Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13044 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ne maram se
Reply #30 - 13.12.2004 at 09:32:34
 
Quote:
Ja ne maram se, bojda zato ker sem strahopeten. Kaj mi predlagaš?

Eva wrote on 12.12.2004 at 17:05:03:
Sprašuj se zakaj počneš kake stvari, zakaj sprejemaš določene odločitve. Sprašuj se, ali bi to od tebe kdo pričakoval, npr starši?, pratner?, ne vem kteri sorodniki?, ne vem kteri prijatelji?... družba? ko veš, kdo bi to od tebe pričakoval, se vprašaj še, kaj bi ti naredil, neodvisno od želja in pričakovanj ostalih. In potem tako tudi stori. Ko boš začel sledit svojim željam, bo tud občutek ljubezni do sebe in lastne moči večji.

... občutek poguma bo večji
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ne maram se
Reply #31 - 13.12.2004 at 09:46:26
 
Quote:
Jz se pa ne maram. Dejte mi svetovat kaj naj nardim, da se bom imel bolj rad.

ce oz. ko bos izvedel kdo v resnici si, se bos avtomatsko imel rad in tvoj obstoj bo popolnoma srecen.

da se lahko samo-spoznamo oz. izvemo kdo v resnici smo, se moramo preda(ja)ti Bogu pod vodstvom tistih, ki so mu (ze) popolnoma predani. drugega nacina ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lukec
Guest




Re: Ne maram se
Reply #32 - 13.12.2004 at 15:32:58
 
Madan Gopal Das wrote on 13.12.2004 at 09:46:26:
ce oz. ko bos izvedel kdo v resnici si, se bos avtomatsko imel rad in tvoj obstoj bo popolnoma srecen.

da se lahko samo-spoznamo oz. izvemo kdo v resnici smo, se moramo preda(ja)ti Bogu pod vodstvom tistih, ki so mu (ze) popolnoma predani. drugega nacina ni.

Kako naj pa izvem kdo sem? A me kdo pozna, da mi lahko pove?

Kje naj najdem tega Boga? Imaš njegov naslov?
Back to top
 
 
IP Logged
 
dalaj22
2
**
Offline

how to be free
Posts: 54

Re: Ne maram se
Reply #33 - 13.12.2004 at 17:54:52
 
tvoje fore niso več smešne Undecided Cry
Back to top
 

how to find yourself
 
IP Logged
 
Lukec
Guest




Re: Ne maram se
Reply #34 - 13.12.2004 at 18:04:42
 
Seveda niso, zato pa vas sprašujem za nasvet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ne maram se
Reply #35 - 13.12.2004 at 21:49:30
 
Quote:
Kako naj pa izvem kdo sem?


to, kar sem ze dvakrat napisala, ti lahko pomaga. A si ze kej sprobou?


((((((((((((((((((((((dalaj))))))))))))))))))))))))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lukec
Guest




Re: Ne maram se
Reply #36 - 14.12.2004 at 00:20:55
 
Eva wrote on 13.12.2004 at 21:49:30:
to, kar sem ze dvakrat napisala, ti lahko pomaga. A si ze kej sprobou?


((((((((((((((((((((((dalaj))))))))))))))))))))))))

Joj Eva, kako naj delam če se ne maram?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ne maram se
Reply #37 - 14.12.2004 at 09:00:49
 
Cry
sm ravno v filingu
pa ne zarad tega, kar si ti napisu
Cry
Mogoče te lahko čist mal peljem po korakih.. takih hecnih
, ampak tko resničnih
Cry

