Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15684 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #30 - 05.11.2005 at 11:16:12
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #31 - 05.11.2005 at 12:11:46
 
sinjeoka wrote on 03.11.2005 at 19:32:58:
(Seveda pa imajo samo slovenski direktorji privilegij ničnega nadzora nad gospodarnostjo ravnanja)

v kakšni gnili in razviti kapitalistični družbi bi šef uprave, ki bi investicijske posle sklepal ekskluzivno s svojim družinskim podjetjem, odletel brez odpravnine    Grin



Morda bi odletel samo, če bi bilo takšno sklepanje poslov v škodo njegovi firmi - drugače pa ne (nas zgledi razvitih kapitalističnih družb lepo učijo, da se tudi tam marsikateremu "delavcu" ne zgodi nič, dokler si lahko kupuje dobre prijatelje). Še posebej, če so mu prej dali tudi zlato padalo, ki je seveda iznajdba razvitih kapitalističnih ekipc.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj se dogaja?
Reply #32 - 05.11.2005 at 14:17:45
 
http://www.pozitivke.net/article.php?story=20040302121617483

Quote:
»Narod, ali druga skupnost, ki bo hotela ohraniti svojo identiteto, zdravje, celo življenje, v splošni liberalizaciji pretoka blaga, kapitala in ljudi, se mora oblikovati v državo, ki bo v mednarodne odnose vstopala kot brezhibno organizirano podjetje v lasti njenih državljanov.«

Tole, zapisano v Stanetovi knjigi Salesalute www.salesalute.com, mi na prvi pogled izgleda grobo povedano, ker na državo gledam kot na zadnjo trdnjavo sociale, kulture, vzgoje, izobraževanje, varnosti in sploh družbene solidarnosti, kamor tržna ekonomija ne bi smela prodret, ker so to vrednote, ki se ne smejo prodajat.


grobo povedano ...

madona je to zakompliciran

kje bi človk sploh začel ...

za začetek si treba priznat da je stanje tako kot je
okolje je približno tako:
*splošni liberalizaciji pretoka blaga, kapitala in ljudi*
al pa proti tja gre
okolje
svet
ameri
evropa
slovenija
državljanstvo je pri trenutno še veljavni ureditvi provzaprov edini bom reku ... mikro socialni inžiniring ... se reče ... če nekd živi na tvojem ozemlju in ima tvoje državljanstvo si mu dolžan pomagat. drugim ne.
to valjda ni glih u redu.
clo ... generira razlike.
ego

*na državo gledam kot na zadnjo trdnjavo sociale, kulture, vzgoje, izobraževanje, varnosti in sploh družbene solidarnosti*
po eni strani je ona to po drugi pa je uno gor
tko da ...
kaj tuki narest?

zazihr državni aparat - servis ki bo opravlju naloge za državljane:
zagotavlju socialno pravičnost, napredek kulture, vzgoje, izobraževanja, (subjektivne) varnosti (glede na okolico) in sploh družbene solidarnosti ...

ta aparat ne more in ne sme delovat po tržnih načelih
ampak za državljane
u bistvu bi mogl bit tko
tok k je krasna država tolk je v njej visok davek za plačvat, rečmo ta ddv varjanta - kao flat - glede na to kolk je v neki državi višji standard, solidarnost in vse kar iz tega izhaja (nižji kriminal, zato višja varnost ipd sranja)  za tolk je višji tud davek - ta flat scena ...
to bo treba izvest povsod, da davčne oaze in te smeti več ne bojo obstajale, da je ceu svet solidarn do ceuga sveta.
če boš hotu nižje davka plčvat se boš pač preselu u tako deželo ... al pa kej ...
tuki samo živiš, delaš, zapravljaš ... skratka plačuješ davek ... to kar sistem drži pokonc.
sistem se ne rabi zrušt ... čeprv, če drgač ne bo šlo se bo zgosil glih to; cilj je sistem narest pravičen, cilj je vpeljat (se dogovort za njih) prave vrednote, in vpeljava sistema ki bo sistemsko ljudi spodbujal k delovanju v smeri teh vrednot ...
te vrednote pač niso večje vlaganje v razvoj in znanost ... tud ... predvsem pa neki druzga ...
izenačevanje razlik po svetu

