Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1021 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Vse je simbolično
28.07.2004 at 12:24:32
 
Ne pozabite da smo energetska bitja in da naše življenje je simbolično. Simbologija ima izjemen pomen v našem življenju. Vse izkušnje v življenju opazujte kot simbolične. Vse je simbolično, posebej sveti spisi in pravljice. In seveda sanje.

Nekaj simbologije .  .    .


Princesa ali nedolžna ženska je duša.

Princ je modrost in čistost duha.

Kralj je odgovornost za življenje in vitezi so neočiščen ego.

Ptice so duh ali intuicija in živali na zemlji zemeljska zavest.

Sadež, ki uspeva je nezrela spolna energija ali spolna energija, ki ni usmerjena k Božanskemu.

Buče in semena so plodnost in potencial rasti.

Nebesa so stanje zavesti in zavedanje in 12 rojenic je dvanajst moči v nas.

Spanec je pomanjkanje lastnega zavedanja

Kadarkoli je govora o vezanosti in ujetosti, je spolna energija tista, ki veže.

Bela palica je intuicija. Ničesar ni česar ne zmore. Je naša magičnost, čarobnost.

Črni mag v spisih in pravljicah je intelekt. Temna sila. Intelekt je tudi Čarovniška kraljica ali mačeha, saj odklanja priznanje tvoje lepote. Odklanja priznanje resnice. Stoji pred ogledalom in govori: Jaz sem najlepši. Ne srce ne intuicija, Jaz! V pravljicah intelekt stalno poskuša spraviti intuicijo v ječo. Intelekt sreča Sneguljčico, jo zapelje v ugriz lepega sijočega jabolka in tako za sto let spravi v nezavest.

Pomembno je število ničel v zgodbah in spisih. Več ničel, bolj v neskončnost gre izkušnja. Dvanajst ničel pomeni kot eno živlenje.  Sto let nezavesti tako pomeni: Nekaj potovanj duše bo trajalo za vrnitev izpod ujetosti črnega maga.
In seveda 7 palčkov – simbolov polovične rasti, polovičnega prebujenja. Sedem čaker ni dovolj prebujenih, da bi prebudile Sneguljčico. Čeprav so dejavne, jo niso sposobne vrniti v polno zavest. Dneve kopljejo in kopljejo, iščejo zlato in dragulje.

Mačeha je simbol nekontrolirane sebične želje.

Simbole elementov določamo glede na situacijo.

Voda je lahko naša čustva, vendar si oglejte okolje, v katerem je voda. Voda je lahko jasnost, lahko ti govori o potrebi po pretakanju, o tem, da greš s tokom. Ko Jezus umirja vihar in hodi po vodi, nam simbolično pravi Ni viharja čustev, ki ga ne moreš v trenutku pomiriti. Čustva se nam ne zgodijo. Čustva so k cilju usmerjena aktivnost. Mi jih izberemo in sicer ustrezno cilju, ki ga iščemo. Ljudje nas ne razjezijo! Partnerji nas ne naredijo ljubosumne. Čustva izberemo v upanju na rezultat.

Sneg v spisih in pravljicah pomeni čistost. Tisto pod njim je dremajoča moč, ki čaka na prebujenje. Če pa sanjate o vodi in se zbudite vznemirjeni, ji ne recite čistost. Za čustveno energijo gre. Občutite torej pravo razlago.

Zemlja je božanska sveta Mati Zemlja in v osnovi je simbol svete čiste energije. Njena druga stran je »razduhovljena« energija, nerazsvetljena zemeljska energija v moškem in ženski. Zemlja je tudi trdna, lahko simbol blokade. V komunikaciji je zemlja dejstvo, jasnost.

Ogenj je ta, ki použije ali preobrazi. Ko Janez o njem govori v Razodetju, gre za preobrazbo. Ogenj bruhajočega zmaja je seksualnost in vas požre.  

Zrak je očiščenje, pa tudi energija izogibanja. Zrak zanika. Lahko pa je zelo jasen in močen uvid.

Meč je vedno moč.

