Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3739 times)
bp
Ex Member




Eolas vs. Microsoft
30.09.2005 at 10:00:45
 
Pred dobrim mesecem je Microsoft izgubil tožbo, v kateri ga je podjetje Eolas tožilo za kršenje patentnih pravic za patent, s katerim lahko Web browser interaktivno multimedijsko vsebino s pomočjo zunanjih programov.

Microsoft mora podjetju Eolas plačati 521M USD odškodnine.

Eolasov patent pokriva tako recimo prikazovanje PDF dokumentov v browserju, Videa, kot tudi izvajanje Java aplikcij in Flash animacij in aplikacij in vseh drugih podobnih vsebin.

Trenutno obstaja možnost, da bo moral Microsoft onemogočiti vse te možnosti v svojem brskalniku, kar pomeni, da bo potrebno v celoti prenoviti marsikatero web stran (vključno z začetno stranjo gape.org, pa 24ur.com in rtvslo)

Microsoft je ugovarjal, da je pred podelitvijo patenta obstajala tehnologija, ki jo patent pokriva, vendar je sodišče dokaze zavrnilo. Microsoft se namerava pritožiti.

Večina komentatorjev se strinja, da lahko ta razsodba vpliva na razvoj interneta. Marsikdo pa komentira tudi, da v Eolasovem patentu, ki ima lahko še danes ogromen vpliv, ne gre za neko bistveno izboljšavo ali inovacijo, ampak za tehnološko varianto, ki očitno izhaja iz obstoječega stanja tehnologije (celo konec leta 1994, ko je bila patentna zahteva vložena).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #1 - 30.09.2005 at 10:31:33
 
Vir? Kaj ni tole že ene dve leti stara zadeva?

Zanimivo bi bilo tudi vedeti, kako lahko to vpliva na ostale brskalnike; Mozila,  Firefox, Opera ...

Vsekakor pa tudi v ZDA že dolgo opozarjajo, bi bilo treba njihovo dvesto let staro patentno zakonodajo malce posodobiti in prilagoditi novim razmeram, ki so jih ustvarile nove tehnologije, da ne bi delovala zaviralno na razvoj.


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #2 - 30.09.2005 at 10:38:51
 
Da ne omenjamo tega, da stare verzije IE tudi ne bodo kar naenkrat čudežno nehale delovat.

...

...


Čeprav je to sicer stalnica MS produktov Grin Grin

(the only MS product that doesn't suck is MS Vacuum Cleaner press)


Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #3 - 30.09.2005 at 11:03:32
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #4 - 30.09.2005 at 11:06:05
 
X wrote on 30.09.2005 at 10:38:51:
Da ne omenjamo tega, da stare verzije IE tudi ne bodo kar naenkrat čudežno nehale delovat.

Če imaš inštaliran Update servis in če ti ta dela avtomatsko, ne bit preveč ziher.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #5 - 02.10.2005 at 13:20:12
 
Če, če, če.... Smiley

Update servis imam nameščen, kolikor vem, pride avtomatsko z Windowsi in ni ravno opcija, da ga ne bi imel. Avtomatski update pa sem izključil po tistem, ko mi je eden izmed 'popravkov' povzročil, da se OS ni nikoli več startal.

Sicer pa, uporabljati IE in Outlook je kot na stežaj odpirati vrata raznim virusom, sypwareu in drugim zlonamernim programom, zato ju ne uporabljam. Čeprav tudi alternativa ni imuna, je neprimerno varnejša, še posebej tista, ki jo uporablja samo 1% ljudi (obscurity is security). Varna je tudi pred 'popravki', ki bi browserju nenadoma odvzeli razne zmožnosti.

Tile sodni spori so samo tipična prepucavanja zaradi denarja (poganja jih pohlep, temeljijo pa na ameriški 'if it moves, sue it' filozofiji), medtem ko na internet sam ne bodo imela opaznega vpliva, če sploh kakšnega.

