Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 30226 times)
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Preživetje v naravi
12.05.2004 at 07:58:17
 
Rad bi se naučil preživetja v naravi. In to ne govorim o skavtih in podobnih zadevah , ki pečejo hrenavke na tabornem ognju in pojejo une čudne pesmice ampak to, da greš za 1 mesec v gozd brez hrane in šotora in se ne vrneš ves podhranjen in garjav.

Vem, da imajo ta znanja razni specialci,.... u glavnem, če kdo pozna koga, ki to poučuje bi bil zelo vesel.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Preživetje v naravi
Reply #1 - 12.05.2004 at 08:32:36
 
goinup wrote on 12.05.2004 at 07:58:17:
Rad bi se naučil preživetja v naravi. In to ne govorim o skavtih in podobnih zadevah , ki pečejo hrenavke na tabornem ognju in pojejo une čudne pesmice ampak to, da greš za 1 mesec v gozd brez hrane in šotora in se ne vrneš ves podhranjen in garjav.

Vem, da imajo ta znanja razni specialci,.... u glavnem, če kdo pozna koga, ki to poučuje bi bil zelo vesel.


Heh Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Preživetje v naravi
Reply #2 - 12.05.2004 at 08:35:53
 
Jest,

Sam se z mojimi pogoji glih nebi strinju.


Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Je pa res, taka znanja imajo specialci, enkrat je Veselko naredu tudi oddajo o tem - Odklop. Pobrskaj mogoče boš tam najdu kako informacijo, al pa se direkt na policijo, vojsko obrni. Take zmer rabjo....  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Preživetje v naravi
Reply #3 - 12.05.2004 at 08:39:31
 
Ma saj mogoče ni tak noro vprašanje Shocked, samo a ni to tako, da se s preživetjem naučiš preživet?  Grin 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Preživetje v naravi
Reply #4 - 12.05.2004 at 08:41:34
 
Gru Gru wrote on 12.05.2004 at 08:35:53:
Jest,
al pa se direkt na policijo, vojsko obrni. Take zmer rabjo....  Wink


Jst pa policaj, he he. Ni šans! Vojak še manj. Grin
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Preživetje v naravi
Reply #5 - 12.05.2004 at 08:42:15
 
Edi,  ej, kakšne pa maš pogoje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Preživetje v naravi
Reply #6 - 12.05.2004 at 08:44:33
 
Quote:
Ma saj mogoče ni tak noro vprašanje Shocked, samo a ni to tako, da se s preživetjem naučiš preživet?  Grin 8)


To je res, ampak v civilizaciji. V naravi je malo drugače. Recimo ustavi se že pri krmi (razne koreninice in podobne zadeve), kaj šele, da bi kaj toplokrvnega ujel.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Preživetje v naravi
Reply #7 - 12.05.2004 at 09:01:34
 
goinup wrote on 12.05.2004 at 08:44:33:
To je res, ampak v civilizaciji. V naravi je malo drugače. Recimo ustavi se že pri krmi (razne koreninice in podobne zadeve), kaj šele, da bi kaj toplokrvnega ujel.


Jaz gledam tako: če se ti odločiš, da bi šel preživet 1 mesec v gozd, to pomeni, da ti ne gre za preživetje. Štekaš vsaj približno kaj bi rada rekla? Mislim, če tebe čaka topel dom v mestu, kjer stanuješ, 1 mesec pa bi se šel "brodolomca", ne vem no. Preživetje v naravi je, ko si se sposoben z njo zliti, torej sebe utišat ji prisluhnit in ji popolnoma zaupat, kar pomeni biti pripravljen zapustiti vse. Hm. Mogoče pa si mislil kaj drugega vprašat? Uf Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Preživetje v naravi
Reply #8 - 12.05.2004 at 09:26:54
 
Quote:
Jaz gledam tako: če se ti odločiš, da bi šel preživet 1 mesec v gozd, to pomeni, da ti ne gre za preživetje. Štekaš vsaj približno kaj bi rada rekla? Mislim, če tebe čaka topel dom v mestu, kjer stanuješ, 1 mesec pa bi se šel "brodolomca", ne vem no. Preživetje v naravi je, ko si se sposoben z njo zliti, torej sebe utišat ji prisluhnit in ji popolnoma zaupat, kar pomeni biti pripravljen zapustiti vse. Hm. Mogoče pa si mislil kaj drugega vprašat? Uf Grin


U bistvu sem spraševal nekaj drugega, ja. V gozdu se npr. počutim zelo dobro in se tudi zelo veliko gibam po gozdovih, ne glede na medvede, ki jih je pri meni baje polno.
Gre se za znanje KAKO PREŽIVETI, se pravi kaj je užitno, ..., ker gozd je poln hrane, ki je mi sploh ne poznamo.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Preživetje v naravi
Reply #9 - 12.05.2004 at 09:31:07
 
goinup wrote on 12.05.2004 at 08:41:34:
Jst pa policaj, he he. Ni šans! Vojak še manj. Grin
Imam frenda, v bistvu več njih, ki je poklicni vojak in total ZA takšne stvari, mogoče bi vidva lahko rekla kakšno pametno.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Preživetje v naravi
Reply #10 - 12.05.2004 at 09:33:27
 
goinup wrote on 12.05.2004 at 09:26:54:
U bistvu sem spraševal nekaj drugega, ja. V gozdu se npr. počutim zelo dobro in se tudi zelo veliko gibam po gozdovih, ne glede na medvede, ki jih je pri meni baje polno.
Gre se za znanje KAKO PREŽIVETI, se pravi kaj je užitno, ..., ker gozd je poln hrane, ki je mi sploh ne poznamo.


gozd je poln hrane, sam pleskavic ravno ni.... Wink

Je pa tko, da se da najdet velik tovrstne literature, zdej se moraš ti odločit do katere meje bi se upal spustit.