kaj si misliš o svojem imenu... tole ime, se lahko zdi zlo površinska stvar.. vendar ime, kakršenga imamo, in pod katerim nas poznajo, oddaja eno posebno vibracijo.. ni ti treba vrjet v tole, kar bom zdej povedala, sej niti sama nism zihr, če vrjamem
baje duša staršem še nerojenega dojenčka sporoči direktno, ali pa prek ljudi okrog njih, ki so pač za to bolj dojemljivi, kakšno ime želi imet, tako da je-le to vsaj približno energijsko/vibracijsko ustrezno njej in celostni osebnosti, ki naj bi jo dojenček v življenju razvil...
če sprejmeš to ime, če ga imaš rad, ko ga izgovoriš, zapišeš... daš samemu sebi moč in ljubezen
ker si pokažeš, da sprejemaš svoje ime, da sprejemaš osebo, DUŠO, ki stoji za tem imenom (ki prebiva v tem imenu). Bodi ponosen na svoje ime, ker razkriva celostnega človeka.
Razen tega, da si zdele na glas izgovoriš svoje ime, pa si ga z lično pisavo napišeš na papir pa da ga lahko vsakič, ko se srečaš s človekom in mu stisneš roko, ponosno in ljubeznivo izrečeš svoje ime..
mam jest še en drug predlog, kam ga lahko napišeš.. sam nism zihr, kolk egoističen je ta predlog

madr fakr bi zdej rekla
sam pol bi bil lahk tolk užaljen, kokr sm zdej jest
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ne maram se
Reply #38 - 14.12.2004 at 10:39:47
 
Dragi Lukec

Jaz sem samo en bk, precej kratkoviden opažam /mi ne uspe pogledat za ovinek nikakor/, naglušen še bolj /Konfuzij, moj prijatelj, mi ves čas prigovarja... no ja...premika ustnice...mogoče le žveči, pa ga ne slišim ali ga nočem slišati...se še nisem odločil/, pogreznjen v blodnjak svojih misli /če so izkrivljena ogledala, ki me obkrožajo, moje misli/...zatorej ti ne znam svetovati /ne znam svetovati niti sebi/, kako imeti sebe rad, kako se ubiti, čeprav /preblisk/ ali si živ, če se nimaš rad.
Lahko ti povem le svoje mnenje, lahko ti ga pa ne.
Nimam pojma kdo si, kaj si...ali sploh si. Je pa dilema, ki si jo izpostavil, toliko bolj stvarna, zame grozljiva in realna. Nisi ne prvi, ne zadnji, ki razmišlja kot ti...preveč jih je, preveč da bi te bral kot zajebancijo, četudi je to mogoče tvoj namen. Nimam pojma.
Sprašuješ za univerzalen recept, kako se imeti rad, sprašuješ za božji naslov. Če se boš imel rad, te misel na samomor ne bo več preganjala, a ne.
Recept obstaja, Lukec, enostaven recept, preizkušen recept.

Pomagaj drugim

Če bi rad navzgor, glej navzdol. Ko se najbolj smiliš sam sebi, ko si v temnem breznu samopomilovanja, ne glej navzgor v svetlobo, poglej dol, glej tiste, ki so spodaj in jim pomagaj. Z nasmehom, pogovorom, s tistim, kar potrebujejo, kar lahko daš. Jih ne vidiš? Glej, prisluhni, pojdi v Sočo, v Izlake, v dom za ostarele, na ulico, ozri se okrog sebe...

Pomagaj drugim, če bi rad pomagal sebi.

Pomagaj drugim, je njegov naslov.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
sm
3
***
Offline


Posts: 114

Gender: female
Re: Ne maram se
Reply #39 - 14.12.2004 at 11:04:09
 
eno trapasto vprašanje ... ki nazadnje sploh ni tok ...
kaj ti je pa ušeč na tebi? katere lastnosti (psihične/fizične) so ti všeč?

