Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 26194 times)
strelec30
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Otečene bezgavke
15.09.2004 at 09:41:42
 
Že par tednov imam otečene bezgavke v dimljah (leva stran),čutim utrujenost,občasno imam tudi vročino.Baje gre za lymphodenitis.Jemljem Ospen 1500.Sem športnik,tekač na dolge proge.
So otečene bezgavke posledica preveč strupov v mojem telesu?Kako naj razstrupim svoje telo,če je to res?Ima kdo kak nasvet zame?Hvala

Strelec
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Otečene bezgavke
Reply #1 - 15.09.2004 at 13:30:47
 
kaj ti to predstvavlja?
lymphodenitis?

drgač pa ... kakšno hrano pa ješ?
in kakšne 'dodatke'?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Otečene bezgavke
Reply #2 - 15.09.2004 at 18:20:59
 
To pomeni, da imaš vnetje bezgavk. Kar je zanesljiv znak, da si s svojim načinom mišljenja in posledično ravnanjem (prehrambene navade) zelo onesnažil svoje telo. Na tvojem mestu bi se začel drugače prehranjevati: čim bolj naravna hrana, priporočljivo vegetarijanstvo, predvsem pa takoj v smeti z vsemi prehrambenimi dodatki in ostalo kemijo, ki jo zelo verjetno uživaš.

Kar se pa športa tiče: gibanje je človekova naravna potreba in pohvalno je, da nisi len. Razmisli pa tudi o drugi možnosti: koliko s športom v resnici zadovoljuješ telesu lastno potrebo po gibanju, koliko pa si športnik zato, da si krepiš ego.

To, kar se ti je zgodilo je posledica večletnega nepravilnega ravnanja. Zato moraš upoštevati, da tudi do resničnih sprememb ne bo prišlo čez noč. Kar se pa Ospena tiče: sploh ni zdravilo, ker ne deluje kot "čistilo", pač pa samo zatira delovanje bezgavk, da še slabše delujejo.

Priporočam ti celosten pristop k situaciji. To pomeni, da bi moral obiskati človeka, ki se s tako vrsto zdravljenja ukvarja. Žal ti ne morem priporočiti nikogar, saj smo trenutno pri nas v taki situaciji, da je sicer ponudbe ogromno, vendar je zelo težko razlikovati med jalovo in dejansko učinkovito. Vsak sam mora ugotoviti, kaj njemu pomaga. To pa je zelo težko in zamudno.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Otečene bezgavke
Reply #3 - 16.09.2004 at 10:10:31
 
Lahko, da se ti je nabral kamen v žlezi slinovki zaradi preveč kalcija in premalo vitamina D, ki razgrajuje kalcij.
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Otečene bezgavke
Reply #4 - 16.09.2004 at 18:59:16
 
Čist tak btw.. funkcija vitamina D je absorbcija kalcija iz prebavnega trakta. Tak da .. pripomore k temu da je v telesu več kalcija, ne pa manj. Še najmanj ga pa razgrajuje. Samo tak.. da ne širiš krive vere  Grin
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
strelec30
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Otečene bezgavke
Reply #5 - 16.09.2004 at 20:22:25
 
Ja,pri prehrani res nisem bil previden ves ta čas.To priznam in to je res.Mogoče bom najprej res moral spremeniti prehrano.Kar se pa Ospena tiče-naj kar neham?Bi,pa se bojim,da bi se mi stanje še poslabšalo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Otečene bezgavke
Reply #6 - 16.09.2004 at 21:29:11
 
Probaj se pridobit mnenje kakega drugega zdravnika. Zgleda da sem edini taki primerek, ampak jaz jim zaupam. Naprimer www.med.over.net pa vprasaj tam. Ne vem, jaz na tvojem mestu ne bi krtak nehala z antibiotikom, ker ce nekontrolirano prenehas se bakterije oz karkol ze povzroca to vnetje bezgavk, navadi na antibiotik in drugic ko bo hujse ne bo vec pomagal. To je nekak teorija. Daj to eno terapijo z ospenom skoz, dokler je pac zdravnik reko da jo moras, potem pa ce ti bo hotel ponovno predpisat to, se pa zateci k alternativni medicini oz kamor pac hoces. Samo prekinjat terapijo je ful nepametno.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
PUNXI
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Otečene bezgavke
Reply #7 - 26.10.2004 at 22:00:01
 
Lepo pozdravljeni! http://www.gape.org/yabbimages/huh.gif
Huh

Sem 17 letnik in imam iste težave. Na desni strani vrata imam že nekaj let povečano eno bezgavko, sedaj pred mescom dni se mi je tik ob tej bezgavki povečala še ena, prestrašilo pa me je ko se mi je na desnem delu vrata povečala še ena bezgavka. Včeraj pa mi je zaotekel cel desni del vratu, sedaj lahko naštejem že 6 zaotečenih bezgavk, seveda imam na desni strani pod pazduhom isto težavo, kakor tudi pri dimjah. Na levi strani telesa imam sicer tudi nekoliko povečane bezgavke, samo ne toliko kot na desni strani. Bezgavke me ob dotiku tudi bolijo. danes sem dal kri ter so izvidi vredu, čakam pa še na neke teste, ki pridejo čez par dni. Sicer vročine nimam, morda se med spanjem bolj potim in mi je vroče. Mi lahko kdo kako pomaga? Ker mislim da mi ne znajo niti pri zdravniku! Desni del vratu pa imam zaotečen in me boli in vidnih je šest bezgavk. Hvala za vaše odgovore!!!

