Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 13096 times)
apostat
Ex Member




bivanjski nesmisel in omama
01.08.2004 at 18:47:21
 
Ne razumem, kako ste lahko nekateri ljudje tako plehki in nizkotni, da vam edini smisel v življenju daje le užitek oziroma hedonistično izogibanje odgovornosti, in le v njem vidite vrednoto, za katero se je splača živeti? Morda, ker ste slabiči in ste prešibki in preslabotni, da bi se zmogli spoprijeti in prenašati življenjske preizkušnje in bremena kot preostali ljudje, zato se raje zatekate k omamam (alkohol, joint, zabave, seks...), s čimer si mislite,da si boste zapolnili praznino, in si tako lajšate "trpljenje", tako da si otopite razum, kar  vas dejansko poniža na nivo živali in vas oropa človeškega dostojanstva, da postanete še večje duhovne razvaline, kot že ste, in le životarite naokrog z brezizraznimi, srepimi, zombijevskimi očmi, ko hlastate na uspešen lov za srečo s pomočjo biološko-kemičnih ovinkov?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #1 - 01.08.2004 at 19:50:48
 
Kako si nekateri ljudje lahko sploh drznete bivanjski smisel opravičevati s tako določeno in trdilno obliko o domnevnem bivanjskem nesmislu. Edino kar ste izrazili je lastna netolerantnost, nestrpnost in jeza. Ali je to potemtakem bivanjski smisel, ali je pač point v pomanjkanju omame.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #2 - 02.08.2004 at 08:28:01
 
V bistvu dobra tema za debato, ampak skozi tolikanj napadalno iztočnico je debata malce težje izvedljiva.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #3 - 02.08.2004 at 10:06:05
 
Lilith wrote on 02.08.2004 at 08:28:01:
V bistvu dobra tema za debato, ampak skozi tolikanj napadalno iztočnico je debata malce težje izvedljiva.



Je, vem, da je boleče in "težje izvedljivo", če  sami sebe prepoznamo v teh pisarijah, ker vsaka zaušnica deluje kot opomin in ni bila še nikomur prijetna, da bi si je želel. Potem raje zamižimo na eno oko, ker ne maramo konfrontacije z lastnimi "temnimi" aspekti našega značaja - ne upamo si pogledati resnici v oči, ker nam resnica kot ogledalo pokaže, kdo in kaj smo. Nekateri še uberejo drugo možnost, npr. to zagovarjajo, da je uzivanje j_o_i_n_t_o_v OK, da ti dvignejo "zavest" norosti, in podobne nesmisle, ki mejijo že res na rob norosti...  Tongue


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #4 - 02.08.2004 at 11:02:23
 
Tebe torej zanima, zakaj smo/so eni plehki in nizkotni? Ali kaj?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #5 - 02.08.2004 at 11:13:56
 
Lilith wrote on 02.08.2004 at 11:02:23:
Tebe torej zanima, zakaj smo/so eni plehki in nizkotni? Ali kaj?


Ne, to me ne zanima, ker to vem. Malce težje mi je razumljivo, da nekdo v teh "zrelih" letih in takšnih in podobnih poklicih počne te stvari - to celo javno; kako da ga ni sram in se ne boji za ugled? Tako, da se sploh ne drži niti obrabljene fraze, da kar je skrito, ni greh. Ok, to toleriram, da te reči počnejo najstniki, ki šele dozorevajo, se iščejo in ubadajo z različnimi problemi odraščanja, da jih "meče"; ampak kaj potem, ko nekdo počne te reči v odrasli dobi, kaj to pomeni, da je zaostal v razvoju, da si je dobo psihoseksualnega razvoja podaljšal vsa tja v adolescenco in še dlje? To je ravno žalostno.... Dobro, k temu so morda botrovali različni faktorji, recimo vzgoja, ampak pri teh letih pa bi že lahko vsak malo pretuhtal, kaj je dobro in kaj ni, in se obnašal ustrezno svojim letom, saj imamo svobodno voljo in smo le pred sabo odgovorni, ali ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #6 - 02.08.2004 at 11:17:12
 
Pa saj verjetno za večino ljudi velja, da smo odgovorni v tem smislu, da v celoti sprejemamo posledice svojega vedenja. Tisti, ki posledic ni sposoben odgovorno sprejeti in nositi, pa je verjetno v psihiatrični kategoriji.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #7 - 02.08.2004 at 11:17:20
 
Exo, a te fejst boli, ker se nikoli nisi znal zabavati in te ful moti, ker se nekateri znajo vse življenje?
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #8 - 02.08.2004 at 11:30:35
 
Lilith wrote on 02.08.2004 at 11:17:12:
Pa saj verjetno za večino ljudi velja, da smo odgovorni v tem smislu, da v celoti sprejemamo posledice svojega vedenja. Tisti, ki posledic ni sposoben odgovorno sprejeti in nositi, pa je verjetno v psihiatrični kategoriji.


Saj ni pogoj, da sledijo posledice - tem se ponavadi izognejo tako ali drugače. Vic je v tem, da se nekdo obnaša in misli kot človek, ki je še v fazi odraščanja, da ne premore nobene modrosti za svoja leta, da se obnaša nezrelo - to ga le retardira, okrni, da se mi nekje zatakne, da se ustavi v fazi odraščanja, da ne pride z mrtve točke... Starejši ljudje MORAMO biti vzgled mlajšim generacijam, ne pa da se pootročimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #9 - 02.08.2004 at 11:38:57
 
apostat wrote on 02.08.2004 at 11:30:35:
Saj ni pogoj, da sledijo posledice - tem se ponavadi izognejo tako ali drugače. Vic je v tem, da se nekdo obnaša in misli kot človek, ki je še v fazi odraščanja, da ne premore nobene modrosti za svoja leta, da se obnaša nezrelo - to ga le retardira, okrni, da se mi nekje zatakne, da se ustavi v fazi odraščanja, da ne pride z mrtve točke... Starejši ljudje MORAMO biti vzgled mlajšim generacijam, ne pa da se pootročimo.


