Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 
(Read 40392 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #165 - 06.04.2004 at 08:08:42
 
Devi wrote on 05.04.2004 at 15:07:02:
zakaj bi mogla jaz nekaj iskat, če tebe ne zanima dovolj da si sama poiščeš?



1. ker si se v to spotaknila
2. ker očitno poznaš literaturo, ki je kvalitetna in mi prihraniš čas za brskanje in izgubljanje časa z branjem šunda


ama očitno je laže udarit, kot pa kaj konstruktivnega predlagat. Ker če bi kakšno knjigo poznala, ti naslova in avtorja ne bi bil noben problem napopat tule gor...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #166 - 06.04.2004 at 08:26:13
 
titud wrote on 05.04.2004 at 15:36:17:
Evo na kratko en moj pogled, kolk mal ma res genetika vpliva na socialno strukturo vrste:

Naravnega stanja kot takšnega ni. Narava je za nas vedno že kuturno posredovana in sicer toliko bolj, kolikor komplesnejši je kulturni repertoar, s katerim bitje razpolaga. Vsa bitja s kulturo živjo v sebi lastnih kulturnih predelavah in v sebi lastnih  socialnih eksrenzijah te kulture. Haremska ekonomija npr. morskih levov je adaptacija teh bitij na samo njim lastno prilaščanje naravnega prostora.  Naravna je prav toliko,  kolikor je naraven liberalni kapitalizem  ali planski socilalizem pri človeku. Narava  in kultura, geni in duševnost, določenost in avtonomija, prirojeno in priučeno itd. se prepletajo v našem doživljanju in delovanju v svetu. Trditi, da je to večnivojsko hiperkompleksno prežemanje določeno z geni  na domnevnem 'dnu' , je nelegitimen redukcionizem,  ki razume kulturni razvoj kot del biološkega razvojnega procesa, ne pa procesa s svojimi lastnimi, emergentnimi lastnostmi. Teorija genskega determinizma je sporna, ker se gen v biologiji opredeljuje kot najmanjšo fizično enoto evolucijske selekcije, katerakoli komplesnejša kognitivna lastnost duševnosti pa ni določena z specifičnim genom. Bolj verjetno je, da gre za inetrakcijo genov, na katero pa vpliva tudi specifična socikulturna izkušnja človeka. Iz te perspektive je tudi laže razumljivo, zakaj se ohranjajo kognitivne vsebine, ki so z vidika bitja nekoristne (denimo psihične bolezni kot so shizofrenija ali depresija), ki lahko privedejo človeka clo do samomora. Po teoriji genske sebičnosti geni za takšne bolezni ne bi imeli prav nikakršne možnosti  za preživetje v genskem bazenu vrste. Pa vendar vztrajajo. Odgor za to je na dlani: ker evolucijski proces favorizira gene, geni pa ne določajo našega obnašanja.      

Velika večina  socialnih delovanj se odlikuje po emergentnih lastnostih in se jih ne da brez nepdopustne simplifikacije razložiti na ravni biologije. To velja tudio za primer vojne  in njene povezanosti z agresivnostjo. Še več. Biologija tudi ne predstavlja nekega globjega vzroka človekovekovega socialnega delovanja, ampak ravno naspritno, kaže na to, da neki segment človeških medsebojnih odnosv (še) ni dobil pomembnejših obeležij kulturne emergence. Prevlada biološke agresivnosti ali spolnosti v socialnih odnosih torej ne kaže na globlji vzrok delovanja, ampak na površinskost kulturne posredovanosti teh delovanj. Kaže - s perspektive človeka kot bitja, ki ga odlikuje zavest kulturnih vsebin v socialnih realacijah - na raven biološke regulacije ob siceršnji specifiki duševnosti. Ali še drugače povedano: kaže na tista delovanja, v katerih kulturna emergentnost (še) ni prevladala

V človeških skupnostih se spolnost ne dogaja zgolj, pa tudi ne predvsem,  na ravni mešanja genov. Biologija predstavlja le raven, v kateri gnezdijo emergentne kulturno nezavedne oblike spolnega obašanja, v katerih gnezdijo zavestne oblike odnosov med spoloma. Sam spolni akt je  je torej prekrit z dvema ravnema kulture konkretne človeške skupnosti, v kateri poteka.




