Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 31
(Read 129139 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #195 - 11.12.2006 at 13:17:42
 
To, Robi, cool .  Smiley keep on ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #196 - 11.12.2006 at 19:30:24
 
Robi wrote on 10.12.2006 at 20:45:39:
Quote:
Zahteva,da se Slovenceljni odrečemo iluzijam o svojem stanju-zahteva,da se odrečemo stanju,ki potrebuje iluzijo. Da se streznimo.


Zahtevaš, da verjamemo v tvojo iluzijo. Smiley


Ne ponujam svoje ideologije!

SOOČI SE SAM SEBOJ IN NE BODI VERNIK ILUZIJE,KATERA TE JE PRIPELJALA V BEDO,OBUP,STRAH ,DVOM.

Bodi pogumen!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #197 - 12.12.2006 at 08:18:22
 
Moram povedat, da me je ravno vera pripeljala iz tvojih : beda , obup, strah, dvom , in potem dodajam še, sovraštvo, nesprejemanje, žalost, otožnost, smrt, gobavost, gluhost, slepota, ( duhovna ) , itd, itd, itd, ... je pa res pomembno, da nisem več vernik iluzije , kot sem bil . Lp, K & B .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #198 - 13.12.2006 at 12:59:53
 
Boštyxz wrote on 12.12.2006 at 08:18:22:
Moram povedat, da me je ravno vera pripeljala iz tvojih : beda , obup, strah, dvom , in potem dodajam še, sovraštvo, nesprejemanje, žalost, otožnost, smrt, gobavost, gluhost, slepota, ( duhovna ) , itd, itd, itd, ... je pa res pomembno, da nisem več vernik iluzije , kot sem bil . Lp, K & B .


V kolior ta vera temelji na zaupanje v samega sebe Brez DVOMA in STRAHU ti čestitam.
Čeprav,da prideš do teh vrlin je potrebno veliko POGUMA in ODREKANJU ILUZIJAM(programskim kodam).

Če pa ta vera temelji samo na molitvi in prelaganju svoje lastne odgovornosti in integritete na državo,zdravnikom,zdravilcem verskim organizacijam,zdravilcem....
te žal moram opozoriti da se motiš.Kajti vsi tile ti kradejo energijo in s tem napoljnjujejo svojo potrebo po -vodilnem položajo,občutek koristi,financah....

Uživaj v tem da postajaš ČLOVEK.
Ali pa s tem da živiš znotraj KURNIKA in s tem da si še vedno na nivoju ŽIVALI.

IZVORNI GREH JE KRASTI ENERGIJO SO ČLOVEKU




Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #199 - 13.12.2006 at 13:34:08
 
Robi wrote on 10.12.2006 at 20:43:49:
t wrote on 17.01.2006 at 11:33:10:
Tlele si me pa najdu!

sem absolutno za



Religija je samo oblika človeške neumnosti, katero bi bilo nujno zatreti.

(problem je samo še, da je to tudi multi milijardni biznis (neobdavčen sicer) in eden od ideoloških aparatov države)


uživajte!


Odpraviti religijo, pomeni odpraviti človeka.
Človek temelji na religiji.

Če hočeš odpraviti religijo, to pomeni, da hočeš uveljaviti svojo religijo. Kar pomeni, da si diktator. Smiley



Mogoče sem se nekoliko nerodno izrazil - odpraviti je treba religije: vse po vrsti...

Govoriti, da človek temelji na religiji pa je redukcionizem brez primere: veliko bolj bi bilo res, če bi rekel, da temelji na fiziki ali biologiji ali kemiji, pa bi še vedno stali do kolen v nesmiselnemu redukcionalizmu.

Kakšna neumnost je govorjenje o tem, da človek temelji na religiji pa je lepo razvidno že iz dejstva, da imamo neštevno različnih religij, katerih nikakor ne moremo stlačiti pod eno skupno streho.

Vsi človeški temelji nas povedejo miljone svetlobnih let stran od fenomena religije, ki se je kot tak morda po najbolj optimističnih ocenah začel pred kakšnimi 10 000 leti, začel pa se je kot znanost, danes pa obstaja samo še kot določena vrsta zablode.

Sam jemljem odpravljanje religij smislu, da jih je potrebno postaviti na pravo mesto: kot preživete oblike znanosti in znanja. Vsekakor pa jim je potrebno odvzeti vsakršno kredibilnost za govorjenje o čemerkoli. Pri čemer je nujna tudi ugotovitev, da so religije za človeka vseskozi delale več škode kot koristi.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #200 - 13.12.2006 at 14:27:39
 
Svobodnjak wrote on 13.12.2006 at 12:59:53:
IZVORNI GREH JE KRASTI ENERGIJO SO ČLOVEKU


baje kradljivci potem prodajajo to ukradeno E na črnem trgu kot Reiki Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #201 - 13.12.2006 at 21:42:24
 
Ej, Svobodnjak, dobro si povedal, napisal , čestitam , še bolje od mene  Cheesy. No, priznam, uživam ob dvigovanju nad živalmi , ki so brez religije ( kakršnekoli že ) , in postajam človek , skozi odrekanja, z pogumom  Wink. See yaaa , Boštjan & Kopron team
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #202 - 15.12.2006 at 12:14:11
 
Osnova za vero je ciklično razmišljanje. Vera je, če nekdo verjame v X tako močno, da so vsi dokazi, ki X-a ne podpirajo ignorirani, in vsi dogodki, ki pašejo v kontektst X-a, so opaženi in potencirani.