dejansko ne obdavčit dela in potrošnje; in obdavčit premoženje, predvsem luxuzno ... ne samo pri nas ...
kr po celi evropi, mi mormo pa naštudirat sistem (mamo neomejeno primerov u evropi); tko kot je reku janša ...
in zdej ... glede na to da je stanje tako kot je, bo slje kt prej pršlo do solidarnosti bližnje in daljne, da bodo davki iz bogatih držav se pretakali v revnejše, ali bolje, da bodo strokovnjaki iz bogatejših držav učili tiste v revnejših, račun za učitelja pa bodo plačale bogatejše države.
tuki je pomembna reč; ne smemo dovolt da bi strokovnjaki ameriške vojske še naprej hodil po svetu in izobraževal ljudi; treba je poslat ljudi ki obvladajo bio, eko & co gojenje rastlin za hrano, bio in eko naštudirat prevoze, jim uštimat komunikacije, skratka odpravt razlike (zmanjšat za začetek bo kr ok)
in to ne na temo da bojo se zdej tud oni tolk razvil k mi, da ne bo za zdržat; ne; mi svojo razvitost tja prpelat, neki od njih jih bo sm pršlo, neki od nas nas bo pa tja šlo ... sej mamo različne interese ... vsak bi mel lih tist kar nimamo ... oni deu, mi pa mir ... ; ne pa hamburgerje in coca colo prodajat s čim večjim dobičkom ... blahhh


ja razvoj; mal o temu; o aktivnosti* ... delovanju
so mel učeri vrh amerik ...
Vrh Amerik v argentinskem letovišču spremljajo protesti proti Bushu, poročajo o izbruhu nasilja.
Protestniki med drugim nasprotujejo Bushevi pobudi o oblikovanju območja proste trgovine Amerik (FTAA), ki za mnoge v latinski Ameriki pomeni le novo pobudo za povečanje dobička korporacij iz Združenih država na njihov račun.
nasprotnike svobodne trgovine nagovoril še argentinski nogometni junak Diego Armando Maradona. S seboj je prinesel zastavo Kube, edine latinskoameriške države, ki na vrh ni bila povabljena.
http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20051105_3063870.php

Nad Busha tudi Maradona
Protestnike vodila Maradona in Hugo Chavez
Venezuelski predsednik je zagrozil s stoletno vojno v primeru ameriške zasedbe njegove države.
mehiški predsednik Vicente Fox, ki je dejal, da bo večina ameriških držav nadaljevala delo v smeri sporazuma ne glede na pomisleke ali nasprotovanje držav, kot so Venezuela, Brazilija, Argentina, Paragvaj in Urugvaj.
4. Vrh Amerik poteka pod geslom ustvarjanja novih delovnih mest, boja proti revščini in utrjevanja demokracije.
http://delo.si/index.php?sv_path=41,396,97526

pa še mal no:
Na Irak padla "jeklena zavesa"
http://delo.si/index.php?sv_path=41,396,97548&src=csr


mi rabmo pis mašin ki bo vodu svet ; ne war mašin
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...


skratka ... država kot servis bi z lahkoto delovala znotraj tržnega sistema, od začetka bi biu potrebn nadzor, pol pa sm zihr da več ne ...

in zdej, državi kot servisu je v interesu da davkoplačevalci ki so njeni državljani ostanjejo v tej državi, nekateri pač ne bojo, ji je pa to v interesu.

