Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7756 times)
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

MANA
06.01.2004 at 22:11:41
 
Ve kdo kaj o Mani - MANA , to naj bi bil kruh, ali sveti kruh.....to obstaja? Kaj je s tem? Ma kdo kakšno informacijo, jaz nisem nič preverjal....??? Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: MANA
Reply #1 - 06.01.2004 at 22:14:57
 
Tu je Jezus jasno povedal, da je bila mana iz Stare zaveze le znanilec pravega kruha iz nebes, ki je Jezus sam, da bi bil po svojem vstajenju zakramentalno navzoč v evharistiji

"Jaz sem kruh življenja.
Vaši očetje so jedli v puščavi mano in so pomrli.
To je kruh, ki prihaja iz nebes,
da tisti, ki od njega jé, ne umre.
Jaz sem živi kruh,
ki sem prišel iz nebes.
Če kdo jé od tega kruha,
bo živel vekomaj.
Kruh pa, ki ga bom dal jaz,
je moje meso za življenje sveta."
Judje so se tedaj med seboj prepirali in govorili:
"Kako nam more ta dati svoje meso jesti?"
Jezus jim je tedaj rekel:
"Resnično, resnično, povem vam: Če ne jeste mesa Sina človekovega in ne pijete njegove krvi, nimate življenja v sebi.

to sem našel....
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: MANA
Reply #2 - 07.01.2004 at 09:55:22
 
se mi zdi da si bral Thiaooubsko prerokbo?
tam tud mano jedo, a ne? Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: MANA
Reply #3 - 07.01.2004 at 12:17:34
 
Ja saj tam sem idejo dobil....pa mi zdaj ni jasno, thiooubska prerokba.....tam govori da se tak kruh še danes je....res je da je thaiooubska prerokba lahko samo znanstvena fantasita ampak... V bistvu me bolj pojem sam zanima Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: MANA
Reply #4 - 07.01.2004 at 21:29:20
 
Web Definition:        Mana - primitive, animistic conception of psychic energy. A developed person gives off this "mana" and has an unconscious, positive influence on other people. Also includes magic, spirits, demons.


http://www.google.com/search?q=define:Mana

Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: MANA
Reply #5 - 08.01.2004 at 16:34:15
 
men se zdi da je mana tud samo en izraz za energijo, ki,chi, prano
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: MANA
Reply #6 - 05.02.2004 at 18:43:05
 
Mana, to je kruh "iz nebes", ki ga je Bog poslal lačnim Izraelcem v času exodusa (bega oziroma izgona iz egiptovske sužnosti) v puščavi, ko so nergali, da nimajo nič za jesti. Ta kruh naj bi bi padal iz neba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: MANA
Reply #7 - 05.02.2004 at 19:55:49
 
Je bil le slučaj ali namen, vseeno, toda sestradanemu in izmučenemu ljudstvu na pohodu je lahko njihovo zalogo telesne energije aktiviral se slan dež izpod neba, da so lahko nadaljevali preostanek poti do obljubljene, s hrano polne dežele
Back to top
« Last Edit: 07.02.2004 at 09:44:19 by stane »  
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: MANA
Reply #8 - 06.02.2004 at 23:15:16
 
stane wrote on 05.02.2004 at 19:55:49:
Če ni šlo resnično za kaj čudežnega, je lahko z neba padal le slan dež, ki bi na izmučeno ljudstvo od dolge poti deloval zelo osvežujoče.

JA, samo od deža in tvoje slanice ne bi bil nihče sit, čeprav ima zdravilni učinek in pravo koncentracijo joda. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: MANA
Reply #9 - 06.02.2004 at 23:45:21
 
Se zelo motiš.
Edino sol ti aktivira rezervno energijo, ki jo nosiš v sebi.
Razlagal ti ne bom, lahko pa ta fenomen preizkusiš sam kje v gorah.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: MANA
Reply #10 - 07.02.2004 at 10:51:41
 
stane wrote on 06.02.2004 at 23:45:21:
Se zelo motiš.
Edino sol ti aktivira rezervno energijo, ki jo nosiš v sebi.
Razlagal ti ne bom, lahko pa ta fenomen preizkusiš sam kje v gorah.


