Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9637 times)
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
shaolin
28.09.2004 at 21:06:47
 
folk kr se mene tice je shaolin zakon pa the best sam kaj k ga ni u SLO Embarrassed
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: shaolin
Reply #1 - 02.10.2004 at 20:05:05
 
no kva j dej folk a bote kej pisal  Angry
mal informacij o shaolinu
je prva kitajska borilna vescina ki jo je pa legendi razvil indijski menih BODHIDHARMA iz te kung-fu vescine izhajajo vse ostale npr. weng tsun, karate, judo, samuraji, ninje, tajski boks, ...
poucuje se v shaolinskih samostanih kjer zivijo menihi do svojega 18. rojstnega dne potem pa se odlocijo ali bodo postali menihi ali zaziveli "normalno" zivljenje
sposobni so neverjetnih stvari kot so:razbijanje kamnitih blokov (na rokah, glavah, z nogami, lomljenje,...) skoki tudi cez deset metrov v visino, z udarcem z 1 dm lahko odrinejo vec kot 15 metrov dalec (kot je bruce velikokrat kazal na predstavitvah le da je on odrinil le kaksen meter dalec) prenesejo obremenitev, ki bi navadno cloveka dobesedno zmeckale, lezanje na sulicah in se mnogo drugih stvari.
vse to dosegajo z usmerjanjem chija (čija) tega pa okrepijo z vajami in vsakodnevnimi vecurnimi meditacijami  njihove kate, forme in druge tehnike so neverjetno usklajene in izjemno tezke
ce koga kaj zanima u zvezi s shaolinom nej pise vem zlo velik o tem
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: shaolin
Reply #2 - 03.10.2004 at 06:51:06
 
ja Shaolinski mojstri so res občudovanja vredni !
sem jih videl v ljubljanskih križankah  Shocked
neverjetna disciplina in koncentracija in obvladanje uma
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
SAVATE
1
*
Offline

Francoski boks, kikboks,
mečevanje
Posts: 20
LJUBLJANA
Gender: male
Re: shaolin
Reply #3 - 03.10.2004 at 20:41:13
 
to so cirkusanti in ne fajterji.

dve salti in to je to.

frend jih je vidu u turciji u all inclusive hotelu kako jih okol drgac po evropi trzi en amerikanos. To je use biznis. Mal posevnih oci, neuka publika kot ste sami in efekt pobiranja cekinou je tle.

Back to top
 

Univerzitetni klub borilnih veščin (UKBV) - www.tepen.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: shaolin
Reply #4 - 04.10.2004 at 01:42:58
 
SAVATE wrote on 03.10.2004 at 20:41:13:
to so cirkusanti in ne fajterji.

dve salti in to je to.

frend jih je vidu u turciji u all inclusive hotelu kako jih okol drgac po evropi trzi en amerikanos. To je use biznis. Mal posevnih oci, neuka publika kot ste sami in efekt pobiranja cekinou je tle.



hmm...aja!? a to ti je povedal en frend?

Vidim, da spoštuješ svojega frenda.
No ti kar lepo poslušaj svojega frenda še naprej.

Jest si bom šel pa naslednjo predstavo ogledat še enkrat, če seveda pridejo spet. Zame je bila čast, da sem si lahko zadevo ogledal v živo v ljubljanskih križankah in ne na eurošportu doma pred televizijo.

Aja v prihodnje me pa kritike tvojega frenda sploh niti ne zanimajo.

Lepo se imej pa velik se smej  Kiss Grin
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: shaolin
Reply #5 - 04.10.2004 at 18:04:00
 
jest sem jih tut  vidu v Križankah  8)
blo mi je noro... sm pa vidu tm tut soseda k se je ves rdeč v faco skor zgrozil za kaj je porabil keš  Undecided

uglavnem predstava je pokazala dost...itak pa ne more vsega

Shaolingi pa na drugi strani živijo zelo na izi lajf in so mi kulj v vseh pogledih... sam tak lajf si kot  made in Evrope teško predstavljam zase...

