Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2301 times)
sm
3
***
Offline


Posts: 114

Gender: female
fotr in njegova pametovanja?!
04.11.2004 at 11:48:44
 
hja... mam iziv, ki me (vsaj trenutno) spravlja ob živce:

ker sem trenutno nezaposlena in si iščem službo (mam 2 ponudbe v luftu - čakam, da me pokličejo), se je spravu fotr ( po njegovem) v "reševalno" akcijo.

najprej še kratek opis njega: spada pod psihološke teroriste, zravn pa še misl, da je najpametnejši ( skratka vse ve ). če si kdaj kšno ušpičil kot mulc je sledila vsaj 1,5 urna pridiga ( to je bilo še minimaln za poslušat). to je tko zlo na hitr ... predolga štorija!

hec je pa v tem ... povod je bila moja ideja, da bi mi plačal izpit za avto (kar je zdej itak nujn potreben, da si zlo mobiln). njegova izjava za javnost je pa bla, da zakaj bi šla ga sploh delat, če nimam denarja za avto ... , boljš bi blo, da bi šla delat kakšno licenco, ali za nepremičnine ali pa za brokerja. dejstvo pa je, da bi mu to bol (njemu) prišlo prav, kot meni. namreč odpret hoče eno firmo, pa prav, da bi raj vidu, če bi midva to skup delala, kot pa da jaz delam 30 let za ene druge.

dejstvo pa je še, da men definitivn ne diši delat skupi z njim, ker to pomeni, da mi bo sral po glav ob prvi prilki ( če ne druzga, ko bo mel slab dan al pa preveč cajta. pa še to, da delavnik ne bo 8 ur, ampak pooodaaalšan.!?

moja želja se je pa itak odselt od doma, pa met dejansko šiht 8 ur in sm potem frej za učit, da končam fax. če bi že delala z nepremičninami ... sej je  res dober dnar, ampak delaš v glavnem popoldne, ko ljudje pridejo iz služb.

v bistvu rabm ideje, kako to spalamudit, da bova oba s fotrom zadovoljna, in da mi ne bo treba delat pr njemu, ker definitivn nism mazohist in še ne želim zberat sivih las
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: fotr in njegova pametovanja?!
Reply #1 - 04.11.2004 at 15:22:53
 
Sm, na rabiš se pri svojih dejanjih  ozirat na to, da bo fotr zadovoljen, ker osnova njegovga  zadovljstva kot fotra bi itak moralo bit to, da si zadovoljna ti. Staršem ne bi smel bit otroc sredstvo za zadovljenjvanje njihovih potreb, ampak bi moralo zadovoljnje potreb otrok pomenit osnova  njihovga zadovoljstva.

Če maš fotra na sumu, da se hoče s tabo okoristit, ga pošlji nekam. Polnoma ničesar mu nisi dolžna, samo moraš bit pripravljena hkrat tud na  to, da se tud on ne bo počutu teb nč (več) dolžnega. To ponavad težko pade obema, ampak skoz  to je pnavad treba it, da maš s fotrom  lahko še kdaj normalen in enakopraven odons sploh. Življenje si vsaj na daljši rok organiziraj tko, da bo nedovsino od ambicij in potreb tvojga fotra, tud če sama moraš zato skenslat večino svojih ambicij. Šele pol se ti bo izkristaliziral, kaj je tisto, kar je  zate zares pomebno. Lahko da clo tisto, kar zdaj fotr forsira,  ampak tega ne moreš vedet, dokler maš občutek, da si stvari prisiljena delat zarad njega.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: fotr in njegova pametovanja?!
Reply #2 - 04.11.2004 at 15:43:46
 


u bistvu imam najprej eno vprašanje; Od kod si, oziroma ali si iz LJ glede na stil pisanja.

Če živiš v večjem slovenskem mestu, potem avto ni ravno najboljši način za mobilnost. Vsaj v Ljubljani je tako, so bike in BUS hitrejši, pa še s parkingom se ni treba zajebavat in ga iskat. (tko, da si zadost mobilna tut brez vozniškega izpita)

OK gremo dalje ... jaz sem zmeraj u iber navdušena, ko uspem fotra, šefa ali koga, ki razpisuje štipendije, prepričat, da mi financira kakšno izobraževanje. Dodatna licenca nikoli ne škodi... Seveda je moj fotr približno tak kot tvoj, zahteva, da mu pri takšnih ali drugačnih zadevah uslugo vrnem ... v obliki nasveta, ali kakšnega dela zanj... zdej temu lahko rečeš izkoriščanje, lahko pa tudi fair play po principu daj-dam.