Evo, isto povedano v jeziku, ki na mal drugačen način napolnjuje memorijo sveta pogovorov :


Vse človeške skupnosti morajo rešiti problem reprodukcije vrste.  In to ne kakorkoli, ampak s spolnim razmnoževanjem. Pa tudi ne kjerkoli (zaradi dolgotrajnega odraščanja potomcev) ampak v neki obliki družinske skupnosti.  Oblike kulturnega prilaščanja, do katerih prihaja z emaptičnim vživljanjem v družinske druge, se do nekem mere med skupnostmi tudi razlikujejo. Seveda ne gre za neko popolno poljubnost tega aranžmaja, saj je izbira omejena s kombiniranjem osnovnih čustev v funkciji vzpostavljanja in ohranjevanja družinske vzajemnosti. V evropski srednjeveški skupnosti 11.in 12. stoletja je bila izumljena dvorska ljubezen kot nova oblika kulturnega prilaščanja. Med napomebnejše nove kulturne apropriacije, ljubezni, sodi dante, ki se v 13. stoletju zaljubi v beatrice, ki od tega trentka dalje usmerja vse nejgovo javno delovanje, predvsem pa umetniško ustvarjalnost. V njegovi interpretaciji je ljubezen  navdihnila številne ustvarjalce (pri nas kasneje prešerna)  ter postopno postala splošna,  kulturno pričakovana oblika empatičnega vživljanja modernih ljudi v vsakdanjem življenju. Danes nas velika večina samoumevno predpostavlja, da je prepogoj vsake zakonske zveze ljubezensko čustvo. Druge kriterije (družinski ali državni interes) imamo za neligitimne, čeprav so z vidika stabilnosti zveze učinovitejši od nestanovitnega ljubezenskega čustva.  Ljubezen je torej le ena od možnih kulturnih posvojitev spolnega poželenja zaradi reprodukcije.  To seveda ne pomeni, da druge skupnosti ne poznajo kulturnih oblik naklonjenosti med družinskimi partnerji, vendar pa je ljubezen specifičen evropski moralni izum, ki ga večina pripadnikov  skupnosti še danes doživlja kot relevantnega in s tem ustvarjalnega.      


OK iz tega, kar si napisal lahko uganem kdaj si na faks hodil, ker so se tele tvoje teorije družbene vs. genetske determiniranosti v 90ih letih z genskim inženiringom na glavo obrnile in se danes daje precej besede tudi genetski predeterminiranosti. (resnica je verjetno nekje vmes)

Ideje in nauki so malo stvar mode, stvar aktualnega razvoja, toda dejstvo je, da nihajo med materializmom (genetiko) in idelaizmom(družbeno strukturo)

Tko da ...
No fino, si mi odgovoril na vprašanje kaj misliš od kod homoseksualnost in nekako deliva mnenje, da je to bolj kot genetska, socialna (družbena) kategorija


Toda ... nisi mi odgovoril na vprašanje, ali je družbeno zaželjeno, da se homoseksualni vzorci "raz-širijo" iz današnjih (recimo) 10% populacije na (spet recimo) 50% populacije.

Meni to vprašanje presega vprašanje družbene tolerance, ki jo 100% podpiram. To vprašanje namreč posega že v področje aktivnega družbenega supporta.

Toleranca je namreč zame v območju "back off" ... ali z besedami nekaterih forumašev ... živi in pusti živeti .... homoseksualnost je namreč stvar vsakega posameznika, ki ta nagnjenja (že) čuti.

Pri otroku pa gre za osebo, ki je "brez prava na glasanje" in nekako je družba (ne starši!!! v primeru posvojitve) tista, ki določa in določi njegov razvoj ... torej v tem primeru ne gre za "pravice" homoseksualcev, ampak za pravice tretjih oseb, ki imajo še to smolo, da jih družba sploh ne vpraša, kaj bi radi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: homoseksualnost
Reply #167 - 06.04.2004 at 09:55:48
 
sinjeoka wrote on 06.04.2004 at 08:26:13:
Toda ... nisi mi odgovoril na vprašanje, ali je družbeno zaželjeno, da se homoseksualni vzorci "raz-širijo" iz današnjih (recimo) 10% populacije na (spet recimo) 50% populacije.

