Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5647 times)
exodus
Ex Member




Sadizem/mazohizem
11.08.2004 at 15:01:08
 
Erich Fromm: (Sadizem/mazohizem)
Moški značaj lahko definiramo kot značaj, ki so njegove lastnosti prodornost, vodenje aktivnost, disciplina in pustolovstvo, ženskemu značaju pa pripisujemo produktivno sprejemanje, varovanje, realizem, vzdržnost materinstvo. (Ne smemo pozabiti, da sta v vsakem posamezniku obe karakteristiki, da pa prevladujejo lastnosti, značilne za "njegov" ali "njen" spol.) Če so poteze moškega značaja oslabljenje, ker je emocionalno ostal otrok, bo zelo pogosto poskusil to pomanjkanje nadomestiti tako, da bo poudrail zgolj svojo vlogo v spolnosti. Vzemimo na primer don Juana, ki dokazuje svojo moško sposobnost v spolnosti, ker se ne zanese na svojo moškost v značajskem smislu. Kadar je ohromitev moškosti še močnejša, postane sadizem (uporaba sile) glavni - perverzni - nadomestek za moškost. Če je spolnost oslabljena ali perverzna pri ženski, se spremeni v mazohizem ali posedovalnost.


Zanima me, če poznate še kake jasnejše psihološke razlage, zakaj so nekateri ljudje nagnjeni k mazohizmu oz. sadizmu? Recimo, da se spomnimo fantov, ki so še ne nekaj časa nazaj mučili mačke? Kaj je temu vzrok, da se ljudje tako obnašamo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sadizem/mazohizem
Reply #1 - 11.08.2004 at 15:16:54
 
Ena od mojih lastnih psiholoških razlag, ki se mi zmeraj znova potrjuje skozi konkretne usode ljudi, je oblikovanje sadizma po liniji superega.

Kadar superego postane znotraj moje osebe prekrut preganjalec (to pa lahko postane ob ustrezno krutih starševskih likih, ki jih ponotranjim, da me preganjajo od znotraj), potem z obrambno varovalnim mehanizmom projekcije diferenciram moje "slabe" vsebine od sebe in jih projiciram navzven v drugega človeka, katerega lahko zaradi tega potem jaz sam sadistično preganjam. Psihološki motiv tovrstnega vedenja je izogniti se tesnobi ob premočnih pritiskih superega.

Če mi še kaj pade na pamet, se še oglasim. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #2 - 11.08.2004 at 15:19:17
 
joj tale topik pa ne spada semkaj, admini, premaknite jo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #3 - 13.08.2004 at 14:00:52
 
exodus wrote on 11.08.2004 at 15:01:08:
Exo Kreten: (Sadizem/mazohizem)
Moj moški značaj lahko definiram kot značaj, ki so njegove lastnosti prodornost neke čudne energije v spodnjem delu, vodenje te aktivnost v pravo smer, luknjo, disciplina in pustolovstvo nad ženskemu značaju pa se požvižgam saj je važno le, da sem jaz zadovoljen. Produktivno ga uturim v sprejemno luknjo našega župnika, verujem, da bo to realiziral kot je trba in vsa ta moja mladostniška vzdržnost  ali bo zadostna ? (Ne smem pozabiti, da sta v vsakem posamezniku vedno dve ali več lukenj obe luknji so moja karakteristika uspeha, ko bo prišel čas, če bo ?, da pa prevladujem v norosti je že obče znano. Značilno zame je da uvidim razliko med "njegov" ali "njen" spol.) Če so jajca moškega značaja oslabljenje, ker sem emocionalno ostal otrok, bom zelo pogosto poskusil to pomanjkanje nadomestiti tako, da bom poudrail zgolj svojo vlogo v spolnosti, ko jo bom imel. Vzemimo na primer mene, ki dokazujem svojo moško sposobnost v spolnosti pred tv ekranom, ker se ne zanesem na svojo moškost v značajskem smislu. Kadar sem ohromljen od preveč drkanja me moja moškosti še bolj močneje boli, je to normalno ?, postanem sadist (uporabim silo) glavni sem - perverznež - nadomestim, če je potrebno kar z  moškim. Če je moja spolnost oslabljena ali perverzna pri ženski še nisem poiskusil, se spremenim v mazohista ali posedovalca.


