Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 15734 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Kaj se dogaja?
31.10.2005 at 19:41:19
 
Kaj se dogaja z našim forumom? Nikjer več nobenga (ok, mal res pretiravam), nobenih zanimivih debat več nimamo, vsi s(m)o se poskril v svoje lukne...Mal pogrešam tiste dobre stare čase z lilith pa sinjeoko & Co (mal mi je težko tole napisat... Wink, je pa vseen res... 8) ). Sem se v teh letih navezala na tale forum pa...sej veste...težko je pol kr naenkrat da ni več to to...Ja, ja sej vem, rekl boste, da pa naj sama napišem kej zanimivga al pa začnem polemizirat...pa se bojim, da nisem glih talentirana za to pa rekl boste tut, da nikol nisem zadovoljna-ko se kregamo, mi ni prav, ko je zatišje, mi spet ni... Ampak v tistem obdobju sem se ogromno naučila o sebi, drugih in o svetu, o stvareh, o katerih nisem imela pojma... in še in še in mislim, da nas je blo velik takih.
V bistvu sploh ne vem, kaj sem želela natančno povedat...mogoče samo to, da pogrešam stare čase, polne čustvenega naboja in učenja...
A ima kdo iste misli?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #1 - 01.11.2005 at 02:39:54
 
picola wrote on 31.10.2005 at 19:41:19:
Kaj se dogaja z našim forumom? ...


Naj malo ugibam.

Nekaj se ti je moralo zgoditi ta dan ali te dni, da se počutiš, da se po trendovsko izrazim ful naspidirana, skratka polna energije, da se še sama sebi čudiš in se ti nenadoma zdi svet malo lepši in ljudje okoli tebe malo zdolgočaseni in depresivni. Le kaj bi to bilo, zaljubila se verjetno nisi, ker bi te potem forum sploh ne zanimal in skrbel, mora biti nekaj drugega manj pretresljivega a še vedno nekaj kar je malo bolj kot običajno popestrilo monotonijo tvojega življenja.

Zato se ti tudi forum nenadoma zdi zaspan in neživahen čeprav je več ali manj enako zaspan in dolgočasen že ves čas.

Ko te bo “napad” minil bo tudi forum spet “oživel”.

Pravzaprav tudi sam ne vem zakaj sem se odločil porabljati čas za to pisarijo, verjetno samo radovednost, ali inspiracija, ki sem jo dobil ob prebiranju drži. Še smo otroci.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #2 - 01.11.2005 at 18:14:06
 
picola wrote on 31.10.2005 at 19:41:19:
Kaj se dogaja z našim forumom? Nikjer več nobenga (ok, mal res pretiravam), nobenih zanimivih debat več nimamo, vsi s(m)o se poskril v svoje lukne...Mal pogrešam tiste dobre stare čase z lilith pa sinjeoko & Co (mal mi je težko tole napisat... Wink, je pa vseen res... 8) ). Sem se v teh letih navezala na tale forum pa...sej veste...težko je pol kr naenkrat da ni več to to...Ja, ja sej vem, rekl boste, da pa naj sama napišem kej zanimivga al pa začnem polemizirat...pa se bojim, da nisem glih talentirana za to pa rekl boste tut, da nikol nisem zadovoljna-ko se kregamo, mi ni prav, ko je zatišje, mi spet ni... Ampak v tistem obdobju sem se ogromno naučila o sebi, drugih in o svetu, o stvareh, o katerih nisem imela pojma... in še in še in mislim, da nas je blo velik takih.
V bistvu sploh ne vem, kaj sem želela natančno povedat...mogoče samo to, da pogrešam stare čase, polne čustvenega naboja in učenja...
A ima kdo iste misli?



hej piki, jaz sem istega mnenja- čeprav se jaz ne pritožujem, ker si pač nikol ne vzamem tolk časa, da bi kej velik pisala, samo rada pa preberem in ja sem se tud velik naučila o sebi (in drugih;))... sploh sem ravn v prvih korakih napisala, da sm že tri leta gor-najprej sem sam brala pol sem bla gostja pol k je kr edn al exo en sranje naredu sem se pa mogla že logirat, da sm lahk kontaktirala z vami... enivej hočm povedat, da je bil tud pred mojmu pisanjem forum zlo uporaben za iskanje odgovorov in u bistvu sem jemala ta forum kot gift from above, ker sm bla takrt ravno v eni krizi in sm si večkrat pomagala z branjem foruma, ker roko na srce za vsakega se kaj najde Grin

sicer sva se ravno s snowom zadnjič pogovarjala o tem, da se nič ne dogaja-jap Grin u bistvu je snow prišel do ene fajn ugotovitve (k jo morva btw še mal razvit do konca-kajne snow Wink) je reku, da je u bistvu čist logičn, da je kot je, ker pač so ble že marsikere teme obdelane do hudih globin in je baje zmankal materiala za polemizirat Grin  (sounds like my....) Grin Grin

kakorkoli že, se bo že kdo zbudu
(evo sm se že zdaj nekaj naučila o seb Tongue)

hvala, hvala, hvala Kiss

Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #3 - 02.11.2005 at 00:39:48
 
morm replejet

sm itaq za

akcija


sicer pa che bi che keishna tema nbeu nb nashi nch imel proti



pa na zdravje

uzhivajhe!