če ona ni pokvarjena, ne bo uporabljala umazanih trikov za to da državljani delajo in živijo v tej državi.

ampak države bojo šle ... ostalo pa bo neki kar bo servis za soobstoj ljudi, neki kar jih bo usmerjalo v kreativno sodelovanje ...



frdr
big brother se nam obeta v vsej svoji veličini in če ljudje ne bomo imeli nadzora nad državnim servisom, bo štala, ga bojo uni ki ga bojo nadzoroval lahko delal kar bojo hotl ...
nesprejemljivo
zato dejansko - delnica - utd ... edina rešitev
lastniki so pa državljani zato, da noben drug ne more bit!
neprenosljivo!

in zdej ... če mal zasanjam

sm se rodil u sloveniji, mam dohodka rečmo 30 čuka na mesec, sm se nauču kar sm se, in se odločm it u afriko in tm začnem delat hrano in jo (v končni ker se splača in je bio in eko) vozt u slovenijo. da se to sploh odločm, se zato ker vem da s 30 čuki bom u afriki že naredu neki, pa še kakšno plačo pršparam prej ... slovenija neki zgubi, je pa afrika mnogo dobila.

brez da bi kle bli unicefi in rdeči križi in zbiralnice denarja in tako use ...


sistem popravt treba ...


lepo si napisu bp

če pa gremo proti sm:
Quote:
izključno osebne odgovornosti za položaj posameznika v družbi

smo pa res konec!

to ne obstaja - izključno osebna odgovornost ... imho
vse je splet vsega
vedno in povsod
edin ... mogoče sredi puščave, po nekaj letih tišine ...

za nekoga, ki se je tko odloču ...



drgač pa ... taodlična definicija

zakaj je men odlična

ne zato ker bi jasno povedala kar je za povedat (tko kot en_bk npr) ampak ker pač govori o tem o čemer je treba govort; kako s tem, ko delujemo znotraj sistema, postajamo del sistema, ki pa nas utesnjuje; poleg maye same po sebi;
poleg tega, pa še nikol nism opazu, da bi se odnosi med institucijo in posameznikom, ali drugo institucijo dojemali osebno ... prizatedo!
kao ... sistem pa mene najeda ... ne sam tebe ... vse nas!

niti ne znam povedat ... je močno zakodirano, bi lahko reku (provzaprov, si drznem rečt) je pač znanje za tiste ki predznanje že imajo ... nekdo ki si mora vse te besede, ki so mu neznanke zlagat v trenutni predpomnilnik, verjamem da mu ga hitr zmanjka ... in um z razumom ne zna zračunat ... ampak, če prebereš ornk, se izobraziš glede izrazov, ni hudič da ne zagledaš kaj stric sporoča ...
imho

stric je velik prebral in ma velik podatkov v mindu in jih težko zloži na kratko in da vse pove ...

ja
in ... mogoče ... ona niti ni tolk odlična za to da razloži ... razliko med "kapitalistom" in "delavcem" (čeprov tud), ampak blj na to kar tema govori
Kaj se dogaja?
in ker je očitno nekako jasno kaj se dogaja na forumu, gre akcija pač naprej, kamr jo pač prebivalci peljemo ... se reče, kaj se dogaja ... sirše ... svet pogovorov je itak od skoz odraz tega kar se dogaja v njegvi okolici in z njegovimi prebivalci ...
njega vzdušje ali vsebina je res redko posledica kakšne od akcij ... rečmo ... sistemskih ... oglaševalskih al pa kej ...


to se dogaja

in seveda ... distraction ... kot vedno ...



vida ... men je razumljiva ... v večini
sporočilo pa mi je tud jasno, je pa u bistvu tolk 'bogokletno' (za današnje vrednote (zakaj se mi (pa ne samo men) te vrednote vedno zapišejo kot vrednoste) čist samodejno prtisnem un s umes - čudašku), da se ga še ne da zapisat u ljude razumljive besede ... na tolk kratkem sestavku, tolk tega pač ...
u kilometrskem textu je to mal lažje razložit; zakaj, podpiraš sistem že samo s tem ko ga uporabljaš, pa al si lastnik, šef al pa delavec.


vsak prispeva svoje ... vse v sistemu ...
tolk v sistemu, da pozabš da karkoli izven sistema sploh obstaja ... tm provzaprov obstajaš ti!

to se dogaja!


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj se dogaja?
Reply #33 - 05.11.2005 at 20:45:48
 
sinjeoka wrote on 04.11.2005 at 19:41:36:
ali je lahko bp tok prijazen in mi prosim razloži ali še bolje, kar našteje primere socialne solidarnosti?

