Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4753 times)
apostat
Ex Member




Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
02.08.2004 at 09:56:41
 
Edino pravilno je, če si z nekom šele v platoničnih odnosih oziroma začetni zaljubljenosti, da iz tega razloga še zaenkrat odklanjamo spolne odnose, če še nismo 100% pripravljeni na prvi spolni akt in ne čutimo pravega gona oziroma potrebe po njem. Napačno bi bilo, da se se silimo v nekaj, ko še ni prišel čas za to. V takih primerih se je tudi neustreznoo obračati na tako imenovane "strokovnjake" (psihologi in psihiatri), ampak je treba prisluhniti govorici srca, ki nam da signal, ko smo pripravljeni na to. Gon namreč mora vzkliti, se vzbuditi in ga je potrebno vzdramiti - potrebno je počakati na postopen in spontan razvoj za prvi spolni odnos. Če se odločimo za njega, npr. zaradi netaktnega in neučakanega prigovarjanja partnerja, ki vas straši s firgidnostjo pri ženskah ali impotenco pri moških, tako da se krčevito prizadevamo, da bi sebi in njemu dokazali, da smo zmožni uživati, hkrati pa v skriti bojazni, da bi se pri tem lahko izkazalo, kako nezmožni smo užitka, zgodi ravno polomija, ker deluje prisilno opazovanje samega sebe zaviralno (analogno temu je, da ko ne moremo zaspati in si vse bolj prigovarjamo, da bi morali zaspati, vse večje težave imamo s spancem in ironično glih takrat ne zaspimo, ker smo preveč obremenjeni z mislimi) - to ima lahko daljnosežne posledice z razvojem seksualne nevroze pričakovane bojazni (nezmožnosti za spolnost).

Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
inkvizicija
Guest




Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #1 - 02.08.2004 at 10:10:56
 
Exo, tokrat te ne bom vprašal, če pišeš o sebi, ker to vem.  Grin Glede na to, da se 80% tvojih postov vrti okoli spolnosti, je tu tvoj vrelec problema.

Nič ni narobe, če čakaš, da pride pravi trenutek, moraš pa pri sebi pošlihtat še dosti stvari v svoji glavi - predvsem tvoj kurčev odnos do drugih.

Pa ne mi odgovarjat s tvojimi klasičnimi odgovori, ki sem se jih že naveličal. V bistvu mi sploh ni treba odgovorit.

Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #2 - 02.08.2004 at 10:23:54
 
He he, nekdo je tik pred tem, da izgubi junfer, pa ga matrajo živčki... Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #3 - 02.08.2004 at 10:30:03
 
exo ....

če imaš vprašanje ga postavi ...

ne pa da s trditvami, ki jih pobiraš malo tu malo tam, obtožuješ ljudi...

... oziroma pričakuješ naše odzive s prav, ali narobe....

Meni je prav hecno, da po eni strani grmiš proti "gonu", v drugem postu pa zagovarjaš njegovo vznikanje, prebujanje ...

exo ... full lepo, da se trudiš, samo marsikakšen hakeljc bi si prihranil, če bi iste zadeve skomuniciral drugače ...

.. predvsem pa, tudi mame se motijo  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #4 - 02.08.2004 at 10:32:54
 
Quote:
Exo, tokrat te ne bom vprašal, če pišeš o sebi, ker to vem.  Grin Glede na to, da se 80% tvojih postov vrti okoli spolnosti, je tu tvoj vrelec problema.

Nič ni narobe, če čakaš, da pride pravi trenutek, moraš pa pri sebi pošlihtat še dosti stvari v svoji glavi - predvsem tvoj kurčev odnos do drugih.

Pa ne mi odgovarjat s tvojimi klasičnimi odgovori, ki sem se jih že naveličal. V bistvu mi sploh ni treba odgovorit.



Ja, vidiš - zopet se motiš. Misliš, da bi o sebi pisal tako osebnestvari vesoljni Sloveniji, zresni se no malo... Če že, kar je nemogoče, bi se sigurno logiral pod anonimnež. Gapetovcem o teh rečeh ne bi nikoli pisal, ko vsak samo čaka, kjer bi izkoristili informacije o meni. Žal tega ne morete, poznam tudi take ljudi, ki vejo veliko reči o meni, ampak jih držim v šahu kot oni mene, tako da nič ne pricurlja v javnost, niti si ne želim. Pod drugo, s spolnostjo nimam nobenih težav... Saj kot pravim, če špila srček, špila tudi vse ostalo.

