Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3470 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
revolucija MIR
19.12.2004 at 19:11:00
 
Veliko je bilo povedanega o miru. Še več o vojnah.

Zelo malo pa  je povedanega o tem da vsi plačujemo za puške, pištole, metke, mine, bombe, tanke, vojaške helikoptjerje in vojaška letala, oficirje, generale, vojaške ministre in administratorje v vojaškem ministrstvu...

Nedolgo nazaj sem zasledil da so pri nas v SLO, ukinili ministrstvo za informacije - nevem glih točn kako se imenuje to ministrstvo...

Kaj pa - če jaz kot državljan nočem plačevati nič v zvezi z vojsko...
ali je edini način da se izselim  ???
ali bi morda lahko to dosegel z revolucijo???
kaj bi potreboval da bi to lahko dosegel skupaj z vsemi somišljeniki???
mogoče dobro reklamo...
Recimo prvo da razčistim glede varnosti ozemlja... na ta račun, ko ne bi imeli svoje vojske... bi lahko imeli mnogo več policajev... tudi posebne enote... in teh več policajev bi bili večkrat na cestah... torej varovali bi naša življenja !!! - da ponovim - imamo veliko umrljivost na cestah in če bi bili policaji na določeni cesti - VSAK DAN - potem na tej cesti jaz vozim po omejitvah 100% vsak dan... če ne prej pa od dneva ko bi me ustavili... Wink

Ok toliko o varnosti...
Kaj pa o namišljeni varnosti - kot recimo napad enih sosedov...?
Imamo NATO!
imamo (če govorim v namišljeni prihodnosti) povečano število policajev... po mojem je to isto kot imeti plačano vojsko... sam da so še bolj usposobljeni in se vsak dan kalijo v službi.

Koliko denarja bi potem državi ostalo za ostala ministrstva?

ZELO VELIKO!

Kaj bi se s tem denarjem dalo narediti za izboljšanje infrastrukture in za izboljšanje kvalitete bivanja na tem koncu sveta?

ZELO VELIKO...
V 10 letih bi SLOVENIJA postala mnogo bolj turistično zanimiva... mnogo bolj varna na cestah... mnogo bolj varovana glede pretoka drog - predvsem glede heroina...
Povezanost Slovenije s cestami bi bila mnogo večja (poleg avtocestnega križa - bi se povezala še Koroška - Ljubljana, S.Primorska z  Gorenjsko in da ne govorim o železnicah...

bolnice... in pomanjkanje aparatov za raznorazne preglede...to bi bilo samo stvar preteklosti...

izboljšana socialna podpora
manjši prispevki za vrtce...
manjši prispevki za šole...

Torej - moje mnjenje je da naredimo nekaj kar si zares želimo.... državo kakršno si želimo - moderno in gospodarsko močno državo kjer bi vsi uživali v visokem standardu... tudi ljudje, ki bi trenutno izgubili službo -

državo  brez VOJSKE...brez ministrstva za vojsko... brez vojakov... in s čim manj pušk, metkov, tankov, topov in brez ostalih bednih izumih človeštva...ki so namenjeni samo nečemu - vojni in so PROTI MIRU...

JAZ SEM ZA MIR... na celem svetu sedaj, ta trenutek...ne pa nekoč v prihodnosti, ki je nikoli ne bo

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #1 - 19.12.2004 at 19:20:03
 
Magla wrote on 19.12.2004 at 19:11:00:
državo  brez VOJSKE...brez ministrstva za vojsko... brez vojakov... in s čim manj pušk, metkov, tankov, topov in brez ostalih bednih izumih človeštva...ki so namenjeni samo nečemu - vojni in so PROTI MIRU...

JAZ SEM ZA MIR... na celem svetu sedaj, ta trenutek...ne pa nekoč v prihodnosti, ki je nikoli ne bo

Jaz sem ZA.

..skozi pravim da vojske sploh ne rabimo, da bi jo lahko ukinili, dva frenda poklicna vojaka se tukaj ne strinjata z mano, sam to nima veze.
Sem ZA da jo ukinemo.



