Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 20180 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Sončeve pozitivke - @pis
13.04.2002 at 21:38:02
 
Vabimo vas da si ogledate našo najnovejšo stvaritev:
Sončeve pozitivke - @pis - internetni časopis

Iz uVODNJAKA:

Danes, na soboto 13. 4. 2002, je po celem tednu oblačnosti spet posijalo sonce. Tokrat precej močneje kot ponavadi.
Namesto enega sonca sta vzšli dve. Eno še vedno vsak dan sproti zahaja, drugo ostaja in sveti - sveti tudi ponoči s sijem, ki ga zbira čez dan. In sveti tudi v oblačnih dneh ...
Več ko nas bo sijalo skozi to sonce, ki je pravkar vzšlo, bolj bo svetlo, saj ima vsak izbiro, da sveti ali pač ne.
Odločitev je tvoja.
ALFA
http://www.gape.org/vratavraj/enews/

BETA
http://www.gape.org/sonce/enews/


****************
******NEW******
****************

Dragi forumovci, pred vami se odpira nov svet. V petek dne 10.5.2002 so luč sveta ugledale Sončeve pozitivke, najbolj dober časopis v Sloveniji. V njem lahko preberete dobre, pozitivne, smiselne in uporabne novice.  

Naj vam bodo jutra od sedaj naprej lepša.

www.svetduhovnosti.org/pozitivke

Vse vaše pozitivne predloge bomo skušali upoštevati.
Back to top
« Last Edit: 16.05.2002 at 22:47:13 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #1 - 16.04.2002 at 22:11:32
 
Hmm....Le zakaj ni nobenih komentarjev Grin.

Odločil sem se,da vsem vam,ki obiskujete ta forum in ki ste "prelistali" pozitivke,postavim enih par vprašanj.

Opažam,da smo ljudje,predvsem pa Slovenci zelo vase zaprti in ne radi izražamo svoja čustva.Pa vendar bi rad,da na tem mestu povemo to,kar nam je resnično pomembno.
Res je v tem svetu veliko negativnosti in dostikrat smo bili že v življenju razočarani....in me zanima,ali še imamo upanje na lepši jutri.Ali imamo toliko samozaupanja in vere vase,da verjamemo,da lahko ogromno storimo za vse nas in za tiste,ki še prihajajo na ta svet.
Ali ob vseh negativnih informacijah,verjamemo v moč pozitivnega razmišljanja ?
Ali verjamemo v ljubezen,ali pa smo se vdali in mislimo,da je ljubezen le večna neizpolnjena želja ?
Ali smo sposobni preteklosti pustiti,da ostane le preteklost in prevzeti odgovornost za svoje misli in dejanja ?
Rad bi,da vsak izmed vas,izrazi svoje osebno mnenje in iskreno napiše,ali ima upanje za lepšo prihodnost,kaj bi sam najprej spremenil in kaj lahko vsi skupaj naredimo.

Smiley

Bistvo pristne sreče so duhovne vrline, kot so ljubezen, sočutje, potrpežljivost, strpnost, odpuščanje in ponižnost. Te osrečujejo tako nas kot druge ljudi.

Smiley
Z razvijanjem občutka odgovornosti do drugih lahko začnemo razvijati prijaznejši, sočutnejši svet, o katerem vsi sanjamo.
Smiley

Zdaj  je čas,da v svoje življenje vnesemo srečo in ljubezen.
Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #2 - 16.04.2002 at 22:33:57
 
Ja, danes sem prebrala prvo številko, in danes je zame en poseben dan. Danes čutim eno čist posebno mirnost, eno sozvočje s tem svetom, eno lahkost bivanja, iz mene kar vrejo vse vrline, ki si jih naštel ti, comp, in moji otroci so totalno v resonanci z mano, in moj mož je preišel domov, in rekel, da bi se rad malo pomojčkal z mano, in ...Ja danes je res en super dan, in imam upanje, ne, celo prepričana sem, da obstaja tudi taka prihodnost, ker prihodnost je sestavljena iz takih dni, kot je danes. Pa ne vem, ali je to zaradi Pozitivk, ali pa kar tako. Kakorkoli, prav je tako.  Smiley
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #3 - 28.04.2002 at 09:50:42
 
Ravno sem sele nasla prvo stevilko in sem cela nasmejana. Tisto, kar te v tem @pisu ujame, je eno malo navdusenje in nekaksna volja, da bi nekaj boljsega naredil, ker vidis, da se da...
Mogoce pa je najlepse vedet pri tem pozitivnem razmisljanju in ravnanju ravno to, da vas je toliko, ki se za to zares trudite.
Hvala vam za to.
In ce lahko kaj pripomorem - prosim, ne me pozabit, tukaj sem.

