Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 18397 times)
exodus
Ex Member




Ideologija Gape komune
11.06.2005 at 15:25:07
 
Predlagam nov slogan pobudnikov za legalizacijo marihuane: "Če krava lahko travo celo žre, zakaj je pa jaz potem ne bi smel kaditi?"  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
o
Guest




Re: Ideologija Gape komune
Reply #1 - 11.06.2005 at 18:20:54
 
cepec
Back to top
 
 
IP Logged
 
Richard Bach
Guest




Re: Ideologija Gape komune
Reply #2 - 11.06.2005 at 19:06:45
 
Če je tvoja sreča odvisna od tega, kar dela nekdo drug, potem imaš težave.
[Richard Bach]    






Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Ideologija Gape komune
Reply #3 - 11.06.2005 at 21:44:10
 
Gape zakaj nisi povedal da maš komuno?    Grin  Grin


---
Exodus, jaz te podpiram pri tej tvoji ideji.
!! Moral bi zaščitit celo idejo in to čimprej da ti je kdo ne ukrade !!

Si že poslal komu, organizatorjem in ostalim svoj predlog?


Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Ideologija Gape komune
Reply #4 - 11.06.2005 at 21:49:33
 
Ideja za logotip k tvojem sloganu:

...


8)
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ideologija Gape komune
Reply #5 - 11.06.2005 at 21:53:53
 
Gospoda anonimneža. Jaz bi se vprašal, čemu takšne silovite reakcije na tako povsem nedolžen grafit, ki je bil morda le za odtenek nastavljen nekoliko provokativno, ampak le za te, ki "se najdejo v tem"?  Tudi to, da nekdo oddaja poste kot anonimnež, mi daje misliti to, da nekaj skriva ali se česa sramuje - se pravi, da nima najbolj čiste vesti...





Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Ideologija Gape komune
Reply #6 - 11.06.2005 at 21:56:01
 
Exodus, tudi zdaj se strinjam s tabo.
Drugi post je v bistvu okej, dobra zadeva,  prvi je neokusen.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ideologija Gape komune
Reply #7 - 11.06.2005 at 22:27:35
 
Quote:
Exodus, tudi zdaj se strinjam s tabo.
Drugi post je v bistvu okej, dobra zadeva,  prvi je neokusen.



Nisem se niti dosti zmotil, ker če nekdo napiše v Sklopu Gapeta, da je v "ganji bistvo" in to objavi na internetu s povezavo na Gape forum- me to spominja na komuno, če vsi tolerirajo tak način mišljenja. Je pa to indikator, če nekdo odreagira tako srdito na tak žgečljiv grafit. Podobno kot če vodo poliješ na vročo peč, pride do reakcije.

Quote:
Mnogo časa nazaj sem napisal 'v ganji je bistvo'
pa nisem vedel zakaj.
Zdaj vem!
Ganja (in verjetno tudi ostale droge (ne Vem ker nisem preizkusil)) pomaga dosegati višje stopnje zavesti.
Sicer samo do določene stopnje zavesti, naprej pa je treba iti brez drog, saj imamo v sebi vse potrebno za to!
V te namene so ganjo uporabljali že šamani (poleg ostalih 'drog'), uporabljajo pa jo še danes rastafarijanci in seveda veliko posameznikov, ki pa ponavadi do prebujenja ne vedo zakaj jo sploh uporabljajo.
In ker je višja stopnja zavesti postala nuja v tem današnjem materialno usmerjenem svetu, je uporaba ganje (pa tudi drugih rastlin moči) v te namene, precej v redu, saj ne zasvaja kot nekatere druge droge.
Seveda nastane težava če človek ne uporablja droge za doseganje višjih stopenj zavesti ampak izključno za 'zabavo'. Če pa jo še zlorablja v namen 'zabave' je še slabše.


http://www.gape.org/gapes/konoplja.htm

Ma saj niste resni, da napišete kaj takega... Ljubi bog: v ganji je bistvo, dviga zavest...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Ideologija Gape komune
Reply #8 - 11.06.2005 at 22:37:25
 
Bi mi bilo všeč izprečt za nekaj časa nekje med normalnim folkom in pozabit na to non-stop norost zunaj

resn pa jaz itak nikoli nisem bil
resnost je dolgočasna
Grin



Wink
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ideologija Gape komune
Reply #9 - 12.06.2005 at 00:05:01
 
exodus wrote on 11.06.2005 at 15:25:07:
Predlagam nov slogan pobudnikov za legalizacijo marihuane: "Če krava lahko travo celo žre, zakaj je pa jaz potem ne bi smel kaditi?"  Grin


Grin

Meni gre pri "đankijih" samo ena stvar zares na k..... Da nimajo jajc rečt, jaz pa se ga grem zdaj zadet (ker bežim od realnosti napr., ker je takrat fajn, ni obveznosti ipd.) Ne pa da bluzijo o višjih stanjih zavesti in o zdravilnih učinkih. To je pri meni podobno kot s klošarji. Tudi tu imam toleranco (in keš, ko smo že pri tem) samo za tiste, ki odkrito povedo, da rabijo za vinček.
Folk naj kar drugim meglo za zlato prodaja.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ideologija Gape komune
Reply #10 - 12.06.2005 at 19:32:16
 
jaz pa niti ne poznam kej dost ljudi, ki bi sploh hotli kaka višja stanja zavesti dosegat. se ga enostavno zakadijo zarad žura pa je. ko bi usaj kdaj probali si mal še zavest dvignit, jim zihr ne bi škodlo Tongue Grin

sam ker si pa že napisala, me pa usen zanima:
a trdiš, da se s travo takih stanj niti ne da dosegat?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
vrex
1
*
Offline


Posts: 32
everywhere
Gender: male
Re: Ideologija Gape komune
Reply #11 - 12.06.2005 at 19:56:47
 
Seveda se da, sam ko enkrat zadevo iskoriščaš in jo uporabljaš za zabavo ti dost koristnega ne bo prnesla, kvečjem nekoristnega. Če pa nekaj spoštuješ ter uporabljaš vestno in z kakim višjim namenom in to zabava sigurno ni, ti pa zna koristiti.

Večina to na žalost dela za zabavo,saj ni čudno v kakšnem omejenem svetu živimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ideologija Gape komune
Reply #12 - 12.06.2005 at 22:10:04
 
Devi wrote on 12.06.2005 at 19:32:16:
jaz pa niti ne poznam kej dost ljudi, ki bi sploh hotli kaka višja stanja zavesti dosegat. se ga enostavno zakadijo zarad žura pa je. ko bi usaj kdaj probali si mal še zavest dvignit, jim zihr ne bi škodlo Tongue Grin


Ja, ampak tega na žalost Gape in še par somišljenikov ne razume najbolje, pravzaprav noče razumeti - in to je tisto, kar se jim zameri, da niso iskreni ne do sebe in ne do drugih....

Pravzaprav je to žalitev inteligence za marsikoga, če mu nekdo reče, da se ga narauha ali napije, da si bo šel "zavest dvigovat", čeprav je cilj samo eden, da se ga bo napil ali enostavno zadel.  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ideologija Gape komune
Reply #13 - 13.06.2005 at 03:23:59
 
po moje da nisi dobro prebral kaj sem napisala exo
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Ideologija Gape komune
Reply #14 - 13.06.2005 at 09:01:15
 
jaz pa mislim, da Exodus noče razumet

Tongue  Wink  Grin  Grin



+
"Če lahko bik hodi po travi, potem lahko jaz tudi ležim v njej"
Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4