Seveda.

Za začetek si preberi tole http://en.wikipedia.org/wiki/Social_responsibility definicijo.

Kot primer socialne odogovornosti ali pa neodgovornosti si izberi poljubno skupnost oz. družbo (podjetja so menda tudi družbe) ali posameznika in si poglej naprimer njen odnos do okolja v katerem živi. Vkolikor slednji povzroča bistveno degradacijo okolja v katerem sam deluje, bi jest temu mirno rekel družbena neodgovornost.

Kot primere družbene solidarnosti bi ti lahko navedel recimo skrb za vojne invalide ipd ali za tako ali drugače hendikepirane, ki ne morejo poskrbeti sami zase.

Preden pa privlečeš Friedmana na dan,  bi te prosil, če mi v zahvalo še prej odgovoriš na naslednja vprašanja:
Ali je prostor blago?
Ali je za upravljanje s prostorom potrebno uvesti drugačno regulativo kot za vse procese povezane s proizvodnjo, distribucijo in potrošnjo blaga?
Zakaj ja, oz. zakaj ne?
Ali je potrebno enakovredno obravnavati odvisna in neodvisna razmerja ?
Ali je za obravnavo odvisnih razmerij, kot je naprimer zaposlitev, potrebno sprejeti drugačno regulativo, kot za obravnavo neodvisnih?
Zakaj ja, oz. zakaj ne?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #34 - 05.11.2005 at 22:48:54
 
Quote:
Seveda.

Za začetek si preberi tole http://en.wikipedia.org/wiki/Social_responsibility definicijo.

Kot primer socialne odogovornosti ali pa neodgovornosti si izberi poljubno skupnost oz. družbo (podjetja so menda tudi družbe) ali posameznika in si poglej naprimer njen odnos do okolja v katerem živi. Vkolikor slednji povzroča bistveno degradacijo okolja v katerem sam deluje, bi jest temu mirno rekel družbena neodgovornost.

Kot primere družbene solidarnosti bi ti lahko navedel recimo skrb za vojne invalide ipd ali za tako ali drugače hendikepirane, ki ne morejo poskrbeti sami zase.

Preden pa privlečeš Friedmana na dan,  bi te prosil, če mi v zahvalo še prej odgovoriš na naslednja vprašanja:
Ali je prostor blago?
Ali je za upravljanje s prostorom potrebno uvesti drugačno regulativo kot za vse procese povezane s proizvodnjo, distribucijo in potrošnjo blaga?
Zakaj ja, oz. zakaj ne?
Ali je potrebno enakovredno obravnavati odvisna in neodvisna razmerja ?
Ali je za obravnavo odvisnih razmerij, kot je naprimer zaposlitev, potrebno sprejeti drugačno regulativo, kot za obravnavo neodvisnih?
Zakaj ja, oz. zakaj ne?

lp bp



ne ne ne ljubček, mene zanima kje v SLOVENIJI vidiš visoko stopnjo družbene solidarnosti in družbene odgovornosti, z drugimi besedami kje v Sloveniji vidiš čut do sočloveka?

- SIB
- Rdeči križ
- privatizacije pod mizo
- notarski ceh (do nedavnega)
- avtomobilske nalepke (850 milijončkov za nič dela/leto 3 ljudem)
- sodni zaostanki
- horde uradnikov, ki pijejo kavo in se praskajo po tazadnji
- podjetniki, ki branijo delo preko avtorskih pogodb in ŠS, ker imajo več ostanka, kot pa če bi delavce plačevali po kolektivni pogodbi
- Semolič&Co, ki itak že poznajo EDS (članarino namreč zaračunavajo v višini 1% bruto plače, prispevek se pa seveda financira iz neto) - s tem, da je kvaliteta njihovih storitev vprašljiva in nenadzorljiva (zoper slabo kvaliteto njihovih storitev ne moreš sprožiti nobene sankcije)

Mene je zanimalo zelo konkretno kje v Sloveniji vidiš "solidarnost", vse kar jaz vidim so dvojna merila, za ene, ki so not in za njih velja solidarnost in za en kup ljudi, ki so od korita odrezani brez priziva.

