Bamby
|
Quote:http://www.t-2.net/povprasevanje_0.html
Kakšni so razlogi za to, da po preteku meseca dni od podpisa pogodbe priklop na omrežje T-2 še ni izveden? 1. Telekom Slovenije je za vse stranke T-2, ki so se odločile začasno obdržati PSTN ali ISDN telefonski priključek Telekoma Slovenije, zavrnil vsa poizvedovanja za možnost preklopa z obrazložitvijo, da mora prej vzpostaviti tehnične možnosti. Ker gre za kršitev zakonodaje in celo od Telekoma Slovenije postavljenih pravil, je podjetje T-2 takoj po prejemu tega stališča Telekoma Slovenije dne 20.10.2005 sprožil pritožbo pred neodvisno regulatorno Agencijo za Pošto in Elektronske Komunikacije (APEK) z zahtevo, da Telekomu Slovenije z odločbo naloži takojšnjo izvedbo priključitev teh naročnikov.
APEK pritožbo še rešuje. Želimo in upamo, da bo Telekomu Slovenije čimprej naložena izvedba preklopov teh naročnikov. Drugih pravnih sredstev podjetje T-2 v tem trenutku nima. 2. Za nekatere naročnike, ki so pri podjetju T-2 naročili tudi storitev telefonije, je Telekom Slovenije zahtevo za preklop na omrežje T-2 zavrnil z obrazložitvijo, da je v telefonskem kablu, v katerem se nahaja bakrena parica naročnika, premalo rezervnih parov. Tudi v tem premeru gre za kršitev zakonodaje in s strani Telekoma Slovenije postavljenih pravil. Zato je dne 02.11.2005 podjetje T-2 pred APEK sprožilo postopek za izdajo odločbe, s katero se Telekomu Slovenije nemudoma naloži priklop teh naročnikov na omrežje T-2. Tudi ta pritožba je v postopku reševanja. 3. Pri naročnikih, pri katerih Telekom Slovenije omogoča priklop na omrežje T-2, skoraj praviloma prihaja do situacije, ko je storitev VDSL onemogočena ali bistveno oslabljena zaradi prenapetnostnih naprav, ki so montirane na bakreni parici. Te bodisi prepuščajo ali pa omejujejo pretok VDSL signala. Z namestitvijo teh naprav Telekom Slovenije krši lastna pravila in zakonodajo. Podjetje T-2 je zato dne 15.11.2005 sprožilo postopek pred APEK z zahtevo, da se Telekomu Slovenije naloži takojšnje prenehanje omejevanja frekvenčne prepustnosti bakrene parice. V primeru, da APEK ne bo izdal odločb v doglednem času, bo T-2 za vse spore, ki jih tukaj navajamo, sprožil postopek pred Evropsko komisijo. Pri tej komisiji že potekata dva postopka proti APEK. Quote:http://www.24ur.com/bin/article.php?article_id=3064234
Uporabniki obtožujejo Telekom Ob tem, da se Telekom hvali s podatki o novih uporabnikih ADSL, pa naj bi oviral priključevanje naročnikov T-2.
Na Agenciji za pošto in elektronske komunikacije so potrdili, da so v zadnjih dneh prejeli nekaj elektronskih pisem uporabnikov telekomunikacijskih storitev in vprašanj medijev.
Uporabniki in mediji sprašujejo, kaj je agencija ukrenila v zvezi s prejeto pritožbo družbe T-2 in kdaj lahko pričakujejo odločitev agencije. Menijo, da družba Telekom Slovenije zlorablja svoj tržni položaj in zavlačuje, oziroma onemogoča izvedbo priklopov družbe T-2 na njeno omrežje. Uporabniki še navajajo, da želijo ohraniti svoj telefonski priključek pri Telekomu Slovenije, hkrati pa uporabljati storitev prenosa podatkov prek novejše tehnologije VDSL pri družbi T-2.
Naročniki T-2 na Telekomov priklop čakajo dlje
Direktor družbe T-2 s sedežem v Mariboru Matevž Turk je pred tremi tedni na agencijo poslal zahtevo za izdajo odločbe, saj naj bi Telekom Slovenije svoji hčerinski družbi SiOL omogočal razvezan dostop do interneta v roku največ desetih dni. Pred tem je Telekom na pritožbo T-2 odgovoril z dopisom, da se bo "trudil zagotoviti možne povezave v najkrajšem času oziroma pred potekom maksimalnega roka". Telekom tako po Turkovih trditvah za isto storitev v primeru priključevanja naročnikov T-2 postavlja "nedefinirano dolgo čakalno dobo".