Pri otroku pa gre za osebo, ki je "brez prava na glasanje" in nekako je družba (ne starši!!! v primeru posvojitve) tista, ki določa in določi njegov razvoj ... torej v tem primeru ne gre za "pravice" homoseksualcev, ampak za pravice tretjih oseb, ki imajo še to smolo, da jih družba sploh ne vpraša, kaj bi radi


Mislim, da je to bistvo okrog katerega se tale topic vrti:

Razširit vzorce iz nekaj % na veliko več, ker je ja jasno, da otrok kot bitje ki odrašča, gleda v svet in si za vzor jemlje starše... in če dva moška delita intimo, pred detetom, kar je tudi v paru moški - ženska precej normalno, si otrok zavestno in seveda tudi podzavestno ustvari vzorce take krasne za prihodnost.

In zdej dajat primerjave, da bolj dat otroka dvema gayem-a, kot enemu ne-urejenemu paru, tu niti ni na mestu, ampak le nemoč argumentirano zagovarjat svoje mnenje! ! !

Nadalje, odločitev kam gre otrok, torej v posvojitev, rejo, je že tako ali tako problematična, ker poznam kar nekaj te problematike osebno.

In že tako ali tako otroci v iz takih okolij imajo in se ubadajo s še mnogimi drugimi problemi in dat mu še dodatno sranje za popotnico... no ne vem.

Res pa je tudi, da tista prava ljubezen premika gore, še vedno pa sem precej skeptičen do tega, da bi dal otroka istospolnemu partnerju.

Zdej tudi vpit - sprejemanje drugačnosti, je ravno tako otročje dejanje, ker sam osebno nikoli nebi dal otroka eni Iloni Satler, al po domače Čičolini, ki se je tud na živalice skozi spolnost spravljala. Take drugačnosti žal moj razum ne prebavi. Sprejemanje drugačnost v obliki nasilja pa ravno tako ne.

Kje je meja med odklonom, normalnostjo in sprejemanjem drugačnosti pa se še učimo.

Moje mnenje, je da bi bilo fajn eno pravo normalno družbo uredit, to kar itak govorijo vsi zdravi guruji, mojstri, pol pa mislim, da bi precej tovrstnih anomalij odpadlo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: homoseksualnost
Reply #168 - 06.04.2004 at 10:00:26
 
sinjeoka wrote on 06.04.2004 at 08:26:13:
OK iz tega, kar si napisal lahko uganem kdaj si na faks hodil, ker so se tele tvoje teorije družbene vs. genetske determiniranosti v 90ih letih z genskim inženiringom na glavo obrnile in se danes daje precej besede tudi genetski predeterminiranosti. (resnica je verjetno nekje vmes)


Tole zgoraj em več ali manj povzel po gregorju tomcu oz. njegovi knjigi šesti čut, ki je izšla leta 2000, tko da polemizira  že z vsemi  modernimi  teorijami  o  genski determiniranosti (predvsem dawkinsononovo teorijo o sebičnem genu, obelodanjeno 1996 leta). Resnica je po tomcu kot kulturologu seveda bolj na kulturni pogojenosti človekove osebnosti, to pa ravno z namenom, da  bi zrelativizirov zmotna  pričakovanja  genetskega inženiringa, da bo s spremebo genoma odpravla  'patologije', med katere bi kakšen zagret genski tehnolog  utegnu uvrstit tud  homoseksulanost.



Quote:
Toda ... nisi mi odgovoril na vprašanje, ali je družbeno zaželjeno, da se homoseksualni vzorci "raz-širijo" iz današnjih (recimo) 10% populacije na (spet recimo) 50% populacije.

Meni to vprašanje presega vprašanje družbene tolerance, ki jo 100% podpiram. To vprašanje namreč posega že v področje aktivnega družbenega supporta.

Toleranca je namreč zame v območju "back off" ... ali z besedami nekaterih forumašev ... živi in pusti živeti .... homoseksualnost je namreč stvar vsakega posameznika, ki ta nagnjenja (že) čuti.