Oklep, ščit so prepričanja, v katera smo zaklenjeni. Zato spisi svetujejo: Nadeni si božji ščit!

Denar je simbol lažne ali prave vrednosti. Kralji so se dali na kovanec: Jaz sem vrednost! V kraljici naj bi videli vrednoto, ker je fascinantna komunikacija.  Vrednost je v kralju, ne v sebi!

Kovanci so pretok vrednost in cenitev, ki naj bi tekle, so pretakale enakomerno k vsem.

Zlato, srebro, dragulji – prave vrednote ali lažne vrednosti.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Vse je simbolično
Reply #1 - 28.07.2004 at 12:39:20
 
Dva rogova na Mojzesovi glavi sta simbol moči, ki je bila vedno izziv za Mojzesa.  Na nekem mestu v Bibliji  je potrkal s palico in iz skale je pritekla voda. In Mojzes potem ugotavlja, da ljudje ne razumejo, da je udarec s palico po skali trmasta zavest. Znanje bo tako odteklo. Bog pa reče: O, ne. Ljudje morajo izbrati.
In zakaj še Mojzes ni prišel v Obljubljeno deželo? Ljudje lahko pripelješ do dežele, vanjo pa vstopijo z lastno identiteto. To je lekcija vseh nas. Si niste nikoli želeli stresti nekoga in reči Mar ne vidiš tegale?
Mojzes je imel isto lekcijo.

Sveti gral in kupa. Mi smo kupa, ta gral. Zgodba o gralu je zgodba o vnebohodu. Če se bomo prebili skozi 7 pečatov, čaker, če bomo dvignili Jaz ven iz vozila, samega grala, bo resnična Ljubezen, ki je v meni, napolnila ta gral. Moja kupa, moje življenje, ki je gral, je potem napolnjen z vinom življenja.  Sedaj poznam Resnico. Vem, kje so nebesa in kje je mir. Vem, kje je ljubezen. Če kdo vpraša, lahko odgovorim na vprašanje z vinom življenja. In odgovor je vedno Pojdi vase. Vi boste odkrili gral zase; nihče ga ne more najti za vas.

Zatemnjeno ali rdeče sonce ni negativna napoved. Za svetlobo gre, ki vstopa na Zemljo, ki je tako bleščeča, da je sonce videti temno. Za preobrazbo sveta gre in našega življenja.

Sveti spisi niso negativni. Ljudje so.

Življenje je in nima nasprotja.

Ne bo konec sveta, le konec trpljenja.

Tudi če ne verjamete, zaupate lahko.


Ko odkrijemo, da nas intelekt zapeljuje, da nas je celo spravil v nezavest, se zelo razjezimo nanj. Začnemo se bojevati z njim. Vsi to počnemo. Skušamo se boriti proti njemu, ko iščemo Resnico. In druga tradicionalna past je naš odnos do religije. Nekega dne odkrijemo, da nas je religija zapeljala. Ujeli smo se in sedaj vemo, da moramo ven. Izstopimo, da bi našli svojo pot, potem pa se začnemo bojevati z religijo, namesto, da bi smao šli po svoji poti. Pazite tudi na to past!
 Če ste pripravljeni delovati v skladu z Resnico, ki je v vašem srcu, bo to delovanje pritegnilo še več Resnice in postali boste ta Resnica.
  Zberemo lahko vse na teh straneh napisane informacije in, če ne delujemo v skladu z njimi, imamo samo več informacij. To je največji izziv Človeškega Kraljestva danes.
  Verjetno imamo ljudje ta trenutek na voljo preveč informacij. Angeli pravijo: Lahko vam še naprej dajemo informacije, vendar ne vemo kako naj ravnamo, da boste delovali v skladu z njimi.

Čas je že, ko se je dobro vprašati:
- Ali sem pripravljen nehati z zbiranjem informacij in začeti delovati v skladu z njimi, s tem, kar vem?

 


Mi je bilo tak dobro da sem moral. .  .    .

Vir: "Osvobajanje od sebe" Thomas Keller

Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1