Poleg tega, pa me zanima zakaj misliš, da mora biti solidarnost prisilna (uzakonjena), če si tak solidaroljub, potem se seveda lahko zavedaš, da lahko tudi po nesolidarnostnih reformah, presežek še naprej nakazuješ kakšnemu Rotariju, stanovanjski skupnosti narkomanov ... (malo razmisli, zakaj misliš, da mora biti solidarnost prisilna?)

... če pa je stanje duha v Slo tako zelo solidarnostno?

(osebno še najmanj solidarnosti videvam pri ljudeh, ki se nanjo prvi sklicujejo)

- v liberalizmu invalidi, mentaly handicapped niso izvzeti iz solidarnostnih shem, so pa iz njih izzvzeti razni "ubogi jazi"

prostor je blago, glede enakega reguliranja s prizvodnjimi procesi, pa zgolj v vednost "proizvodni procesi" niso regulirani homogeno)
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj se dogaja?
Reply #35 - 06.11.2005 at 20:22:32
 
sinjeoka wrote on 05.11.2005 at 22:48:54:
mene zanima kje v SLOVENIJI vidiš visoko stopnjo družbene solidarnosti in družbene odgovornosti, z drugimi besedami kje v Sloveniji vidiš čut do sočloveka?

Ljubica, glede na to, da nisi odgovorila na moja vprašanja, se tudi jaz nikakor ne čutim dolžan odgovarjati na tvoja. Se mi pa zdi vseeno vredno povedat še nekaj na to temo:

Kot je rekel Danny de Vito v istoimenskem filmu, je stvar do katere čuti največjo privrženost: "Other people's money".  No pri tem ni edini, velja podobno za vse tiste, ki odpirajo podjetja, do tistih, ki se skrivaj dogovarjajo o cenah ali pa plačah, preko tistih ki vladajo, pa do tistih, ki prosijo za socialno podporo. Razlika je morda v stilu inu morda etični drži.

Solidarnosti ne vidim ne pri predlagateljih reform, ne pri tistih, ki na vse kriplje branijo svoje privilegije. Vidim jo samo pri tistih, ki so se pripravljeni odreči nečemu, delu premoženja, delu svojega časa, zato, da pomagajo nekomu, ki je imel morda nekaj slabše karte.

Zakaj ne vidim solidarnosti pri nasprotnikih reform? Zato, ker večinoma branijo izključno svoje privilegije.
Zakaj ne vidim solidarnosti pri predlagateljih reform? Zadosti pove že to, da se med drugim zavzemajo za odpravo minimalne plače. Da o tem, da o tem, da o zmanjšanju javne porabe do sedaj ni bilo veliko slišanega, ne govorim.  

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #36 - 06.11.2005 at 21:12:46
 
Na ta spodnji primitivizem se je pa potrebno oglasiti

Quote:
Ljubica, glede na to, da nisi odgovorila na moja vprašanja, se tudi jaz nikakor ne čutim dolžan odgovarjati na tvoja. ...


bp si eden zadnjih, ki ima pravico pričakovati kakšne odgovore, sploh pa, ker si odgovor dobil.

Quote:
Do sedaj je v svojih sto in nekaj prispevkih najmanj dvakrat prišel do neizpodbitnih logičnih izpeljav, s pomočjo katerih se da pokazat, da zmaji obstajajo. Poleg tega je v zadnjem času ovrgel oz. zavrgel tudi verjetnostni račun in tako razrešil paradoks .lp bp


Na to tvoje zgornje primitivno duhovičenje (plod užaljenosti, ker sem ti povedal, da si  zagovarjal neumnost pod temo Verjetnost v rubriki Duhovnost in znanost) sem ti odgovoril s tem, da sem ti postavil sledeče vprašanje:

Bamby wrote on 14.09.2005 at 00:14:36:
Aha, sedaj sem opazil, mali užaljeni kužki ste se začeli zbirati v "totalni" vojni proti bamby-ju. Celo na "Izjavi leta 2005" si bevskajoče ližete svojo užaljenost.

