Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9127 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Državljan zemlje
Reply #15 - 21.04.2004 at 09:48:17
 
Gru Gru wrote on 21.04.2004 at 09:39:36:
pomaga gooogle rules....  Wink Wink Wink Wink



Bardo zate isto velja

www.google.com

tam v okence search vpiši kar ti srce poželi, in maš rešenih kar precej vprašanj

Grin Grin Grin Grin Grin Grin

P.S. če klikneš tam nekje v zgornjem delu IMAGES, ti pokaže celo slike glede na iskani string .....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Državljan zemlje
Reply #16 - 21.04.2004 at 09:48:21
 
Imajo ljudje ideje, tudi to so se že spomnili:

http://doctorwho.haveabanana.net/hartnell/fanlisting/




Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Državljan zemlje
Reply #17 - 21.04.2004 at 09:56:25
 
Gru Gru wrote on 21.04.2004 at 09:48:17:
Bardo zate isto velja

www.google.com

Ampak mi je pa najbolj všeč, če kdaj pridem na kako idejo samostojno, tudi brez dobrega starega gugla  Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Državljan zemlje
Reply #18 - 21.04.2004 at 20:58:29
 
Nekaj argumentov proti  ideji svetovne države sem sem nametov že v open source treadih. Na kratko: svetovna država ne more bit skupnost, skupnost je zmeraj lokalna tja do primarne al pa je ni. Nihče se more počtit pripadnega nečemu tko globalnemu kot je človeštvo, ker to je preveč  univerzalno. Pripadnost nujno  pomeni pristranskost in pristranskot ni nč slabga, če bi vsak pristranskot drugega jemal kot prispevek k globalni pestrosti. Rešitu konflikta med pristranskostmi  ni v tem, da bi  pristranskost presegl   z univerzalnostjo (napr. svetovno državo, religijo, ideologijo,  kulturo/civilizacijo). Men je zato  bliz  popplerjev model  soobstoja odprtih skupnosti, ki  zavedanju  globalne soodvisnosti in ustrezno oblikujejo svoje vrednostne sisteme v  svojih skupnostih tako, da živijo skupnosti v medsebojni harmoniji kljub temu, da nobena skupnost ne prevlada nad drugimi.  Za medsebojno urejanje odnosov takih eneih do drugih odprtih skupnosti zato ni potrebnega nobenga svetovnega vladarja, vojske ali  policaja, saj je  za vzdrževanje globalnega ravnovesja  dovolj le kritična masa takih odprtih skupnosti, ki hkarti ohranjajo vso svetovno pestrost, pristranost in omogočajo posameznikovo  pripadnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Državljan zemlje
Reply #19 - 21.04.2004 at 21:15:58
 
Prednost svetovne države pa bi bila lahko npr. ta, da bi se kot substitut za vojaščino uveljavil paintball. Orožje ne bi bilo več potrebno, recimo, da tudi vlade ne bi bilo, tut birokracije ne, sej potnih listov v končni fazi tut ne rabmo. Gospodarstvo bi temeljilo izključno na kvalitativnih prednostih in sposobnostih subjektov. Več pravice bi bilo. Edino, vse zakone bi morali na novo, uskladit s svetovnimi direktivami in smernicami. Aja, edin to je škoda, da bi bila vsa športna tekmovanja le na državnem nivoju.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Državljan zemlje
Reply #20 - 22.04.2004 at 08:58:36
 
titud wrote on 21.04.2004 at 20:58:29:
Nekaj argumentov proti  ideji svetovne države sem sem nametov že v open source treadih. Na kratko: svetovna država ne more bit skupnost, skupnost je zmeraj lokalna tja do primarne al pa je ni.  


Za primer poglejmo domače okolje, ki ga najbolj poznamo.
A si imel v mislih lokalno skupnost na nivoju občine ?
Sicer živim v mestu (Lj) in priznam da se glih preveč ne počutim pripadnik taki skupnosti. Ker je nekako politično definirana z vrha navzdol, deluje sama ne vem kako in se v njihove zdrahe niti nočem spuščat. Ne vem sicer kakšne izkušnje imate ostali, a za moje pojme bi morala skupnost delovat od spodaj navzgor, se prav odprta (pristna) kot si ti titud že večkrat pisal o tem  ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
mad_brilliant
1
*
Offline

There is no evil... only
fear...
Posts: 48

Gender: female
Re: Državljan zemlje
Reply #21 - 28.06.2004 at 12:45:50
 
Andres wrote on 21.04.2004 at 01:00:47:
Nekdo bo moral biti prvi z izdajanjem potnega lista državljanov Zemlje.


Potnega lista? Zakaj bi pa potrebovali potni list, če smo državljani Zemlje? Wink
Andres wrote on 21.04.2004 at 01:00:47:
Ideja je tvoja Aleš, tiskaj in prodjajaj Greenpeacu in  drugim sorodnim ustanovam.


Ideja se pa drugače tudi meni zdi super, ker se tudi sama ne počutim kot Slovenka ali karkoli pač že, temveč izključno samo Zemljanka...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Državljan zemlje
Reply #22 - 04.09.2004 at 12:03:21
 
opredelitev za neko pripadnost je označba, da se tvoja osebna konstelacija identificira z eno skupino ne tolk zarad te skupine ampak diferencirano as opposite to any other. ker jo označuje ne tolk bitnost kot drugačnost. torej neka opredelitev je zato, da določiš, da nisi tisto. torej, če sem zemljan, nisem extraterrestrial. tko da, biti zemljan ne pomeni, da vse skupi neodgovorno globaliziraš, ker zemlja kot taka še ne predstavlja končnega univerzuma. opredelitev za zemljana pove, da imaš razširjeno zavest do max realnih meja. če si državljan samo ene države se pa men to tko zdi škoda, kt da bi ceu življenje preživel na radiju 50 km al pa kt da bi te zvezal v tisto srajco al pa kt da bi večno imel 4 leta.

Cheesy

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2