comp, saj ni tezko obdrzat vere v prihodnost, ce imas pri tem ves cas tako prijazno spodbudo Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #4 - 28.04.2002 at 10:05:08
 
Quote:
comp, saj ni tezko obdrzat vere v prihodnost, ce imas pri tem ves cas tako prijazno spodbudo  


Ja,Devi,saj zato pa smo tu. Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #5 - 28.04.2002 at 10:32:11
 
Evo, comp, moj komentar: že nekaj dani nazaj sem prebrala vaš časopis in v njem našla precej zanimivih, koristnih in globokih misli. Ampak, to sem jaz in jaz sem ven potegnila tisto, kar sem jaz hotela. Nekdo drug bo potegnil tisto, kar bo on hotel. In sem pri odgovorih na tvoja vprašanja.
Če ti odgovorim tako, kot jaz doživljam svojo okolico in ljudi okoli sebe, je odgovor na večino tvojih vprašanj – NE. Večina ljudi živi na način, na kakršnega živi, vozi po neki bob stezi, ki je utrjena (utrdili so jo skozi svoje življenje) in po kateri se je tako zelo lahko voziti. Noben napor ni potreben, enostavno se spustiš in pelješ. Vsi upajo na lepši jutri, vsi se prepričujejo, da bo bolje – le redkokdo pa je pripravljen nekaj storiti za to. Ker to pomeni najprej soočiti se sam s sabo, si priznati vse svoje bolečine, vse svoje napake in graditi na sebi. Ker to je predpogoj, da lahko resnično začneš verjeti v lepši jutri!
Moje osebno mnenje: DA, verjamem v lepši jutri, verjamem v ljubezen, verjamem v pozitivno mišljenje, verjamem, da je preteklost le preteklost, iz katere se sicer moram nekaj naučiti, vendar je sedanjost le moja odločitev! Živim ta trenutek in živim zdaj!
Kaj lahko spremenim sama? Najprej pometem pred svojim pragom in potem dam to darilo naprej. Tistim seveda, ki so ga pripravljeni sprejeti.
Kaj lahko naredimo skupaj? Pozdravljam ustanovitev vašega društva za ozaveščanje ljudi! To je skupna pot in tu so skupne zmage!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #6 - 28.04.2002 at 11:28:59
 
Miška !

A si ti tista Miška,s katero debatiram o politiki ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #7 - 28.04.2002 at 11:33:29
 
Quote:
Večina ljudi živi na način, na kakršnega živi, vozi po neki bob stezi, ki je utrjena (utrdili so jo skozi svoje življenje) in po kateri se je tako zelo lahko voziti. Noben napor ni potreben, enostavno se spustiš in pelješ. Vsi upajo na lepši jutri, vsi se prepričujejo, da bo bolje – le redkokdo pa je pripravljen nekaj storiti za to. Ker to pomeni najprej soočiti se sam s sabo, si priznati vse svoje bolečine, vse svoje napake in graditi na sebi. Ker to je predpogoj, da lahko resnično začneš verjeti v lepši jutri!

Lepo povedano in se popolnoma strinjam.

Saj res ne vem,zakaj bi morali biti še v večjem d****,kot smo zdaj.
Treba je začeti ustvarjati in ne čakati,da nam bodo še naprej idioti krojili usodo.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #8 - 28.04.2002 at 11:46:04
 
Hej, comp, malo sva nesinhronizirana - jaz tukaj, ti tam, potem se zamenjava, he he. Tam o politiki, tu o zavedanju samega sebe - v bistvu debatirava o eni in isti temi - o zavedanju in dojemanju samega sebe!!!

Ja - dovolj je bilo! Gremo naprej! Samo, govorjenje je eno, dejanja so drugo! Govoriti je lahko, storiti veliko težje! No, ja vaš časopis in vaše društvo sta vsekakor en korak proti temu! Bravo vsem!

Pa še tole: najtežje je človeka pripraviti do tega, da spozna, da je on tisti, v katerem je ves catch! Da je on tisti, pri katerem je zadevo treba začeti spreminjati! lahko govoriš in govoriš, prepričuješ in prepričuješ - človek izrazi strinjanje ali nestrinjanje s tabo (odvisno, v kakšnem razmerju si z njim), misli si pa še naprej svoje. In največji korak je ta, da ga pripelješ do te točke, da začne razmišljati o sebi. ker naprej se usuje plaz spoznanj. In ta plaz zna biti zelo težak! In konec koncev - zakaj pa bi se ljudje spreminjali, če je enostavneje voziti se po tisti bob stezi, ki jim je tako domača, ki jo tako zelo poznajo in za katero se ni treba popolnoma nič potruditi?

