Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 10085 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Kundalini joga
21.09.2005 at 10:01:23
 
Kundalini joga je sestavljena iz dvajsetih kundalini kriy oziroma vaj. To je iz knjige kundalini tantra.
Preden naj bi zacel z kriyami moras dodobra uravnotezit,spucat vse cakre in poti po katerih poteka kundalini, seveda so tudi te vaje v knjigi. Ampak te kriye so zelo mocan sistem in jih ni priporocljivo izvajat brez spremstva.Zdej me pa zanima, ce kdo ve koliko so zares lahko nevarne?
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kundalini joga
Reply #1 - 21.09.2005 at 10:07:47
 
Etrex wrote on 21.09.2005 at 10:01:23:
Kundalini joga je sestavljena iz dvajsetih kundalini kriy oziroma vaj. To je iz knjige kundalini tantra.
Preden naj bi zacel z kriyami moras dodobra uravnotezit,spucat vse cakre in poti po katerih poteka kundalini, seveda so tudi te vaje v knjigi. Ampak te kriye so zelo mocan sistem in jih ni priporocljivo izvajat brez spremstva.Zdej me pa zanima, ce kdo ve koliko so zares lahko nevarne?

ce teh vaj ne izvajas pol niso nc nevarne.

obstajajo tud enostavnejsi in manj nevarni nacini kako dvignt kundalini... npr. bhakti joga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #2 - 21.09.2005 at 10:17:48
 
Uf nacinov je ogromno, sam mene konkretno za te vaje zanima.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kundalini joga
Reply #3 - 21.09.2005 at 10:24:21
 
Etrex wrote on 21.09.2005 at 10:17:48:
Uf nacinov je ogromno, sam mene konkretno za te vaje zanima.

zakaj pa lih za te, ce te zraven skrbi, da so nevarne?

a ni pol boljs, da si izberes katere druge, ki dajo isti rezultat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #4 - 25.09.2005 at 11:13:17
 
Em, zgleda da se nismo razumeli ne mislim na neke vaje ki mal dvignejo kundalini in podobno. To je sistem, z katerim prebudis kundalini in to ni isto kot neke vaje ki jih ti omenjas. Vsako prebujanje je nevarno, seveda je dosti moznosti in ce gre za sistem z tem namenom gre za mocan in efektiven sistem, katerega moras delat pod nekim vodstvom, saj ko zacnejo te vaje ucinkovat, lahko marsikaj ozavestis in tukaj samokontrola odpade in se dosti drugih zapletov lahko pride. No to lahko traja tudi 30 let in jaz sprasujem bol iz zanimanja. Ampak verjetno je tocno to cilj vsakega, saj ko enkrat prebudis kundalini se sto procentu spremenis. Od udzunaj si clovek ampak od vznotraj si dalec gor. Ampak kot sem rekel je dolga pot ali pa krajsa in verjetno tudi zelo tezavna.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kundalini joga
Reply #5 - 26.09.2005 at 08:27:06
 
Etrex wrote on 25.09.2005 at 11:13:17:
Em, zgleda da se nismo razumeli ne mislim na neke vaje ki mal dvignejo kundalini in podobno. To je sistem, z katerim prebudis kundalini in to ni isto kot neke vaje ki jih ti omenjas. Vsako prebujanje je nevarno, seveda je dosti moznosti in ce gre za sistem z tem namenom gre za mocan in efektiven sistem, katerega moras delat pod nekim vodstvom, saj ko zacnejo te vaje ucinkovat, lahko marsikaj ozavestis in tukaj samokontrola odpade in se dosti drugih zapletov lahko pride. No to lahko traja tudi 30 let in jaz sprasujem bol iz zanimanja. Ampak verjetno je tocno to cilj vsakega, saj ko enkrat prebudis kundalini se sto procentu spremenis. Od udzunaj si clovek ampak od vznotraj si dalec gor. Ampak kot sem rekel je dolga pot ali pa krajsa in verjetno tudi zelo tezavna.