Tukaj gre za naslednji pojav:

Mehanizem boječega pričakovanja, npr. negotovost in dvomi v spolnosti: ko sami sebe poostreno opazujejo, njihova vnaprejšnja bojazen pred neuspehom pa že sama pripelje do tega, da spolno odpovejo. Tak spolni akt spodleti, zato ker ni dosežen preprosto kot nekaj samoumevnega, ampak ker je hoten in vključuje bolestno spolno pričakovanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #5 - 02.08.2004 at 10:35:39
 
Vsakič znova obnemim v občudovanju, kako lahko ena oseba v tako kratkem času natrosi tako ogromno veliko neumnosti.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #6 - 02.08.2004 at 10:46:45
 
X wrote on 02.08.2004 at 10:35:39:
Vsakič znova obnemim v občudovanju, kako lahko ena oseba v tako kratkem času natrosi tako ogromno veliko neumnosti.


Hm.. neumnosti... seveda, dr. Frankl utemljitelj 3. dunajske šole oz. logoterapije je neumnež? Sam sebe blamiraš, ko nič ne misliš in na prvo blekneš, ne da bi pomislil, da tega vsega nisem (s)pisal jaz osebno. Neumen si ti, to kažeš s svojim odzivom, zraven še celo plehki, ker ti jaz nisem kriv, če nič ne razumeš, ker očitno strokovno čtivo ni zate, - pojdi raje gledat Harryja Potterja v kino, morda te bo bolj navdušil. Jaz pa rad berem take knjige in to je povzetek iz te knjigice tega uglednega in svetovno znanega dunajskega psihiatra, ki je preživel 4 taborišča v 2.sv.vojni. Tukaj bi pripisal samo Titudu in Tonetu Zamene, naj si čitajo take poste, lahko tudi drugi, ampak potem ne komentirati s takimi nevmestnimi kot ti, Sinjeooka, Ikvizicija & Co., če nimaš blage veze, o čem pišem, ker vidim, da obstajate taki ignorantneži, ki si gnjige sploh niste prečitali pa podajate kritike....  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #7 - 02.08.2004 at 10:51:36
 
Pravzaprav je bil moj komentar vezan tudi na topic o zlobnih psihiatrih, ki finančno lupijo ljudi, ter tvoji (prepisani?) formuli za uspešno psihoterapijo.

Da prepisuješ od drugih, je itak jasno. Saj sam nimaš pojma o ničemer. Ravno zato je rezultat kup neumnosti.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #8 - 02.08.2004 at 10:55:28
 
X wrote on 02.08.2004 at 10:51:36:
Pravzaprav je bil moj komentar vezan tudi na topic o zlobnih psihiatrih, ki finančno lupijo ljudi, ter tvoji (prepisani?) formuli za uspešno psihoterapijo.

Da prepisuješ od drugih, je itak jasno. Saj sam nimaš pojma o ničemer. Ravno zato je rezultat kup neumnosti.


aha, izhod v sili, ko ostaneš brez komentarja pa cviliš ko mačka stisnjena v kot, ki ji stopiš na rep.... zaradi mene lahko ti še naprej mečeš neke brezvzne linke ven.... X je pameten, Freud, Adler, Jung, Frankl pa so kreteni po tvoje..... hi hi.. malo morgen....

Dejansko pravijo o tako ustvarjalnih psihiatrih, kot so ustanovitelji pionirskih šol, da so razvili sisteme, ki navsezadnje slikajo njihove lastne nevroze. Posameznikova beda je bila spremenjena v žrtev za človeštvo. Človek mora prestati lasten bivanjski obup, če naj se nauči, kako naj proti njemu imunizira svoje paciente. Zato je vedno ranjen zdravnik najboljši zdravnik.


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #9 - 02.08.2004 at 11:06:52
 
Stisnjen v kot? ...

Spet imaš vlažne sanje, exo.

Drugače pa, Freudu, Jungu in ostalim žurerjem nihče ne osporava njihove genialnosti, jaz še najmanj. Pravzaprav ni čudno, da si si jih izbral za svoje alter ege, da skozi njih spregovoriš "vesoljni Sloveniji" o tem, kako zjeban si v glavo. Way to go... ...

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #10 - 02.08.2004 at 11:19:53
 
X wrote on 02.08.2004 at 11:06:52:
Stisnjen v kot? www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl2.gif

Spet imaš vlažne sanje, exo.