(she pasebej M pa gape pa she m)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj se dogaja?
Reply #4 - 02.11.2005 at 01:36:09
 
*
Kaj se dogaja z našim forumom?
*
forum (kot tak, kot sistem) se pripravlja na svojo naslednjo inkarnacijo
http://www.yabbforum.com/


*
Nikjer več nobenga
*
no ja ... to ni glih čist res
gostov je skoz kr neki gor, kako dela forum ostalim ne vem, vem pa, da morm jest vsakokrat, ko se mi ip spremeni (ko zamenjam lokacijo), se na novo prjavt ...
verjamem da unim k se jim ne piše, da se jim niti ne prijavlja ...


*
nobenih zanimivih debat več nimamo
*
to ni glih ČIST res, (odvisno pak seveda kaj je teb zanimivo), blj bi reku, da so prebivalci se nekako naučil sprejemat drugačnost, al pa
1. so odšli in jih več ni, ker jih teme pač vakič posebi vržejo iz tira (in to ne mal), saj govorijo o razpadu njega ... provzaprov ... njegovega ega, s katerim pa se on/ona poistoveča - zato njega - osebno.
2. niso odšli, še pogledajo učasih, se pa ne (prijavijo) spuščajo v debate, ker so ugotovil da je razhajanje preveliko in izkušnja premočna, da bi lahko pršli skupi.


*
vsi s(m)o se poskril v svoje lukne
*
med velikimi debatami, kjer je velik osebnosti vpletene in velik resnice, se mora zgodt al sprememba al pa blokada spremembe. to v vsakem primeru pomeni probleme s sabo - s svojim egom. al sprememba in integracija le te v telo, ali pak neomejeni problemi, bedi ipd zaradi upiranja tej spremembi.
kadar si v taki situaciji nisi 'pametn'.
ne samo to
dvomiš vase
dvomiš v vse v kar si do takrat verjel.
saj moraš preko tega.
preko sebe.

*
Mars, ki je prevzel vladavino nad tem zodiakalnim znamenjem je še vedno retrograden, torej navidezno potuje nazaj. Potrebovali bomo veliko moči, da ostanemo na svoji poti in ohranimo pozitivno mišljenje. Krize takšne ali drugačne so v času škorpijona običajne, saj v nas odmira tisto, kar ne potrebujemo več in čeprav se rojeva nekaj novega, nas je strah, ker novega še ne vidimo.
*
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=104898...

še več na temo:
*
sicer pa priporočam, da vzdržujete dobre odnose z vsemi, zlasti z osebami zaposlenimi v raznih institucijah in uradih, tudi medčloveške odnose, s prijatelji, znanci in družino.
http://www.pozitivke.net/article.php/20051022161744254

*


ZDEJ je udar maximalen
kdor se prej ni prpravu, ga ZDEJ tepe k psa



če do konca preberem Barbia Asta Gaia:
*
Žal vidim, da že dolgo ni bilo tako težkega obdobja, saj smo še vedno pod vplivom luninega mrka. Luna simbolizira ljudstvo in po mrku volja in moč ljudi enostavno »mrkne« To obdobje bo k sreči kmalu minilo, saj vpliv luninega mrka traja le tri mesece.. Do takrat pa si lepo uredite zimski brlog in znižajte bivalne stroške. Torej se bodo negativnosti začele sproščati februarja, ko bo svež veter prinesel nove ideje.
*
vidm da bo še mal trajal ...

za tiste ki se upirajo ...


jest morm rečt tko
so bla obdobja ko smo napisal tolk, da kljub temu da si vsak dan spremlju forum, ga nisi mogu spremljat v celoti (ti je že kej ušlo); sm poveču recent poste na 20; velik več računanja (za server, sploh ob tisti obremenitvi in hardveru, ki je bil takrat na voljo)
so bla obdobja ko niti to več ni blo zadost, ko se je pojavlo jamranje nad modeli ki so 'četal' preko foruma, sm naredu chat, da bi se na forumu komunikacija narmalizirala.
so bli pritiski naj zaprem goste, da je 90% njih zapisov sranje ... do dons nism popustu (razen enkrat).
je blo userjev k brata
ni blo za zdržat
pol so še kredni uletel
pa om namah shivaya
pa zaščita za forum
...
prej in umes in kasnej še morje reči
...
umes sm se jest osebno začel še dodatno spreminjat, struktura posvečenih se je spremenila, gonilne sile (skupine) več ni blo in forum je šu po svoje.
njega vsebina
tja kamr so ga prebivalci usmerl
od velikega števila branj ki smo ga zgeneriral v prejšnjih letih (na dan - vsak dan), je ostalo precej manj in ker je tud ljudi manj, je še manj texta ... zihr je res tud da je blo velik tega že povedanega ...
in da je iskalnik kr močn ...
...
pol sm opazu da se po forumu širi največji svinjak (LAŽ), kar ga zmorem gledat in bit ob tem tiho, če to ni skoz pred mojimi očmi!

