Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 3137 times)
Kr_eden
Ex Member




Duhovnost in duhovneži.
09.03.2004 at 13:26:08
 
Ker imam kar nekaj izkušenj z duhovnostjo in duhovneži nasplošno sem se odločil, da še enmalo opišem moje videnje vse te naše duhovnosti.

Predvsem me zanima, ali smo res mi duhovni, tako kot se delamo, pa pri tem ne mislim duhovnosti kot take same, ampak, mi, osebno, če smo res takšni duhovneži kot se delamo. ?

Zelo dvomim v to in predvsem v te iskalce duhovnosti, da so res duhovni in da so res to, kar naj bi bili po strani duhovnosti.

Opisal bom en lep primer duhovne ženske, meditatorke, jogistke in še in sploh ah in oh.

Nekega dne sem pač slučajno naletel na žensko srednjih let, prijetna, klepetava in predvsem, oddajala je eno zelo dobro, pozitivno energijo.
Ker pač je režim takšen, da nisem mogel preko nje, sem se pač oglasil pri njej.
Tako sva samo nemo stala in se gledala, direktno iz oči v oči.
No, potem je pa po nekaj krepkih minutah le vprašala kaj želim.
Ko sem ji povedal kaj želim, je ne da bi trenila z očimi vrgla ven iz sebe; ali čutiš energijo ? Seveda sem prikimal, kajti energija je bila res zelo močna in pozitivna.
Potem sva se spraševala, ali jaz oddajam tako močno energijo ali ona !
Izmenjala sva si še nekaj besed in se dogovorila, da se dobiva in da to vse skupaj enmalo podebatirava in analizirava.
In res sva se dobila in podebatirala o vsem kar naju je pač zanimalo.
In ženska mi je predlagala, da naj pridem na jogo, katero ona vodi, izmenjala sva si mobi številke.
Nakar me pokliče čez nekaj časa in mi pove, da naj pridem ob petih popoldne na jogo.
In jaz ji lepo povem, da sem v službi do sedmih zvečer in da res ne morem priti, da bom pa naslednjič res prišel.
In kaj je sledilo, to je prava duhovnost.
Kar po telefonu mi je izjavila, da se tako pač ne gre in, da če ona reče, da moram priti, da sem lažnivec in, da ne mislim resno, da hvala, ni mi treba priti, njo pa naj nebi zezal.
Seveda sem obstal kot kip, še spregovoriti nisem imel časa, ko je že odložila.
No, ker pa sem nagajiv tiček, sem pač naslednjič, ko so imeli jogo šel malo na ogled te joge.
Tako sem sedel tam in jih opazoval, ženska se je delala, da me sploh ne pozna.
Ker pa jaz nebi bil jaz, če se nebi vtaknil v njihove zadeve, duhovne namreč, sem se, ma, zbolel bi če se nebi vtaknil.
Opazil sem namreč, da neko vajo delajo napačno, ker pa sam to vajo dobro poznam, sem lepo počasi vstal in šel do ene dekline, čedne seveda in sem ji tam malo popravljal stav telesa pri vaji in roke, seveda sem ji prišepnil na uho, da ta vaja takole poteka in mi je nazaj rekla, ko se je dobro namestila, da se kar bolje počuti v tem stavu.
In da prej jo je skoraj bolelo.
No, ženska, vodja, moja kao prijateljica  je bila kar tiho in samo opazovala.
Ko se je končal jogiski trening sem seveda na željo te dekline počakal, ker mi je obljubila pijačko.
No in glih, ko sva s to deklino odpeketala proti enemu baru je ta prijateljica priletela in me poklicala, takole nekako, po spomini : Halo, ej, Alex, samo trenutek. Seveda sem se ustavil in počakal, plačilka moje pijače pa tudi in sledilo je takole : Veš, da si nesramen in brezobrazen, kako si drzneš stopiti na moje območje in jih krivo učiti ?
No, še preden sem spregovoril je deklina, s katero sva šla na pijačo rekla, sej je boljši ta položaj katerega mi je pokazal, bolj prijeten in sproščajoč je.
Ona pa, ti pa utihni, jaz že vem, jaz učim, kaj boš njega nevedneža poslušala, če bi bil tako dober kot praviš, bi prišel meni v uk, ne pa da se je že pri prvi obveznosti izognil svoje naloge.
Obrnila se je k meni in rekla, tebe sem pa izbrisala iz telefona in nimava nič več skupnega.
Nasmejal sem se in sva odšla z novo prijateljico na pijačo.

