Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 12633 times)
Kr_eden
Ex Member




Ali smo srečni ?
04.03.2004 at 16:46:28
 
Verjamem, da je le malo ljudi, ki bi se upali pogledati globoko vase in se pri tem vprašati, ali smo res srečni, izpopolnjeni v tej naši duhovnosti, katero se igramo ? In to res, globoko vase je treba pogledati in se vprašati, resnično vprašati, s srcem.
Interesantno je, da večina misli, da jih ta njihova duhovnost resnično pelje na poti k sreče, da se razvijajo, da rastejo, vendar, kaj kmalu se pokaže, da stojijo na mestu ali pa celo nazadujejo.
Verjamem, zelo verjamem, da se je z našo globino težko spoprijeti, da je zelo težko iti globoko v nas same, kajti, nikoli praktično ne vemo kje smo, v kakšni globini se trenutno nahajamo in še bolj smešno je, ko večina misli, da je globoko, globoko v sebi, je pa v resnici samo en lasek pod svojo globino.
In to je samo vrh ledene gore.
Kajti, zelo lahko se je igrat in iti nekega duhovneža, se kao zavedat neke absolutne resnice, Boga, energije, to je še najlažje pri vsem tem, kajti, to je samo neki miselni vzorec, neki, ki nas trenutno izpopolnjuje, če nas res, in to, naj ne bi bila duhovnost.
Pa smo zares srečni v tem, v tej naši duhovnosti, v tem našem prepoznavanju boga ?
Ali smo zadovoljni ob vsej tej naši duhovnosti, s samim seboj, z življenjem, ki ga živimo, to je pa že nekaj popolnoma drugega.
Pa vprašanje, smo srečni ? smo duhovni, to je vprašanje na katerega lahko odgovori vsak sam, v sebi in to seveda začuti, vendar, ponavadi je tako vprašanje boleče, boleče za naš neprecenljivi ego, ki ga gladimo, božamo, presneto dobro čuvamo, a kaj, ko kar naenkrat nekdo dregne v nas in se nam takoj zatemni vsa duhovnost v nas in takrat pozabimo na Boga, na energijo, na srečo, na vse, samo, da naš ego, ki je trenutno ranjen izvrže iz sebe tisto, pravo egoistično stvar, da se lepo zaceli in se samemu sebi nasmeji ter si presneto dobro in zavajajoče reče, ha, pa sem mu posvetil.
Komu ?
To je tudi interesantno vprašanje, sosedu, onemu, temu ali nam samim, komu smo kaj dali s tem ?
Naš ego, pa veselo, poglajeno sedi in čaka na novo žrtev, mi pa v upanju našega egoizma mislimo, uf, tukaj sem pa zrasel, tale mi je dal za mislit !
Kakšna laž, kako nas je ego prenesel okrog, niti se ne zavedamo tega in še kar naprej živimo v iluziji, da smo zrasli, a v resnici, smo obstali ali pa padli enmalo nazaj.
Ja, ego.

In tako lepo, trpimo naprej in se varamo, a ni to lepo.

In kaj večina naredi za to, nič, skoraj popolnoma nič.

Oja, naredi pa, ko se dregne v naš ego, takrat pa cela veselica, štala, bojna oprema je že oblečena, misli delajo neverjetni trening razmigovanja zaspanega egota, takrat je stopnja največje bojne pripravljenosti, telo je vso napeto, mozeg dela 120 % vse samo, da se ohrani naš duhovni ego.

In nenazadnje, kaj v resnici naredimo za naš samorazvoj, za našo duhovnost, našo rast, ja, kaj naredimo ?
Gladimo ego ? Mogoče ali pač….
Napademo ko je ranjen ego ? Mogoče ali pač…..
Ali pa s samoprevaro vidimo našo rast, ego je hudiček, tudi tega je zmožen, ali pač…..

In navsezadnje, naše maske, ki jih tako veselo nosimo in kažemo, tukaj takšno, tam drugačno so že malo preumazane, najbolje, da si nadenemo nove, ego ima rad nove ideje, maske, prav posluh ima za to, kako lepo se mu zdi, ko z novo masko naredimo nov vpliv, ko naredimo nekaj koristnega za naš ego, ko ga takole lepo pogladimo in se prav v vsem srcu veselimo, kako lepo nam je uspelo in seveda pri vsem tem vidimo, kako duhovno rastemo, naša rast je neizmerno velika, naš ego pada, mostovi se podirajo, gradimo nove, boljše, bolj trdne in močne, ego izginja, rastemo, pravi duhovni učitelji že postajamo, a ego, ego lepo v ozadju igra igrico in nam pusti, da mislimo, da verjamemo.