Kar se šihtov za 8 ur/dan tiče ... jih je vsakdan manj ... žal pa se plača ne veča s sorazmernostjo časa, ki ga zabiješ v službi. tko da... ima tvoj fotr u bistvu prav, da se ne splača delat za druge (seveda ob predpostavki, da si dovolj sposoben podjetnik)

kako it na svoje ... sicer ne vem kako daleč si s faksom in kako je s tvojim statusom.  ... za službe je danes jeba****, preko študentskega servisa pa se dobi marsikaj ...

evo nekaj idej .... lahko pa so moje predpostavke čist napačne

Back to top
 
 
IP Logged
 
sm
3
***
Offline


Posts: 114

Gender: female
Re: fotr in njegova pametovanja?!
Reply #3 - 04.11.2004 at 17:09:41
 
hja tkole je:

se je v bistvu čist ok človek, sam ker ga predobr poznam, bi to bla bol bol švoh usluga men. ker delam na tem, da se osamosvojim ( denarno & fizično prelociranje na drug naslov), mi to, da bi delala pri njem, ne diši.

glede na to, da še živim doma, bi to pomenil, da bi ga poslušala cel dan, medtem ko v navadni službi pa šefa gledaš sam 8 ur. gre za to, da je ata mal težek človk za prenašat... sama sebe pa cenim in se imam rada.

skušam zdej pogrintat neko sredno pot, tako da bojo odnosi še naprej ok (tko kot vsaj zaenkrat so).  ker ga predobr poznam (karakter in to) . aja, pa še hoče igrat na moj občutek krivde, če kej ne bo šlo ( oz. ne bom hotla pr nem delat, ... ) bom itak jest kriva.

ne vem... bomo vidl, kako se bojo stvari razpletle ...
definitivn pa sem se rabla spucat ... kerm je je preveč morila scena ...

more se še cela stvar mal usest ... pa bo že prišla ta prava rešitev na plan.

lp & hvala za feedback  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: fotr in njegova pametovanja?!
Reply #4 - 05.11.2004 at 00:19:56
 
saj bo Wink drži se, pa razlož fotru, da je to tvoj life in da greš svojo potko, ne? mogoče ga je treba zaposlit?

al pa odpreš firmo z njim, pa naredita interno pogodbo prej, da se ve, da si ti šefica pa to, pa da se bo držal česar se mora....

mogoče pa fotr sam mal sanaj, pa bo kmal pozabil na sve skupaj

it is your life-your decision Wink   pa good luck....


Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sm
3
***
Offline


Posts: 114

Gender: female
Re: fotr in njegova pametovanja?!
Reply #5 - 05.11.2004 at 13:41:50
 
ahoj kali!

ja... sej sem mu rekla, da bo vse skup mal premislna ... ker mi je dal ko bajagi preveč info Undecided s tem si pridobim na času, pa še mir mam za neki časa ...

upam (nameravam si ), da bom kmal zvedla za une dve službe ... tko da bo mer.

zihr mam zdej še kšn tedn lufta... kar je pa tud neki ...

vem, da mi hoče dobr ...ampak, ker ga poznam ... škoda mojih živcev ... res pa je , da on mene bol rab kot jest nega... Grin

pa še išče enga, da bi prevzel odgovornost oz. enga krivca, če on kej zajebe, po domač povedan

bo treba mal še počakat ... naj se tensta!

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: fotr in njegova pametovanja?!
Reply #6 - 08.11.2004 at 11:31:22
 
Živjo!

Želiš si svobode. Popolnoma razumem in mislim, da si to vsi želimo. Zdej sta dve poti.
Ali boš delala kot ti reče tvoj oče in boš materjalno preskrbljena in imela "vedno" zaščito. Slaba stran je, da ga boš morala vedno poslušati.
Druga pot je težja, a za dušo boljša. Pojdi in si sama najdi kar te veseli. Tvegaš pa, da te tvoj oče ne bo razumel in te bo zavrnil. Pač.

Druge poti ne vidim, ker se z oblastnim očetom ne da "razumno" pogovoriti, ker ima vedno prav in te sploh ne bo poslušal oz. jemal resno.

Želim ti, da si čimprej najdeš službo in svoj mir!

Lep dan Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1