Pri otroku pa gre za osebo, ki je "brez prava na glasanje" in nekako je družba (ne starši!!! v primeru posvojitve) tista, ki določa in določi njegov razvoj ... torej v tem primeru ne gre za "pravice" homoseksualcev, ampak za pravice tretjih oseb, ki imajo še to smolo, da jih družba sploh ne vpraša, kaj bi radi



Se nisem brez namena  namatrov s citiranjem tomca. Iz tazadnega citata prejšnjega posta  se da razbrat, da je ljubezen kulturna inovacija evropejcev, na katerem je legalizirana družinska skupnost. Iz te legitimizacije ljubezni kot podlage skupnosti je lahko legitmna tud istospolna skupnost. Skupnost, ki  je utemljena na ljubezni, ima v bistvu legitimeteto že iz prvih krščanskih občestev, zato tud je v duhu  tud z verskimi postavkami sodobnega krščanstva. Kulturno gledano legitimeta družine torej  ni v njeni  biološki osnovi kot sredstvu za genetsko repreprodukcijo, ampak je na družini  zaradi dolgotrajnega odraščanja potomcev poudarek na njeni kulturni vlogi za družbeno  reprodukcijo. Človeškega mladiča ni tolk problem nardit, ampak vzgojit. Človeški otrok je predvsem socialno bitje,  ki mu družinsko okolje zagotavlja čustveno varnost in  ljubezen, ne pa tolk materialno oskrbo, ki bi mu jo nenazadnje lahko družba nudi neposredno preko kolektivnih/institucionlanih oblik. Družina svoje legitimetite v evropski kulturi ne črpa iz tega, da  temeljna biološka reprodukcijska  ali  ekonomska celica družbe, amapk iz tega, da je ljubezenska skupnost. V taki  skupnosti, ki je legitimizirana kot ljubezenska skupnost,  se ni legitmno  spraševat po vedenjskih vzorcih otrok, ki odraščajo v njej. Istospolni partnerji bi leganost svojih zvez tud v zvezi s posvojitvami po moje moral utemeljevat na tej legitimnosti, na tem specifičnem evropskem moralnem izumu,  in ne na družinskem  ali državnem (ekonomksem) interesu, na katere so vse bolj utemeljene tud heteroseksualne skupnosti in ki mu zato, vsaj  tiste ozaveščne, oporekajo legitimnost in zato svojih zvez niti  niso motivirane pravno legalizirat.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #169 - 06.04.2004 at 10:06:13
 
titud wrote on 06.04.2004 at 10:00:26:
Se nisem brez namena  namatrov s citiranjem tomca. Iz tazadnega citata se da razbrat,da je ljubezen kulturna inovaovacija evrpopejcev, na katerem je legalizirana družinska skupnost. Iz te legitimizacije ljubezni kot podlage skupnosti je lahko legitmna tud istospolna skupnost. Skupnost, ki  je utemljena na ljubezni, ima v bistvu legitimeteto že iz prvih krščanskih občestev, zato tud je v duhu  tud z verskimi postavkami sodobnega krščanstva. Kulturno gledano legitimeta družine torej  ni v njeni  biloški osnovi kot sredstvu za gentsko repreprodukcijo, ampak je na družini  zaradi dolgotrajnega odraščanja potomcevpoudarke na njeni kulturni vlogi za dreužbeno  reprodukcijo. Človeškega mladiča ni tolk problem nardit, ampak vzgojit. Človeški otrok je predvsem socialno bitje,  ki mu družinsko okolje zagotavlja čustveno varsnost in  ljubezen, ne pa tolk materialno oskrbo, ki bi mu jo nenazadnje lahko družba nudi neposredno preko kolektivnih/isticioanlanih oblik. Družina svoje legitimetite v evropski kulturi ne črpa iz tega, da  temeljna biološka reprodukcijska  ali  ekonomska celica družbe, amapk iz tega, da je ljubezenska skupnopst. V taki  skupnosti, ki je legitimizirana kot ljubezenska skupnost,  se ni legitmno  spraševat po vedenjskih vzorcih otrok, ki odraščajo v njej. Istospolni partnerji bi leganost svojih zvez tud v zvezi s posvjitvami po moje moral utemeljevat na tej legitimnosti, na tem specifičnem evropskem moralnem izumu,  in ne na družinskem  ali državnem (ekonomksem) interesu, na katere so vse bolj utemeljene tud heteroseksualne skupnosti in ki mu zato, vsaj  tiste ozaveščne, oporekajo legitimnost in zato svojih zvez niso motivirane pravno legalizirat.    



evropskost? ? ?

wtf...
to je spet en pogruntavščina nekoga, ki ni prišel dalj kot svojih plank ....

kaj pa Kamasutra, da ne omenjam Kitajske in Japonske literature.

Poleg tega se zakonska zveza ni razvila samo v krščanstvu, ampak je obstajala v predkrščanski dobi ... zakonska skupnost tudi ni vezana samo na Evropsko celino ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: homoseksualnost
Reply #170 - 06.04.2004 at 10:10:46
 
Gru Gru wrote on 06.04.2004 at 09:55:48:
Kje je meja med odklonom, normalnostjo in sprejemanjem drugačnosti pa se še učimo.

