Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5094 times)
LittleStar
Ex Member




Sri Aurobindo - Slapovi luči
29.04.2004 at 09:35:14
 

Vdanost se ne izpolni do kraja, dokler ne postane dejanje in znanje. Če zasleduješ Boga in Ga lahko ujameš, Ga ne izpusti, vse dokler nimaš Njegove resničnosti. Če si prišel do Njegove resničnosti, vztrajaj pri tem, da dosežeš tudi Njegovo celostnost. Prvo ti bo prineslo božansko znanje, drugo pa ti bo dalo božanska dela in dovršeno, svobodno radost v vesolju.


Drugi se hvalijo s svojo ljubeznijo do Boga. Jaz pa se hvalim s tem, da Boga nisem ljubil; On je bil tisti, ki me je ljubil in poiskal ter me prisilil, da Mu pripadam.


Ko sem spoznal, da je Bog ženska, sem se zelo od daleč naučil nekaj o tem, kaj je ljubezen; toda šele, ko sem sam postal ženska ter služil svojemu Gospodarju in Ljubemu, sem do kraja spoznal ljubezen.


Zagrešiti prešuštvo z Bogom je tisto popolno izkustvo, ki je bil zanj ustvarjen svet.


Če se v resnici bojimo Boga, se oddaljimo od Njega; če pa se Ga bojimo v igri, to doda novo ostrino skrajni sladkosti.


Popolna ljubezen odvrže ves strah; ti pa vendar ohrani mehko senco in rahel spomin pregnanstva – potem bo to naredilo popolnost še bolj popolno.


Tvoja duša ni okusila vse Božje slasti, če ni nikoli uživala v radosti biti Njegov sovražnik, nasprotovati Njegovim načrtom in se spopadati z Njim na življenje in smrt.


Če Boga ne moreš pripraviti do tega, da bi te ljubil, pa ga pripravi do tega, da se bo s tabo boril. Če te že noče objeti kot tvoj ljubimec, pa Ga prisili, da te bo objel kot borivec.


Moja duša je Božja ujetnica, ki jo je On zajel v boju. Še zmerom se spomni na vojno, čeprav tako daleč od nje, s slastjo in nemirom in v strmenju.


Med vsemi stvarmi na zemlji sem najbolj sovražil bolečino, dokler me ni Bog ranil in mučil; tedaj pa mi je bilo razkrito, da bolečina ni nič drugega kot sprevržena in trdovratna oblika čezmerne slasti.


V bolečini, ki nam jo daje Bog, so štiri stopnje; ko je samo bolečina; potem, ko je bolečina, ki povzroča užitek; nato, ko je bolečina, ki je užitek; in ko je zgolj silovitejša oblika slasti.


Celo ko se vzpnemo do tistih višav blaženosti, kjer bolečina izgine, se ta še vedno ohrani v preobleki nevzdržne ekstaze.


Ko sem se vzpenjal na zmeraj višje grebene Njegove radosti, sem spraševal samega sebe, ali ni sploh nobenih meja naraščanju blaženosti, in sem se skoraj prestrašil Božjih objemov.


Druga največja zamaknjenost za ljubeznijo do Boga je ljubiti Boga v ljudeh; tudi tam se lahko radujemo mnogoterosti.


Zakaj enoženstvo je morebiti res najboljša stvar za telo, a duša, ki ljubi Boga v ljudeh, tu zmeraj prebiva kakor brezmejni, ekstatični mnogoženec; pa vendar je ves čas – v tem je skrivnost – zaljubljena v eno samo bitje.


Ves svet je moj harem in vsako živo bitje in neoživljena stvar v njem je sredstvo moje ekstaze.


Nekaj časa sam nisem vedel, ali bolj ljubim Krišna ali mogoče Kali; tedaj ko sem ljubil Kali, sem ljubil samega sebe, ko pa sem ljubil Krišna, sem ljubil drugega, in vendar sem bil še zmeraj jaz sam tisti, ki sem ga ljubil. Zato sem pa Krišna vzljubil še bolj kot Kali.





Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #1 - 07.06.2004 at 15:47:33
 
SmileyLittleStar,
šele sedaj sem zasledila ta prispevek
mene je njegova knjiga fascinirala in super je , da si objavila vsaj odlomke Cheesy
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #2 - 07.06.2004 at 15:53:42
 
arelena wrote on 07.06.2004 at 15:47:33:
SmileyLittleStar,
šele sedaj sem zasledila ta prispevek
mene je njegova knjiga fascinirala in super je , da si objavila vsaj odlomke Cheesy


Vse premalo Wink. Knjiga je enostavno za kupit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #3 - 07.06.2004 at 15:55:36
 
Smileytočno , se strinjam...moraš jo imeti doma , da lahko obnavljaš
vseeno ti hvala za prispevek
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #4 - 13.08.2004 at 02:26:58
 
arelena wrote on 07.06.2004 at 15:55:36:
Smileytočno , se strinjam...moram imeti vibrator doma , da lahko obnavljam masturbacijo
vseeno ti hvala za ponujeno čivavo

Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #5 - 13.08.2004 at 02:33:14
 
Kisslane moje , res bi se lahko umiril , nič ne bo hudega ..povej direktno , kaj bi rad Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #6 - 13.08.2004 at 06:11:43
 
arelena wrote on 13.08.2004 at 02:33:14:
Kissneumnosti so moje , res bi se lahko umirila , nič mi ne bi bilo hudega ..povedati direktno psihiatru , kaj mi je pa ne upam Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #7 - 13.08.2004 at 13:48:14
 
Saj že vemo, da so neumnosti tvoje kreten, se moraš pač ponavljati, ker si običen kreten.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eten.
Guest




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #8 - 13.08.2004 at 20:48:42
 
Alex wrote on 13.08.2004 at 13:48:14:
Saj že veste, da so neumnosti moje ker sem kreten, se moram pač ponavljati, ker sem nadpovprečen kreten.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #9 - 13.08.2004 at 21:30:20
 
Jap, kreten.
Back to top
 
 
IP Logged
 
srAlex
Guest




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #10 - 13.08.2004 at 22:31:34
 
Alex wrote on 13.08.2004 at 21:30:20:
Jap, kreten sem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #11 - 13.08.2004 at 22:45:33
 
Quote:
Jap, kreten sem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
srAlex
Guest




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #12 - 13.08.2004 at 23:10:00
 
Alex wrote on 13.08.2004 at 22:45:33:
Jap, kreten sem.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #13 - 14.08.2004 at 07:07:38
 
Quote:
Jap, kreten sem.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex.je.posranec
Guest




Re: Sri Aurobindo - Slapovi luči
Reply #14 - 14.08.2004 at 08:38:52
 
Alex wrote on 14.08.2004 at 07:07:38:
Jap, kreten sem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1