Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 40164 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Vodni filtri
Reply #15 - 26.03.2006 at 11:05:02
 
Od vas pa res nihče nič ne prodaja...ha ha ha...Se vidi, da ste od amweya...Smiley Wink Grin Grin Grin Grin (e-spring, ti maš pa res najbrž tanartabolšega... Grin Grin)
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
espring
Ex Member




Re: Vodni filtri
Reply #16 - 26.03.2006 at 13:07:29
 
Picola... jaz točno vem kaj mi priteče iz pipe, saj sem naredil teste moje "pitne" vode iz lastne vrtine, pa testi niso bili ravno "pitni"... in svoj problem sem rešil... kaj boš pa naredila ti, pa ni več moj problem... želim ti le, da bi za svoje zdravje izbrala optimalno rešitev... kdor se pa zadnji smeje... se pa najslajše smeje... s tem da kar se tiče pitne vode, se men osebno sploh ne smeje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Vodni filtri
Reply #17 - 27.03.2006 at 21:02:45
 
Espring, ni problem v vodi...mene tut skrbi, kaj mi priteče iz pipe...samo dejstvo je, da vsak svojo malho hvali (očitno ste tukaj trije ali pa celo samo eden...bog ve). Povsod, kamor sem pogledala, piše, da je reverzna osmoza najboljša, potem pa se kar naenkrat najdete trije(?), ki trdite, da to ni res...Ok, ne morem bit čist prepričana o tem, ker nisem strokovnjak na tem področju, sam men to diši po manipulaciji (nikjer ne trdim, da 'tvoji' filtri niso ok...sam...eh...sej ni važno...sploh ne vem, zakaj se ubadam s tem... Wink Smiley Grin
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
espring
Ex Member




Re: Vodni filtri
Reply #18 - 27.03.2006 at 22:49:38
 
Pridi enkrat na kakšen naš seminar...
Zame ni najboljše nekaj, s čimer še dodatno onesnažujem vodo... saj pri reverzni osmozi nastane veliko kontaminirane vode, katera gre kam?.. nazaj v podtalnico...
Če kdo izumi kaj boljšega kot je naša kombinacija, me prosim takoj obvestite...

Če smo 3je? Hmmm... zmeraj več nas bo... kmalu pa bodo filtri obvezni, za vse kdor ne bo hotel imeti doma kopico praznih plastenk...
Back to top
 
 
IP Logged
 
voda(Guest)
Guest




Re: Vodni filtri
Reply #19 - 13.04.2006 at 11:48:13
 
Kako izbirati filtre in na kaj biti pozoren pri filtrih ?
1. Filter, ki ne odstranjuje nitratov ( prisotnost nitratov v vodi so prvi znaki da zemlja ni več sposobna filtrirati snovi iz površine, torej  bodo vedno slabši rezultati glede na podtalnico in vedno višji normativi ), je zelo omejen.
2.Zaenkrat je edini filter ki lahko verjamemo testnim rezultatom RO ( reverzna osmoza ). Vse ostalo je zelo odvisno od pretoka, temparature... Osmoza ne pozna razlike rastopljenih snovi v vodi in čisti vse kar je v vodi. To je edino sprejemljivo, kajti razlike delati med bolj in manj škodljivimi snovmi je smešno - boljše je vprašanje kaj nimamo v vodi kot kaj imamo.
3.Kontaktni čas med medijem ( ogljem. KDF... ) ki vodo čisti mora biti čim daljši. Le na tak način lahko iz vode odstrani škodljive snovi. Zato tudi sama membrana RO ne čisti dovolj in je uspešna celotna naprava.
4. UV - je reševanje v primeru balkterij, vendar je vedno osnova sediment filter ( 1 ali 5 mic. ). Če tega ni, potem je bistveno slabše uničevanje bakterij. Sicer pa, tudi mrtve bakterije so toksične. Zato bi moral imeti še končni filter najmanj 0,22 mic. membrano, pa je našteti filtri nimajo.
5. No, tisto o izgubi vode pri RO je pa znano. Čista voda je bistveno bolj pomembna kot voda za izplakovanja. In kje je več porabimo ? Celotne vode v gospodinjstvu gre 3 - 5% in če to povečamo za 100 % je še vedno več vredno kot naštevanje strahotnh izgub. Pomembno je, da dodatno ne onesnažujemo okolja in z čisto vodo
zmanjšamo zelo veliko čistil ( npr. čiščenje oken je zelo enostavno in popolnoma brez čistil... ).
V Sloveniji imate veliko šol kjer imajo RO. Prav tako tudi rezultate vhodne in izhodne vode narejene pri Zdravstvenem Zavodu Maribor. Med drugim je vsebnost
nitratov v vhodni vodi 47mg/l padla na 2 mg/ in Atrazina recimo iz 0,25 ( prekoračena doza ) pod 0,003 mg/l.
Pa naj le pokažejo teste, analize vode narejenih v Sloveniji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
seminar(Guest)
Guest




