Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11960 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

o pitbullih in nevarnih pasmah
14.06.2005 at 22:59:37
 
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #1 - 15.06.2005 at 08:21:15
 
za lastnike pitbulov in vseh ostalih nevarnih pasem bi morali obvezno uvesti pogoj, da morajo pred nakupom tovrstnega psa pridobiti orožni list


(pri orožnem listu se namreč preverja tudi osebnostna-psihološka komponenta imetnika in v primeru, da je oseba nasilniška, se izdaja zavrne)


Vsaj v Ljubljani ti psi postajajo izredno moderni. Če pa človek pogleda njihove lastnike, so (po večini) sfrustrirani mladeniči, ki jim pes služi sa show off of the dangerous image, ki včasih prav nalašč dražijo psa ali ga celo ščuvajo, da se zaganja v mimoidoče.



Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #2 - 15.06.2005 at 09:06:29
 


Ideja z orožnim listom je sicer zanimava, najprej pa bi morali uvesti red za vse kosmatince - obvezne nagobčnike in povodce za vse.

Glede na vsesplošno posranost, ki jo povzročajo pa bi lahko uvedli tudi kakšen pasji davek.

Seveda pa bi po moje psihološki test morali naredi ti vsi lastniki psov - mislim, da že brez tega lahko pridemo do nekaterih zanimivih psiholoških lastnosti lastnikov psov in drugih živali.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #3 - 15.06.2005 at 09:11:08
 
btw, ravno sem se dokopala do tiste pesmi iz videa - Twiztid - Afraid of me. 8)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #4 - 15.06.2005 at 10:21:45
 
t wrote on 15.06.2005 at 09:06:29:
Ideja z orožnim listom je sicer zanimava, najprej pa bi morali uvesti red za vse kosmatince - obvezne nagobčnike in povodce za vse.

Glede na vsesplošno posranost, ki jo povzročajo pa bi lahko uvedli tudi kakšen pasji davek.

to bi blo res pametno ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #5 - 15.06.2005 at 10:41:06
 
valjda tle spet ljudje živali izrabljajo
s pitbuli ni nič narobe, tud ne z dobermani, rotvajlerji, dogami, mastifi in podobnimi mal bl dominantnimi pasmami, živali so živali, nobena nima v nagonu, da je hudobna pa popadljiva

orožni listi bi bli po moje zlo dobra rešitev za ta problem, (nagobčniki se mi zdijo pa mučenje)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #6 - 15.06.2005 at 15:42:22
 
[quote author=Devi link=board=narava;num=1118782777;start=0#5 date=06/15/05 at 10:41:06] nobena nima v nagonu, da je hudobna pa popadljiva

quote]

Jst sem pa vedno misla,da imajo glih v nagonu,da so popadljivi(glede na to,da so potomci volkov) in da smo jih kasneje udomačili...Res pa je,da je od lastnika veliko odvisno kolk bo ta nagon prišel do izraza...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #7 - 15.06.2005 at 16:10:26
 
zlo redke živali se v divjini borijo na življenje in smrt, ker so rane lahko življenjsko nevarne
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #8 - 15.06.2005 at 16:14:37
 
picola wrote on 15.06.2005 at 15:42:22:

Jst sem pa vedno misla,da imajo glih v nagonu,da so popadljivi(glede na to,da so potomci volkov) in da smo jih kasneje udomačili...

Zveri ubijajo nagonsko, to imajo v genih in so za ta namen tudi primerno oborožene z močnimi zobmi ter z ostrimi kremplji.

Zdaj ali je ubijanje hudobija ali ni hudobija je bolj stvar naše vrednostne presoje. Dejstvo pa je, da živali ne ubijajo vedno samo za prehrano in da v mučenju žrtve tudi uživajo (naprimer mačka, ko se igra z miško, čeprav ima doma poln krožnik whiskasa)


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #9 - 15.06.2005 at 17:06:02
 
sinjeoka wrote on 15.06.2005 at 08:21:15:
za lastnike pitbulov in vseh ostalih nevarnih pasem bi morali obvezno uvesti pogoj, da morajo pred nakupom tovrstnega psa pridobiti orožni list




Nekaj je gotovo v genih agresivnih pasem. Rekel pa bi, da je to odvisno, če je pes agresiven ali ne, zgolj od lastnika, kaj naredi iz psa z dresuro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #10 - 15.06.2005 at 17:16:50
 
exodus wrote on 15.06.2005 at 17:06:02:
Nekaj je gotovo v genih agresivnih pasem. Rekel pa bi, da je to odvisno, če je pes agresiven ali ne, zgolj od lastnika, kaj naredi iz psa z dresuro.


vsak pes/žival ima v genih agresijo, ki je le obrambni mehanizem ... če psa/žival sfrustriraš z napačno vzgojo, potem dobiš popadljivega psa ...

toda popadljivega psa naredijo popadljivi ljudje (lastniki )


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #11 - 16.06.2005 at 00:03:54
 
sinjeoka wrote on 15.06.2005 at 17:16:50:
toda popadljivega psa naredijo popadljivi ljudje (lastniki )


Kar pa ni pravilo, oz. en primer, ko so eni znanci imeli kokerja, pa so mirni ljudje, bi lahko rekel taki preveč mirni oz. ljudje, ki vsakomur kimajo in se dobrikajo.