Zatorej... relax.

Have a beer. Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #6 - 02.10.2005 at 14:18:17
 
X wrote on 02.10.2005 at 13:20:12:
Če, če, če.... Smiley

Tile sodni spori so samo tipična prepucavanja zaradi denarja (poganja jih pohlep, temeljijo pa na ameriški 'if it moves, sue it' filozofiji), medtem ko na internet sam ne bodo imela opaznega vpliva, če sploh kakšnega.

Zatorej... relax.

Have a beer. Grin Grin

Eolasov patent pokriva tudi plugine v Netscape-u, Mozilli, Operi in povsod, kjer imaš možnost dinamično konfigurirati prikaz različnih vsebin s pomočjo zunanjih programov.

Stvar Eolasa pa je, ali bo in kako bo uveljavljal kršitve tega patenta.

Microsoft lahko takšno tožbo brez težav preživi. Precej bolj zanimivo vprašanje je, kaj bi bilo, če bi se kdo spravil s podobno tožbo nad recimo Mozillo. To sicer spada vse pod če, če, če, ampak se mi zdi, da relax & have a beer ni najboljša reakcija, če ti je kaj do nadaljnega razvoja odprtega programja.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #7 - 02.10.2005 at 15:54:30
 
Quote:
Eolasov patent pokriva tudi plugine v Netscape-u, Mozilli, Operi in povsod, kjer imaš možnost dinamično konfigurirati prikaz različnih vsebin s pomočjo zunanjih programov.

Stvar Eolasa pa je, ali bo in kako bo uveljavljal kršitve tega patenta.


Grem stavit, da leto dni po razsodbi pritožbe, ne glede na to kakšna bo, bodo naši browserji še vedno veselo odpirali PDF-e, predvajali videe, rolali flashe, itd...

Quote:
Microsoft lahko takšno tožbo brez težav preživi. Precej bolj zanimivo vprašanje je, kaj bi bilo, če bi se kdo spravil s podobno tožbo nad recimo Mozillo. To sicer spada vse pod če, če, če, ampak se mi zdi, da relax & have a beer ni najboljša reakcija, če ti je kaj do nadaljnega razvoja odprtega programja.

bp


*xab se ful zasekira glede razvoja odprtega programja*

Je to kaj pomagalo? Je situacija kaj boljša? Ni?

*xab se še bolj zasekira*

Evo, prihodnost open source kode je sedaj rešena, zahvaljujoč mojemu sekiranju na gape forumu.

Zdaj pa... relax.

Have a beer. Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #8 - 03.10.2005 at 10:37:36
 
X wrote on 02.10.2005 at 15:54:30:
*xab se ful zasekira glede razvoja odprtega programja*

Je to kaj pomagalo? Je situacija kaj boljša? Ni?

*xab se še bolj zasekira*

Evo, prihodnost open source kode je sedaj rešena, zahvaljujoč mojemu sekiranju na gape forumu.

Zdaj pa... relax.

Have a beer. Grin Grin

Če je sekiranje zate edina mogoča reakcija, potem upam, da ti pivo oz. alkohol nasploh prinaša vsaj določen užitek.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #9 - 03.10.2005 at 10:46:53
 
Če imaš kakšno idejo, kako naj bi produktivno vplival na prihodnost odprte kode.... I am all ears.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Eolas vs. Microsoft
Reply #10 - 03.10.2005 at 11:35:55
 
Žal me ob rojstvu in kasneje niso zadosti dobro opremili z jasnovidnostjo, da bi lahko vnaprej povedal, katere akcije bodo imele velik učinek in bodo torej produktivne in katere bodo pljunek v morje, tako da sem glede tega enako kot ti prepuščen lastni presoji.

Vem pa, da ob ne-aktivnosti gredo stvari, po dobro znanih Murphyjevih zakonih, same od sebe samo še na slabše.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1