:
na tem svetu moraš biti pripravljen na vse

sej verjetn da je to res ... u bistvu pa ... si _že_ pripravljen na vse
hočem rečt ne rabiš trenirat nečesa da boš pripravljen na vse ...
se sploh zavedaš kaj je vse?
res hočeš doživet vse (tudi, če ne predvsem, nagravžnobe prvega sveta)?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: Aikido
Reply #6 - 20.04.2006 at 11:05:10
 
gape wrote on 20.04.2006 at 10:41:31:
res hočeš doživet vse (tudi, če ne predvsem, nagravžnobe prvega sveta)?


Kaj je prvi svet?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Premrl(Guest)
Guest




Re: Aikido
Reply #7 - 20.04.2006 at 11:55:33
 
Mogoče bi moral začet trenirat judo. Sam ga treniram leto dni in sem zaenkrat kar zadovoljen. Judo se mi zdi osebno bolj praktičen za na ulico (če te kdo napade) od aikida k ima kokr jaz poznam kar zapletene tehnike za katere boš rabu zlo velik časa da jih boš obvladal v zadostni meri. Aikido kokr jz poznam trenirajo japonski polcaji samo je treba vedet da polcaji znajo dobr judo in pol vse to nadgradijo. Drgač se mi zdi ful učinkovit kakšen boks ali kickboks ker je zadeva zlo simpl in učinkovita. Je pa v bistvu tko da morš trenirat velik let kakšno veščino da se boš lahko učinkovito obranu. Ne vem kva b še reku naj pove kdo še kaj ki ima večjo prakso v borilnih veščinah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tadej Premrl(Guest)
Guest




Re: Aikido
Reply #8 - 20.04.2006 at 12:21:27
 
Pa še to. Kle na internetu sm prebral da je aikido bl primeren kao ko si mal starejši ( da maš bolj natančne gibe).
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Aikido
Reply #9 - 20.04.2006 at 12:37:06
 
Achilcrates wrote on 20.04.2006 at 11:05:10:
gape wrote on 20.04.2006 at 10:41:31:
res hočeš doživet vse (tudi, če ne predvsem, nagravžnobe prvega sveta)?


Kaj je prvi svet?



prvi svet:
gape wrote on 08.04.2006 at 11:40:44:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 16:29:58:
v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah

se mi zdi ja ... da bi to bil pa 'vaš' ultimativni uspeh ... da 'mi' samo za prihod in odhod na delo ipd porabimo enormno časa ... da bi ja poleg obveznosti, ki jih terja prvi svet, ne ostalo nič časa za drugi svet ... in da nam ja zmanjka časa za služenje v prvem svetu ... to zadnje ... predvsem ...
'vaš' uspeh ... ultimativni

da bi vsi (čim več ljudstva) samo tekmoval kdo bo meu več




kaj je svet?
Quote:
"Svet je iluzija in magija je eden od načinov oblikovanja te podobe z namenom približati jo naši idealni predstavi.
Seveda pa z uporabo magije te podobe ne spremenimo, ampak se spremenimo sami"




drugi svet obstaja in ti v njem IZKLJUČNO ko ga živiš
čim živiš prvi svet; drugega ne živiš
ko se odločiš da živiš drugi svet začne zmanjkovat za prvega ... se je treba v prvem marsičemu odpovedat ... če ne zmoreš, se odpovedat temu v prvem svetu, pač, živiš spet prvi svet ... in drugi čaka, da boš meu čas ... al pa kej  



prej (časovno) sm uporablju besedico nivo ...
so pa nivoji nekak blj razdeljeni
svetovi pa blj povezani nekak
če rečem
da po svetovih hodiš da se dvigaš po nivojih (zavesti)
bi verjetn kr zdržal ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Banjo
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: Aikido
Reply #10 - 20.04.2006 at 16:40:37
 
Hvala vsem za odgovore, mi je zelo všeč da ste pripravljeni pomagati z nasveti!

Ker imam v življenju še časa, ga bom najverjetneje posvetil kar treningu aikida, kajti le-ta mi je zelo všeč in ker sem potrpežljiv me ne moti, da se ga bom moral dolgo časa učiti. Povsod sem zasledil in vsi tako pravijo/te, da je najbolje posvetiti se samo eni veščini in tisto opravljati s srcem. Ker ne maram tekmovanja med ljudmi (na vseh področjih) in rad živim v miru mi najbolj leži tudi duhovna stran aikida.

Upam da ne bom zgrešil poti.

Me pa zanima koliko ima aikido tehnik, če kdo ve?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: Aikido
Reply #11 - 20.04.2006 at 17:13:43
 
Banjo wrote on 20.04.2006 at 16:40:37:
Upam da ne bom zgrešil poti.

Me pa zanima koliko ima aikido tehnik, če kdo ve?


Kako lahko zgresis pot Aikida ce si z njim z vsem srcem in telesom Wink

http://www.aikigym.com/AikiTechniques.html

http://www.aikido-world.com/highlights/technical%20_tips/techniques-Katatetori.h...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Banjo
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: Aikido
Reply #12 - 20.04.2006 at 18:32:32
 
Hvala za linke, sem zelo zadovoljen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #13 - 21.04.2006 at 09:14:25
 
Quote:
Mogoče bi moral začet trenirat judo. Sam ga treniram leto dni in sem zaenkrat kar zadovoljen. Judo se mi zdi osebno bolj praktičen za na ulico (če te kdo napade) od aikida k ima kokr jaz poznam kar zapletene tehnike za katere boš rabu zlo velik časa da jih boš obvladal v zadostni meri. Aikido kokr jz poznam trenirajo japonski polcaji samo je treba vedet da polcaji znajo dobr judo in pol vse to nadgradijo. Drgač se mi zdi ful učinkovit kakšen boks ali kickboks ker je zadeva zlo simpl in učinkovita. Je pa v bistvu tko da morš trenirat velik let kakšno veščino da se boš lahko učinkovito obranu. Ne vem kva b še reku naj pove kdo še kaj ki ima večjo prakso v borilnih veščinah.



Boks in kikboks sta samo športa, ki se dogajata v ringu - za neko cestno realnost se nikakor ne moreta primerjati z judom ali katerokoli rokoborbo (da ne govorimo o navadni palici): imata samo prednost prvega udarca (kar v vseh defenzivnih tehnikah avtomatsko pomeni poraz) - drugače pa lahko vsak povprečen rokoborec onemogoči visokokotiranega brcača ali boksarja izven idealnih pogojev ringa, večina "prostih" borb (cca 80%) se ponavadi končuje na tleh, ki so osnovno rokoborsko orožje in področje.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Roco
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 15

Re: Aikido
Reply #14 - 21.04.2006 at 23:35:04
 
Zanimivo razmišlanje?? Vedno samo o borbi in boju! Ko nekaj časa ( vsaj par let) treniraš kakšno veščino ne razmišljaš več o borbi, vsaj Aikido me je to naučil! Le zakaj imamo na svetu samo obrambne ministre? Kje pa so napadalni! Ko bomo spremenili svoje mišlenje bodo počasi izginiletudi te veščine...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2