Na agenciji so potrdili, da pobudo družbe T-2 rešujejo v upravnem postopku prednostno. "Agencija si prizadeva, da bi ga zaključila v najkrajšem možnem času," je povedala tiskovna predstavnica agencije Zvezdana Kompara.
Telekom priznava: Izbrance priključimo v desetih dneh
Telekom Slovenije je danes sporočil, da je od razvezave ISDN telefonije in ADSL interneta v svoje širokopasovno omrežje priklopil že več kot 20.000 novih naročnikov. V zadnjih dveh mesecih so tako v promet vključili več naročnikov ADSL kot v prvih letošnjih osmih mesecih skupaj.
Priključne čase so za svoje največje partnerje Voljatel, Perftech, SiOL in Medinet že znižali na deset dni, medtem ko naj bi ta čas do konca leta skrajšali le na le pet dni.
Družba T-2 je svoje storitve na trgu ponudila s 1. oktobrom letos, njene storitve interneta, telefona in televizije pa so zaradi nizkih cen med potrošniki in konkurenco naletele na veliko zanimanja.
Zaplet je zlasti očiten v primerih, ko so nekateri telefonski naročniki Telekoma pri T-2 sklenili pogodbe za dostop do interneta ali za paket skupaj z internetno TV. "Telekom za delno razvezan dostop ne dovoli dodatne namestitve splitterjev, ki bi povezovali internet s T-2 kolokacijo v isti centrali, telefonija pa bi še vedno ostala v Telekomovi centrali. Po eni strani se na Telekomu branijo, češ da ne bodo investirali v te splitterje, ko pa je T-2 ponudil, da bi sam poravnal stroške zanje, pa se zopet zgovarjajo, da oprema drugih operaterjev nima kaj iskati v njihovih centralah," je zapisal eden od udeležencev foruma na spletnem portalu slo-tech.com. Quote:http://www.apek.si/2akt/1akt.html#akt109
Odgovor na vprašanja glede pobude družbe T-2 (11. 11. 2005) V zadnjih dneh je Agencija za pošto in elektronske komunikacije Republike Slovenije prejela nekaj elektronskih pisem uporabnikov telekomunikacijskih storitev in vprašanj predstavnikov medijev. Vsa ta pisma in vprašanja imajo v povzetku naslednjo vsebino: uporabniki in mediji sprašujejo agencijo, kaj je ukrenila v zvezi s prejeto pritožbo družbe T-2 in kdaj lahko pričakujejo odločitev agencije. Menijo, da družba Telekom Slovenije zlorablja svoj tržni položaj in zavlačuje, oziroma onemogoča izvedbo priklopov družbe T-2 na njeno omrežje. Uporabniki še navajajo, da želijo ohraniti svoj telefonski priključek pri Telekomu Slovenije, hkrati pa uporabljati storitev prenosa podatkov prek tehnologije VDSL pri družbi T-2.
Agencija sporoča, da rešuje pobudo družbe T-2 z dne 20. oktobra 2005 v upravnem postopku in da v teku postopka ne sme dajati informacij o podrobnostih reševanja spora.
Lahko pa sporočimo, da v okviru postopka agencija že ugotavlja skladnost Vzorčne referenčne ponudbe za razvezan dostop do krajevne zanke in skupno lokacijo (RUO) z Zakonom o elektronskih komunikacijah, s Splošnim aktom o elementih vzorčne ponudbe za razvezan dostop do krajevne zanke in z odločbo, s katero je družbo Telekom Slovenije določila za operaterja s pomembno tržno močno na upoštevnem trgu 11, t. j. na medoperaterskem trgu razvezanega dostopa do krajevne zanke in podzanke z namenom zagotavljanja širokopasovnih in govornih storitev. Agencija bo v tem okviru preverjala tudi izvrševanje obveznosti, ki jih je z omenjeno odločbo naložila Telekomu Slovenije.
Postopek poteka skladno z veljavno zakonodajo. Agencija si prizadeva, da bi ga zaključila v najkrajšem možnem času. Zaradi pomembnosti problematike, ki se nenazadnje tiče vseh uporabnikov govorne telefonije in širokopasovnih storitev, bo o svoji odločitvi tudi obvestila javnost. Bamby, ki je imel pred cca 10 leti kar 6 mesecev težave, ko je odjavil časopis Delo ugotavlja, da se ni do danes mnogo spremenilo. Bo potrebno odstreliti še kakšnega Jankoviča. Tudi Bamby se poslavlja od Telekoma. Telekom danes in nikdar več
|