Moje mnenje, je da bi bilo fajn eno pravo normalno družbo uredit, to kar itak govorijo vsi zdravi guruji, mojstri, pol pa mislim, da bi precej tovrstnih anomalij odpadlo.


Exactly, učenje v procesu. Urejati zunaj sebe, če v sebi nimaš spošlihtano - no can do. To pomeni, skušat moramo sprejet nekaj, kljub temu, da to smatramo za anomalijo, to je težko, saj zahteva, da gremo preko sebe, zahteva sočutje, pozornost in poskus, hoditi v čevljih drugega. Kaj je normano? Je subjektivno, prav tako kakor anomalija.

Poznam enega modrega človeka, nekateri mu rečejo norec, sicer je klošar, hm; njegove pogoste besede so: eh čuj, to je nekdo rekel. Mi je zelo blizu ta stavek. Zazrimo se v iluzijo zgodovine in prihodnosti, poglejmo vase in najdimo, kar je resnično pomembno. Zihr sem, da je pri vseh zelo podobno.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10695

Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #171 - 06.04.2004 at 10:19:34
 
ja edi, dajj še mal razlož kaj je NORMALNO... Wink Cheesy Grin Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #172 - 06.04.2004 at 10:24:11
 
sinjeoka wrote on 06.04.2004 at 08:08:42:
1. ker si se v to spotaknila
2. ker očitno poznaš literaturo, ki je kvalitetna in mi prihraniš čas za brskanje in izgubljanje časa z branjem šunda

ama očitno je laže udarit, kot pa kaj konstruktivnega predlagat. Ker če bi kakšno knjigo poznala, ti naslova in avtorja ne bi bil noben problem napopat tule gor...

1. sinjeočka, jest čist drugač mislim o teh stvareh,
2. sam mi je đabe tu brskat za vsem, kar sem o tem kdaj vidla in prebrala, ker je preveč raztroseno in se tud ne spomnim več, kje bi blo.

Pa bi se clo lotla razpravljanja o tem, če bi verjela, da tebe to res zanima, ne pa da si misliš s tem sam rit obrisat.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: homoseksualnost
Reply #173 - 06.04.2004 at 10:29:07
 
sinjeoka wrote on 06.04.2004 at 10:06:13:
evropskost? ? ?

wtf...
to je spet en pogruntavščina nekoga, ki ni prišel dalj kot svojih plank ....

kaj pa Kamasutra, da ne omenjam Kitajske in Japonske literature.

Poleg tega se zakonska zveza ni razvila samo v krščanstvu, ampak je obstajala v predkrščanski dobi ... zakonska skupnost tudi ni vezana samo na Evropsko celino ...


Govorim o legitimiteti, ki jo družinski  skupnosti daje ljubezen. Ne govorim o legitmnosti  ljubezni kot take, ki je se  imela  v mnogih neevrospkih skupnostih dost večjo legitimeteto se  javno izkazovat. Tradicionalna indija klljub kama sutri ni  priznala legitmnosti ljubezni pri izbiri zakonskega partnerja oz. osnovanju družine, čeprav je bla družba dost bolj strpna do javnega izkazovanja ljubezenskih čustev, tud istospolnih. Kitajska konfucijska tradicija je itak družbo smatrala kot eno razširjeno  družino in je zato  družino idelizirala kot harmonično večegenaracijsko skupnost, ki je zarad svoje pragmatiččne  poljedelske ekonomije morala nujno odražat  harmonijo z naravo  in kolektivno solidarnost, ki zihr ni gradila samo na legitimnosti partnreke ljubezenske  zveze tko kot evropska ronatičnodvorska tradicija. Japonska pa je itak še vedno znana po svoji patrirahalnosti, kjer je bla spolnost sicer visoko razvita veščina tko kot napr. borilne veščine, amapk je bla v   v skaldu z vzhodno hindujsko/budistično tradicijo tradicijo namenjena bolj sredstvu za pot v transcedenco kot legitimizarnju družinske skupnosti.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #174 - 06.04.2004 at 10:29:10
 
Devi wrote on 06.04.2004 at 10:24:11:
Pa bi se clo lotla razpravljanja o tem, če bi verjela, da tebe to res zanima, ne pa da si misliš s tem sam rit obrisat.



thanx
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: homoseksualnost
Reply #175 - 06.04.2004 at 10:32:59
 
sinjeoka wrote on 06.04.2004 at 08:26:13:
Toda ... nisi mi odgovoril na vprašanje, ali je družbeno zaželjeno, da se homoseksualni vzorci "raz-širijo" iz današnjih (recimo) 10% populacije na (spet recimo) 50% populacije.