lazje, hitrej in enostavneje se da dosezt cilj, ki ga omenjas, z bhakti jogo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #6 - 26.09.2005 at 11:13:31
 
Etrex wrote on 21.09.2005 at 10:01:23:
Kundalini joga je sestavljena iz dvajsetih kundalini kriy oziroma vaj. To je iz knjige kundalini tantra.
Preden naj bi zacel z kriyami moras dodobra uravnotezit,spucat vse cakre in poti po katerih poteka kundalini, seveda so tudi te vaje v knjigi. Ampak te kriye so zelo mocan sistem in jih ni priporocljivo izvajat brez spremstva.Zdej me pa zanima, ce kdo ve koliko so zares lahko nevarne?


Etrex, na tem forumu boš najdu kar nekaj postov od folka, ki so kundalini jogo parkticiral. Popisal so svoje dobre in slabe izkušnje.

Jest prakticiram en drugačn pristop  v bistvu do iste zadeve: prakticiciranje takšnega  spolnega  življenje s partnerico, pri kateri dvigovanje spolne energije drug drugemu  ni samo sebi namen  ampak eneden od pripomočkov k celovitem osebnosnstnem razvoju vsakogar od naju. Na tko širok  način je  po moje treba gledat  tud na praticiranje kundalinja 'po knjigah', pa ti ne bo moglo naredit bistvene škode.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #7 - 27.09.2005 at 18:08:18
 
Vredu, Titud bi mi lahko prosim opisal ta sistem, ki ga ti prakticiras? Verjetno mislis tantro? Al kje bi lahko dobil podrobnosti tega tvojega sistema? Kajti vec imas na izbiro bolje se lahko odlocis.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #8 - 28.09.2005 at 09:55:33
 
Etreks, jest parakticiram ljubezen in to kakor najboljš vem in znam. Ne zato, ker bi  se tako odloču, ampak ker skušam sledit srcu. Seveda  mi um tako praktciranje hoče racionalno pokrit, vnest en dvom, postavit v kontekst/sistem  in osmislist, zato je tud men še najbližiji izraz zanjga tantra, kar pa še ne pomen, da ga parakticiram tko,  kot ga  zapoveduje tantra in bi se zato bal posledic nepravilnega prakticiranja. Če je  to, kar prakticiram,  tantra o.k., če pa ne, pa tud nč narobe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #9 - 02.10.2005 at 02:48:07
 
Aha te razumem titud, sm mislu d mas kej konkretnega.
Evo načini prebujanja kundalini:

MANTRA: Stalna in redna praksa mantre. To je zelo močna, gladka in netvegana metoda, kljub temu pa je to seveda sadhana, ki zahteva čas in precej potrpežljivosti.

TAPASYA: Pomeni izvajanje strogosti.Tapasya je način prečiščevanja, sežiganja ali kurjenja ognja, da ustvarimo proces izločanja, vendar ne v fizičnem, temveč v mentalnem in emocionalnem telesu. Kadar so čuti zadovoljeni z udobjem in razkošjem, živčni sistem in možgani oslabijo, zavest in energija pa se podvržeta procesu nazadovanja. V tej situaciji je ta metoda ena najmočnejših in včasih eksplozivnih metod prebujanja.Tukaj so manifestacije strahovite in iskalec se mora v začetku soočiti z najnižjimi instinkti. Je zelo zelo močna metoda prebujanja, ki je ne more obvladati vsakdo.

RAJA JOGA: Je razvijanje uravnovešenega uma, popolno stapljanje invidualne zavesti z nadzavestjo.Do tega pride z pomočjo zaporednih procesov koncentracije, meditacije in združenja; izkušnje združitve z absolutnim ali vzvišenim.Vse prakse raja yoge, ki sledijo hatha yogi,prenašajo zelo blage trajne izkušnje, vendar vodijo v stanje popolne depresivnosti. Za večino ljudi je ta metoda zelo težka, ker zahteva čas, potrpljenje, disciplino in vztrajnost. Za sodobnega človeka je koncentracija uma ena najtežjih stvari.