Ali ta tvoj stavek v boldu lahko razumem kot tvoje nasprotovanje?

1. vprašanje bp-ju

Ali trdiš, da zmaji ne obstajajo?

Odgovori z DA ali NE


Ti bp na to vprašanje sploh nisi odgovoril, ker si se verjetno zavedal, da bi te potem doletelo še eno neprijetno vprašanje, kar te pa ni motilo, da se ne bi pod to temo še enkrat vtaknil vame s vprašanji. Po kakšnih kriterijih določaš, svojo doslednost, da mi postavljaš (sicer neumna) vprašanja ne da bi na drugi strani zagovarjal svoje primitivne trditve in duhovičenja na moj račun in celo od drugih dosledno pričakuješ odgovore "a tempo".
Si navadno primitivno pritlehno ščene. Res pa nisi edini s temi lastnostmi  na tem forumu.

lola wrote on 12.09.2005 at 09:50:11:
Bardo o Bambyju   Grin    


Quote:
Miha o Bambyju.

Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #37 - 06.11.2005 at 23:07:18
 
Pravilo prvo: Bamby ima vedno prav.

Pravilo drugo: Bambi se ne more nikoli zmotit. Je nezmotljiv.

Pravilo tretje: Bamby vse ve.

Pravilo četrto: Kdor trdi drugače, je navadno primitivno pritlehno ščene. Takšnega Bamby pohodi in zmečka pod podplatom.

Žalostno.

Bamby, bodi v miru.

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #38 - 06.11.2005 at 23:20:54
 
Quote:
Pravilo prvo: Bamby ima vedno prav.

Pravilo drugo: Bambi se ne more nikoli zmotit. Je nezmotljiv.

Pravilo tretje: Bamby vse ve.





In glej, kot vedno v kvantni fiziki, je zraven še Iga, Bambyjevo natančno nasprotje.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #39 - 06.11.2005 at 23:42:34
 
Quote:
Ljubica, glede na to, da nisi odgovorila na moja vprašanja, se tudi jaz nikakor ne čutim dolžan odgovarjati na tvoja. Se mi pa zdi vseeno vredno povedat še nekaj na to temo:

Kot je rekel Danny de Vito v istoimenskem filmu, je stvar do katere čuti največjo privrženost: "Other people's money".  No pri tem ni edini, velja podobno za vse tiste, ki odpirajo podjetja, do tistih, ki se skrivaj dogovarjajo o cenah ali pa plačah, preko tistih ki vladajo, pa do tistih, ki prosijo za socialno podporo. Razlika je morda v stilu inu morda etični drži.

Solidarnosti ne vidim ne pri predlagateljih reform, ne pri tistih, ki na vse kriplje branijo svoje privilegije. Vidim jo samo pri tistih, ki so se pripravljeni odreči nečemu, delu premoženja, delu svojega časa, zato, da pomagajo nekomu, ki je imel morda nekaj slabše karte.

Zakaj ne vidim solidarnosti pri nasprotnikih reform? Zato, ker večinoma branijo izključno svoje privilegije.
Zakaj ne vidim solidarnosti pri predlagateljih reform? Zadosti pove že to, da se med drugim zavzemajo za odpravo minimalne plače. Da o tem, da o tem, da o zmanjšanju javne porabe do sedaj ni bilo veliko slišanega, ne govorim.  

lp bp




ker si očitno prelen, naj ti osvežim spomin

sinjeoka wrote on 04.11.2005 at 19:41:36:
ali je lahko bp tok prijazen in mi prosim razloži ali še bolje, kar našteje primere socialne solidarnosti?

 

in sem dobila odgovor ... oziroma ne odgovor ampak filozofiranje ...

Quote:
Seveda.

Kot primer socialne odogovornosti ali pa neodgovornosti si izberi poljubno skupnost oz. družbo (podjetja so menda tudi družbe) ali posameznika in si poglej naprimer njen odnos do okolja v katerem živi. Vkolikor slednji povzroča bistveno degradacijo okolja v katerem sam deluje, bi jest temu mirno rekel družbena neodgovornost.