Neko prepričanje, še ne pomeni, da je nekaj resnično. Prepričanja so subjektivna in edino odgovorno je, da jih podkrepimo z dokazi. Če je nekomu všeč slika ali določena glasba npr ali če se nekdo zaljubi, je to vse subjektivno. Da se odločimo, da celo vesolje deluje na tak način kot mi in da gremo v vojno, ker smo tako prepričani v svoj prav, da se morajo ostali strinjati ali umreti, bi zagotovo potrebovali boljši argument kot "To je tako pa tako, zato ker jaz res ressss čutim, da je". Smiley

Ne samo, da Verniki s strani Vere nikol niso bili spodbujani, da bi se spraševali o njeni resničnosti, celo pričakuje se, da bo vsak racionalen pomislek spoštljivo odcapljal, ko religija vstopi v prostor. Roll Eyes

Dovoljeno je, da se sprašujemo o osebnih vrednotah in etiki in pričakujemo, da bodo ostali branili svoja prepričanja, ampak nekako, ko tema nanese na Boga in kako bi on želel, da se obnašamo, se mora vsa racionalna debata ustaviti v trenutku, ko silišimo besede "jaz verjamem".

Kljub dejstvu, da je religija lahko, kot se že od nekdaj dokazuje, morilska obsedenost, ki izhaja iz etike in ignorance prvih stoletij, ko so bila oblikovana sveta besedila. Zmerni verniki bodo seveda izrazili svoje neodobravanje nasilja povzročenega s strani vere in se poleg tega pretvarjali, da v njihovih svetih spisih ni jasnih klicov k grotesknemu in nasilnemu vedenju in se osredotočali na "lepe drobtinice". Ampak še vedno so krivi, da se ne začnejo racionalno spraševat o svoji religiji...in s takim početjem so še vedno del mašinerije, ki vodi k vsej svinariji, povzročeni s fundamentalizmom.

Biblija ni zgodovinski spis. Za marsikoga je odločilnega pomena to, ali je Jezus res vstal od mrtvih. Če je res, tako kot piše v Bibliji, potem je vse res, ne glede na to kaj si nekdo misli o vseh krščanskih vrednotah. Če temu ni tako, potem so vse biblijske zgodbice in s tem krščanstvo domišljija, iluzija. Logično je, da teža dokaza visi na vernikih, ki tako trdijo in ne na ostalih, da dokažejo, da ni bilo tako... Da se bo nekdo odločil, da je Biblija res zgodovina, pa mora ignorirati veliko množico bibiljskih raziskav, ki kažejo na to, da v resnici ni zgodovina...z drugimi besedami, v tem primeru se človek odloči, da njegovo osebno prepričanje pomeni več kot očitni dokazi (beri Richarda Dawkinsona).

Znano je, da so zgodbice Novega testamenta bile napisane v prvih stoletjih po Jezusovi smrti. Te zgodbice so bile potem večkrat popravljene in prirejene za politične in socialne potrebe prvega tisočletja. Ko je Jezus umrl in ko se Nebeško kraljestvo ni zrealiziralo, so bili njegovi privrženci zasmehovani in preganjani. Potrebovali so zgodbice in legende, da jih bodo inspirirale in jim vrnile kredibilnost. Zato so jih tudi spisali: kot je bilo običajno, besede in dejanja, ki so ustrezale trenutnim potrebam, so podtaknili v usta in življenja zgodovinskih osebnosti in od tedaj naprej so se brale kot zgodovina. Ti zgodovinski junaki so bili s strani skupnosti predstavljeni dovolj izkrivljeno in popačeno, da so njihova življenja kar se da dobro ustrezala tistemu, za čemer "so stali".