Ok, saj ti še ne spadaš med starejše...a ni magična meja 30 let? Wink

Drugače pa je možno tudi to o čemer pišeš...ampak ne pri vseh...koga imaš ti tukaj sploh v mislih....mene, lolo, x-a, lance-a? Koga drugega?
Vsak bi ti lahko zase najbolje povedal...oz....se mi zdi, da ti marsikdo ni več pripravljen o sebi govoriti...

No, eni smo še toliko neumni, da ti nasedamo...zato me samo vprašaj? Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #10 - 02.08.2004 at 11:42:28
 
apostat wrote on 02.08.2004 at 11:30:35:
Starejši ljudje MORAMO biti vzgled mlajšim generacijam

A ti se imaš za odraslega?

...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #11 - 02.08.2004 at 11:51:30
 
Lilith wrote on 02.08.2004 at 11:38:57:
Ok, saj ti še ne spadaš med starejše...a ni magična meja 30 let? Wink

Drugače pa je možno tudi to o čemer pišeš...ampak ne pri vseh...koga imaš ti tukaj sploh v mislih....mene, lolo, x-a, lance-a? Koga drugega?
Vsak bi ti lahko zase najbolje povedal...oz....se mi zdi, da ti marsikdo ni več pripravljen o sebi govoriti...

No, eni smo še toliko neumni, da ti nasedamo...zato me samo vprašaj? Wink


Nikjer nisem na nikogar pokazal s prstom, niti ciljal na koga. Izdajate se sami, ko se pocutite izzvane, sicer ne bi tako burno odreagirali, ker se pocutite custveno prizadete, ceprav nisem nikogar poimensko provociral - torej si sama dobila odgovor na svoje vprasanje na koga sem tukaj dejasnko mislil.

Ne obstaj objektivna meja odraslosti, ampak moski ponavadi kasneje odrastemo, ceprav sem videl, da temu ni tako, da je dandanasnji cas neznejsi spol enako "zabit". Mislim, kateremu se ni tja do 25 leta zbistrilo v glavi, se mu ne bo nikoli. Pri 30 imajo nekatere (ce ne vecina) zenske in moski otroke, so porocene, familijo itd. - se pravi OBVEZE, SKRB, ODGOVORNOST, kar paradoksalno ravo osmišljuje življenje, ker je "napetost" tisto gonilo, kar nas žene naprej. Dandanasni cas pa prevladuje potrošniška miselnost, ki  se tem trem kategorijam izogiba, le če se da. Gleda se le na svojo korist, kako čimbolj uživati, da si "fraj"....
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #12 - 02.08.2004 at 16:59:19
 
Tvoje razmišljanje je precej "pogansko", Lilith, čemur se ne čudim. Odseva pač sodobno okolje in njegovo filozofijo: "Uživaj, dokler si mlad, brez obveznosti, brez dolžnosti, brez odgovornosti." To pa zato, ker so npr. družina in otroci breme za takšne ženske in moške, ki vas tukaj na forumu kar mrgoli, stare/i ste preko 30, pa nimate niti stalnega partnerja. To pa zato, ker se nočete odreči ugodju, ki vam ga nudi samski stan, ker če imaš npr. otroke, moraš skrbeti zanje, zahtevajo te zase. Pri takem potrošniškem razmišljanju vse to odpade, ker je to samo "nadloga", npr. imeti družino, ki te naj bi ovirala pri domnevni sreči, ker potem nisi več "svoboden" - važno le, da se "imaš lepo". Današnji človek je pač take vrste človek, ki išče samo svoje užitke in koristi, ne oziraje se na nikogar drugega - čista oblika egocentrizma.  

Vir tega "imeti se lepo" ni v tem, da hočeš imeti vse zase, čas zabave, uživanje vsake vrste, ampak, da se "imaš lepo", ko si osrečila druge, ljudi, ki jih imaš rada in ne samo te. Tvoja sreča mora rasti iz tega, da ti nekoga osrečiš, moža, starše, otroke, bližnjega. Če pa so ti drugi v napoto pri tvoji sreči, ne boš nikdar v življenju srečna, ne v mladosti, ne v starosti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #13 - 02.08.2004 at 17:05:34
 
apostat wrote on 02.08.2004 at 16:59:19:
ki vas tukaj na forumu kar mrgoli, stare/i ste preko 30, pa nimate niti stalnega partnerja.


In kje piše da ga moram imet?   ???
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: bivanjski nesmisel in omama
Reply #14 - 02.08.2004 at 17:28:53
 
Lilith wrote on 02.08.2004 at 11:17:12:
Pa saj verjetno za večino ljudi velja, da smo odgovorni v tem smislu, da v celoti sprejemamo posledice svojega vedenja. Tisti, ki posledic ni sposoben odgovorno sprejeti in nositi, pa je verjetno v psihiatrični kategoriji.


Jst pa mislim,da večina ljudi NE sprejema (v celoti) posledic za svoja dejanja.In to se kaže na tem,da vedno za svoje probleme krivimo druge ljudi.Če gre nam kaj narobe,so drugi krivi.Če smo jezni,žalostni,itd.,so drugi krivi.Če...
Mislim,da je to velika naloga nas vseh in ne samo ljudi v 'psihiatrični kategoriji'.
Samo moje mnenje.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5