Kot primere družbene solidarnosti bi ti lahko navedel recimo skrb za vojne invalide ipd ali za tako ali drugače hendikepirane, ki ne morejo poskrbeti sami zase.




nakar se je nadaljevalo s še bolj konkretnim vprašanjem ...

sinjeoka wrote on 05.11.2005 at 22:48:54:
ne ne ne ljubček, mene zanima kje v SLOVENIJI vidiš visoko stopnjo družbene solidarnosti in družbene odgovornosti, z drugimi besedami kje v Sloveniji vidiš čut do sočloveka?




ker ukinitev socialne odgovornosti je možno samo tam kjer obstaja. (Ukiniti nečesa kar ne obstaja, pač ne moreš, oziroma je to početje skoraj tako smotrno kot ubijanje mrtveca)




Quote:
Ljubica, glede na to, da nisi odgovorila na moja vprašanja, se tudi jaz nikakor ne čutim dolžan odgovarjati na tvoja.



Ti ni treba, molk včasih pove o človeku več, kot besede. Zato prihrani energijo obema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #40 - 06.11.2005 at 23:49:47
 
Quote:
Zakaj ne vidim solidarnosti pri nasprotnikih reform? Zato, ker večinoma branijo izključno svoje privilegije.
Zakaj ne vidim solidarnosti pri predlagateljih reform? Zadosti pove že to, da se med drugim zavzemajo za odpravo minimalne plače. Da o tem, da o tem, da o zmanjšanju javne porabe do sedaj ni bilo veliko slišanega, ne govorim.  
lp bp


O zadnjem odstavku je vredno pustiti še nekaj besed.

Pri zapiranju nerentabilnega podjetja na kratki rok tudi potrebuješ dodatna sredstva, ki pa se ti na dolgi rok povrnejo v obliki "nepridelave neizogibne izgube".

Ali drugače v stanju družbene anomije, so potrebna dodatna sredstva za izgranjo sistemov, ki na dolgi rok dopuščajo družbeno vzdržnost. (vojna in nemiri so ekonomsko najdražji scenarij za katerokoli družbo, ker je končna vsota zmerja manj kot nič)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #41 - 06.11.2005 at 23:58:10
 
Bamby wrote on 06.11.2005 at 23:20:54:
In glej, kot vedno v kvantni fiziki, je zraven še Iga, Bambyjevo natančno nasprotje.


Hvala bogu, da je tako.  Cheesy
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj se dogaja?
Reply #42 - 07.11.2005 at 14:17:32
 
sinjeoka wrote on 06.11.2005 at 23:42:34:
ker si očitno prelen, naj ti osvežim spomin

to, da sem precej lene sorte, vsaj za določene zadeve, imaš morda celo prav, jest o tebi nisem dobil takega vstisa. ampak če nisi lena, potem si pa očitno ali hudo butasta ali pa zelo nesramna, ker si mimogrede "spregledala" tole:

Vmes sem ti postavil naslednja vprašanja:
Quote:
Ali je prostor blago?
Ali je za upravljanje s prostorom potrebno uvesti drugačno regulativo kot za vse procese povezane s proizvodnjo, distribucijo in potrošnjo blaga?
Zakaj ja, oz. zakaj ne?
Ali je potrebno enakovredno obravnavati odvisna in neodvisna razmerja ?
Ali je za obravnavo odvisnih razmerij, kot je naprimer zaposlitev, potrebno sprejeti drugačno regulativo, kot za obravnavo neodvisnih?
Zakaj ja, oz. zakaj ne?