PUNXI XXXX ??? ??? ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Otečene bezgavke
Reply #8 - 27.10.2004 at 12:57:53
 
jst sm tud prejšnji četrtek dobil eno bulo na desni strani vratu, naslednji dan sem dobil še vročino, do sobote sem vseeno delal ker sem si mislil da je itak bolj ena prehodna stvar, ker me niti grlo ni bolelo. Od nedelje do danes sem u hiši, desni del vratu mi je še bolj zatekel, zdej mam tud že levega otečenega, mandlji so zelo povečani. Ves predel vratu ki je otečen me boli na dotik.

Mal zoprno je, danes grem do zdravnika
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Otečene bezgavke
Reply #9 - 27.10.2004 at 14:41:17
 
PUNXI wrote on 26.10.2004 at 22:00:01:
Lepo pozdravljeni! http://www.gape.org/yabbimages/huh.gif
Huh

Sem 17 letnik in imam iste težave. Na desni strani vrata imam že nekaj let povečano eno bezgavko, sedaj pred mescom dni se mi je tik ob tej bezgavki povečala še ena, prestrašilo pa me je ko se mi je na desnem delu vrata povečala še ena bezgavka. Včeraj pa mi je zaotekel cel desni del vratu, sedaj lahko naštejem že 6 zaotečenih bezgavk, seveda imam na desni strani pod pazduhom isto težavo, kakor tudi pri dimjah. Na levi strani telesa imam sicer tudi nekoliko povečane bezgavke, samo ne toliko kot na desni strani. Bezgavke me ob dotiku tudi bolijo. danes sem dal kri ter so izvidi vredu, čakam pa še na neke teste, ki pridejo čez par dni. Sicer vročine nimam, morda se med spanjem bolj potim in mi je vroče. Mi lahko kdo kako pomaga? Ker mislim da mi ne znajo niti pri zdravniku! Desni del vratu pa imam zaotečen in me boli in vidnih je šest bezgavk. Hvala za vaše odgovore!!!

PUNXI XXXX ??? ??? ??? ???



A GREŠ LAHKO PROSIM DO ZDRAVNIKA?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
user
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Otečene bezgavke
Reply #10 - 17.10.2005 at 22:55:21
 
strelec30 wrote on 15.09.2004 at 09:41:42:
Že par tednov imam otečene bezgavke v dimljah (leva stran),čutim utrujenost,občasno imam tudi vročino.Baje gre za lymphodenitis.Jemljem Ospen 1500.Sem športnik,tekač na dolge proge.
So otečene bezgavke posledica preveč strupov v mojem telesu?Kako naj razstrupim svoje telo,če je to res?Ima kdo kak nasvet zame?Hvala

Strelec



zivjo

tudi jaz sem danes opazil povecanje dimelje bezgavke na levi strani, na pritisk me rahlo zaboli, sicer me ne ovira pri gibanju, pred 2 mesecema se mi je zgodilo podobno, odsel sem k zdravniku, pregledal mi je kri in ugotovil, da je vse uredu, zaradi moje zaskrbljenosti me je, kot je dejal, napotil se na punkcijo in dodal, da mi ni potrebno iti takoj, da naj pac enkrat v 3 mesecih grem (vsa oteklinica je v parih dneh povsem izginila in zato se nisem sel),... vprasal me je se, ce me je opraskal kak macek in sem pritrdil, da me je pred kakim tednom ali kakesn dan vec, baje ima to neki zveze.... no na punkcijo se nisel sel in danes se mi je ponovilo, a dodati moram, da me je pred kakim tednom mocno praskal ta isti macek (sedaj se je rana ravno dobor zacelia)....

kaj naj storim, cutim maksimalen odpor do OI, resnicno me je strah it tja, kaj ce je kaj resno narobe... tega me je res strah!!

Back to top
 
 
IP Logged
 
matt
Ex Member




Re: Otečene bezgavke
Reply #11 - 01.08.2006 at 14:32:29
 
Jakob_Ostrjan wrote on 15.09.2004 at 18:20:59:
Kar se pa Ospena tiče: sploh ni zdravilo, ker ne deluje kot "čistilo", pač pa samo zatira delovanje bezgavk, da še slabše delujejo.


Popolnoma pravilno.Verjetno ti diploma visi na zidu.  Roll Eyes

Ospen je antibiotik iz skupine penicilinov. Deluje tako, da ubija bakterije, ki povzročajo okužbe v človeškem telesu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Antibiotic

Se dobro, da mu nisi predlagal blatne kopeli.

Pomaga sicer ne, ampak na zemljo se pa navadis. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1