Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4182 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Iluzije
05.01.2006 at 10:29:25
 
ixtlan wrote on 17.08.2005 at 23:07:51:
drži. potencial imamo vsi isti, različne imamo le pogodbe z vesoljem za eno posamezno življenje, ki je relativno kratko proti večnosti.

človek je najbolj sposobno bitje, celo bolj sposobno od angelov (ter drugih bitij, tudi vesoljcev), vprašanje je koliko svojih sposobnosti ozavesti

angeli in arhangeli, ki so na najvišji stopnji svoje evolucije, so po svojih kvalitetah seveda superiorni človeku, ki se šele prebuja. podobno kot je tri leta star kuža superioren tri leta staremu otroku ker je prvi že polno razvit, drugi pa še precej nebogljen


to se moram popravit oz. malo dopolnit; angeli so plod domišljije ali bolje rečeno:

angeli so vizualizacije konceptov kvalitet podameznih sil vesolja

so naša subjektivna astralna vizualizacija, na podlagi katere lahko doživimo, torej občutimo kvaliteto sile, ki jo angel "pooseblja"

uporabnost? ko enkrat to vibracijo energije doživimo zunaj sebe, lahko mentalni konstrukt angela, ki je definiral astralno vizualizacijo, posvojimo

na ta način se uglasimo s kvaliteto določene sile vesolja in jo integriramo vase
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Iluzije
Reply #1 - 05.01.2006 at 10:59:49
 
ixtlan wrote on 19.08.2005 at 00:36:11:
ego so vsa prepričanja in navade za katera intuitivno ali celo razumsko vemo, da so nam škodljiva, pa jih še kar naprej ohranjamo. trdovratnejše navade in miselni vzorci kot energijske oblike lahko dobijo svojo avtonomijo. to je zelo pomembno vedeti, kot tudi to, da vemo, da se ne borimo sami s seboj, ampak z nečim kar ni del nas - tako lahko sploh zagotovimo osnovne pogoje za boj (ne moreš se boriti s samim sabo). končna pozitivna izkušnja je okrepitev volje, discipline in vzdržljivosti


imam že lepšo in bolj elegantno definicijo

ego so vsa zmotna prepričanja, ki blokirajo naš potencial in energijo

natančneje:

ego so vsa prepričanja, ki niso v harmoniji s kozmičnimi zakoni in zato blokirajo naš potencial in energijo

vse ostalo je treba pozabit

definicija ega, ki je trenutno na sceni, naredi več škode kot koristi. dobro vemo, kako se jemlje moč s stavkom: to je samo tvoj/moj/njegov ego.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Iluzije
Reply #2 - 05.01.2006 at 11:32:59
 
Aurobindo je takole povedal, če te zanima:



Ko bo za nami ostalo znanje, bomo dosegli Spoznanje. Razum nam je bil v pomoč; razum je ovira.

Ko bo za nami ostalo hotenje, bomo dosegli Moč. Trud nam je bil v pomoč; trud je ovira.

Ko bo za nami ostalo uživanje, bomo dosegli Blaženost. Želje so nam bile v pomoč; želje so ovira.

Ko bo za nami ostalo poosebljanje, bomo resnična Oseba. Ego nam je pomagal; ego je ovira.

Ko bo za nami ostala človeškost, bomo resnični Človek. Žival nam je pomagala; žival je ovira.«



Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Iluzije
Reply #3 - 05.01.2006 at 11:55:25
 

ixtlan wrote on 05.01.2006 at 10:59:49:
imam že lepšo in bolj elegantno definicijo

ego so vsa zmotna prepričanja, ki blokirajo naš potencial in energijo

natančneje:

ego so vsa prepričanja, ki niso v harmoniji s kozmičnimi zakoni in zato blokirajo naš potencial in energijo

vse ostalo je treba pozabit

definicija ega, ki je trenutno na sceni, naredi več škode kot koristi. dobro vemo, kako se jemlje moč s stavkom: to je samo tvoj/moj/njegov ego.


Po moje ne morš kr rečt, eh, to je lažno, to je zmotno, ni v harmoniji z mano, me blokira. Če mene zablokira, potem je v meni ta motnja, in ni je moč drugače odpraviti kot ozavestiti, iti skoznjo. Če pa se me ne dotakne na moteč način, pomeni, da je ne potrebujem več za ozaveščanje. Zmotno torej ni zmotno, je potrebno za uvid.

Kdo pa ve, kaj so kozmični zakoni? Po moje res samo tisti, ki o njih ne govori.