Vsi verjamemo v raznorazne nesmisle, pač del življenja. Vprašanje pa je ali želimo svoja prepričanja (pa najsi bo to vera ali osebna prepričanja) postaviti na test ali ne... Če tega ne želimo, potem se lahko samo vrtimo v krogu...brezplodnih debat, po načelu "Verjemem v X zelo močno, zato so vsi dokazi, ki X-a ne podpirajo ignorirani, in vsi dogodki, ki pašejo v kontektst X-a, opaženi in potencirani."
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #203 - 16.12.2006 at 09:16:08
 
Xtlan, dobro povedano . To bi delno veljalo tudi zame , vendar se jaz že nekaj časa sprašujem o pravi poti, ker, se že meni samemu včasih zdi, da izgledam kot kak verski fanatik  Shocked. To pa je skrajno nevarno Exclaim, zato vedno zraven iščem logične dokaze , ki se pojavljajo zraven vsake toliko časa  Roll Eyes. No, kdor enkrat prepozna Stvarnikovo Besedo, potem tu ne more biti več dvomov, čeprav včasih zaradi naših omejenih umov še pride do tudi do tega  Embarrassed. In ravno zaradi tega, ker Biblija ni več popolna , zaradi raznih popravkov, prepisovanj, izboljšav , in ostalih človeških ( RKC )  popačenj, je moral Stvarnik ponovno narekovati  navodila za življenje skozi dojemljive medije , da se ohrani Bistvo Exclaim . Torej, je naredil Novo Razodetje , preko Jakoba Lorberja in nas z tem vsaj malo popravil , ker smo zašli na stranpoti  Huh. Tu se potem začne, kot govori  Mohi v Kur'an-u, da je to knjiga, v katero ni dvomov , ( čeprav si je pa on to sam izmislil  Tongue) ...  Zato pa je treba vedno preverjati, v kaj verjame kdo, kaj verjamemo, kje stojimo , in kam gremo Exclaim ... Pa lep , Sončen dan, še naprej ... Kopron team & Boštjan .
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #204 - 18.12.2006 at 00:25:51
 
Boštyxz wrote on 16.12.2006 at 09:16:08:
...vendar se jaz že nekaj časa sprašujem o pravi poti, ker, se že meni samemu včasih zdi, da izgledam kot kak verski fanatik  Shocked


ne, a res Wink
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #205 - 18.12.2006 at 23:42:06
 
žal ...  Roll Eyes Embarrassed Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
ledenica
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #206 - 21.12.2006 at 20:33:57
 
vsak ima svo jo vero - svojo religijo - takšno ali drugačno - ki mu je bila položena v zibelko ali jo je sprejel prostovoljno - mene ne moti - dokler me ne začne posiljevati s svojim prepričanjem - kot ljudje, z osnovnimi potrebami za preživetje, smo si enaki
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #207 - 22.12.2006 at 11:04:51
 
ledenica wrote on 21.12.2006 at 20:33:57:
vsak ima svo jo vero - svojo religijo - takšno ali drugačno - ki mu je bila položena v zibelko ali jo je sprejel prostovoljno - mene ne moti - dokler me ne začne posiljevati s svojim prepričanjem - kot ljudje, z osnovnimi potrebami za preživetje, smo si enaki




Odpri oči in poglej okrog sebe.

1-Rkc nikoli ne sprejema naravo kot enakopravni subjekt zemlje.(posledično tudi verniki)-MORILCI.
2-Rkc poskus vpliva na politiko preko Drobniča.Jp PREVARANTI.
3-Rkc-je že v politiki-NSI PREVARANTI.
4-Prve demokratične volitve takratnjega Demosa je financirala RKC. PREVARANTI.
5-Z dogovorm speljati zakon o denacionacionalizaciji.(največji lastnik posesti v naravi je RKC-sedež kje je sedež!)PREVARANTI.
6-Psihološko,izkoriščanje nevednost ljudi-Kriminal kateri se lahko enači z umorom.MORILCI.
7-Vse ostale info dobiš na linku www.Žrtve-cerkve.org.

RKC JE SKOZI SVOJO ZGODOVINO DELOVANJA,POBILA VEČ LJUDI KOT STA JIH
ADOLF HITLER,STALIN...

Da,ne govorim o ostalih verah tega sveta!

Večinoma pa se okoriščajo z čustvi človeka,tako religije,sekte,šamani,zdravilci...

Izkoriščajo znanja,katera bi morala posredovati brež plačno in prostovolno.

V kolikor pa se že imajo za takšne super ljudi!jim mora vir financiranja pritekati od dugih virov .In ne z izkoriščanjem nevednih ljudi ter z poigravanjem njihovimi čustvi.

Verniki so pač kravice katere dajejo mlekeca.S tem si super meni ustvarjao stalen denarni tok.  



Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #208 - 22.12.2006 at 16:28:46
 
še vedno mislm, da je treba ločevat med verniki in pa samo cerkvijo.
vernik ni nujno tisti, ki hodi v cerkev, pa tudi če hodi, še ni nujno, da ima tako nerazdelane pojme kot jih ima cerkev.
cerkev je po mojem mnenju slaba. vernik pa ne nujno.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #209 - 22.12.2006 at 16:43:21
 
Tooo, Tai, tooo, a way 2 go, a way 2 go, lepo +  dobro povedano , se strinjam, popolnoma  Smiley Kiss. In, lep, jasen večer, še naprej Roll Eyes Cool , čaw, Boštjan & Kopron Team u.l.t.d. .
Back to top
« Last Edit: 23.12.2006 at 09:55:27 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 31