to je blo treba osvetlit
s to osvetlitvijo se je še par ljudi premaknl med 1 ali drugo točko zgori in to je to

zdej prideš vsak drug dan in komot prebereš kar te zanima, če te ne zanima nič, napišeš tist kar te zanima.
če duha ni, ga pokličeš ...
če pa skoz kličeš zemljo, to dobiš ...



*
Mal pogrešam tiste dobre stare čase z lilith pa sinjeoko & Co
*
je zanimivo, da če ni argumenta in ljudi z argumenti, da ni zanimivo.
žalost je ker se argumentira samo tolk cajta dokler se zdi da nasprotno stran še uspeš prepičat v svoj prav, čim ena od strani boj izgubi, se argument ustavi.

od skoz je blo mišljeno da si ljudje sami ustvarijo mnenje na osnovi čim več prispevkov od čim kredibilnejših ljudi (ki bi ne pisali laži, sploh zavestno) ...
mogoče več ni noben kredibilen (samemu sebi)

je pa res zanimivo koga si imenovala (da ti manjka, da bi ti blo bolj zanimivo čitat) ... je to še nekdo drug tko mislu ...
jest mislm da to da se doživljaš skozi nekoga druzga, lahko gledaš v baru in podobnem. tko da ... v osnovi, tega da smo gledal ene ljudi in se na njih učil, je blj konc, saj velika večina tistih na osnovi katerih izkušenj smo se učil iskat pot naprej, ni zadržala svoje kredibilnosti.
v smislu svobode
za vse


*
Sem se v teh letih navezala na tale forum pa
*
upam da štekaš da dokler bo en tak obstaju - navezan na forum, bo forum moral zanj izvajat simuacije ... daljše al pa krajše ...


skoz ti ni prov ...
Grin

morš se navadt izkoristit svojo okolico sebi v prid ... rang ... k je mir na forumu, so za počet druge reči v lajfu, če miru na forumu noče bit, ti pa druge rači rabš, si vzameš mir od foruma.  
ko pa dogaja na forumu, dogajaš tud ti ...


*
Ampak v tistem obdobju sem se ogromno naučila o sebi, drugih in o svetu, o stvareh, o katerih nisem imela pojma... in še in še in mislim, da nas je blo velik takih.
*
to so bla pač taka obdobja

trenutno je obdobje za učenje nečesa druzga ... za to obdobje pa so navodila napisana, če te zanima, si kr še enkrat preber.

pa če te zmatra, pa tm replyi ...


je itak u delu en tak ... kakobireku ... uporabniku prijaznejši dostop do informacij ki so na forumu.
bo vse tud do vas pršlo ...
ko bo čas in do tistih, ki bojo zainteresirani, za sodelovanje, seveda ... ne za razdor ... zadost.



*
da pogrešam stare čase, polne čustvenega naboja in učenja..
*
zate so to bygones ... ti si zdej (mogoče) že na ... 'drugi strani', ti si zdej 'učitelj' ...


ja bambi
k je glih eckart nalimu svoje, sm se spomnu
cenzura
kot je kle že včasih ni blo ko ste še katoliki svoj glas (iz opozicije) dajal v glas foruma svet pogovorov, glas ki se je slišu deleč in je tud zdej ni.
in jest morm rečt da se s tem:
*
Po medijih izvaja zadnje čase katoliška cerkev preko svojih kadrov in somišljenikov pravo malo ofenzivo
*
strinjam

nočem govort da kolk bojo slabe reforme ki se jih izvaja, ker nočem da so slabe, hočem da so dobre. za vse. ne za večino. za vse.
za ceu svet.

zato tud o tem več ne razpravljam
sm že napisu kje je blem;
majo da ga razrešjo

nameravam nam vse dobro ...


se reče ... ti si se oglasu (imho) ker si hotu da se glas (zmernega) katolika sliši (in tud upošteva v prepisih in povzetkih in pomočnikih in tako dalje ... )
vse kar bo pač sledilo iz napisanih textov
(ki so zabekapirani, tko da - do not bother)
morm se samo še odločt kater paket textov vzet za osnovo ...

je 2 ura
grem mal žive pogledat
je fotrov stric, k je slep, pr tastarih na obisku, pa gremo babico, k je u bolnici obiskat, preden ga domov zapeljemo ...


bom pol še mal pogledu ... dodal pokoji link ...
in tako ...
za vas pa še mal meditacije (na stojčija in moja jajca)
Wink
Grin

(al pa pejte po drugih (groznih slišm) forumih pisat pa čitat spodbudne besede za naprej ...)

al pa seveda (ta je boljša) ... berte pozitivko; zato smo jo pa nardil ...
(v pozitivki se da avtorje in cele teme že zdej 'skinit s pogleda' (svojega ... osebnega))

na forumu so uporabniki velikrat sanjal o tem 'fičrju' ... pa ga ni blo ...
mogoče bo po inkarnaciji ...
bomo vidl ...