Meni to vprašanje presega vprašanje družbene tolerance, ki jo 100% podpiram. To vprašanje namreč posega že v področje aktivnega družbenega supporta.

Tako nekako, kot je rekel mojster T, jest podpiram to, da se stevilo moskih gayev razsiri na 50% populacije, ker bo vecja izbira ali pa kar celi haremi ostali za nas preostalih 50%. Edini problem je, kako dosect, da ne postane tudi 50% ali vec odstotkov zenske populacije homoseksualne, ker ze sedaj nekatere zenske trdijo, da nas moskih ne rabijo Tongue

No nekako podobno smiselne in interesno utemeljene se mi zdijo tudi vse druge argumentacije. Recimo tistih nekaj, ki sem jih navedel v prejsnjem postu, ki vse prihajajo iz take ali drugacne veje katere od krscanskih cerkva in se zavzemajo za zdravljenje homoseksualnosti ponavadi s spolno vzdrznostjo. Tako nekako, kot v Imenu roze, ko menihi ves cas razpravljajo o Bogu,  pri tem pa gre ves cas za moc in oblast.  Ali pa tiste argumentacije, ki so namenjene reklamiranju pomembnosti nekaterih sodobnih znanstvenih raziskav in zbiranju denarja za nove in zato v zanosu pretirano reducirajo kompleksnost pojavov.

Ali je druzbeno zazeljeno, je odvisno skozi katera ocala gledas. Glede na to, da pri nas odloca vecinsko mnenje, bi dobila dobro sliko samo, ce bi spravila se ene 30% odstotkov Slovencev vec na referendum, kot jih je slo glasovat za NATO ali EU. No ampak ti ne bo treba, ker lahko odgovor tudi brez tega in brez vecjih naporov sama uganes.

Vprasanje, ki pa res se ni razreseno pa je, ali se da v spolno usmerjenost usmerjat ali vzgajat, tako nacrtno, kot skozi razne nezavedne procese. Na to pa itak ne znamo tukaj odgovorit.

Veliko veselja in potrpljenja pri branju Biological Exuberance, imas priblizno 800 strani razlicnih in v detajle opisanih primerih spolnega vedenja pri zivalih.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #176 - 06.04.2004 at 10:37:37
 
titud wrote on 06.04.2004 at 10:29:07:
Govorim o legitimiteti, ki jo družinski  skupnosti daje ljubezen. Ne govorim o legitmnosti  ljubezni kot take, ki je se  imela  v mnogih neevrospkih skupnostih dost večjo legitimeteto se  javno izkazovat. Tradicionalna indija klljub kama sutri ni  priznala legitmnosti ljubezni pri izbiri zakonskega partnerja oz. osnovanju družine, čeprav je bla družba dost bolj strpna do javnega izkazovanja ljubezenskih čustev, tud istospolnih. Kitajska konfucijska tradicija je itak družbo smatrala kot eno razširjeno  družino in je zato  družino idelizirala kot harmonično večegenaracijsko skupnost, ki je zarad svoje pragmatiččne  poljedelske ekonomije morala nujno odražat  harmonijo z naravo  in kolektivno solidarnost, ki zihr ni gradila samo na legitimnosti partnreke ljubezenske  zveze tko kot evropska ronatičnodvorska tradicija. Japonska pa je itak še vedno znana po svoji patrirahalnosti, kjer je bla spolnost sicer visoko razvita veščina tko kot napr. borilne veščine, amapk je bla v   v skaldu z vzhodno hindujsko/budistično tradicijo tradicijo namenjena bolj sredstvu za pot v transcedenco kot legitimizarnju družinske skupnosti.          



a ti res veš kaj je legitimiteta ... iz zgoraj napisanega je odgovor ne, ker sicer besede legitimiteta ne bi uporabljal

in očitno tudi evropsko zgodovino full slabo poznaš ... tudi v evropi partnerska zveza običajno ni temeljila na romantični ljubezni ...

ama a lahko prosim pustiš to pri miru in se skoncentriraš na topik ...