In tako se sprašujem, seveda ne preveč pretirano, ali smo res tisto kar se delamo recimo tukaj na forumu, ali smo res takšni, duhovni in ali res ne uvidimo, da smo v resnici popolnoma drugačni, pravzaprav smo kljub vsej svoji duhovnost še vedno samo eni egoisti, ki gledamo nase kot na, jaz sem nekaj, tisti, ki me ljubijo in ubogajo ter spoštujejo so nekaj, tisti pa, ki me ne ali pa ne mislijo tako kot jaz, so pa pokvarjeni ?

In kako presneto dobro skrivamo svoj pravi obraz, tukaj takšni, drugje drugačni in spet vse ocenjujemo na podlagi naše maske, na podlagi, oh, tale je simpatičen, ta je cool, ah, tisti pa ni, ta pa ni cool.
In, ko že mislimo, kako smo duhovno zrasli kaj kmalu ugotovimo, ali pa ugotovijo drugi, da smo v resnici samo zamenjali masko ali pa svojo staro masko samo enmalo zloščili.

Smo res takšni kot se delamo, smo res to za kar se imamo, smo res ?

Mislim, da smo daleč od tega, samo tako presneto radi menjamo maske in, ko se pojavi nekdo, ki pa ne menja maske in, ki nam pokaže pravo našo masko, takrat pa zaboli, takrat pa nastopi strah pred tem človekom, takrat se pa vidimo in predvsem uvidimo, da smo še kar tam kjer smo bili ali pa celo nižje, samo maske smo menjavali ves ta čas.
In seveda, v našem egotu smo duhovno rasli.
Ja, ego je hudiček, mali, zloben, pokvarjen in presneto dobro zna zavajati in nas bodriti iz pozadine, to, rasteš, veliko duhovno bitje si že, kar tako naprej, to, in potem, ko pride čas, ko pride človek ali življenjska situacija, ko se praktično začnemo lomit ali pa se zlomimo, takrat vidimo, kje smo v resnici bili in kje v resnici res trdno ali pač ne, stojimo.

In, duhovna bitja v napredovanju svoje duhovnosti, smo to za kar se imamo, smo takšni kakršne se delamo ?

Mislim, da ne.

Poglejmo vase, seveda če znamo, če že ni ego toliko načel našega samozavedanja, da nam je celo pripravljen to preprečiti, kar pa seveda ne uvidimo, poglejmo, vendar, resnično poglejmo in spoznali bomo, kakšni v resnici smo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #1 - 09.03.2004 at 13:40:08
 
prvič slišim , da je joga duhovnost ... meni se zdi nabor raztegovalnih vaj in tehnik dihanja

Grin pa recimo še dober tester za duševen mir ... kadar sem vznemirjena ne morem narediti nobene vaje ravnotežja Grin

tkoda kr_eden what is the point ... aja bejba o kateri govoriš je pa malo vase zaverovana in zahteva od okolice

jump, when she says jump ....
čist vsakdanja mana, srečat se jo da kjerkoli
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #2 - 09.03.2004 at 13:40:25
 
pr vsakmu praktikantu, torej ki se ni mojster, je ocitno opazit razliko med idealom (ki ga hoce dosezt) in trenutnim realiziranim stanjem. pr enih je ta razpon vecji, pr drugih manjsi. dostkrat ga sami pr seb ne opazmo tok lahko, zato nam ga zlepa pokazejo prjatli, zgrda pa cas, ki nas slej k prej postav v tako situacijo v kateri se bomo zlomil, kar je tud za naso dobrobit. preden se naucis hodit mors parkrat (eni veckrat eni manjkrat) padt po tleh.

spostovat/ocenit je treba vsakega (in sebe) tako po idealu, ki ga ima(s) kot tudi po trenutni realizaciji.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #3 - 09.03.2004 at 13:46:26
 
Quote:
pr vsakmu praktikantu, torej ki se ni mojster, je ocitno opazit razliko med idealom (ki ga hoce dosezt) in trenutnim realiziranim stanjem. pr enih je ta razpon vecji, pr drugih manjsi. dostkrat ga sami pr seb ne opazmo tok lahko, zato nam ga zlepa pokazejo prjatli, zgrda pa cas, ki nas slej k prej postav v tako situacijo v kateri se bomo zlomil, kar je tud za naso dobrobit. preden se naucis hodit mors parkrat (eni veckrat eni manjkrat) padt po tleh.

spostovat/ocenit je treba vsakega (in sebe) tako po idealu, ki ga ima(s) kot tudi po trenutni realizaciji.

Hari bol.