Re: Vodni filtri
Reply #20 - 17.04.2006 at 11:04:57
 
ESPRING,
Kdaj in kje je seminar ?
Kdo predava ?
Kakšna je vaša ( espring ) kombinacija čiščenja ?
Kakšna je razlaga za vašo trditev o dodatno kontaminirani vodi ?


Back to top
 
 
IP Logged
 
espring(Guest)
Guest




Re: Vodni filtri
Reply #21 - 17.04.2006 at 20:29:00
 
Lepo vas prosim, kaj pomeni " zaradi negativnega odziva " ?
Ste se pojavili zaradi debate  Grin ali zaradi prodaje  Angry?
Ali nudite kvaliteto  Cheesyali prodajate meglo  Angry Smiley?
Back to top
 
 
IP Logged
 
quantum
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 7

Re: Vodni filtri
Reply #22 - 13.11.2009 at 10:16:06
 
Ker sem bil ravno pred odločitvijo, kateri vodni filter nabaviti za našo vodno problematiko, sem si vzel nekaj dni za podrobno raziskavo. Primerjal sem vrče, nadpultne, podpultne, espring, reverzne osmoze, mehčalce, ionizatorje, revitalizatorje, magnete, informirane kozarce, energizirane podstavke Moči, itn, itn. Tega je ogromno.

Espring - nalijmo si čiste vode. Vaš filter ni slab, vendar se v lepi škatli v osnovi skrivata navadno aktivno oglje v bloku ter UV lučka. Cena pa je takšna zato, ker se naprava prodaja preko Amway mrežnega marketinga in večino izkupička dobi mreža nad vami, ne pa proizvajalec. Zato cena 900 eurov medtem ko drugi ogljeni filtri stanejo od 110 eurov naprej. Mi razložiš s konkretnimi podatki, kako točno je tvoje aktivno oglje drugačno od drugih? Pa brez laičnih primerjav mercedez-katrca prosim.

UV lučka nam ni potrebna, ker težav z mikroorganizmi nimamo, za to poskrbi že vodovod s kloriranjem. Torej odstraniti moramo samo klor in smo izbrali temu primeren filter za 120 €, ki deluje, kot se šika.

Sem pa bolj praktično naravnan in oživljalcem vode nekako ne verjamem, pa bi jim rad, saj se obljube o dolgem življenju slišijo res zapeljive. No, tole pisanje me je kar zažejalo, si grem natočiti kozarec  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vodni filtri
Reply #23 - 15.11.2009 at 13:48:56
 
zdej bom šu čist off topic
sm zanč poslušu da se vodo lahko očisti mikroorganizmov in podobne nesnage s tem da vanjo dovajaš kisik - nism sto posto u kateri obliki - O, O2 al O3 - mislm pa da samo en O
še več, da ko tako vodo piješ, da ne vem kere krvničke dobijo ta O, se z njim oborožijo - postanejo superkrvničke in napadejo viruse, bakterije ipd ki niso za u naš telo tukaj in zdaj ...

in menda da to uporablja že velik ljudi ... da vodo namest da bi jo kloriral, da jo spucajo  s kisikom ...

še več
da nekateri gojilci rib, z mal več dnarja i suppose, majo akvarije opremljene točno s to zadevo, da kisik čisti vodo - mikrodelce (poleg filtrov za makro delce)

je kdo že slišu za to?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Vodni filtri
Reply #24 - 15.11.2009 at 14:09:26
 
Hej

1.) Rezervna ozmoza je smrtno nevarna za cloveka, mozgani odpovedo.
2.) Ionizator vode je odlicna stvar stne veliko in od nej dobite dve vrste vode eno za umvateno za pit.

revezrna ozmoza stane 50 evrov,....napravca,.....

lp

Mingrede, voda ima lastnosti nanje glejte ce zelite meti konkretne rezultate,..
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Vodni filtri
Reply #25 - 15.11.2009 at 14:24:06
 
Zdravo

Imam resne pomisleke kos me ogeldal vodni filter na linku ki sme ga nasel v temi,...