PRANAYAMA: Kadar dovolj pripravljen iskalec v tihem, svežem in mirnem okolju, po možnosti na visoki nadmorski višini, z dieto, komaj zadostno izvaja intenzivno pranayamo, se kundalini prebudi kot eksplozija. Za nekoga, ki ni dovolj mentalno, filozofsko, fizično in emocionalno pripravljen so izkušnje lahko zastrašujoče. Bliskovita metoda, vendar pretežka da bi jo lahko obvladal vsakdo.

PREBUJANJE Z ZELIŠČI: Tega ne smemo prevajati v smislu uživanja mamil. Potekat mora pod vodstvom. Primer: Indijski starodavni vedski spisi namigujejo na snov, ki se imenuje soma.Soma je sok,stisnjen iz ovijalke, ki so jo nabirali ob posebnih dnevih temnega lunarnega štirindvajseternika.Ovijalke so polagali v lončen vrč in jo do polne lune hranili pod zemljo. Nto so jo odkopali, izcedili sok in ga zaužili.Soma povzroča vizije, izkušnje in prebujenje višje zavesti. Načini z zelišči niso primerni za vsakogar in jih pozna samo nekaj ljudi.

TANTRIČNA POSVETITEV: Prebujanje skozi tantrično posvetitev je zelo skrivnostna tema. Do te posvetitve imajo pravico samo tisti ljudje, ki so presegli strasti in razumejo dva principa narave shivo in shakti. Ni namenjena tisti, ki skrivajo v sebi gorečnost ali tistim, ki potrebujejo fizični stik. Z gurujevim vodstvom je to najhitrejši možni način prebujanja kundalini.

KRIYA YOGA: Za sodobnega človeka je to najpreprostejši in najbolj praktičen način, ker ne zahteva soočenja z umom.Krya yoga ne ustvarja eksplozivne prebuditve. Lahko prinese vizije in druge zelo blage in obvladljive izkušnje.

SAMOPREDAJA: Obstaja pa pot ne hrepenite po prebuditvi. Naj se zgodi če se zgodi, vse opravi narava.Sprejemam kar dobim. To je poznano kot pot samopredaje. Če dovolj močno zaupate da se bo kundalini zares prebudila, lahko na tej poti kot blisk mine dvajset tisoč let in se kundalini prebudi v trenutku.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kundalini joga
Reply #10 - 02.10.2005 at 10:22:41
 
Etrex, sama sicer ne prakticiram kundalini joge, sem pa mnenja, da je z vsemi tehnikami treba bit previden, vedet kaj pocnes - in seveda bit pripravljen se soocit s samim sabo. Na tvojem mestu se zadeve ne bi lotila brez ucitelja, nekoga ki je proces ze dal skozi, ki pozna zadeve, ki se dogajajo, ti lahko svetuje, in tudi vidi, kje si.

Domnevam da si ze prebral kako zadevo na to temo - jaz nisem nobene, mi je pa pred par dnevi prisla v roke knjiga
Kundalini : The Evolutionary Energy in Man by Krishna Gopi
in se mi je tole zdelo zanimivo (in povezano s temle topicom) - polistaj par strani naprej do rumene strani, tisto je tekst s platnice:

http://www.amazon.com/gp/reader/1570622809/ref=sib_fs_top/102-7579691-0242548?%5...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #11 - 02.10.2005 at 14:00:26
 
Tud jast mislim isto,ni se za zajebavat z temi vajami, tudi sam jih ne prakticiram in jih tud nebi kar tako brez vodstva, to je bol iz zanimanja. Sam po drugi strani je tudi po cesti hodit raskirano pa niti ne pomislimo na to in je se dosti,tudi vsakdanjih bol raskiranih stvari kot to.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Millenius
1
*
Offline


Posts: 11
Grosuplje
Gender: male
Re: Kundalini joga
Reply #12 - 05.09.2006 at 14:17:51
 
Da.. pri Kundalini Jogi treba pazit drugač te raztrga. Prej si treba eterično telo in energetske centre skrtačit z asanami in pranayamo. Energetsko telo mora bit res pripravljeno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1