In, naslednji stadij, ego čaka, da se ga rani, da ga nekdo rani in potem pokaže svojo moč, svoj navdih in zraven nam maže oči, da to je duhovno, da to je koristno za naš razvoj, našo rast, našo duhovnost.

In, mi verjamemo.

Zavedeni smo, verjamemo in ne naredimo prav nič, za nas, za našo srečo, za naš duhovni napredek.

In naša duhovna rast…………..hehehehehe

En lep egovski pozdrav
 Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali smo srečni ?
Reply #1 - 04.03.2004 at 17:15:20
 
To bo sedaj mičkeno off topic, ampak še vedno o sreči.
Ker jaz po pravici povedano ne vem kaj dosti o duhovnosti v tem smislu kot je ponujena na tem forumu.

Ampak nekaj vem. Globje kot sem v nekem trenutku sposobna občutiti bolečino, močnejšo srečo lahko občutim v nekem drugem.
In če je bistvo te duhovnosti, da dosežeš neko stanje popolne harmonije s seboj in okoljem (ne vem, če to drži, samo špekuliram), potem jaz nočem doseči tega.

Želim si trenutkov maksimalne sreče. In zato potrebujem tudi trenutke maksimalne bolečine. Ker enega brez drugega si ne znam predstavljati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Ali smo srečni ?
Reply #2 - 04.03.2004 at 17:37:54
 
ZELO  Wink Grin Grin Grin Grin Grin Kiss


Oceans of Love
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Ali smo srečni ?
Reply #3 - 04.03.2004 at 17:41:52
 
Pegasos wrote on 04.03.2004 at 17:37:54:
ZELO  Wink Grin Grin Grin Grin Grin Kiss


Oceans of Love

Kiss   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Ali smo srečni ?
Reply #4 - 04.03.2004 at 19:23:47
 
js tko vidm kje sm, k pogledam zivljenje, svojo realnost,odzivanje okolice name, tako vidm kje sm..
kajti to je odsev "mene"..  
svet je zrcalo..
clovk sebe ne more vidt pa ce se nevem kako trudi, ko se pogleda v zrcalo , pa se uvidi..
in prav tako ne mores sebe ocenit glede na to k pogledas vase "kje si"...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali smo srečni ?
Reply #5 - 04.03.2004 at 19:33:42
 
A potem ti tudi drugi povedo, ali si srečen? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ali smo srečni ?
Reply #6 - 04.03.2004 at 20:03:58
 
Saj je tole tudi najbrž malček izven konteksta, pa kaj potem.
Zakaj imam občutek, da se duhovnost smatra kot neka vdanost, medlost, prezir, posmehovanje, zanikanje, sramovanje, zatiranje svojih...kaj...čustev, hotenj, strasti, reakcij..kot nek trans, neka maski podobna bebava grimasa, ki naj bi ponazarjala ..hm... nasmeh?, zadovoljstvo?, vzvišenost?..nad čem?..nad zanikanjem trenutka v pričakovanju olala nečesa?..česa?.
A ni duhovnost to, da ljubiš..sebe, nekoga, mogoče tudi vse ali pa ne, da ujameš večnost v trenutku, se veseliš, hrepeniš, jokaš, poslušaš travo rast, neguješ otroka v sebi, si strpen, si spravljen, oproščaš, se jeziš, žalostiš, se učiš, si močan, šibak, strasten, umirjen, vihrav, ponižen, odločen, iščoč, otročji, resnoben, zadovoljen...skratka...da živiš to življenje sedaj ta trenutek?. Ali bi to lahko bilo...biti srečen..tudi zate?
Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ali smo srečni ?
Reply #7 - 04.03.2004 at 20:10:10
 
Kiss Smileyvčasih sem neumna ,včasih noro pametna,včasih le nora...včasih mi je hotelo počiti srce od žalosti ,včasih sem jezna in  včasih....celo SREČNA...in vse to sem JAZ...vse to si upam biti in srečna sem ,ker imam zavestno izbiro Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ali smo srečni ?
Reply #8 - 04.03.2004 at 20:20:39
 
arelena wrote on 04.03.2004 at 20:10:10:
Kiss Smileyvčasih sem neumna ,včasih noro pametna,včasih le nora...včasih mi je hotelo počiti srce od žalosti ,včasih sem jezna in  včasih....celo SREČNA...in vse to sem JAZ...vse to si upam biti in srečna sem ,ker imam zavestno izbiro Kiss


ali si srečna, ali srečna, ker imaš svobodno izbiro Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali smo srečni ?
Reply #9 - 04.03.2004 at 20:25:53
 