mogoče lohk začneš s tem ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ne maram se
Reply #40 - 14.12.2004 at 11:34:44
 
en_bk wrote on 14.12.2004 at 10:39:47:
Dragi Lukec

Jaz sem samo en bk, precej kratkoviden opažam /mi ne uspe pogledat za ovinek nikakor/, naglušen še bolj /Konfuzij, moj prijatelj, mi ves čas prigovarja... no ja...premika ustnice...mogoče le žveči, pa ga ne slišim ali ga nočem slišati...se še nisem odločil/, pogreznjen v blodnjak svojih misli /če so izkrivljena ogledala, ki me obkrožajo, moje misli/...zatorej ti ne znam svetovati /ne znam svetovati niti sebi/, kako imeti sebe rad, kako se ubiti, čeprav /preblisk/ ali si živ, če se nimaš rad.
Lahko ti povem le svoje mnenje, lahko ti ga pa ne.
Nimam pojma kdo si, kaj si...ali sploh si. Je pa dilema, ki si jo izpostavil, toliko bolj stvarna, zame grozljiva in realna. Nisi ne prvi, ne zadnji, ki razmišlja kot ti...preveč jih je, preveč da bi te bral kot zajebancijo, četudi je to mogoče tvoj namen. Nimam pojma.
Sprašuješ za univerzalen recept, kako se imeti rad, sprašuješ za božji naslov. Če se boš imel rad, te misel na samomor ne bo več preganjala, a ne.
Recept obstaja, Lukec, enostaven recept, preizkušen recept.

Pomagaj drugim

Če bi rad navzgor, glej navzdol. Ko se najbolj smiliš sam sebi, ko si v temnem breznu samopomilovanja, ne glej navzgor v svetlobo, poglej dol, glej tiste, ki so spodaj in jim pomagaj. Z nasmehom, pogovorom, s tistim, kar potrebujejo, kar lahko daš. Jih ne vidiš? Glej, prisluhni, pojdi v Sočo, v Izlake, v dom za ostarele, na ulico, ozri se okrog sebe...

Pomagaj drugim, če bi rad pomagal sebi.

Pomagaj drugim, je njegov naslov.

en bk


Se povsem strinjam s tabo - zelo dobro napisano...  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ne maram se
Reply #41 - 14.12.2004 at 12:01:29
 
en_bk wrote on 14.12.2004 at 10:39:47:
/preblisk/ ali si živ, če se nimaš rad.

walda, bikc  Smiley

tolk se mamo že radi, kokr smo živi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ne maram se
Reply #42 - 14.12.2004 at 12:07:33
 
Quote:
Kako naj pa izvem kdo sem?

s pomocjo resne spiritualne prakse, ki ti to omogoca.

Quote:
A me kdo pozna, da mi lahko pove?

tist, ki je vseveden (Bog) te sigurno pozna. za druge pa ni zihr, lahko da ja, lahko da ne.

Quote:
Kje naj najdem tega Boga? Imaš njegov naslov?

Bog je vseprisoten, torej ga ni potrebno iskati. si pa pridruzuje pravico, da ni osebno in vsebinsko razodet tistim, ki si tega ne zelijo. v druzbi tistih, ki imajo osebni in vsebinski stik z Njim se ti bo prebudila iskrena zelja, da bi ga ti tudi imel. zelja sama po sebi pa se ni dovolj, ceprav brez nje tud ne gre. zelja in primerna praksa data rezultat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ne maram se
Reply #43 - 15.12.2004 at 22:43:41
 
no?

mislim nate


Eva  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gandalf
1
*
Offline


Posts: 27
Ljubljana
Gender: male
Re: Ne maram se
Reply #44 - 28.12.2004 at 10:02:58
 
Emmmmmmmmm...

Včasih so pravili, da je treba napisat kak spis na take teme... Ker potem lažje analiziraš problem, čez kak dan ko prebereš kaj si napisal....
Drugače bi bilo pametno da greš h kakšnemu psihologu ali pa kolegu ki mu zaupaš in razmišlja malo širše...

Vsekakor nisem zasledil, da bi ti povedal kaj je bistvo tega, da se ne maraš!!!!
Predvidevam, da ti je nekdo vtepel v glavo kompleks manjvrednosti ali pa nesposobnosti....
Vsak mora delat stvari, ki so mu všeč!!!! Ali je to hobi, služba ni važno. Dejstvo je, da če nimaš nobenih stvari ki so ti všeč rataš počasi depresiven ali pa stroj.
Vsekakor si najdi nov krog prijateljev, po možnosti v kakem športu...

Srečnga pa zdravga 8)
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4