sinjeoka wrote on 17.10.2005 at 08:47:28:podatki na nivoju firme in kolikšen je delež "stroškov" dela ne pove kaj dosti o tem ali je cena "dela" previsoka.
primerjava stroškov dela v posameznem podjetju s povprečjem za dejavnost podjetja pove, ali so stroški dela visoki ali nizki.
Quote:- se višina cene dela ocenjuje in primerja med državno (na nivojih podobnih podjetij recimo v Estoniji, Češki, Poljski, Irski in lahko produktivnost, donos in ceno dela lažje primerjaš)
če si seveda sposoben najti ustrezno kombinacijo produkcijskih faktorjev tudi tam.
Quote:vendar mi v ta kontekst potem nekako ne gre tvoja teza, da bi obravnavano podjetje propadlo ob predpostavki ukinitve možnosti outsorcinga storitev preko študentskih servisov, toda v isti sapi še vedno zatrjuješ, da cena dela ni previsoka ???
propadlo bo, če ne bo uspelo spremenit strukture stroškov (in s tem povezane kulture). vendar, če pogledaš druge podatke, so bili do sedaj zgleda pri tem uspešni.
Quote:stroški "dela" v slovesnkih (ali drugih računovodstvih) ni vezano, na vprašanje fizične ali umske aktivnosti, ampak na veljavno pogodbo o zaposlitvi
nihče te s pištolo ne sili, da moraš nujno izkazovat stroške dela po SRS. v tistem kar oddaš davkariji in statističnem zavodu morda že, ko obveščaš drugo zainteresirano javnost, pa lahko vzameš tudi kakšen investitorjem bližji oz. razumljivejši način.
bp