Meni več ta stavek, da je nekaj samo moj ego, ne more vzeti kaj dosti. Kaj ti bo vzel, če se ne želiš več iti igre moči? Saj pa je valda moj, to je vse, kar ostane, kar je, pa vendar ni.

Skratka, itak da je ego.

Eni celo rečejo, da je vse iluzija. Eni pa celo, da je vse res. (Eni pa, da ni važno).

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Iluzije
Reply #4 - 05.01.2006 at 12:00:15
 
Quote:
Aurobindo je takole povedal, če te zanima:
Ko bo za nami ostalo znanje, bomo dosegli Spoznanje. Razum nam je bil v pomoč; razum je ovira.


mentalni konstrukti so struktura (ogrodje). strukturo (ogrodje) preverimo z vizualizacijo. strukturo napolnimo z občutki. energija (sila), ki jo ob občutkih doživimo nam pove ali je konstrukt dober ali ne. občutek, ki ne sme manjkati, je občutek miru. miselne konstrukte po potrebi podiramo in postavljamo nove.

Quote:
Ko bo za nami ostalo hotenje, bomo dosegli Moč. Trud nam je bil v pomoč; trud je ovira.

Ko bo za nami ostalo uživanje, bomo dosegli Blaženost. Želje so nam bile v pomoč; želje so ovira.


želje so gorivo. ko želja postane potreba, izgubljamo moč ker potrebo vedno spremlja strah, da se nekaj ne bo uresničilo. izpolnjene želje so posledica moči. moč je ujeta v potrebo po nečem kar še nimamo in smo zato nesrečni.

zato je potrebe treba definirat: rabiš streho nad glavo, obleko in hrano. nič več kot to: vse ostalo je presežek. avtentično bogat je tisti, ki se zaveda, da ne rabi veliko

Quote:
Ko bo za nami ostalo poosebljanje, bomo resnična Oseba. Ego nam je pomagal; ego je ovira.


od otroštva so nas učili: bodo vedno prijazen do ljudi.
zato se trudimo biti prijazni, tudi kadar tega ne čutimo zares. zaradi tega si gremo na živce. zaradi tega nismo resnične osebe. prijaznost je, da nekomu poveš kar čutiš, še preden postaneš jezen. tako lahko poveš na lep način. jeza in agresija sta rezultat neizraženega. neizraženega zato ker se trudimo biti prijazni. zaradi česar nismo resnični.

Quote:
Ko bo za nami ostala človeškost, bomo resnični Človek. Žival nam je pomagala; žival je ovira.«


človeškost je iskrica v očeh, ki jo z veseljem pošlješ nekomu. sreča je, ko ti jo ta še z večjim veseljem vrne. to je človeško, to je tisto zaradi česar smo. to je izpolnjena želja, to je posledica osebne moči.

it is so crappity smackin simple. hvala za iztočnico  Kiss
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Iluzije
Reply #5 - 05.01.2006 at 12:31:10
 
Quote:
Oj. Ne da se mi ven napisat tega:

Po moje ne morš kr rečt, eh, to je lažno, to je zmotno, ni v harmoniji z mano, me blokira. Če mene zablokira, potem je v meni ta motnja, in ni je moč drugače odpraviti kot ozavestiti, iti skoznjo. Če pa se me ne dotakne na moteč način, pomeni, da je ne potrebujem več za ozaveščanje. Zmotno torej ni zmotno, je potrebno za uvid.

Kdo pa ve, kaj so kozmični zakoni? Po moje res samo tisti, ki o njih ne govori.


ixtlan wrote on 05.01.2006 at 12:00:15:
mentalni konstrukti so struktura (ogrodje). strukturo (ogrodje) preverimo z vizualizacijo. strukturo napolnimo z občutki. energija (sila), ki jo ob občutkih doživimo nam pove ali je konstrukt dober ali ne. občutek, ki ne sme manjkati, je občutek miru. miselne konstrukte po potrebi podiramo in postavljamo nove.



tole zgoraj je recept kako prepoznati kozmični zakon

ker smo del vesolja, smo podvžreni zakonom po katerih smo ustvarjeni (bolj natančno, po katerih se ustvarjamo ker to ni zaključen proces ker izumljamo nove kvalitete sil)

poskusi

bodi drzna v ustvarjanju novih pravil, novih struktur
zamenjaj stara, naučena prepričanja z novimi
sprašuj se zakaj, zakaj, zakaj