so tapravi garači in so tapravi fajterji in  tapravi zdravilci in sem vesel da so ohranil tako kulturo, tradicijo vse do danes...
škoda da nimamo tega v osnovnih in srednjih šolah...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: shaolin
Reply #6 - 04.10.2004 at 20:12:58
 
tvoj frend je rahlo kratkoviden al ni vidu pravih shaolinov al pa laze
ker shaolinski menihi so defenitivno tega sposobni ker nimajo nic od goljufije ker ne poberejo veliko cekina razen ce so prevaranti
vprasajte ljudi ki so bili v lj v krizankah tkrt
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: shaolin
Reply #7 - 04.10.2004 at 21:14:44
 
Me pa res zanima, kolk bi se razvajnih slovenčkov šlo shaoline, če bi bli v sloveniji. To bi blo smeha Grin Vse eni po playstejšani bi jih gledali kot žaba lešnik, ko bi jim dali metlo v roke ob 4 zjutraj. Vsi vidijo sam une salte pa lomljenje, kaj pa pot, po kateri prideš do tako močne volje, da sprejmeš bolečino kot del sebe? Ja, pa tudi to je res, da so se pokapitalizirali malo. Majo račune za plačat Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: shaolin
Reply #8 - 05.10.2004 at 11:45:04
 
eh mladicki se vid da ste sam u SLO kruzal naokrog. Treba je mal sveta vidt. Recimo tajski boks - tamale. pol govort o bolecini.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: shaolin
Reply #9 - 05.10.2004 at 15:56:35
 
se kar strinjam. Lomljenje piščalk pa vsega, kar se da sploh zlomit.. Sam, ka pa pol ko si mal starejši, pa te vse trga.... damn.  Je kar na hard ja
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: shaolin
Reply #10 - 06.10.2004 at 15:20:33
 
To kar oni počnejo je navadna akrobatika, z mogoče neki energije. Lepo za videt, ampak kej druzga pa ni od tega. Ko jih pa gledaš v borbi se pa pretepajo, da ni za n'kamer.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
SAVATE
1
*
Offline

Francoski boks, kikboks,
mečevanje
Posts: 20
LJUBLJANA
Gender: male
Re: shaolin
Reply #11 - 06.10.2004 at 19:19:58
 
tle mam isto mnenje kt sidha.
Back to top
 

Univerzitetni klub borilnih veščin (UKBV) - www.tepen.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: shaolin
Reply #12 - 10.10.2004 at 21:16:05
 
ja res n vem kok slovenckov bi se slo shaolinsko disciplino ampak vem pa da je tprav shaolin tempelj v avstriji bliz dunaja in baje dost uspesen
pa mogoce se shaolini res zanc tepejo k jih gledas to pa zato ker VADIJO BORILNO VESCINO, NE PA PRETEPANJA!!!!!kokr muay thai pa kicxbox
c pa se n ves kaj je borilna vescina ti lohka razjasnm. pa tut fajtat se znajo ce upostevas podatek da 7 menihov s palicami premagajo okoli 50 kitajskih (seveda tistih pred par 100 leti z meci  Grin) tko da,... pa dej skupi za fajt shaolina pa tajca pa bomo vidl kdo bo koga
jst stavm na shaolina Grin
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: shaolin
Reply #13 - 10.10.2004 at 22:30:35
 
Tyne wrote on 10.10.2004 at 21:16:05:
pa mogoce se shaolini res zanc tepejo k jih gledas to pa zato ker VADIJO BORILNO VESCINO, NE PA PRETEPANJA!!!!!kokr muay thai pa kicxbox

Kje pa je po tvojem tista meja, ko odločiš da je nekaj pretepanje drugo pa borilna veščina...to pa res malo razjasni  ???
Tyne wrote on 10.10.2004 at 21:16:05:
pa dej skupi za fajt shaolina pa tajca pa bomo vidl kdo bo koga
jst stavm na shaolina Grin

Jaz tukaj stavim na muaythaista...
Si pa res ne predstavljam enga hrusta Filipoviča CRO-COPA ali pa Jerome LeBanner  proti enmu suhljatemu možiclju iz nekega templja, ki baje dobro vrti palico  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: shaolin
Reply #14 - 11.10.2004 at 14:40:18
 
u chiang mai-ju sem gledou kung-fuiste u tajskem kampu kako so sele poskusal vadit tajski boks...in mel so hude tezave pr fajtu. Ce rabs fotografije in koneksne mali Tyne jih dobis pri meni. Ucijo se fajtat pr tajcih. Verjeu ali ne .
Saddasm ma prou.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2