(dogaja se pa še več)


... ja ... t ... hvala ... še posebi pa uživi ti ...


in seveda, hvala tud vsem ostalim ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #5 - 02.11.2005 at 12:19:40
 
govorim za sebe;

naveličala sem se ljudjem razlagat da:

trg spada pod "institution in custom"; (govorim o tejkotu tenejkotu)
da je sprejemanje in opravičevanje nasilja, nasilje (velja meddrugimi tudi za picolo)
da na svetu ne obstajajo samo ta črni in ta rdeči - oziroma, da nestrinjanje z LDS-om še ne pomeni da si zoper solidarnost v družbi, oziroma, da strinjanje z vladnimi reformami še ne pomeni da si klerikalec (goreči vernik katoliške cerkve) (govorim o gapetu)

oziroma, da ima resnica itak sama po sebi to moč, da te na dolgi rok useka po glavi, če verjameš v laž in živiš po njenih zakonitostih

(v končni fazi pa, meni osebno še najbolj koristi (monopolne rente pa to), da ljudje ostanejo debili - moje zadnje spoznanje  Wink )

eden izmed razlogov zakaj je forum crknil, pa si lahko preberete tudi v subbdivisnu Pozitivke - energija iz backstagea se tako ali drugače preliva tudi na forum)
Back to top
 
 
IP Logged
 
pinky
Guest




Re: Kaj se dogaja?
Reply #6 - 02.11.2005 at 15:29:04
 
sinjeoka wrote on 02.11.2005 at 12:19:40:
govorim za sebe;

naveličala sem se ljudjem razlagat da:

trg spada pod "institution in custom"; (govorim o tejkotu tenejkotu)
da je sprejemanje in opravičevanje nasilja, nasilje (velja meddrugimi tudi za picolo)
da na svetu ne obstajajo samo ta črni in ta rdeči - oziroma, da nestrinjanje z LDS-om še ne pomeni da si zoper solidarnost v družbi, oziroma, da strinjanje z vladnimi reformami še ne pomeni da si klerikalec (goreči vernik katoliške cerkve) (govorim o gapetu)

oziroma, da ima resnica itak sama po sebi to moč, da te na dolgi rok useka po glavi, če verjameš v laž in živiš po njenih zakonitostih

(v končni fazi pa, meni osebno še najbolj koristi (monopolne rente pa to), da ljudje ostanejo debili - moje zadnje spoznanje  Wink )

eden izmed razlogov zakaj je forum crknil, pa si lahko preberete tudi v subbdivisnu Pozitivke - energija iz backstagea se tako ali drugače preliva tudi na forum)


Se podpišem ta post.

Res je brezveze razlagat ljudem, ki gledajo na svet črno-belo oz. enolično: če nisi z nami, si proti nam, in obratno - saj to je podobno kot počnejo nekateri skrajni verniki, da delijo ljudje na slabe in dobre. Njihov bog oz. mamon je pač ideologija.


Vsekakor pa je nasilje lahko tudi to, kar je nazven morda videti kot pacifizem - saj gre za njeno prikrito dvojčico, kar imenujemo pasivno nasilje, ki ni nič boljša od svoje sestre, kvečjemu zamotana v drugo barvo celofana, ki pa je prozoren in se slej ko prej vidi njena vsebina. Zdaj za današnji čas je pač moderno, da smo vsi "poduhovljeni".


Glede t-ja si prišla do istega spoznanja, da je precej krakoviden, čeprav se ima za razgledanega že zato, ker so njegovi "udarniški" nazori kvazi antinacionalistični in protiglobalistični in protikapitalistični, se že prišteva me samozvanega "naprednjaka". Ampak takšni pogledi ideološko zelo sličijo današnjim srednješolcem, ki imajo čez celo majco napisano ikono Che-Guevare in nasprotujejo na celotni črti Američanom, ker je to pač "IN" ali "fancy", ali ker vsi to počnejo, ne da bi samo recimo kritizirali njihovo zunanjo politiko, ker to jim je že malo manj znano, do sem ne seže njihov domet....


Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Kaj se dogaja?
Reply #7 - 02.11.2005 at 18:15:22
 
No, no, se že nekej dogaja... Grin Wink

Tkole...Gape, polovice te ne razumem, z drugo polovico se pa strinjam... Wink
Sinja...OK. Verjamem, da ti je dovolj, samo po moje boš mogla tut enkrat pogruntat, da ljudje lažje spreminjajo svoje mnenje, če je podano mal bl na izi...Sej o tem smo se že menl in moje mišljenje glede tega je še vedno isto...
Ni pa več isto moje mnenje glede sprejemanja in teh stvari, zarad katerih smo se midve tut največkrat počle in ni isto že kar nekaj časa...sam ti tega ne vidiš, nočeš videt al pa jst nisem tega eksplicitno nikol do zdej povedala...sicer pa najbrž tut ni blo kakšne posebne priložnosti za to...Tko da...things change... Wink-počas pa zihr...
Gape...upam, da ni zdej izpadl, da jst zdej pa skor jokam tukej za forumom pa to...in da zdej pa u luft gledam, k se nč ne dogaja...sam bli ste in ste še vedno fajn družba in vas rada berem pa to...v bistvu se počutm tko, kot prjatli al kolegi k grejo vsi počas vsak svojo pot...malo žalostno...na konc pa vsi prebolimo in gremo naprej...
Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj se dogaja?
Reply #8 - 02.11.2005 at 18:34:25
 
sinjeoka wrote on 02.11.2005 at 12:19:40:
da na svetu ne obstajajo samo ta črni in ta rdeči - oziroma, da nestrinjanje z LDS-om še ne pomeni da si zoper solidarnost v družbi, oziroma, da strinjanje z vladnimi reformami še ne pomeni da si klerikalec (goreči vernik katoliške cerkve) (govorim o gapetu)

mal si poenostavla
mogoče celo preveč ... mogoče pak ne

gape wrote on 31.08.2005 at 18:15:04:
jest namreč do včeri za neokonzervativnost še nism slišu
isto ne za neoliberalizem
sm pa za 'konzervativce' in 'liberalce'


verjamem da na svetu niso samo črni pa rdeči
so pa slovenci glasoval natanko 50:50
keri so bli pa zeleni (al pa rmeni) pa ne vem ...




Grin
se že dogaja ja ...
precej tega verjamem da ne razumeš, ti skor zazihr manjka vpogled - podatki ... neke reči so pač specifično za neke osebe napisane, saj le one vedo za kaj se gre ...
se opravičujem vsem ostalim ...

...
pomoje da ni izpadl, si pa zapisala tko kot si zapisala ... in jest sm tko kot sm ...
sej se vidi iz stavka da ni samo teb namenjen, mogoče pa tud teb ... pa mogoče sploh ne tolk skoz navezavo na forum ampak na neki druzga ... ti kr olajšam ... družbo ... resnično ... svobodno ...
... pa sej si sama napisala ...
... morm kr napisat
tm kamr gremo, družbe na ta način kt je kle, pač ni ... in zato se je je treba odvadt ...
uporabljat in jo 'uživat' ja ... si z njo pomagat ja ... ne pa bit nanjo navezan ... (od nje odvisn)

nekateri so se pač odločl, da kljub temu da jih ti rada bereš, da več ne bojo pisal (razlogi so zapisani) ... mogoče boš lahko nekatere brala kje drugje ... tuki bojo pa pač pisal tisti ki bojo hotl ... in jest Grin ... tko kot je zmeri blo ... brez reklam ... prostovoljno ... svobodno ... in zato ... resnično!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kaj se dogaja?
Reply #9 - 02.11.2005 at 18:48:10
 
Mogoče bi še kaj napisala, če bi me katera tema potegnila - kot tale napr..
Novih tem pa ne odpiram iz preprostega razloga, ker mi več ni potrebno, da nekdo ocenjuje mojo kredibilnost ali si pa vame šuhe briše.  


Tisto, da sinja in mogoče tud jaz ali še kdo ne kapira, da je treba bolj na easy ljudem povedat stvari... to po moje samo govori o tem, da ni naš cilj neka diplomacija ali pa neka  kobajagi terapevtska manipulacija za spremembe na drugi strani. Vsak se bo spreminjal, kolikor bo na to pripravljen in kolikor bo hotel. Jaz in še kdo smo pa pač samo trigerji, ki folk potisnejo in premaknejo ali pa tudi ne.

LP
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #10 - 02.11.2005 at 21:34:20
 
Kaj se dogaja ?

Life is unfolding !

Lahko gledamo na to kot na tak Partnerski Zakon, ko se dva (ali v tem primeru več) že mal bolj spoznata in vse variante na to temo, in spet prideta nazaj, pa sta mal tiho, itd... Vse to se dogaja. Bili so taki in drugačni časi, taka in drugačna vprašanja, spoznanja, whatever.

Jst sm bla malo naokoli, me je vodila pot ... se je pa lepo vrniti nazaj, ... ker je bilo lepo. Oz. ker zato - JE.