Zase vem, da ziher vsaj en teden niti koreninic nebi rabu... Wink

Mogoče še kaj več.

Maš, pa potem še možnost papcat polžke, raznorazne črve iz lubja, ti majo velik beljakovin.


Je tudi nekaj literature ravno iz področja rastlin katere lahko ješ in katere ne.

Napiš, točno kako preživetje bi se šelll. Z nojščem ali brez, z puško ali brez, z lokom, z sandalami, vornk gojzerji.... armafleksom al bi spal na listju....

možnosti je še in še.... ko se enkrat odločiš in točno veš kaj želiš je le še treba stopit na pot. In ko stopaš po poti, običajno vesolje pošlje preizkušnje in rešitve obenem. Z večjo mero zaupanja več rešitev prepoznaš.
Wink Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Preživetje v naravi
Reply #11 - 12.05.2004 at 09:50:31
 
Gru Gru wrote on 12.05.2004 at 09:33:27:
Maš, pa potem še možnost papcat polžke, raznorazne črve iz lubja, ti majo velik beljakovin.




khm ... kaj bodo zdaj vegeterjanci rekli?
a vegeterjanski črvi v lubju so tut vegeterjanski? ( ve Belgiji sem namreč jedla vegeterjanske hrenovke in vegeterjanski zrezek za katera bi prisegla, da sta prava ... prmejdun ... tok dobrega piščanca ... Tongue)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Preživetje v naravi
Reply #12 - 12.05.2004 at 09:58:54
 
sinjeoka wrote on 12.05.2004 at 09:50:31:
khm ... kaj bodo zdaj vegeterjanci rekli?
a vegeterjanski črvi v lubju so tut vegeterjanski? ( ve Belgiji sem namreč jedla vegeterjanske hrenovke in vegeterjanski zrezek za katera bi prisegla, da sta prava ... prmejdun ... tok dobrega piščanca ... Tongue)


Jest sem zadnje cajte precej vegetarijanskih jagenjčkov, pa kozličkov vidu,  Wink Wink Wink

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Preživetje v naravi
Reply #13 - 12.05.2004 at 10:03:54
 
goinup wrote on 12.05.2004 at 07:58:17:
Rad bi se naučil preživetja v naravi. In to ne govorim o skavtih in podobnih zadevah , ki pečejo hrenavke na tabornem ognju in pojejo une čudne pesmice ampak to, da greš za 1 mesec v gozd brez hrane in šotora in se ne vrneš ves podhranjen in garjav.

Vem, da imajo ta znanja razni specialci,.... u glavnem, če kdo pozna koga, ki to poučuje bi bil zelo vesel.


To težko preživiš 1mesec, sploh pri nas, v tem zmerno toplem pasu. No, poleti že. To bi si moral prebrati, če se spomniš, da so ameriškega vojaka sestrelili v BiH, ki je nekaj časa preživel v divjini, ampak mislim, da le ne nekaj tednov. Če so zraven reke, bi si seveda poleg vzel trnek in laks, pa bi lovil. Tudi tisti film Anthony Hopkinks igra v njem, ko z letalom strmoglavijo nekej v KAnadi v neko jezero, in jih grizli preganja, je tudi poučno, kako so preživeli, ampak vsi ljudje nismo tako iznajdlivi, pa tisto je prava divjina, vsaj losose si imel na butanje za jesti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Preživetje v naravi
Reply #14 - 12.05.2004 at 11:31:04
 
Gru Gru wrote on 12.05.2004 at 09:33:27:
gozd je poln hrane, sam pleskavic ravno ni.... Wink

Je pa tko, da se da najdet velik tovrstne literature, zdej se moraš ti odločit do katere meje bi se upal spustit.

Zase vem, da ziher vsaj en teden niti koreninic nebi rabu... Wink

Mogoče še kaj več.

Maš, pa potem še možnost papcat polžke, raznorazne črve iz lubja, ti majo velik beljakovin.


Je tudi nekaj literature ravno iz področja rastlin katere lahko ješ in katere ne.

Napiš, točno kako preživetje bi se šelll. Z nojščem ali brez, z puško ali brez, z lokom, z sandalami, vornk gojzerji.... armafleksom al bi spal na listju....



Na listju mi ni panike spat, nebi se pa preveč v literaturo spuščal, ampak bi raje "šolanje" v praksi.

Edi, ni vse v pleskavicah, he he
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3