In dobil samo samo tale odgovor:

sinjeoka wrote on 05.11.2005 at 22:48:54:
prostor je blago,

z nekaj dodatnega nakladanja:
sinjeoka wrote on 05.11.2005 at 22:48:54:
glede enakega reguliranja s prizvodnjimi procesi, pa zgolj v vednost "proizvodni procesi" niso regulirani homogeno)

Od tukaj naprej ti odgovarjam samo še v tvojem stilu.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #43 - 07.11.2005 at 21:05:04
 
Quote:
Ljubica, glede na to, da nisi odgovorila na moja vprašanja, se tudi jaz nikakor ne čutim dolžan odgovarjati na tvoja. Se mi pa zdi vseeno vredno povedat še nekaj na to temo:

Kot je rekel Danny de Vito v istoimenskem filmu, je stvar do katere čuti največjo privrženost: "Other people's money".  No pri tem ni edini, velja podobno za vse tiste, ki odpirajo podjetja, do tistih, ki se skrivaj dogovarjajo o cenah ali pa plačah, preko tistih ki vladajo, pa do tistih, ki prosijo za socialno podporo. Razlika je morda v stilu inu morda etični drži.

Solidarnosti ne vidim ne pri predlagateljih reform, ne pri tistih, ki na vse kriplje branijo svoje privilegije. Vidim jo samo pri tistih, ki so se pripravljeni odreči nečemu, delu premoženja, delu svojega časa, zato, da pomagajo nekomu, ki je imel morda nekaj slabše karte.

Zakaj ne vidim solidarnosti pri nasprotnikih reform? Zato, ker večinoma branijo izključno svoje privilegije.
Zakaj ne vidim solidarnosti pri predlagateljih reform? Zadosti pove že to, da se med drugim zavzemajo za odpravo minimalne plače. Da o tem, da o tem, da o zmanjšanju javne porabe do sedaj ni bilo veliko slišanega, ne govorim.  

lp bp


Tole tvoje sem šele zdej opazu, bi se strinjal, le da  bi dodal zaključek: predlagana reforma bo  umetno izzvala   krizo, katere izhod bo prikazan v nujnosti  nacionalnega   medrazrednega  pakta. V tem korporativnem  paktu   bo pravico do obstoja prizanana le tistim, ki si jo bodo uspeli izpogajat s pozicije moči, najšibkejši pa bodo sistemsko  izbrisani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #44 - 07.11.2005 at 22:13:46
 
gape wrote on 05.11.2005 at 14:17:45:
*na državo gledam kot na zadnjo trdnjavo sociale, kulture, vzgoje, izobraževanje, varnosti in sploh družbene solidarnosti*
po eni strani je ona to po drugi pa je uno gor
tko da ...
kaj tuki narest?

zazihr državni aparat - servis ki bo opravlju naloge za državljane:
zagotavlju socialno pravičnost, napredek kulture, vzgoje, izobraževanja, (subjektivne) varnosti (glede na okolico) in sploh družbene solidarnosti ...


Jap, nacionalna država je potrebna kot servis, ki si ga vrednostno ne prilašča nobena lastniško/politična  opcija in ki obstaja predvsem  zato, da  nudi infrastrukturo za delovanje civilne družbe.  Nacionalna pripadnost oz.  patriotizem mu  daje potreben čustveni okvir za operativnost, saj se  racinalno pravo brez navezave na pripadnost skupnim vrednotom  in medsebojni solidarnosti izrodi v proceduralno tavtologijo oz. v talanje večje pravice za  tistega, ki vanjo več investira.

Jeba je v tem, da smo nastavke za tako državo civilne družbe  imel konec osemdestih, a nismo imel niti pravnega niti nacionalnega okvira  zanjo. Jeba je, da smo   s pridobitvijo  nacionalnega  okvira v devetdestih zgubl civilno družbo oz. da jo je prevzela državna cerku in poltične stranke. Jeba je, da v  teh letih se s  pridobivanjem   pravnega okvira  države  dokončno ločujemo na razredni osnovi na lastnike in njihove vazale ter na brezkoristne zgube, ki si ne zaslužijo niti solidarnosti v imenu skupne pripadnosti naciji, torej tud pravice do  pravno socialne zaščite in s tem do obstoja samega. Seveda se ti družbeni procesi in naša občutja  odražajo tud na tem forumu, ofenziva neoliberalnih pravnoekonomskih proceduralistov,  ki je sledila ofenzivi krščasnko opredeljenih nacionalistov,  pa  samo  dokazuje, da je začetno civilnodružbeno  jedro foruma potisnjeno  v očitno  defenzivo...
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4