Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3702 times)
tomaz
1
*
Offline

življenje je lepo
Posts: 2
Ljubljana
Gender: male
SPOLNOST
29.08.2004 at 09:40:47
 
Nov sem tukaj in ne mi zamerit, če je ta teme že kdaj bila...
Zanima me energija, ki se sporšča v spolnosti... Torej seks zaradi energije in duhovne izkušnje same, brez nekih zaprašenih čustev....
Seks kot meditacija in odpiranje višjim energijam s pomočjo seksa...
Ima kdo kake izkušnje okoli tega. Mi lahko kdo pove kaj o tem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: SPOLNOST
Reply #1 - 29.08.2004 at 10:58:57
 
tomaz wrote on 29.08.2004 at 09:40:47:
Nov sem tukaj in ne mi zamerit, če je ta teme že kdaj bila...
Zanima me energija, ki se sporšča v spolnosti... Torej seks zaradi energije in duhovne izkušnje same, brez nekih zaprašenih čustev....
Seks kot meditacija in odpiranje višjim energijam s pomočjo seksa...
Ima kdo kake izkušnje okoli tega. Mi lahko kdo pove kaj o tem...



ah, tole o "energijah" je po moje prazno klatenje slame - bluzenje. Vsi smo uperjeni v današnji potrošniški družbi, da predalčkamo, ocenjujemo, razporejamo, sortiramo posamezne komponmente na več sestavin: na dobro ali slabše, dobičkonosno ali nedobičknosno, lepo ali grdo, dober al islab seks.....  Že tvoja predpostavka, da ločuješ sex in duhovno je povsem zgrešeno, da po tem sprašuješ o "duhovnih izkušnjah", kajti sex po moje mora vključevati tudi ljubezen, ker brez nje se mi zdi seks mrtev, in ti sestavini morata biti nujno povezani in se prepletati. To bi moral vedeti vsak laik, razen če si pač bolj površinska oseba brez pravih čustev oz. duhovno osiromašen, in ti je vseeno koga ali  kaj in kdaj ali kje "naskočiš", le da stremiš k enemu cilju, da se "izprazniš", kot radi rečemo pogovorno.  
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: SPOLNOST
Reply #2 - 29.08.2004 at 17:21:50
 
exodus wrote on 29.08.2004 at 10:58:57:
ah, tole o "energijah" je po moje prazno klatenje slame - bluzenje. Vsi smo uperjeni v današnji potrošniški družbi, da predalčkamo, ocenjujemo, razporejamo, sortiramo posamezne komponmente na več sestavin: na dobro ali slabše, dobičkonosno ali nedobičknosno, lepo ali grdo, dober al islab seks.....  Že tvoja predpostavka, da ločuješ sex in duhovno je povsem zgrešeno, da po tem sprašuješ o "duhovnih izkušnjah", kajti sex po moje mora vključevati tudi ljubezen, ker brez nje se mi zdi seks mrtev, in ti sestavini morata biti nujno povezani in se prepletati. To bi moral vedeti vsak laik, razen če si pač bolj površinska oseba brez pravih čustev oz. duhovno osiromašen, in ti je vseeno koga ali  kaj in kdaj ali kje "naskočiš", le da stremiš k enemu cilju, da se "izprazniš", kot radi rečemo pogovorno.  
Wink

o exo (bolj zlobno poimenovan tudi sexo), vidim da si postal lokalni sekspert, pa me zdaj zanima a mi ti znaš razložit, kako so mogoče z istim partnerjem, ki ga enako ljubiš, precejšnje variacije pri seksu, tako v intenzivnosti občutkov, kot tudi vrsti le teh.

Zihr bo spet potrošništvo in z njim povezano predalčkanje krivo.  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: SPOLNOST
Reply #3 - 29.08.2004 at 20:38:24
 
Quote:
o exo (bolj zlobno poimenovan tudi sexo), vidim da si postal lokalni sekspert, pa me zdaj zanima a mi ti znaš razložit, kako so mogoče z istim partnerjem, ki ga enako ljubiš, precejšnje variacije pri seksu, tako v intenzivnosti občutkov, kot tudi vrsti le teh.

Zihr bo spet potrošništvo in z njim povezano predalčkanje krivo.  Roll Eyes



ja, jasno, da je dinamika nihanj prisotna v vsakem odnosu, to je normalno - saj tako diha, ostaja živ, če se tudi spreminja, če so rahla odstopanja v pozitivno ali negativno smer, saj je to vse povezano tudi z našim trenutnim razpoloženjem, z okoliščinami, trenutni situaciji, v kateri se pravkar nahajamo,  ki pa resda skjorajda ni nikoli isto -, včasih smo bolj veseli, drugič manj, in obratno. Taka nihanja, ki se razlikujejo po intenzivnosti občutkov so nekaj povsem normalnega. Za primer ti lahko dam, da recimo spolnost pri 20-tih ali pri 50-tih se gotovo razlikuje po "intenzivnosti", seveda je vse odvisno kolik pomen pripisuješ ti tem "občutkom", če se omejuješ zgolj na seks, boš verjetno nezadovoljen, če pa vzameš v obzir še druge čutvene ali duhovne komponente, ki zbližujejo parček vse taj d osmrti, da, tak odnos lahko s starostjo celo zori kot dobro vino, pa bodo "občutki" v najslabšem primeru enaki kot pri 20-tih ali pa imenitnejši, kakor za koga pač, in čemu boš dajal oz. pripisovoval večjo veljavo, če bo zate imel seks v zrelostni dobi še vedno prioriteto, da ga boš recimo postavljal na 1. mesto kot v rosnih mladostniških letih, boš zagotovo razočaran.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: SPOLNOST
Reply #4 - 29.08.2004 at 21:11:48
 