Tuki se zaznava, da iskra še tli ... samo nič na silo ... (required attention) ... vsak naj se udeležuje kadar tako čuti oz. daje.

Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #11 - 03.11.2005 at 12:56:16
 
Mae wrote on 02.11.2005 at 21:34:20:
Kaj se dogaja ?

Life is unfolding !

Lahko gledamo na to kot na tak Partnerski Zakon, ko se dva (ali v tem primeru več) že mal bolj spoznata in vse variante na to temo, in spet prideta nazaj, pa sta mal tiho, itd... Vse to se dogaja. Bili so taki in drugačni časi, taka in drugačna vprašanja, spoznanja, whatever.

Jst sm bla malo naokoli, me je vodila pot ... se je pa lepo vrniti nazaj, ... ker je bilo lepo. Oz. ker zato - JE.

Tuki se zaznava, da iskra še tli ... samo nič na silo ... (required attention) ... vsak naj se udeležuje kadar tako čuti oz. daje.

Smiley


Zelo dobro si tole napisala.

So bili časi, ko si prišel na forum in nisi vedel kje brati, toliko je bilo postov. In potem se človek počasi izpiše. Ali pa zmanjka tem. Kaj pa vem.

Vidim tudi, da je vedno gor nekaj gostov, ki samo prebirajo. Ali smo se polenili in delamo samo še z miško z nogami na mizi. Tako je najbolj komot. Smiley

Sinjeoka, praviš, da se ti ne ljubi več ljudem razlagat. Saj te čisto razumem. Vsak pač vidi resnico s svojimi očmi. Ali, vsak malar ima svoje oči.

Dobro bi bilo, če bi vsak sprejel mnenje drugega, ki se z njim ne strinja, na prijazen način. Saj se menda to da naredit. Najbolj bedno pa je to, da se nestrinjanje podkrepi z nekimi žaljivkami.

Ali je tudi forum odraz položaja na svetu, ko bi se vsi kar kregali, se šli vojne in podobne nesmisle. V bistvu s tem nove uporabnike odvračamo iz foruma.

Naj bo forum namenjen debatam, ne pa obtoževanju. Pa ne mislim zdaj pamet solit, saj sam tudi nisem drugačen. Včasih prehitro reagiram in pol mi je večkrat žal. Pa se tega zavedam in si rečem, delo na sebi, bodi umirjen, ne odgovarjaj na provokacije. In moram rečt, da mi večkrat uspe, včasih pa tudi ne.

Jaz verjamem, da forum ne bo umrl, čeprav toliko pisanja, kot je bilo pred leto, dvema , ali tremi verjetno več ne bo.

Saj bi lahko zasuli internet z reklamo za forum in bi ljudje prišli, ampak, kot pravi gape, tisti, ki ima namen, bo že pisal. In tisti, ki za ta forum še sploh ne ve, bo že našel sem, če bo usoda tako hotela.

Aja, Rose, dobrodošla nazaj. Wink Kiss
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #12 - 03.11.2005 at 13:01:38
 
Lilith wrote on 02.11.2005 at 18:48:10:
Mogoče bi še kaj napisala, če bi me katera tema potegnila - kot tale napr..
Novih tem pa ne odpiram iz preprostega razloga, ker mi več ni potrebno, da nekdo ocenjuje mojo kredibilnost ali si pa vame šuhe briše.  


Tisto, da sinja in mogoče tud jaz ali še kdo ne kapira, da je treba bolj na easy ljudem povedat stvari... to po moje samo govori o tem, da ni naš cilj neka diplomacija ali pa neka  kobajagi terapevtska manipulacija za spremembe na drugi strani. Vsak se bo spreminjal, kolikor bo na to pripravljen in kolikor bo hotel. Jaz in še kdo smo pa pač samo trigerji, ki folk potisnejo in premaknejo ali pa tudi ne.

LP


Zakaj misliš, da si nekdo šuhe vate briše, če se recimo ne strinja s tabo? Saj se le tako lahko razvije debata.

In moram povedat, da sem sam tudi iz tvojih postov izvedel marsikaj novega in poučnega. In tudi iz Sinjinih, pa čeprav se večkrat nisem z njo strinjal.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #13 - 03.11.2005 at 16:46:46
 
gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
1. so odšli in jih več ni, ker jih teme pač vakič posebi vržejo iz tira (in to ne mal), saj govorijo o razpadu njega ... provzaprov ... njegovega ega, s katerim pa se on/ona poistoveča - zato njega - osebno.


Ne, ne, ne, to je popolnoma napačno videnje.

Če prevedem v govorico komunistov:
Kako so včasih komunisti napovedovali, da bodo pripeljali svoje ovčice v raj? Kdaj bodo te ovčice spoznale, da so na cilju poti, to je bilo ključno vprašanje “Kidričevega” dialektičnega materializma.