če za neko prepričanje (ki te poleg tega dela nesrečno - v odnosih jih je en cel kup) ne dobiš logičnega odgovora, pomeni, da si ga sprejela iz okolice. tako prepričanje je vera. verovanje v nekaj kar so te učili, da mora biti tako in tako. pa so se očitno zmotili, svet je poln napačnih prepričanj in lažnih prerokov, svet ni srečen. nekatere odgovore je treba šele najti.

no, tako prepričanje ovrži, pobriši. da nastane prostor za novo. in eksperimentiraj. predstavljaj si kako bi bilo, če... vizualiziraj, uporabljaj astral, sanjalka si, ženska si, najdi to svojo moč

potem opazuj
ali te vizualizacija napolni z dobrimi občutki
ali je izpolnitev vizualizacije odvisna od drugih, če je odvisna, potem ustvari novo, zamenjaj vloge (svebe prezrcali v vlogo drugega, ki nastopa v situaciji), ekspirimentiraj
bodi pozorna na novo kvaliteto energijo, ki ti steče skozi telo. če doživiš neko _novo_ energijo, to pomeni, da si pravkar zvizualizirala nekaj vrednega
slediti mora občutek miru
čestitam, ustvarila si nekaj novega, lepega.
zdaj je to v tebi, zdaj lahko začneš to tudi živeti



Quote:
Meni več ta stavek, da je nekaj samo moj ego, ne more vzeti kaj dosti. Kaj ti bo vzel, če se ne želiš več iti igre moči? Saj pa je valda moj, to je vse, kar ostane, kar je, pa vendar ni.

Skratka, itak da je ego.

Eni celo rečejo, da je vse iluzija. Eni pa celo, da je vse res.



nevarno je, da v želji, da se ne bi šla igre moči, da se hkrati odrečeš tudi avtentični moči. in če nisi srečna, potem nisi avtentično močna. žalost ni nasprotje sreče. lahko si žalostna in še vedno srečna. žalost pride tu in tam, to je normalno. ampak, a si srečna? če nisi, potem je ravno tvoj "ego" blokiral možnost, da bi bila. zato ker si za vsako drzno misel rečeš, to je samo moj ego. še preden greš skozi zgornji proces. zato je ta splošno veljavna definicija, ki je skrajno ohlapna, skrajno nevarna in se jo je za znebit ker ta "definicija" JE ego. moja definicija pa ne blokira ničesar
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Iluzije
Reply #6 - 05.01.2006 at 13:07:44
 
aja, pa Boga ni

vizualizacije Boga so samo vizualizacije (domišljija)
ki s škodljive, saj postavljaljo moč izven ljudi


kaj vse ljudje počnejo in ne počnejo zato ker mislijo, da morajo: iz strahu pred božjo kaznijo, v pričakovanju božje nagrade

potem smo pa jezni ker smo tako crappity smackin dobri, Bog pa tega ne vidi ... ojoj

ni nekoga, ki bi presojal naša dejanja

mi smo stvarniki, mi se odpiramo energijam, ki so že definirane in mi ustvarjamo nove, evolucija gre naprej

in potem so raznorazni vodniki, ki berejo iz akasha zapisov, zapisov kjer je zabeležena vsa zgodovina
kar preberejo je res
ampak, potem dodajo svoje blodnje
in ljudje verjamemo
ker si mislimo, če je tako dobro zadel moje preteklo življenje, mora že vedeti kaj dela
zato kar "slepo" verjamemo

pa ve kaj dela? ne čisto
vodniki so ista bitja kot mi, s to razliko, da se postavijo na pedestal in mislijo, da so že čist prehudi in da se jim ni treba več inkarnirat (seveda, ko dojameš, da imaš izbiro, se ti ni treba več - ampak to ni cilj)
zato ostanejo na astralu in uživajo v tem, da vodijo druge
ljudje jih častijo (in tiste, ki kanalizirajo vodnike)
uživajo v tej iluziji moči, počutijo se super
in v tej iluziji se zgubijo
in zgubljeni so vsi, ki se jim pustijo voditi in na ta način postavijo moč izven sebe

še eno logično dejstvo: če bi bili ti vodniki, vključno z Jezusom in Budo (z vsem spoštovanjem do njunega znanja) tako hudi, da bi imeli prave odgovore, prave načine, bi bil svet že drugačen. tako se pa zgodovina ponavlja: civilizacije nastajajo in civilizacije propadajo
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Astral
Ex Member




Re: Iluzije
Reply #7 - 10.01.2006 at 11:30:17
 
Vodniki imajo prave odgovore,vprašanje je samo kdo jih posluša in poizkusi slediti. Nemorejo spreminjat nekoga ki tega noče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1