Drugače pa, Freudu, Jungu in ostalim žurerjem nihče ne osporava njihove genialnosti, jaz še najmanj. Pravzaprav ni čudno, da si si jih izbral za svoje alter ege, da skozi njih spregovoriš "vesoljni Sloveniji" o tem, kako zjeban si v glavo. Way to go... www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/bravo.gif




Jaz vsaj vem, da nič ne vem - ti še tega ne (biti "štor", ne da bi se tega zavedal - te vsaj ne boli), ker dvomim, da si kdajkoli povohal kako knjigico od Junga ali Freuda, prebral kakšen njihov čalnek itd.... Ker sicer ne bi klobasal takih neumnosti. Pa še 1x, ne govori ti tega meni, ampak Freudo in Franklu, jaz tega nisem spisal, če dvomiš v njihove strokovne reference in svetovno priznanost! Ne na pamet, zato so knjige, ki jih ti ne maraš! Niti malo me ne zanima, kar si misliš o meni, to pravi svoji babici, če jo bo zanimalo - mene ne!!!! Prosim zadrži svojo vrednotenje mene pri sebi. Pa sploh ne beri tega, česar ne razumeš - lahko odsurfaš kamorkoli ti paše... Edina stvar je, ki je ne maram, da se nekdo s svojim laicizmom povzdiguje iznad strokovnjake, pa nima pojma o ničemer. Ko boš prebral kakšno knjigo o logoterapiji, se lahko naprej pogovarjava, do takrat pa ADIJO!

Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #11 - 02.08.2004 at 11:31:00
 
Exo, o mojih bralnih navadah ne veš nič.
Tudi če te ne zanima, kaj si mislim o tebi, ti to vseeno povem.

Quote:
da se nekdo s svojim laicizmom povzdiguje iznad strokovnjake, pa nima pojma o ničemer.

A ti to spet o sebi?

Quote:
Prosim zadrži svojo vrednotenje mene pri sebi.

Ogromno ljudi ti je reklo točno to, pa jih nisi upošteval. Ne vem, zakaj bi te potem jaz.
Ampak bom dal rajši običajen C&P odgovor: forum je javen, če ti ne paše, ne beri, pojdi drugam, bla bla bla bla... .........

Quote:
do takrat pa ADIJO!

exo, take obljube si že dajal, pa vsi vidimo, kako se jih držiš. Hja, prelahko te je sprovocirat, pa ne moreš ostati tiho. Ampak zaenkrat je to še zabavno. Če bo kdaj postalo preveč enolično, ti bom pa že dal mir...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #12 - 02.08.2004 at 11:33:16
 
X wrote on 02.08.2004 at 11:31:00:
Exo, o mojih bralnih navadah ne veš nič.
Tudi če te ne zanima, kaj si mislim o tebi, ti to vseeno povem.

A ti to spet o sebi?

Ogromno ljudi ti je reklo točno to, pa jih nisi upošteval. Ne vem, zakaj bi te potem jaz.
Ampak bom dal rajši običajen C&P odgovor: forum je javen, če ti ne paše, ne beri, pojdi drugam, bla bla bla bla... www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/sleepy.gifwww.gape.or...

exo, take obljube si že dajal, pa vsi vidimo, kako se jih držiš. Hja, prelahko te je sprovocirat, pa ne moreš ostati tiho. Ampak zaenkrat je to še zabavno. Če bo kdaj postalo preveč enolično, ti bom pa že dal mir...


ADIJO, si gluh? ne da se mi brati tvoje spekedravščine.... iz principa nisem prebral, kar si napisal, pa tudi ne bom, ker mi ne rabiš nič dokazovati, misli si svoje, pa naj ti bo lepo med rožicami umotvorov....
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #13 - 02.08.2004 at 11:35:19
 
Vidiš, spet si odgovoril, pa si rekel, da ne boš več.

Tvoja bolestna želja, da bi pri vsem imel zadnjo besedo, te vedno znova pokoplje.

C-c-c-c...

No, ko boš izgubil junfer, pa le povej, prav? Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
inkvizicija
Guest




Re: Jara(nezrela) ljubezen in 1. spol. akt
Reply #14 - 02.08.2004 at 11:45:49
 
apostat wrote on 02.08.2004 at 11:33:16:
ADIJO, si gluh? ne da se mi brati tvoje spekedravščine.... iz principa nisem prebral, kar si napisal, pa tudi ne bom, ker mi ne rabiš nič dokazovati, misli si svoje, pa naj ti bo lepo med rožicami umotvorov....
???


He he he he... Grin Neverjetno veliko zabave je danes tukaj.

Exo pa ja nisi padel sedaj na nivo predšolskih otrok, ki si zatiskajo ušesa in kričijo, da ne bi slišali drugega vrstnika.

Ja valjda, da nisi prebral.  Grin Grin

En nasvet: lahko dalje pišeš na enem izmed svojih številnih novih topicov, ki so po temi skoraj identični, če ti je na tem tako hudo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2