en_bk wrote on 04.03.2004 at 20:03:58:
Saj je tole tudi najbrž malček izven konteksta, pa kaj potem.
Zakaj imam občutek, da se duhovnost smatra kot neka vdanost, medlost, prezir, posmehovanje, zanikanje, sramovanje, zatiranje svojih...kaj...čustev, hotenj, strasti, reakcij..kot nek trans, neka maski podobna bebava grimasa, ki naj bi ponazarjala ..hm... nasmeh?, zadovoljstvo?, vzvišenost?..nad čem?..nad zanikanjem trenutka v pričakovanju olala nečesa?..česa?.
A ni duhovnost to, da ljubiš..sebe, nekoga, mogoče tudi vse ali pa ne, da ujameš večnost v trenutku, se veseliš, hrepeniš, jokaš, poslušaš travo rast, neguješ otroka v sebi, si strpen, si spravljen, oproščaš, se jeziš, žalostiš, se učiš, si močan, šibak, strasten, umirjen, vihrav, ponižen, odločen, iščoč, otročji, resnoben, zadovoljen...skratka...da živiš to življenje sedaj ta trenutek?. Ali bi to lahko bilo...biti srečen..tudi zate?
Cry


si napisal tudimoje misli, zato dovoli, da se pod tvoje pisanje podpisem tudi jaz

sinjeoka
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ali smo srečni ?
Reply #10 - 04.03.2004 at 20:31:55
 
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali smo srečni ?
Reply #11 - 04.03.2004 at 20:51:01
 
en_bk wrote on 04.03.2004 at 20:03:58:
A ni duhovnost to, da ljubiš..sebe, nekoga, mogoče tudi vse ali pa ne, da ujameš večnost v trenutku, se veseliš, hrepeniš, jokaš, poslušaš travo rast, neguješ otroka v sebi, si strpen, si spravljen, oproščaš, se jeziš, žalostiš, se učiš, si močan, šibak, strasten, umirjen, vihrav, ponižen, odločen, iščoč, otročji, resnoben, zadovoljen...skratka...da živiš to življenje sedaj ta trenutek?. Ali bi to lahko bilo...biti srečen..tudi zate?
Cry


Ne vem, če je to duhovnost... Zame je vse to, kar si opisal polno življenje, znotraj katerega (in edino znotraj katerega) si lahko tako srečen kot tudi nesrečen. In edino takšno življenje si tudi sama želim živeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Ali smo srečni ?
Reply #12 - 04.03.2004 at 21:23:58
 
Lilith wrote on 04.03.2004 at 19:33:42:
A potem ti tudi drugi povedo, ali si srečen? ???


ja ni glih tko direkt z besedam ,ampk bolj neposredno..

in ne pomen to da sm js od "okolice" odvisen, kaksen sem,  "okolica" mi samo pokaze stanje..

gre se za to ko kr_edn pravi da nej pogledamo vase ,res globoko, da vidmo kaksni smo.. no nekateri tega ne moremo /znamo:)

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ali smo srečni ?
Reply #13 - 04.03.2004 at 23:17:24
 
Treba je zivet in cutit in se veselit in jokat pravi en bk. Lilith pa pravi, da brez mocnega trpljenja ni mogoce obcutit niti velikega veselja. Uff, tole bo pa hudo, poleg vsega drugega, kar se ta trenutek vrti v moji glavi ...

Jest sem se kot mulc navadil oz. s precej truda pripravil do tega, da se ne sekiram za težave mojih staršev, da sta to dve odrasli osebi, ki sta odgovorni zase in da kljub vsem poskusom, da bi me vpletla noter, to niso moji problemi in to ni nekaj, kar bi moral jaz občutit in reševat. Ko sem uspel to rešit, sem se uspel znebit tudi nekaj težav, za katere so vsi govorili, da so psihosomatske, pa zato niso bile čisto nič manj resne in zoprne.
To, da sem se uspel tega rešit, pa je zgleda terjalo tudi svoj davek (no lahko pa ima vse skupaj tudi povsem druge korenine). Približno takrat, ko sem se uspel distancirat od problemov doma in z njimi povezanega trpljenja, sem se zgleda uspel distancirat tudi od pričakovanja, veselja, navdušenja, radosti. Skratka ves čas sem nekje ostajal nekje v svoji coni udobja in si nisem upal narediti koraka ven ne v eno ne v drugo stran. Občasno me je kaj sicer spomnilo na to, da mogoče ni vse v redu, recimo Trierjev Lom valov (ki sem ga, mimogrede, spet gledal na TV danes ponoči), ali Bergmanove Divje jagode, ali pa par knjig, ki so se me na nekam nivoju dotaknile, vendar zaradi tega iz kinodvorane oz. sobe vseeno ni odšel drug človek.