Midva sploh ne razpravljava o tem ali homoseksualne partnerske veze DA ali NE, ker se strinjava, da DA in torej istospolni partnerski vezi priznava oba legitimiteto, ki jo je potrebno preliti tudi v legaliteto. Prav tako nimava problema priznavanja legitimitete do homoseksualne ljubezni. Se oba o tem čisto strinjava.

Problem se nanaša zgolj in samo na posvojitve tujih otrok. Prosim preberi Edi-ja.

In nikjer v zgodovini ali literaturi nisem zasledila karkoli o posvojitvah s strani homoseksualnih parov. (no danes v oni je en članek, ampak ga še nisem prebrala)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: homoseksualnost
Reply #177 - 06.04.2004 at 10:39:50
 
Quote:
Veliko veselja in potrpljenja pri branju Biological Exuberance, imas priblizno 800 strani razlicnih in v detajle opisanih primerih spolnega vedenja pri zivalih.

lp bp


Tle čist neopredeljeno, mi je priletel stavek, ki ga je enkrat na TV izrekla profesorca iz filo-faksa, ko je bila debata o primerjavi z živalskimi vrstami ... tko z mirnim, toplim glasom je rekla:

"Dragi moji, ali je človek res rabil dat tako dolgo evolucijsko pot skozi, da se bo zdej na koncu (ko je že človek), zgledoval in primerjal z živalmi..."


... in zaprla usta sogovrnikom za nekaj trenutkov.  Wink

In addition:

Ne pozabite ko že tukaj na Svetu pogovorov - duhovnem forumu debatiramo, se spomnim, da je velikokrat omenjeno, da so rastline in živali na nižjih nivojih vibracije ali kakorkoli si kdo to predstavlja...


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: homoseksualnost
Reply #178 - 06.04.2004 at 10:43:05
 
Quote:
Vprasanje, ki pa res se ni razreseno pa je, ali se da v spolno usmerjenost usmerjat ali vzgajat, tako nacrtno, kot skozi razne nezavedne procese. Na to pa itak ne znamo tukaj odgovorit.

Veliko veselja in potrpljenja pri branju Biological Exuberance, imas priblizno 800 strani razlicnih in v detajle opisanih primerih spolnega vedenja pri zivalih.

lp bp


eccola bp, si prišel do mojega pointa, da o zadevi na splošno premalo zares vemo in da je vse, kar se trenutno piše (na katerikoli starni) zgolj PR in voda na svoj interesni mlin ...

vprašanje pa je, ali je smiselno potegnit not zavržene otroke in na njih direktno izvajat družbene experimente ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: homoseksualnost
Reply #179 - 06.04.2004 at 11:15:43
 
Gru Gru wrote on 06.04.2004 at 10:39:50:
Tle čist neopredeljeno, mi je priletel stavek, ki ga je enkrat na TV izrekla profesorca iz filo-faksa, ko je bila debata o primerjavi z živalskimi vrstami ... tko z mirnim, toplim glasom je rekla:

"Dragi moji, ali je človek res rabil dat tako dolgo evolucijsko pot skozi, da se bo zdej na koncu (ko je že človek), zgledoval in primerjal z živalmi..."


... in zaprla usta sogovrnikom za nekaj trenutkov.  Wink

In addition:

Ne pozabite ko že tukaj na Svetu pogovorov - duhovnem forumu debatiramo, se spomnim, da je velikokrat omenjeno, da so rastline in živali na nižjih nivojih vibracije ali kakorkoli si kdo to predstavlja..

Evolucijska pot cloveka in simpanza se ne razlikujeta niti v 1%. Poudarjat 1% evolucijske razlike (merjeno casovno ali pa kot razlika v genomu) kot izjemno pomemben, je po mojem mnenju cisto pretiravanje.

Poudarjat kulturne in civilizacijske dosezke clovestva, pa je nekaj cisto drugega. Ampak tega itak nismo tukaj kaj dosti omenjali.

Kar se vibracij tice, jest zadnje case bolj slabo vibriram, sem ze dober mesec cisto brez glasu. Za tiste, pa ki se sami postavljajo nekam visoko nad vse ostale (med orle in visje vibracije in kajjazvemkamse), pa dostikrat velja, da jih jaz cenim bistveno manj kot pa sosedovega kuzka (ki je zelo prijazen in lepo vzgojen kuza).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14