Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4914 times)
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Prenova v duhu, karizma,...
04.12.2003 at 23:11:04
 
Začel sem novo temo v kateri zbiram podatke in informacije vseh, ki kaj vedo o karizmatičnih mašahali čem podobnem, kot je naprimer v Mariborom z g. Kodelo. Vsi podatki in informacije vseh vrst so dobrodošli da nam osvetljijo temo karizme v cerkvi ali kjerkoli drugje.Ali je njeno delovanje pozitivno, kakšne so izkušnje, mnenja, lastna stališča, karizma nasploh...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #1 - 04.12.2003 at 23:38:47
 
dej nam mal o tem povej ... jest o tem ne vem nič ...

karizmatičnih mašahali

presledek manjka btw


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #2 - 05.12.2003 at 17:07:34
 
Krizmatične maše, to je tako kot navadna maša vendar je vse bolj veselo, živahno... Ljudje pojejo(kitara, sintisajzer), se rokujejo, molijo, pojejo, molijo, karizmatični duhovnik vodi mašo, pripoveduje razne štorije. Najbolj zanimivo pa je baje na koncu, ker pred oltarjem ljudje(kateri želijo) v neki trans al nekaj podobnega padejo in ležijo tam tudi , petnajst minut, pol ure, uro, dve občutki ljudi so različni, povsem normalni itd - mislim da je to prenova v duhu... ne vem sem še nisem bil, ker mi cerkev ni preveč blizu, sem pa slišal o tem(v večini samo dobre zgodbe) zato me zanima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #3 - 05.12.2003 at 18:01:39
 
Uf, zanimivo..

A pa misliš, da si prav slišal o tem... ?

Sam vprašam...
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #4 - 05.12.2003 at 19:31:08
 
hm,
ne, saj ravno to je problem. Nekateri imajo o tem zelo pozitivno mnenje, drugi nasprotujejo in delajo druge povezave. Zato sem temo gor dal, da kdo napiše če je že kaj takega poiskusil in morda nekdo ki to zavrača. Na agumentih bomo videli kakšna je stvar...Mam pa še link na domačo stran:http://www.rkc.si/prenova/portal/
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #5 - 05.12.2003 at 19:45:21
 
to bi tudi sam rad dožival  Wink

če boš zvedel kdaj in kje bo mi sporoči

hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #6 - 05.12.2003 at 21:10:50
 
Ja, zdej sem se spomnila...

Ena moja prijateljica, sicer laična teologinja, je ene tri, štiri leta nazaj zbolela za miastenijo. To je kako neozdravljiva bolezen, kjer ti odmirajo mišice.
Začelo se je tako, ker je tudi pevka, da ji ni funkcioniral nebni lok, pa obrazne mišice,...

Ja, pa so ji tako pevski pedagogi kot zdravniki rekli, da nikoli več ne bo pela... No, in ona je začela obiskovati to skupino Prenova v Duhu... Kot teologinja ji je seveda to bilo zelo blizu... Kaj pravtaprav so tam počeli, ne vem, se pa spomnim, da je včasih spregovorila o kašnih kvazi čudežih...

In ona se je po dveh letih pozdravila! Počasi spet začela pet in počet vse ostalo. Zdaj ej od tega kakšne 4 leta, pa o bolezni ni več sledu.

Pa sej vemo, kako je s tem, ko nekdo zboli... Njej je pač tale Prenova zelo pomagala... Fajn, a ne.    

Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #7 - 08.12.2003 at 11:52:45
 
e to bi pa jaz šel res...  Wink

gre kdo z mano?
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #8 - 08.12.2003 at 23:58:10
 
Ok, a greva skup?  Wink Wink Wink
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #9 - 09.12.2003 at 08:25:12
 
prav sam reč kdaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #10 - 09.12.2003 at 09:43:42
 
čimprej...  Cheesy
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #11 - 09.12.2003 at 18:49:49
 
juriš  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #12 - 09.12.2003 at 22:16:58
 
Ja...  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #13 - 19.12.2003 at 19:32:20
 
Quote:
e to bi pa jaz šel res...  Wink

gre kdo z mano?

Ko se zresniš, te povabim. Velja?

Sicer je pa tam na začetku Goran malo preveč karikiral. Verjetno je to od nekoga zvedel v precej popačeni obliki. Prenova v Duhu je res karizmatično gibanje, to pomeni, v tem gibanju prihajajo do izraza posebni darovi Sv. Duha, ki so dani posameznim osebam, da z njimi služijo skupnosti. Zadeva je že zdavnaj znana.

V Prenovi v Duhu nekako te karizme samo bolj negujejo, jih bolj iščejo in skušajo uzavestiti. Sicer pa so karizme nekaj imanentnega krščanstvu, torej darovi Sv. Duha posameznim osebam za službo skupnosti so v Cerkvi nekaj normalnega.

Nisem pa še slišal, da bi nekje na neki "karizmatični" maši tam pred oltarjem kar vsi, ki bi to hoteli, padali v trans v molitvi. Je mogoče, da kdo doživi trans, vendar to doživlja kot posebno obdaritev, za to se preprosto ne moreš kar odločiti.

Zdravilna moč v Prenovi v Duhu pa prihaja po skupni molitvi. Pogosto načrtno molijo v skupinah za prav določen namen, imajo tudi poseben obred polaganja rok drug na drugega in klicanje Božje milosti na tiste, na ketere polagajo roke. Pa tudi to ni izključna posebnost Prenove, ampak je krščanska praksa skozi vso zgodovino od Kristusa sem.

Bi pa priporočil slehernemu človeku, ki ga to zanima in je pri tem dobronameren, da si Prenovo v Duhu pobliže ogleda. Obstaja mnogo živih občestev v Sloveniji, kjer se zainteresirani redno srečujejo običajno enkrat na teden po dve uri ali malo več. Tisti čas preživijo v skupni molitvi in pesmi. Zelo koristno za rast v osebni duhovnosti in za graditev višje kvalitete medsebojenega prijateljstva.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Prenova v duhu, karizma,...
Reply #14 - 19.12.2003 at 19:51:33
 
tkole je tega, da me povabiš ne gre odklonit.

A si verjetno tega ne lastiš, zato greva edino lahko skupaj tja.

Bom vesel če bova šla skupaj, samo povej kater dan je, za čas po novem letu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1