Problemi so se seveda pojavili v odnosih. Na vse silovite čustvene reakcije in izraze navdušenja in zanesenosti, sem sam uspel ponavadi spraviti iz sebe kvečjemu prijazen nasmešek. Na črn obup (včasih tudi zaradi mojih reakcij) in jok, pa sem jaz občutil kot manjše težavice, ki bodo minile. Ok, tudi to bi bilo lahko čisto v redu. Ampak jest sem dobival včasih občutek, da s tem ljudi okrog sebe dušim. Všeč mi je bilo njihovo veselje in navdušenje, ni me vedno zmotil jok in obup. Sem si zgleda želel, da bi tudi sam spet začutil podobno, kot sem nekoč znal (ja se spomnim še tako svojih pričakovanj, navduševanj,veselja, kot tudi razočaranj iz otroštva, in verjemite mi, da je brez njih svet veliko bolj pust). Če mi je kdo postal s časom bolj podoben v reakcijah, pa mi ni bil več tako zanimiv kot oseba. (Vsi, ki v tem vidite kakšen vzorec, imate najbrž čisto prav).

Kot mulc sem pokritje za te svoje reakcije našel, košček tukaj, košček tam, nekaj stoicizma, pa čez malo budizma (okleščenega vsega hindujskega hokus pokusa), pa morda še česa manj omembe vrednega. In trenutno zgleda lomim te okvirje in puščam, da se moja praznina razlije tudi zunaj njih (al še ne?).

Pravzaprav sem hotel tole formulirat kot vprašanje, pa mi zgleda to ne ratuje najbolje, zgleda da omenjeni okvirji niso najboljši za postavljanje vprašanj, so boljši za dajanje hitrih odgovorov, tako da bolje, da se vrnem k sebi. Ja zadnje dni se bojim, da se mi vrača astma, tisto psihosomatsko prekletstvo, ki je precej zaznamovala moja mlada leta, pa potem na srečo izginila. Je spet psihosomatska, je spet znak nesposobnosti reševanja mojih čustvenih problemov? Je manifestacija globokega nezadovoljstva z mojim sedanjim življenjem, ki se ni uspelo izraziti drugače? (hmm, kako naj nek vsaj budistični simpatizer prizna, da je globoko nesrečen in da v resnici trpi Smiley)

Crying is a puzzler, je menda mogoče najti nekje med zapiski Charlesa Darwina, ko je ta kot prvi poskušal najti evolucijski pomen posameznih človeških čustev. Pa tudi bolj moderne razlage, ki govorijo o prestrukturiranju strukture navezanosti vsaj na prvi pogled niso čisto prepričljive. Je vse tisto trpljenje in jok, do katerega pride, preden izgubimo neko osebo, na katero smo se navezali, samo spraševanje v smislu, naj ostanem ali grem? Kam? Zakaj? Poskus, da bi se končno spremenil? Čustveno izsiljevanje? Se sploh lahko spremenim, ali sem že preveč lesen, otrdel in otopel? Bi se moral spremenit?

Ja rad bi se spet veselil stvari, kot sem se jih ko sem bil še otrok. Me ljudje v moji bližini, ki so tega še vedno sposobni vedno spravijo v dobro voljo. Jim mogoče malček zraven tudi zavidam. Ampak njihovega obupa pa vseeno ne bi želel občutit. Evforija, ekstaza, tega ni na meniju, kelner pravi, da tega v kuhinji ne pripravljajo. Ampak mi tudi ni treba za to plačevat z obupom in žalostjo, če je to, kar trdi Lilith res.

Ali sem srečen? Jest sem zelo srečen. In spet nisem srečen. Moja čustva morda niso tako intenzivna, kot pri kom drugem, ali pa je vsaj njihivo prepoznavanje in vstop v zavest bistveno ovirano. Sreča je zame en tak rolercoaster, greš gor in potem spet navzdol. Včasih si želim malo bolj divje in vznemirljive vožnje, ampak to še ne pomeni, da si želim biti srečen ali nesrečen.

Se mi zdi, da na tole ne bom nasel enostavnega odgovora.

Samo moje razmišljanje, vpranja sicer niso čisto retorična, ampak ne pričakujem, kakšnega odgovora. Bom pa čisto vesel vsakega komentarja.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ali smo srečni ?
Reply #14 - 04.03.2004 at 23:44:43
 
a ti si srečen kreden ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5