Dobro napisano Aryan  Wink


Sinjeoka, jogo sem opisal zato ker sva tukaj zaštekala, drugače pa ni samo jogistka, se ukvarja z malo več stvarmi.

In ženska je zelo duhovna, vem to, ker jo poznam, samo, ego jo še enmalo daje, tako kot vse nas, mar ne  Cheesy

Point, je v drugih napisanih stvareh, ne v primeru, ki sem ga opisal  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #4 - 09.03.2004 at 13:47:21
 
Quote:
Predvsem me zanima, ali smo res mi duhovni, tako kot se delamo, pa pri tem ne mislim duhovnosti kot take same, ampak, mi, osebno, če smo res takšni duhovneži kot se delamo. ?

Smo res takšni kot se delamo, smo res to za kar se imamo, smo res ?

In, duhovna bitja v napredovanju svoje duhovnosti, smo to za kar se imamo, smo takšni kakršne se delamo ?

Ne, vedno je predstava nas samih (mene samega, da ne bom koga užalil  Grin)  drugacna od stanja.


Nisem popolnoma tak kot bi rad bil, ali kot si predstavljam da sem, vem to,

..se pa trudim in luščim lupino,   ..ovoj za ovojem,

..in nekje tam notri, na varnem,    

..tam nekje sem jaz.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #5 - 09.03.2004 at 13:58:33
 
Quote:
Ne, vedno je predstava nas samih (mene samega, da ne bom koga užalil  Grin)  drugacna od stanja.


Nisem popolnoma tak kot bi rad bil, ali kot si predstavljam da sem, vem to,

..se pa trudim in luščim lupino,   ..ovoj za ovojem,

..in nekje tam notri, na varnem,    

..tam nekje sem jaz.

Smiley




Kulj Dabi, dober si tole povedal, zelo dober  Wink
Back to top
« Last Edit: 09.03.2004 at 15:39:40 by Kr_eden »  
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #6 - 09.03.2004 at 14:01:13
 
Quote:
Ne, vedno je predstava nas samih (mene samega, da ne bom koga užalil  Grin)  drugacna od stanja.
Nisem popolnoma tak kot bi rad bil, ali kot si predstavljam da sem, vem to,
 ..se pa trudim in luščim lupino,   ..ovoj za ovojem,
   ..in nekje tam notri, na varnem,    
..tam nekje sem jaz.
Smiley


Samo, a ni ravno predstava tista, ki nas poganja nekako naprej? Ker drugače bi bli nedoločljivi, a ne - brez zavedanja? Saj mora bit en cilj, ena pot, nekaj..., kar lahko spustiš, ko se pocutiš dovolj varnega, a ne? Gre za to, da se gre.

Kr_eden, verjetno sta se glih rabla s tole modelko in sta se ujela vsak na enem močnem vzorcu. Ker ego tud ni vse nekaj negativnega; ego je namreč tudi in predvsem osebnost, skozi katero delujemo. Če se pa tega še zavedamo, potem je itak vse kul, ker se ne jemljemo tako resno. Vseeno pa nadaljuj razmišljat o tem. Efekt je predvsem, če si iskren do samega sebe Grin Wink.



Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #7 - 09.03.2004 at 14:46:15
 
Quote:
Ja, ego je hudiček, mali, zloben, pokvarjen in presneto dobro zna zavajati in nas bodriti iz pozadine, to, rasteš, veliko duhovno bitje si že, kar tako naprej, to, in potem, ko pride čas, ko pride človek ali življenjska situacija, ko se praktično začnemo lomit ali pa se zlomimo, takrat vidimo, kje smo v resnici bili in kje v resnici res trdno ali pač ne, stojimo.



Življenje nas res zna preizkušat in res se v stiski najbolj pokaže, kje in kaj smo.

Takrat je govoričenje brezpredmetno in štejejo le dejanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #8 - 09.03.2004 at 16:11:59
 
No, kakor se mi zdi, lahko, da s motim, bi se dalo duhovneže porazdeliti tudi v skupine.