(In sem tudi za, da za tem ukinemo še državne meje, da spremenimo zastavo in imamo zastavo na kateri bo narisan planet Zemlja,  
..da skenslamo vse in bo ves planet ena sama "država", skupnost. )

jeap, vse bi skenslav.
Wink  Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #2 - 19.12.2004 at 21:28:29
 
Verjam da nisva edina k tko misliva... tvoja frenda zihr ne bosta izgubila službe... lahko gresta v drugo državo za poklicne vojake... ali pa v našo policijo...

torej sam nimam pojma kaj vse se da naredit... sam sedaj sem prepričan da ta politika... ta ureditev, ki je z nami že od starega Rima je zastarela... je potrebna prenove...pa saj živimo v novem tisočletju... mogoče bi potrebovali nekaj let da bi pridobili dovolj veliko število ljudi...  in splačalo se bo...  

zakaj menim da potrebujemo samo par let - zato ker imamo INTERNET... ker dejansko lahko širimo ideje BREZPLAČNO... sicer to  je  zelo optimistična izjava in bo mogoče v resnici trajalo vse skupaj deset let...

sam če si samo za trenutek predstavljam mojega otroka s puško v roki (ga še nimam Smiley) se mi naredita takoj dve  veliki rdeči črti v obliki x čez tako miselno sliko... moj pa že ne bo imel puške v roki... moj ne bo imel nobene potrebe po varnosti z orožjem... raje bo iskal varnost z ljubeznijo... z iskrenim sočustvom do drugega človeka...

Če bi bilo po moje bi bila Slovenija prva država, ki bi namesto vojske najprej uredila visoki standard slehernega državljana - nato pa pomagala vsem sosednjim državam da bi še tam pospešili razvoj... povdarek bi bil na resnični, nesebični pomoči... in velik povdarek na enotni narodnosti - Zemljan...

Moja vizija je svet brez vojne...
Vem da lahko napišem nekaj kar bi pomagalo h temu...ozaveščanje  vseh tega željnih in če v isto verjame še 1 milijon ostalih Slovencev... potem nas ne more nič ustaviti... čisto nič... no vsaj na papirju smo demokracija... in menim da je čas da se tega zavedamo - da ni nujno da se samo zgražamo nad našimi državnimi monopolisti - temveč da aktivno opozarjamo na njihovo včasih oderuško politiko  IN da sami aktivno pomagamo pri vodenju države - ČE jo naši IZVOLJENI in PREPLAČANI politiki ne znajo ali pa namerno ne vodijo v najvišje dobro vseh njenih ljudi.

Torej od danes naprej - nisem več Slovenec... niti nisem to kar sta po narodnosti oče in mati...

 OD DANES SEM ZEMLJAN  

... to je moje novo verovanje
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #3 - 19.12.2004 at 21:58:43
 
Magla wrote on 19.12.2004 at 19:11:00:
Kaj pa o namišljeni varnosti - kot recimo napad enih sosedov...?
Imamo NATO!


Če smo v NATU, moramo imeti vojsko ker NATO to zahteva...

Tudi jaz bi srčno rad doživel dan, ko na svetu ne bo orožja v uporabi... ampak, če sem realen, moram sprejet, da ga v tem življenju ne bom. Se mora miselnost way too much spremenit in kapital se mora vzporedno prerazporedit.

Jst sem presrečen že ker smo ukinili nesmiselno naborništvo 8)

Sej bo, počas... razen, če ne bo. Več kot nas bo, več možnosti je...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #4 - 19.12.2004 at 22:37:50
 
evo smo že na pravi poti... že smo naleteli na prvo manjšo oviro - NATO
Kako izstopiti iz NATA?
Kaj je dobrega za Slovenijo, ki noče imeti vojske - da izstopi iz NATA... Grin

Glede varnosti pa samo tole...
Če smo ali če nismo v NATU - v primeru VOJNE nam bo NATO pomagal... vse kar bo zahteval je to da ima eno BAZO pri nas... če pride do vojne v SLOVENIJI seveda...

Zakaj menim tako?  KOSOVO... niso v NATU .. .dobili pa so celo priznano avtonomijo...
... to je tko kokr da bi nas napadli Hrvati in bi nam pomagal NATO... mi pa bi dobili Istro...k je itak naša bila pred letom 1941...

torej še vedno... nočem plačevati nič denarja za vojsko... absolutno niti ficka ne za nekaj kar škoduje človeštvu... kar je proti človeštvu... kar je proti boljšemu standartu vsakega Slovenca... in zaradi tega se sigurno ne bo odselilo 1.000.000 Slovencev... kaj lahko storimo?
Kaj lahko storimo da bo Slovenija znana kot prestolnica MIRU...tako kot Švica naprimer...


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #5 - 19.12.2004 at 23:07:48
 
druga možnost bi seveda bila... kako ostati v NATU in ne imeti svoje vojske... imeti malo močnejšo policijo... in prikazati NATU da je to za njih še vedno dobro... imajo možnost preletavanja našega ozemlja in recimo uporaba naših specialnih policijskih enotah za kakšno posamezno akcijo...
En izmed razlogov zakaj naj Slovenija bi bila izjema v NATU bi lahko tudi bila da ima najmanj prebivalcev...