Rekli so, pravoverni, da se bo to zgodilo takrat, ko bo država odmrla. Svojim ovčicam so obljubljali to ključno načelo komunistične vere. In kaj se je zgodilo z napovedmi teh vizionarjev. Tako kot vedno so se tudi v tej tezi zmotili. Država je res crknila, tudi “socializem s človeškim obrazom” skupaj z njo, raja za rajo pa še vedno ni bilo na spregled. Zato so se komunisti preobrazili v dve struji in nadaljevali delo. Prva struja so postali katolkomunisti, in druga struja pa kapitalkomunisti. Ustanovili so novo državo in svojim ovčicam obljubljali popolnoma novo, obratno tezo. Raj bo dosežen, ko bo država uspešna, tako uspešna kot so uspešne najbolj uspešne države na svetu. V tej novi državi so 12 let prevladovali kapitalkomunisti, ki so imeli za opozicijo katolkomuniste. Sedaj, ko se je zamenjala oblast pa se trudijo še naprej, pri načelu odmiranja te nove države saj še vedno vztrajajo na istem načelu. Zopet so prevarali državljane, ki se tega sploh ne zavedajo, kot se ne zavedajo tudi tega, da jim še vedno vladajo tisti, ki si v resnici želijo odmrtja države zato, da se bodo dokopali do raja, ki pa ni namenjen vsej raji ampak samo posvečenim.

Zakaj morajo odmreti kar dve državi? Preprosto zato, ker pri odmrtju prve države (Jugoslavije) so svoj raj dosegli kapitalkomunisti ne pa tudi katolkomunisti, ki so igrali vlogo neke vrste opozicije. Ko bo odmrla še druga država (Slovenija) pa se bodo dokopali do raja še katolkomunisti. Pri tem jim sedaj zelo pomagajo kapitalkomunisti, ki že napovedujejo oster boj proti reformam katolkomunistov s pouličnimi boji v rdečih oblačilih z rdečimi zastavami pod vodstvom kapitalkomunističnega Semoličevega sindikata. Ta boj za uničenje tudi te države je nujno potreben zato, da ne bi nova država slučajno uspela kar bi bilo katastrofa za vse vrste komunistov, ki bi se v tem primeru znašli pred sodiščem. Skratka kapitalkomunisti ne zaupajo katolkomunistom. Kot je to že običajno na Slovenskem, kjer sta vsaj dva Slovenca tam je tudi prepir.

In kaj naj bi imelo tole zgoraj z izjavo gapeja, se bo morda kdo vprašal. Dokazuje, da se je gape zmotil. Niso odšli s foruma zaradi tega, ker bi jih teme vsakič znova vrgle iz tira (domišljavost tvorca foruma) ampak zaradi tega, ker so se otresli svojega ega in zato sploh ne potrebujejo več foruma. Vsak iskalec popolnosti se namreč zaveda, da je to nujno za vstop v popolnost, prav tako kot se komunisti zavedajo, da je za rajsko družbo nujno, da država crkne.

Bamby pa je s tem dokazal, da se da skoraj vsako temo na tem forumu preobraziti v vode pridobitev komunistične revolucije na Slovenskem, ker se ta duh tako vztrajno izkazuje tudi na tem forumu skoraj v vsaki temi in nikakor noče in noče odmreti.



gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
Mars, ki je prevzel vladavino nad tem zodiakalnim znamenjem je še vedno retrograden, torej navidezno potuje nazaj.


Bamby, ki je pred volitvami ustanovil stranko Marsovcev odločno protestira, da bi Marsovci  prevzeli bilo kakšno vladavino nad zodiakovim znamenjem. Tudi ni res, da se v zvezi z Marsom dogajajo kakšni retrogradni procesi. To so umazane insinuacije zlobnih komunistov, ki si zaradi svojih pohlepnih interesov očitno želijo tudi odmrtja uspešnega Marsa. Ostanite na zemlji in nam ne prinašajte raja.


gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
..., da bi se na forumu komunikacija narmalizirala.
so bli pritiski naj zaprem goste, da je 90% njih zapisov sranje ... do dons nism popustu



Seveda nisi zaprl gostov, ker potem Iga ne bi mogel več obtoževati Bambyja, ki naj bi po njegovem mnenju mobiliziral, skupino gostov, navijačev, ki naj bi mu lizali rit.
Prevsem pa bi bilo manj klikov na forum, kar pa ti nedvomno ne more biti všeč.


gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
*Mal pogrešam tiste dobre stare čase z lilith pa sinjeoko & Co
*
je zanimivo, da če ni argumenta in ljudi z argumenti, da ni zanimivo.
žalost je ker se argumentira samo tolk cajta dokler se zdi da nasprotno stran še uspeš prepičat v svoj prav, čim ena od strani boj izgubi, se argument ustavi.