Namreč, imamo resnične duhovneže, to je, prave iskalce resnice, ki so že dokaj na veliki stopnji zavedanja in ki se skorajda več ali pa sploh ne, ne obremenjujejo z egom, potem imamo iskalce, ki so še nekako bi lahko rekel, zmedeni, enkrat zrastejo in so zelo duhovno napredni, drugič full padejo in so pravi egoisti, to se da videt iz vsakdanjega življenja, potem imamo namišljene iskalce, duhovneže, ki praktično nič ne naredijo za svojo duhovno rast, vendar so prav dobro podučeni, sej berejo in s ezanimajo o duhovnosti prav zaradi tega, da filajo svoj ego in se prsijo pred drugimi, ti so zelo slabi duhovneži, praktično taki iskalci so zelo nevarni, saj zavedejo mimogrede kakšnega resničnega iskalca, ki se trudi pa vendarle še vedno rabi oporo tudi v drugih ali knjigah.
No, imamo tudi zakrnele duhovneže, iskalce, ki so v vsej svoji veličini zgrešili svoj cilj, namen in se sedaj praktično ne najdejo več, ego jim pa seka vsaj 200 na uro, enih 800 km na uro pa še vedno imajo rezerve, samo to so takšni iskalci, ki s epraktično ne oglašajo, ker so preveč zaverovani vase in mislijo, da so bogovi.

Najlažje je pa, seveda, za enkatere zelo težko, da se sami pogledamo, kakšni v resnici smo, takole se vsedemo, lahko tudi v meditaciji in pogledamo vase, kašni pravzaprav smo v resnici, v navadnem življenju, ne v igrah, ki jih igramo pred prijatelji, tukaj na forumu ali kjerkoli drugje.
To kar mi delamo in hočemo biti všečni eni skupini ljudi, to je maska, to je čisti princip ega, to, kakšni smo v resnici, v tem našem normalnem življenju, kjer se pojavljajo naši ali skupni problemi, tam se moramo pogledati in uvideti kaj in kakšni smo, kaj delamo, kje s eoviramo ali oviramo drugega, druge ljudi.
Nihče ni naša last, nihče nikoli in nikdar ne bo naš, mi smo vedno samo mi in niti ne moremo imeti te pravice, d asi nekoga lastimo.
In tukaj se je trba pogledati, tukaj vidimo in lahko spoznamo, kakšni smo v resnici, mi duhovni iskalci.
Vzemite za primer samo svojo službo, kdor pač dela in jo enkrat realizirajte iz vseh strani, razrežite, premlejte, prštudirajte, vendar v glavni vlogi ste vi in kaj kmalu boste videli kolko polen ste nametali komu pod noge in, to je služba, to je družba v kateri boste najmanj do svoje penzije, če jo boste dočakali in to je družba ljudi, ki vas pozna, ki ve o vas veliko in poglejte pa boste videli.
In prav smešno se mi zdi, ko nekdo reče, moja žena, moja prijateljica, moj prijatelj in vse te moje stvari, kaj je to moje, je mar lahko neka duša, samostojna, ki gre svojo pot moja last, moja imovina, ah ne, kje pa, to nikoli ne bo, vendar, tudi sam uporabljam te besede moj, moja, moje, vendar ne v smislu, da si nekaj predstavljam kot resnično moje, ampak ker je to beseda s katero določiš nekaj.
In kako vsak posameznik razume, ko izgovori te besede, moja, moje, moji, to je pa najlažje razčistiti sam pri sebi.
Recimo, jaz nikoli ne bom tvoj, tvoja last, lahko sem samo tvoj prijatelj, ne pa tvoja last in, če rečem nekomu, ti si moj prijatelj, s tem ne mislim, da je moja last, ampak, samo prijatelj, ki lahko gre v vsakem trenutku neobremenjen stran od mene, če me več ne zastopi, jaz pa stran od njega, če ga več ne zastopim.
Čist enostavno.  Grin

No, duhovni iskalci resnice in pravice, zdej je čas, da pogledamo vase, da pogledamo resnično vase, se zamislimo nad seboj in predvsem uvidimo, kaj smo slabega naredili drugim, si oprostimo in se dodobra potrudimo, da tega ne bi nikoli več počeli.
Kajti, dokler je še čas, je bolje in lažje, da mi našeškamo naš ego, kot pa pozneje on nas, takrat, ko en nas šeška, takrat zelo boli, zelo in slej ko prej ego to stori, za to je miljone stvari in razlogov in slej ko prej pridemo do nekega takega razloga, kjer nam naš lastni ego pokaže, kako se mu fajn zdi, ko nas šeška.
Takrat je pa to šeškanje boleče in trpeče.

In predvsem vedimo, smo samo iskalci, ki iščemo, smo samo ljudje, ki plačujemo ali bomo plačali za naše napake in smo samo ljudje, katere ego jebe u mozak, d aje to neverjetno, mi si pa domišljamo in hranimo ta ego, da se kar kadi od nas.