Exodus,če se ne motim Tomaž ni govoril o seksu brez čustev,ampak o tem,da seks dojemaš kot eno zelo duhovno izkušnjo s partnerjem(tantra pa tao,itd).Tomaž popravi me,če sem te narobe razumela.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
tomaz
1
*
Offline

življenje je lepo
Posts: 2
Ljubljana
Gender: male
Re: SPOLNOST
Reply #6 - 30.08.2004 at 05:45:34
 
picola wrote on 29.08.2004 at 21:11:48:
Exodus,če se ne motim Tomaž ni govoril o seksu brez čustev,ampak o tem,da seks dojemaš kot eno zelo duhovno izkušnjo s partnerjem(tantra pa tao,itd).Tomaž popravi me,če sem te narobe razumela.



popolnoma prav si me razumela... Mogoče sem se malo nerodno izrazil, ampak to je to..
Ko pa sem napisal zaprašane čustva sem mislil na razne potrošniške poglede na svet iz tudi učustva iz vidika daj-dam sistema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: SPOLNOST
Reply #7 - 30.08.2004 at 14:51:24
 
exodus wrote on 29.08.2004 at 20:38:24:
pri 20-tih ali pri 50-tih

V mislih sem imel bolj od danes na jutri.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ladybird
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 80

Re: SPOLNOST
Reply #8 - 10.09.2004 at 11:27:14
 
Spominja me ta pogovor.....


na tistega, ki še nikoli ni videl morja.....

pa prepričuje okolico tam sred gorovja, da tega pač ni....


Jp...mam izkušnjo....je....je ....in se ne da primerjat z navadnim seksanjem..... Grin Grin Shocked

In tud z besedam se o tem ne da pisat, to lahko le občutiš ! Kiss


Se ti pol miselni vzorci pa razum kr malo razsujejo...in ti vse razpade na prafaktorje.......

Uživajte pa kjerkoli že ste!
Back to top
 
 
IP Logged
 
umrljivi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 39

Re: SPOLNOST
Reply #9 - 11.09.2004 at 03:36:37
 
Obišči primerno ustanovo, zaprti oddelek, ti bodo z veseljem pomagali in ti raztolmačili tvoje neumno bluzenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SPOLNOST
Reply #10 - 20.09.2004 at 11:24:29
 
bom napisala. sem to tud že pisala.
vzemimo, da je naša energija večna, popolna in neuničljiva. prav tako je taka tudi energija ostalih ljudi. pri spolnem odnosu se tako energija ženske spoji z energijo moškega in v tej spojitvi preide do nekega višjega procesa. poveže se v višjo nadzemeljsko energijo neke Biti. reciva postane ta energija božanska. vsi ljudje doživljamo to na svojevrsten in enkraten način, zato je pravi greh posploševati to prehajanje energij na neko absolutno dorečeno resnico. pišem greh, kajti nadzemeljska, božanska energija oziroma energija neke popolne biti je neizmerljiva, neuničljiva, enkratna in popolna.
v spolnem odnosu pride do orgazma, jaz ga imenujem mala smrt. mala smrt pa zato, ker v tisem trenutku nismo zemeljska bitja, povežemo se z nadnaravno energijo in takrat je naša zavest in naših pet čutov podvrženo nekemu transu, stanju brez zavesti, ali nezavedanju. v biti umiramo večkrat.
v taoistični filozofiji se jin in jan poveže v TAO - edino resnično nadzemeljsko bit,ki je skupek energij moškega in ženskega principa delovanja.
in če se vrnem na začetek.
v biti nas noben partner ne more privlačiti tako zelo, da bi mu celo življenje ostali zvesti, oziroma si ne bi vsaj kdaj zaželeli tudi drugega partnerja. v idealnem svetu bi to tako bilo. ker pa živimo v realnem svetu, je nemogoče pričakovati od kogar koli, da bi nas tako zelo spolno privlačil, da bi si vsaj kdaj ne želeli tudi drugega bitja.
samo ljudje smo v biti zmožni tudi drugačnega čustvanja, zato duhovno lahko pripadamo eden drugemu. živali te duhovne povezanosti niso sposobne,
duhovno zvest biti, pa pomeni nekomu pripadati tudi z dušo, kar ni enačiti s telesno ljubeznijo.
zapleteno a ni. Prav zato varamo mi vsi. mogoče so samo angeli popolni, ker so nadzemeljski.
lp
Anđi
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1