Aha, razumem, hočeš povedati, da se diskusija in argumentiranje konča, ko se neha diskutirat.


gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
... v osnovi, tega da smo gledal ene ljudi in se na njih učil, je blj konc, saj velika večina tistih na osnovi katerih izkušenj smo se učil iskat pot naprej, ni zadržala svoje kredibilnosti.
v smislu svobode
za vse



Aha, razumem, od tistega od katerega se učiš zahtevaš 100% kredibilnost, 100% točno navajanje dejstev, 100% inteligenco, 100% nezmotljivost, 100% popolnost. Npr. svetovni prvak in olimpijski zmagovalec v maratonu zahteva od svojega trenerja, da je ta vsaj za eno sekundo hitrejši od njega (ki pa je še vedno najboljši na svetu, opomba Bamby), drugače ni kredibilen.

Taka logika je seveda zelo dobrodošla, npr. Tepcu, ki bo vedno lahko s pomočjo SSKJ dokazal, da je nekdo napravil tipkarsko, slovnično ali bilo kakšno napako in s tem popolnoma porušil kredibilnost svoje izjave, ki npr. trdi, da se planet Zemlja vrti okoli svoje osi in istočasno kroži okoli Sonca. Tako lahko ostane Tepec vedno tepec in večni zmagovalec svojih zmot, ker se nima ničesar več naučiti od nekredibilnih.

V bistvu lahko, tako gledanje na nezmotljivost učitelja od katerega se nimamo ničesar več naučiti, primerjamo s komunistično zaslepljenostjo v iskanju ideala in težnjam za doseganje tega ideala idealne družbe.

Bamby je vedno trdil, da so ateisti najbolj zagrizeni verniki. Za doseganje svojega ideala so npr. pripravljeni pobiti tudi polovico nacije.


gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
nočem govort da kolk bojo slabe reforme ki se jih izvaja, ker nočem da so slabe, hočem da so dobre. za vse. ne za večino. za vse.
za ceu svet.

zato tud o tem več ne razpravljam
sm že napisu kje je blem;
majo da ga razrešjo



AMEN!, bo že dobri striček Stalin poskrbel za vse, kaj bi si ovčice belile svoje glavice. “Ne skrbite, pot je prava le za menoj”.


gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
se reče ... ti si se oglasu (imho) ker si hotu da se glas (zmernega) katolika sliši ...


... v deveto vas.

In glej, kot vedno v kvantni fiziki, si zraven še ti, moje natančno nasprotje, (zmerni) komunist.

Mogoče si pa tudi zmerni katolkomunist, v eni roki križ v drugi pa srp in kladivo s tatujem rdeča zvezda na čelu, levo zgoraj, točno nad srcem.. Pravzaprav bi bila to dobra tema, kaj je to zmerni katolik, kako se loči zmerni katolik od katolika in zmerni komunist od komunista, ali nezmerni katolik od nezmernega komunista (mogoče bi dobili presenetljive podobnosti) ... itd, skratka idej imam ogromno. Vendar žalostno, tudi E.Kardelj je umrl, pa toliko idej je še imel.

Bamby zmerni katolik


gape wrote on 02.11.2005 at 01:36:09:
… (in tud upošteva v prepisih in povzetkih in pomočnikih in tako dalje ... )
vse kar bo pač sledilo iz napisanih textov
(ki so zabekapirani, tko da - do not bother)
morm se samo še odločt kater paket textov vzet za osnovo ...


… pa jih ja ne boste poslali Hanžku. Bamby že pakira kufre.

Si pa moram čestitat. Dosegel sem nov rekord. Točno samo dva (svoja) posta sem potreboval, da sem temo spreobrnil v popolnoma drugo smer v vode duha pridobitev revolucije. Sedaj grem še malo potrenirat na forum: Slovenska kulinarika”, da se izpopolnim.

Smrt rdečim paradižnikom, svoboda zelenim kumaricam!!!

Bamby zmerni tepec, komicid za velike tepce
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #14 - 03.11.2005 at 16:48:48
 
picola wrote on 02.11.2005 at 18:15:22:
No, no, se že nekej dogaja... Grin Wink



Ah, sedaj mi je jasno, da sem se v svojem prvem postu zmotil. Očitno tvoja soseda že dolgo časa ni spustila svojih kur na tvoje dvorišče in njej kuža se že dolgo časa ni poscal po tvojih gredicah. Zapadla si v praznino dolgočasja, samo za to je šlo.


picola wrote on 02.11.2005 at 18:15:22:
Sinja...OK. Verjamem, da ti je dovolj, samo po moje boš mogla tut enkrat pogruntat, da ljudje lažje spreminjajo svoje mnenje, če je podano mal bl na izi...



Evo, še ena ideja za novo temo: “Kako podajati svoje mnenje na izi”, kaj to pomeni, kako učinkuje na tistega, ki podaja na izi in kako na tistega, ki mu je namenjeno na izi. Ali je mogoče doseči npr. idealni (komunistični) raj na izi.


Bamby zmerni dikskutant na izi
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4