In morda je pes začutil, da bi pa on bil gospodar. Pa je ateja ugriznil, pa enga k je na obisk prišel in nazadnje še otroka, pol so ga pa na smrt obsodili in na injekcijo peljal.

Torej, če si premevžast človek, ti morda hoče pes zagospodarit.


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #12 - 16.06.2005 at 15:08:32
 
Devi wrote on 15.06.2005 at 10:41:06:
valjda tle spet ljudje živali izrabljajo
s pitbuli ni nič narobe, tud ne z dobermani, rotvajlerji, dogami, mastifi in podobnimi mal bl dominantnimi pasmami, živali so živali, nobena nima v nagonu, da je hudobna pa popadljiva



Borilne pasme psov so nastale skozi skrbno selekcijo lastnosti, ki so bile zaželjene za boj - popadljivost je ena od teh zaželjenih lastnosti, tako kot je pri slednikih zaželjen dober voh.

Hudobija pa je stvar vrednostne presoje - ponavadi se to aplicira na ljudi, lahko pa tudi na živali (sam sem imel izkušnje z nekim psom, za katerega z lahkoto rečem, da je bil hudoben).




Devi wrote on 15.06.2005 at 10:41:06:
orožni listi bi bli po moje zlo dobra rešitev za ta problem, (nagobčniki se mi zdijo pa mučenje)


Ni pomembno, kaj se tebi zdijo nagobčniki.

Mučenje pa je tisto, kar t naredi psu in pasjeljubcu, če pride do incidenta - zato je nagobčnik samo nujno zlo, ki preprečuje večje zlo.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #13 - 16.06.2005 at 15:20:47
 
Quote:
Kar pa ni pravilo, oz. en primer, ko so eni znanci imeli kokerja, pa so mirni ljudje, bi lahko rekel taki preveč mirni oz. ljudje, ki vsakomur kimajo in se dobrikajo.

In morda je pes začutil, da bi pa on bil gospodar. Pa je ateja ugriznil, pa enga k je na obisk prišel in nazadnje še otroka, pol so ga pa na smrt obsodili in na injekcijo peljal.

Torej, če si premevžast človek, ti morda hoče pes zagospodarit.


to je primer iz druge skrajnosti, ko si folk omisli "igračo", ki je ne obvladuje ... drugače pa je s psi tako kot z otroci, zelo zgodaj morajo vedeti kdo je "šef", pa ne v smislu "nasilnega šefa", ampak doslednega šefa, ki ne dopušča neumnosti ...  

v praksi sem spoznala ogromno razvajenih psov, ki so zrastli lastnikom čez glavo ... iz ljubke kepice je zrastel nevzgojen pesjan ... potem so seveda odraslega skušali "ukriviti" s silo ... bad choice
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #14 - 16.06.2005 at 15:32:34
 
t wrote on 16.06.2005 at 15:08:32:
Borilne pasme psov so nastale skozi skrbno selekcijo lastnosti, ki so bile zaželjene za boj - popadljivost je ena od teh zaželjenih lastnosti, tako kot je pri slednikih zaželjen dober voh.

Hudobija pa je stvar vrednostne presoje - ponavadi se to aplicira na ljudi, lahko pa tudi na živali (sam sem imel izkušnje z nekim psom, za katerega z lahkoto rečem, da je bil hudoben).





Ni pomembno, kaj se tebi zdijo nagobčniki.

Mučenje pa je tisto, kar t naredi psu in pasjeljubcu, če pride do incidenta - zato je nagobčnik samo nujno zlo, ki preprečuje večje zlo.


uživajte!



kot prvo, enačiš dominantnost (karakter) s popadljivostjo (glupa vzgoja)

nagobčnik pa je mučenje. Načeloma se strinjam tako s povodci, nagobčniki kakor tudi z vrečami za pobiranje drekcev. Sploh v naseljih. Zato je moje mnenje, da pes ne sodi na avtobus, zakajene lokale, blokovske soseske ... Tako, da je mučenje psa vse tisto, ko ga lastnik izpostavlja neprimerni in prenatrpani okolici. Prosto v naravi bogu za ritjo, pa je lahko pes, ki je poslušen, tudi spuščen.

Kar se mene tiče, svoje pse zelo nerada vozim na konce, kjer je full folka ali ob uri, ko se trim steza spremeni v avtocesto.

Po drugi strani pa imam nekaj izkušenj z incidenti (ne ravno z ugrizi), ko je folk v psa silu - najbolj obupni so mladi starši z majhnimi otroci ... moji psi so bili pa zmeraj veliki in živahni ... tako da so se nektera srečanja končala tudi s padcem in kreganjem ... tako da za vse incidente niso krivi psi, ampak tudi prenapeti ljudje ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3