Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3465 times)
mato
1
*
Offline


Posts: 3

zdravilske seanse in plačilo (povračilo)
24.09.2005 at 21:32:24
 
Nekaj časa se že ukvarjam z reikijem in magnified healingom, pravzaprav ravno dovolj, da se čutim sposobnega zdraviti tudi druge.
Precej pa sem razdvojen glede povračila za moje seanse. Po eni strani se mi zdi, da pač imam sposobnosi, ki jih drugi nimajo in deliti je (vsaj zame) lepo, ne glede na povračilo.
Po drugi strani pa povsod poslušam, da je kar nekako nujno za takšne usluge določeno plačilo oziroma povračilo.
Ljudje me večinoma ne poznajo kot zdravilca, tako da pomoč ponudim sam, če pogovor nanese na kakšne konkretne težave, ki se jim čutim (vsaj delno) kos.
Tu bi tudi moral zahtevati (predlagati) plačilo oziroma protiuslugo, pa tega ne znam.
OK, svojega partnerja ali svoje otroke brez zadržka zdravim, po drugi strani mi prav oni največ vračajo. Kaj pa vsi ostali?
Tudi, če oseba na takšno zdravje gleda skeptično, je brezplačen blažev žegen še vedno >= nič.
S pozitivnega gledišča pa, meni osebno pomeni veliko plačilo že zavest, da sem nekomu res pomagal v stiski.
Saj vprašanje, ki me muči, je verjetno dovolj jasno izraženo, čeprav ni izrecno zapisano. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: zdravilske seanse in plačilo (povračilo)
Reply #1 - 25.09.2005 at 19:13:52
 
moje osebno mnenje je, da se za pomoč ne računa, če zdravilstvo ni tvoj osnovni vir preživetja; do tedaj pa pomagaš, zato ker lahko... nenazadnje se pri tem največ sam naučiš in si lahko hvaležen že zato
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: zdravilske seanse in plačilo (povračilo)
Reply #2 - 29.09.2005 at 15:56:10
 
men se zdi da je vsaj za neznance eno simbolično plačilo vseeno kar uredu...zato ker bodo oni bolj spoštovali to kar dobijo, ti se boš pa zaradi plačila bolj potrudil pri tem kar počneš

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: zdravilske seanse in plačilo (povračilo)
Reply #3 - 29.09.2005 at 18:01:16
 
Quote:
men se zdi da je vsaj za neznance eno simbolično plačilo vseeno kar uredu...zato ker bodo oni bolj spoštovali to kar dobijo, ti se boš pa zaradi plačila bolj potrudil pri tem kar počneš


...da bi se zaradi plačila bolj potrudil? pazi, to razmišljanje ne vodi v pravo smer

anyway... moja logika je taka: če si tok dobr v tem kar počneš, če verjameš, da je to tvoje poslanstvo, potem imej jajca in se loti tega profesionalno, naj postane to tvoj vir dohodka. dokler pa ne verjameš sam vase za dost, da bi začel na zdravilstvu delat stoodstotno in predano, pa tudi še nisi zrel, da bi začel računat. to je prvo. drugo je pa dejstvo: če zdravilstvo JE tvoje poslanstvo, potem ti bo duša pela od veselja, počutil se boš izpolnjenega, na pravi poti, vesel boš, da se učiš in napreduješ...in v tem primeru je denar povsem postranska zadeva. in to ne velja samo za zdravilstvo, velja za vsakogar, ki odkriva svoje poslanstvo. če pa v tvoji pogodbi z vesoljem ni napisano, da boš zdravilec, potem pa rajši odkrij kaj je in ne zgubljaj časa
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
mato
1
*
Offline


Posts: 3

Re: zdravilske seanse in plačilo (povračilo)
Reply #4 - 01.10.2005 at 12:12:24
 
Vsekakor se (še) ne čutim dovolj dober, da bi pustil dobro službo in se zdravilstvu posvetil 100%.
Tudi popolnih nezancev do zdaj nisem zdravil, razen ene avtoštoparke, ki pa po pol ure vožnje tudi ni bila več neznanka Wink
Sicer pa mi že sam uspeh zdravljenja predstavlja veliko zadovoljstvo, s tem pa tudi neke vrste plačilo.

Dilema pa ostaja. Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: zdravilske seanse in plačilo (povračilo)
Reply #5 - 02.10.2005 at 13:27:31
 
Če boš še naprej dilemiziral o tem, bi morda veljalo v dilemo vključiti še dejstvo, da mnogi ljudje tisto, kar dobijo brezplačno, ne znajo ceniti. Šele ko plačajo mastno ceno, vzamejo zadevo dovolj resno. Pri zdravljenju ima visoka cena posredno pozitiven efekt, saj zaradi nje ljudje bolj verjamejo v uspešnost zdravljenja, kar kvečjemu pomaga v boljšo/hitrejšo ozdravitev - neke vrste placebo efekt.

Če se ti zaradi tega upira zaračunavati, zaračunaj vseeno, nakar denar usmeri kam drugam (dobrodelni nameni, itd.), da ti ne bo oteževal vesti.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1