Vem, da vse manj ješ, če greš v gore, ker telo mobilizira tiste zaloge, ki so nakopičene kot maščoba in glikogen v jetrih, celo mišično tkiho, če nima kje več jemat energije (skrajni primer, če bi stradal), čim višje si. Ampak sol ni hrana, ampak je pomembna, da poskrbi skupaj z ostalimi minerali  za elektrolitsko in osmotsko stanje med celicami v človeškem telesu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: MANA
Reply #11 - 07.02.2004 at 14:29:45
 
Zaloga energije v maščobnem tkivu je vedno večja, kot zaloga vode in soli za presnovo. Električno energijo pa črpaš tudi iz magnetnega polja zemlje in kozmosa, če je v krvi zadosti soli in železa.
Vse te zaloge in možnosti pa lahko izkoristiš že, če piješ slano vodo. Do neke mere, ko se tudi to konča.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: MANA
Reply #12 - 09.04.2004 at 08:21:11
 
Ne vem, če je to to, ampak obstaja nek sveti kruh (ni slan, pa orehe ma not, pa zdej v modernih časih se lahko naredi čokoladni preliv), ki ga baje lahko ješ samo enkrat v življenju. Seme oz. en košček testa pa dobiš iz rok v roke. Baje iz Vatikana. Nimam pojma. To se neki šušlja med sodelavkami.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: MANA
Reply #13 - 10.04.2004 at 02:07:52
 
Mae wrote on 09.04.2004 at 08:21:11:
Ne vem, če je to to, ampak obstaja nek sveti kruh (ni slan, pa orehe ma not, pa zdej v modernih časih se lahko naredi čokoladni preliv), ki ga baje lahko ješ samo enkrat v življenju. Seme oz. en košček testa pa dobiš iz rok v roke. Baje iz Vatikana. Nimam pojma. To se neki šušlja med sodelavkami.


Dobro si slišala. Jaz sem to imenoval verižni kruh. Ga je tašča dobila in pol pacala to zadevo in iskala kandidate, ki bi pol to pacarijo vzeli. Jih je komaj našla. Kakšen pa je okus pa ne vem, ker ga nisem poizkusil, ker mi je bilo malo neokusno, ko sem videl to pacarijo, ki se je vlačila več dni po hladilniku. Pa še recept sem ji moral skopirat, zato ti ga lahko posredujem.

Ko voli, neka izvoli.

Quote:
SLADKI KRUH IZ VATIKANA




Ta kruh se peče samo enkrat v življenju. testo damo v plastično ali stekleno posodo. Za mešanje se uporablja lesena kuhalnica. Testo mora biti na sobni temperaturi pokrito s papirnim prtičem.

1.dan…..pomešamo
2.dan…..pomešamo
3.dan…..pomešamo
4.dan…..pomešamo
5.dan…..pomešamo in dodamo: 3 dcl mlačnega mleka, 30 dag sladkorja, 30 dag moke
6.dan…..pomešamo
7.dan…..pomešamo
8.dan…..pomešamo
9.dan…..pomešamo
10.dan…..pomešamo, dodamo kot peti dan. Pomešamo in razdelimo na štiri enake dele. Potem tri dele skupaj z receptom predamo naprej drugim osebam.


Potem v svoj del dodamo: 3 jajca, 20 dag ostre moke, pecilni, vanili sladkor, ¼ litra olja, polno skodelico mletih orehov, rozine ali čokolado, oz. mandeljne. Nato damo v pekač, ki ga predhodno namažemo z oljem in spečemo. Ohlajeno pecivo namažemo z glazuro iz čokolade.


Kruh iz Vatikana prinaša družini srečo in izpolnitev želja.

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: MANA
Reply #14 - 10.04.2004 at 02:16:49
 
Ja. To je tako imenovani vatikanski kruh. Šestim al štirim, pojma nimam, moraš dat pacarijo kot pravi Iga. je se ga enkrat  v življenju. Zadnič probal. Zelo dobrega okusa je tudi za vegetariance Grin, tako da bi ga še. Smiley

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2