Hvala na branju in predvsem na razumevanju ega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #9 - 09.03.2004 at 16:26:11
 
Kr_eden, sem se najdu skor v vskakmu izmed opisanih isklacev, še najbolj pa  v unmu tazdenmu. Jest mam itak eno jebo, da se lahko  najdem skor v vsaki stvari, a v nobeni do konca. Smola, saj  na tak način ni mogoče zapelat   svoj ego, da bi se zgubu v kakšenm totalen poistovetenju in hkrat sreča, saj  na konc ostane zmerom sam seb in se mora zato zmerom znova učit sam s sabo zbogat.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #10 - 09.03.2004 at 16:57:38
 
titud wrote on 09.03.2004 at 16:26:11:
Kr_eden, sem se najdu skor v vskakmu izmed opisanih isklacev, še najbolj pa  v unmu tazdenmu. Jest mam itak eno jebo, da se lahko  najdem skor v vsaki stvari, a v nobeni do konca. Smola, saj  na tak način ni mogoče zapelat   svoj ego, da bi se zgubu v kakšenm totalen poistovetenju in hkrat sreča, saj  na konc ostane zmerom sam seb in se mora zato zmerom znova učit sam s sabo zbogat.



Zaupaj v dobroto svojega lastnega srca, pa se boš našel na ustaljeni tirnici  Wink
Našel se boš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #11 - 09.03.2004 at 19:18:59
 
Evo en primer mojstra in njegovega učenca, ki ga tvorita Merlin - mojster (moj najboljši prijatelj, ki nama je skupno to, da se oba "čudiva" duhovnosti) in Lilith- učenec.

Mojster nima težav z egičem (karkoli že naj bi to pomenilo) in ga čist nič ne moti, ko učenec kaj prej ali boljše pogrunta od njega. Bi celo rekla, da to včasih bolj moti učenca, ki želi verjeti, da je mojster Bog osebno. Grin

In mogoče... mogoče je skrivnost tega mojstra ravno v tem, da se ne trudi na vse kriplje osvobajati se egiča, ker se mi zdi, da bolj ko nekaj proč od sebe tiščimo, bolj tisto ven udarja.
Malo v razmislek... če se komu ljubi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #12 - 09.03.2004 at 19:30:49
 
Lilith wrote on 09.03.2004 at 19:18:59:
Evo en primer mojstra in njegovega učenca, ki ga tvorita Merlin - mojster (moj najboljši prijatelj, ki nama je skupno to, da se oba "čudiva" duhovnosti) in Lilith- učenec.

Mojster nima težav z egičem (karkoli že naj bi to pomenilo) in ga čist nič ne moti, ko učenec kaj prej ali boljše pogrunta od njega. Bi celo rekla, da to včasih bolj moti učenca, ki želi verjeti, da je mojster Bog osebno. Grin

In mogoče... mogoče je skrivnost tega mojstra ravno v tem, da se ne trudi na vse kriplje osvobajati se egiča, ker se mi zdi, da bolj ko nekaj proč od sebe tiščimo, bolj tisto ven udarja.
Malo v razmislek... če se komu ljubi...




Nekja je na silo odstranjevat iz sebe, to je v tem primeru egota, nekaj pa je razumeti to situacijo in jo nenasilno razrešiti   Wink

Men se, sam ko ni kaj za razmišljat  Grin
Če je pa tako enostavno  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #13 - 09.03.2004 at 19:50:30
 
Quote:
dober si tole povedal
 Grin

Če pa je res.
Vse lupine ki se hranijo, držijo pri obstoju, zaradi vseh vzorcev ki nas sučejo v krogu, zaradi vseh zadev ki jih počnemo da bi ugajali - drugim, zaradi kompleksov ki nas držijo na isti poziciji, zaradi vsega neiskanja, ker iskanje pomeni stopit iz varnega na neko novo, neraziskano območje, zaradi iluzije o nas ki nam jo vceplja okolica, ..vse te lupine so del nas, a so kot maškare, jaz, ti, vi, oni, smo nekje daleč notri, trenutno  na varnem, zaviti v debelo peno.
In se učimo.
Skozi ves life, bolj ali manj aktivno/resno. Odstranjujemo vzorce, komplekse, lažne predstave o nas samih,  ..stopamo naprej, korak po korak,   ..na neznano področje.

Lupimo lupino.
..plast za plastjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Duhovnost in duhovneži.
Reply #14 - 10.03.2004 at 08:10:17
 
Quote:
Nekja je na silo odstranjevat iz sebe, to je v tem primeru egota, nekaj pa je razumeti to situacijo in jo nenasilno razrešiti   Wink



A potem se da nenasilno početi nasilje nad sabo? Shocked Shocked Shocked

A mi lahko razložiš, kako se nenasilno odrečeš delu sebe oz. svoje egotu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2