Zanima me, če me že dodobra poznate in če imate že jasnejšo psihološke razlage zame. Zakaj so nekateri ljudje nagnjeni k seksanju žensk jaz pa k mazohizmu oz. sadizmu? Recimo, da se spomnimo svojih fantov iz naše fare, lepi spomini, ki so se še ne nekaj časa nazaj spravljali name in me mučili kot jaz mačke? Kaj je temu vzrok, da se ljudje tako obnašajo do mene?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eten.
Guest




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #4 - 13.08.2004 at 20:51:05
 
Quote:
Alex Kreten: (Sadizem/mazohizem)
Moj moški značaj lahko definiram kot značaj, ki so njegove lastnosti prodornost neke čudne energije v spodnjem delu, vodenje te aktivnost v pravo smer, luknjo, disciplina in pustolovstvo nad ženskemu značaju pa se požvižgam saj je važno le, da sem jaz zadovoljen. Produktivno ga uturim v sprejemno luknjo našega župnika, verujem, da bo to realiziral kot je trba in vsa ta moja mladostniška vzdržnost  ali bo zadostna ? (Ne smem pozabiti, da sta v vsakem posamezniku vedno dve ali več lukenj obe luknji so moja karakteristika uspeha, ko bo prišel čas, če bo ?, da pa prevladujem v norosti je že obče znano. Značilno zame je da uvidim razliko med "njegov" ali "njen" spol.) Če so jajca moškega značaja oslabljenje, ker sem emocionalno ostal otrok, bom zelo pogosto poskusil to pomanjkanje nadomestiti tako, da bom poudrail zgolj svojo vlogo v spolnosti, ko jo bom imel. Vzemimo na primer mene, ki dokazujem svojo moško sposobnost v spolnosti pred tv ekranom, ker se ne zanesem na svojo moškost v značajskem smislu. Kadar sem ohromljen od preveč drkanja me moja moškosti še bolj močneje boli, je to normalno ?, postanem sadist (uporabim silo) glavni sem - perverznež - nadomestim, če je potrebno kar z  moškim. Če je moja spolnost oslabljena ali perverzna pri ženski še nisem poiskusil, se spremenim v mazohista ali posedovalca.


Zanima me, če me že dodobra poznate in če imate že jasnejšo psihološke razlage zame. Zakaj so nekateri ljudje nagnjeni k seksanju žensk jaz pa k mazohizmu oz. sadizmu? Recimo, da se spomnimo svojih fantov iz naše fare, lepi spomini, ki so se še ne nekaj časa nazaj spravljali name in me mučili kot jaz mačke? Kaj je temu vzrok, da se ljudje tako obnašajo do mene?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #5 - 13.08.2004 at 21:31:54
 
Res si beda, nič novega, dosadno govno si že kretensko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
srAlex
Guest




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #6 - 13.08.2004 at 22:32:02
 
Alex wrote on 13.08.2004 at 21:31:54:
Res sem beda, nič novega, dosadno govno sem že kretensko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #7 - 13.08.2004 at 22:46:17
 
Quote:
Res sem beda, nič novega, dosadno govno sem že kretensko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
srAlex
Guest




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #8 - 13.08.2004 at 23:10:19
 
Alex wrote on 13.08.2004 at 22:46:17:
Res sem beda, nič novega, dosadno govno sem že kretensko.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #9 - 14.08.2004 at 07:07:12
 
Quote:
Res sem beda, nič novega, dosadno govno sem že kretensko.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex.je.posranec
Guest




Re: Sadizem/mazohizem
Reply #10 - 14.08.2004 at 08:37:44
 
Alex wrote on 14.08.2004 at 07:07:12:
Res sem beda, nič novega, dosadno govno sem že kretensko Alexovo posrano

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1