Moremo se zavedati, de filtriranje vode je mehanski postopek kateri ne vpliva na lastnosti vode,... tkao da en filter ne more metati ven bazicne vode za kozo katera je potrebna ,..... itd,....

preberite lepo pa s epozanimajte ce boste kajkupovali lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
quantum
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 7

Re: Vodni filtri
Reply #26 - 15.11.2009 at 18:53:42
 
Gape, to o čemer govoriš je dezinfekcija z ozonom - O3. To je idealna dezinfekcija, saj nima stranskih učinkov klora, a tudi bistveno dražja, zato se je vodovodi ne poslužujejo. Ko sem pred leti gostoval pri znancu v Švici, so mu ravno montirali ozonski dezinfektor v domači bazen, ker je bila njegova hčerka alergična na klor.

Glede dovajanja kisika in super rdečih-krvničk pa sem precej skeptičen. Marketinški bla-bla se sliši super, kredibilnih informacij se pa ne najde kaj dosti.

Optimus, to ne drzi, ionizatorji res izločijo dva tipa vode, z višjim in nižjim PH, vprašanje pa je, če je pitje takšne vode res tako koristno, kot nam želijo prodati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Vodni filtri
Reply #27 - 15.11.2009 at 20:09:08
 
quantum wrote on 15.11.2009 at 18:53:42:
Gape, to o čemer govoriš je dezinfekcija z ozonom - O3. To je idealna dezinfekcija, saj nima stranskih učinkov klora, a tudi bistveno dražja, zato se je vodovodi ne poslužujejo. Ko sem pred leti gostoval pri znancu v Švici, so mu ravno montirali ozonski dezinfektor v domači bazen, ker je bila njegova hčerka alergična na klor.

Glede dovajanja kisika in super rdečih-krvničk pa sem precej skeptičen. Marketinški bla-bla se sliši super, kredibilnih informacij se pa ne najde kaj dosti.

Optimus, to ne drzi, ionizatorji res izločijo dva tipa vode, z višjim in nižjim PH, vprašanje pa je, če je pitje takšne vode res tako koristno, kot nam želijo prodati.



V moji raziskavi katero sem potrdil, sem dojel de je najbolj noro dobr ain zdravilna voda  voda katera je ziva voda oziroma voda katera ima not tablet zive vode,.. pol pride ionizator na vrsto,. razlika med vodo iz ionozatorja in zive vode je vsaj v 100 do 1000
emdtem ko je razlika med ustekelniceno in zivo vodo 10.000

tako de si zamilimo kaj pijemo, samo voda menjas pa si biolj zdrav,..

Mingrede,.. hrano voda itd,. ti dve reci mores urediti ce jih ne je gotovo.

Resno dajmo kake informacije ven vrzt, pa bomo ureidli tole,...

recmo, kje se da kupiti ionizator kok stane in kaj od nejga dobis ven in pol bomo preverjali,.. dajmo rpiemrjati kaj dobis za kak denar itd,.. .

To bi slo na konkretne resitve, pol p se nareidmo soj ionizator vode,.. pac koliko bi stalo v samogradnji, ozirma ce se vam spalca bolj kupiti masino za zetje kalckov itd,.. lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Vodni filtri
Reply #28 - 27.11.2009 at 11:40:22
 
Zdravo

Mi lahko kdo pove kje se da preveriti vodo iz pipe, oziroma ce kdo to lahko naredi da bi povedal in jo pregeldal.

Ker se mi zdi de tale voda k z moje pipe tece niti pod raznim ne more emt tako veliek kolicine trde vode noter,... ce povrem 1 liter vode je tok belega kot bi z moko posul. Pac ce kdo kaj ve nj pove.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Vodni filtri
Reply #29 - 27.11.2009 at 12:05:27
 
ena izmed
http://www.nib.si/index.php/storitve-in-oprema/analiza-stanja-okolja/fizikalno-k...

---
bom pa tudi vprasal frenda ki je delal v labu v MBju kjer so tud testirali vse zivo, razne alko pijace, vodo, to ter ono
dobis info
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3