Moje skromno mnenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #9 - 30.04.2002 at 19:29:18
 
zdravo

tu berem da ste zadovoljni z pozitivkami, bi radi še kaj dodal, spremenil, in da lahko tudi kaj pomagate.
evo sem rekel podajmo se v ustvarjanje in skupaj naredimo stvari boljše.

zanima me sledeče...

Bi kdo od vas skupaj z nami ustvarjal pozitivke : )
Bi morda kdo urejal kakšno rubriko v pozitivkah?
Ima kdo kakšen predlog, kako jih izboljšati?
Bi kdo morda pomagal izpeljati kakšno od ostalih aktivnosti

Se morda kdo spozna na poslovanje in trženje
Morda kdo v sebi vidi dobrega organizatorja

Bi morda kdo pomagal na ezofestu, bi morda kdo pomagal na stojnici?
Se morda kdo spozna na front page, dreamweaver in podobna orodja …

Imate morda vi kakšne ideje, ki jih lahko skupaj izpeljemo?

Ja izkušnje sploh niso pogoj, važno je, da želite delat, kar je vaša pot in kar je res samo ustvarjanje in veselje. sedaj vas vabimo da začnemo.

Če te to veseli, lahko tu na forum ali pa na epošto ales_pe@email.si napišeš kaj bi rad počel in v najkrajšem času te bomo opremili z vsem potrebnim za sodelovanje.

Aja delo je seveda še na prostovoljni ravni, samo s tem vsak full pridobi, se ti povrne drugače…
Men se je sem full osebno napredoval in full novih frendu spoznal in delam res to kar me veseli… je to full vsaj zame…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miška
Guest




Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #10 - 01.05.2002 at 19:56:46
 
A.!

Ker sem tudi sama med tistimi, ki sem pohvalila vaš časopis in pri tem bila še kako iskrena, se želim oglasiti. Vem, da sem sicer še čisto frišna in zato še zmedena tukaj, pa vendarle! Ker mi vsak vaš post mi pomeni darilo, iz katerega izbrskam nekaj zase, bi vam rada tudi sama pomagala po svojih močeh.

Svoje vloge ali naloge pa ne vidim. Sem še preveč frišna tukaj in še ne poznam vseh »zakonov«, ki veljajo med vami. Zato lahko vskočim tam, kjerkoli boste pri oblikovanju in pripravi časopisa potrebovali pomoč in bi vam prav prišla še ena »roka«.

Kar se ezofesta tiče – sama bom v vsakem primeru šla tja pogledat in če vam lahko kako  tam pomagam – zelo rada. To področje je tudi zame precej novo in grem pravzaprav še sama raziskovat, zato za kakšno stojnico verjetno nisem primerna, ker ne vem, kdo bo bolj zabodeno gledal in študiral – obiskovalec stojnice ali jaz…

Naj torej velja – če lahko kjerkoli vskočim – z veseljem!

Pozdrav,
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #11 - 01.05.2002 at 20:06:45
 
Quote:
Svoje vloge ali naloge pa ne vidim. Sem še preveč frišna tukaj in še ne poznam vseh »zakonov«, ki veljajo med vami.


Miška,saj se še tudi mi iščemo Smiley

Si pa dobrodošla in bom vesel skupnega sodelovanja Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #12 - 01.05.2002 at 21:44:00
 
Prebrano.

Za katero ciljno skupino je pa mišljeno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #13 - 01.05.2002 at 21:57:48
 
Kakšno ciljno skupino ?

Ja,za nas vse.

Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Sončeve pozitivke - @pis
Reply #14 - 02.05.2002 at 13:06:24
 
Ciljna skupina so vsi ljudje, ki se bodo našli v kateremukoli članku in vsebini.

Kar je najbolj pomembno je to, da bomo vse stvari pokazali na pozitiven način, s pozitivnega vidika in ne kritičnega, kot to počnejo nekateri.

Iskali bomo pozitivne rešitve in načine, stvari bomo počeli čim bolj kreativno, najbolj kot je pač vsak posameznik v tistem trenutku zmožen biti.

Torej pozitiven vidik na kreativen način...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4