čeprav se mi zdi da bi bilo najlažje izstopiti in v modernem svetu resnično lahko zaradi naše dobre razgledanosti in sledenja ostalemu svetu z novinarji na čelu takoj obvestimo o  agresivnem prevzemu oblasti ali kakršne koli drugačne ogroženosti...

pomojem je pojem imeti vojsko absolutno stvar preteklosti... in dokler tega ne spremenimo... soustvarjamo preteklost...

zato pa na veliko klele razglablam kaj je treba spremeniti - da bo konec koncev tut ZRAK BOLJ ČIST...

spremenit  tisto kar ne potrebujemo... VOJSKE PO MOJEM NA prvem  MESTU ...

ne pa tko kot nas pitajo politiki ... davek na to... davek na ono... dajte...dajte .... dajte še malo... dajte še malo... davek na avto, davek na plačo... davek na karkoli kupiš... davek na karkoli si že kupil plačuj davek ...redno plačuj davek... davek na karkoli si zaslužil...
p.s davek na plačo je daleč največji davek... in ni res da država potrebuje ta denar
... res pa je da se ga ne brani... in da če ga lahko dobi... da je to za državo dobro - s tem se tudi sam strinjam... nikakor pa se ne strinjam da bi moram TLAČAN plačevati več kot 1/10 svojega premoženja... če mu potem ne ostane dovolj za lagodno življenje in preživljanje otrok...

pa poglejmo - povprečna plača je manjša kot 100.000 sit
brezposelnost narašča in že sedaj ni majhna...
plačujemo pa absolutno več kot 50% plače za davke...

Ali kdo ve koliko je davka na stvar k jo uporabljamo vsak dan?
Bencin

Ali kdo ve kdo bi izgubil največ - če ne bi več tankali na nafto - da bi lahko uporabljali recimo elektriko ali še bolje sončno energijo?
podvprašanje: Kdo poleg naftnih mogotcev bi izgubil veliko ali celo še več kot premožni lasniki naftnih koorporacij?
Države...in to vse po vrsti!!!

Torej kdo je tisti, ki ne želi imeti sončne energije v avtomobilih ?...če še nisi dojel da je to tisti k te pošilja v šolo in službo... potem je zadnji čas da vržeš TV čez okno .. potem se vprašaj še enkrat... kaj imaš raje avteke pa punčke... ali si se morda spomnil na še ostalih 99% svojih možganov in se spomniš da imaš raje čist zrak, sožitje z naravo...
in dobre sosede...

TOREJ MIR

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #6 - 20.12.2004 at 15:28:39
 
Magla wrote on 19.12.2004 at 23:07:48:
pa poglejmo - povprečna plača je manjša kot 100.000 sit


mal pretiravaš Wink

Povprečna plača za oktober
bruto: 270.303 SIT
neto: 169.508 SIT

http://www.stat.si/tema_demografsko_trg.asp
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #7 - 20.12.2004 at 15:40:18
 
pismo, spet izstopam!  Grin



jeap,  MIR.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #8 - 20.12.2004 at 15:56:43
 
ixtlan wrote on 20.12.2004 at 15:28:39:
mal pretiravaš Wink

Povprečna plača za oktober
bruto: 270.303 SIT
neto: 169.508 SIT

http://www.stat.si/tema_demografsko_trg.asp


tenks za tole...

če se popravim  več kot 50% Slovencev (in Slovenk)  ima manj kot 100.000 SIT plače... zdej pa vzem ta dva podatka in si predstavljaj kakšne plače imajo nekateri... da zvišajo povprečje na 169508...
torej če se znebimo ministra za obrambo... imamo takoj za 12 delavskih plač...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: revolucija MIR
Reply #9 - 20.12.2004 at 16:54:32
 
Magla wrote on 20.12.2004 at 15:56:43:
tenks za tole...

če se popravim  več kot 50% Slovencev (in Slovenk)  ima manj kot 100.000 SIT plače... zdej pa vzem ta dva podatka in si predstavljaj kakšne plače imajo nekateri... da zvišajo povprečje na 169508...
torej če se znebimo ministra za obrambo... imamo takoj za 12 delavskih plač...


minimalna plača po zakonu je 117.500,00

drgač pa rajši 30 delavskih plač ker bruto eksponentno raste Wink

za slabih 1.5 MIO neta (verjetno ima minister tudi kakšen tolarček več), je potrebno 3.5 MIO bruto potem pa še davek (bruto na bruto) in delodajalca 1.5 MIO neto plača na koncu pride 4.6 MIO SIT + DDV

minimalna plača pa pride dobrih 200K + DDV končni bruto

http://www.racunovodja.com/izracuni/izr_place.asp

seveda mora tudi nekdo opravljat delo ministra, delavec, ki ima izkušnje samo s tekočim trakom, ga pač ne more...

osebno mislim, da so kritike čez visoke plače opravičene samo za tiste, ki svojega dela ne opravljajo vestno, etično in odgovorno
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1