Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8087 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Ali smo že tako daleč prišli?
24.02.2004 at 08:52:40
 
Upam, da je tole raca.

Quote:
New York, 24. februarja (STA) - Pentagon je pred štirimi meseci dobil tajno poročilo, ki opozarja na svetovno katastrofo zaradi podnebnih sprememb, vendar pa ga je ameriški obrambni vrh skrival, dokler se ni do dokumenta dokopal britanski tednik The Observer. Francoska tiskovna agencija AFP povzema trditve v Observerju, ki bodo najverjetneje postale del ameriške predvolilne kampanje, še posebej ob dejstvu, da je skupina ameriških znanstvenikov obtožila administracijo predsednika Georgea Busha, da potvarja znanstvene podatke v politične namene in prikriva resnična neprijetna dejstva. Kot navaja poročilo, naj bi nenadne spremembe v podnebju planet pripeljale na rob anarhije, ker si bodo države prizadevale priti do jedrskega orožja za obrambo ali osvajanje vse bolj skopih zalog hrane, vode in energije. Spopadi in vojne naj bi postali stalnica.

Evropa in ZDA bosta po navedbah poročila postali trdnjavi, ki bosta na vse načine preprečevali pritok beguncev z območij, ki jih bodo prizadele poplave, suša ali vojne. Katastrofalno pomanjkanje vode in hrane bo do leta 2020 vojne razširilo po vsem svetu. Velika Britanija naj bi do tega leta doživljala zime, kot so danes v Sibiriji, že do leta 2007 pa naj bi neurja uničila velike dele ozemlja Nizozemske. Kalifornija naj bi do tega leta doživela velike motnje v oskrbi z vodo. Avtorja poročila sta svetovalec CIA in nekdanji vodja načrtovanja pri podjetju Royal Dutch Shell Peter Schwartz in Doug Randall iz organizacije Global Business Network v Kaliforniji, izdelavo poročila pa je naročil tesen sodelavec obrambnega ministra Donalda Rumsfelda Andrew Marshall.

Grožnje, o katerih govori poročilo, naj bi bile veliko hujše od grožnje terorizma, saj jih ne bo moč nadzirati ali obvladovati. Poročilo navaja, da je treba podnebnim spremembam nemudoma posvetiti najvišjo možno pozornost in jih iz znanstvenih debat spremeniti v vprašanje nacionalne varnosti. Randall je za Observer opozoril, da je mogoče že prepozno, saj se bodo katastrofalne spremembe morda začele že jutri, vendar jih še nekaj let ne bo mogoče opaziti.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Ali amo že tako daleč prišli?
Reply #1 - 24.02.2004 at 09:00:39
 
Tudi jaz upam da je tole raca, ena taka, zimska.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ali amo že tako daleč prišli?
Reply #2 - 24.02.2004 at 09:01:30
 
Po mojem na zalost ne. Pred par tedni sem prebral, da so letos izmerili veliko upocasnitev zalivskega toka. Ce se ta ustavi, bo leta 2020 Velika Britanija res lahko imela take zime, kot so v Sibiriji. Zalivski to  pa se lahko ustavi zaradi topljenja ledu na severnem polu, kateremu so vzrok povisane temperature ozracja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali amo že tako daleč prišli?
Reply #3 - 24.02.2004 at 09:05:41
 
what goes around comes around..in narava vrača svoj udarec...

it is all just life
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali amo že tako daleč prišli?
Reply #4 - 24.02.2004 at 10:00:49
 
Katastrofe so za biznis vsaj tako  dobrodošle kot vojne. Od napovovedi katastrof ekstara profite vlečejo finančni  špeklunati, med katastrofo črnonbozijanci, po njej pa gradbinci in energetiki. Za prodduciranje  exsra profitov  je mir in balgostnje najslabše možno obdobje, zato je čist normalno, da se za  produkcijo katastrofičnih scenarijev skriva čist konkrenetn interes. Producenti katastrofičnih scenarijev svojo zarotništvo znajo dobr zakamuflikrat, najrajš tko,  da avtorstvo  katastrofičnih  scenarijev pripišejo kar  vladam, ki so seveda verodostjnejše in to, da vlade  skrivajo svoje katastrofične scenarije pred folkom,  je kronski  dokaz verodostjnosti teh scenarijev (ki jih  zaradi skrivnostnsoti  seveda ni mogoče dokazat). To je spet ena verzija une  ramfseldove najbutaste  izjave leta  2003 po londonskem indendentu, 'da odsotnost  dokazov o prisotnosti orožja za množično  uničevanje v  iraku samo po seb ne dokazuje odsotnsoti tega orožja v iraku'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #5 - 24.02.2004 at 22:34:18
 
Ce bi gledal Discovery Wink bi videl, da ce se bo stopil led na antarkiti, bo nastala nova ledena doba. Ker se bo odprl en prehod, ki je sedaj "zamrzjen" in bo prislo do mesanja Zalivskega toka z Akticnim,...


U glavnem ledena doba


Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
« Last Edit: 25.02.2004 at 23:38:48 by maxtor »  

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
tica
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 48

Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #6 - 09.03.2004 at 16:16:55
 
to ni smešno Cry
sicer je pa moja stara mama večkrat rekla- za vsako ritko rasta šiba, kasneje kot se jo utrga , večji kol rata Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #7 - 09.03.2004 at 17:17:24
 
To ni raca. Sem že v tujih časopisih  bral povzetek tega članka.  Tudi na islandskih ledenikih je vedno več razpok, ki opozarjajo na neko toplješo klimo. Celo kobilic in metuljev je tam vedno več.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #8 - 19.03.2004 at 10:55:13
 
maxtor wrote on 24.02.2004 at 22:34:18:
Ce bi gledal Discovery Wink bi videl, da ce se bo stopil led na antarkiti, bo nastala nova ledena doba. Ker se bo odprl en prehod, ki je sedaj "zamrzjen" in bo prislo do mesanja Zalivskega toka z Akticnim,...


U glavnem ledena doba


Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy


Tudi jaz sem slišal za to varianto. Temperature najprej naraščajo, nato pa kar na enkrat začnejo drastično padati in začne se...

To so baje dognali na podlagi količine prašnih delcev ki so jih zasledili pri vrtanju v led.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
PrizeFighter
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2
Hotiza
Gender: male
Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #9 - 27.03.2004 at 18:46:26
 
Sem spozal, da je to za ljudi, le test potrpžljivosti.
Ljudi, se morajo razviti, da bojo kaj ukrepali, na tan način da bojo zaželi malo spregovoriti, politika= gospodarstvo.
Za spremembo, ki ja te dni nujna, je napisana, v starih spisih.....
Lep dan vsem!
Back to top
 

Can't you see the signs?&&See the signs now.&&Can't you see them? See the signs.&&You see them.&&All the signs we see them.&&Can't you see them?
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #10 - 30.03.2004 at 02:03:40
 
Smileyedina stalnica v življenju je večna sprememba
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #11 - 30.03.2004 at 08:47:32
 
.
.
.
u u u uuu uuu uu uu,
uuu uu uu,
uuuuu,
don't worry,
be happy,
.
.
.
Wink
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #12 - 31.03.2004 at 05:03:16
 
Smileyo yes... Roll Eyes
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #13 - 23.04.2004 at 12:06:20
 
To, da bodo vojne postale stalnica, se ne ujema s tistim, astrološkim, v letu 2012.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali smo že tako daleč prišli?
Reply #14 - 01.08.2004 at 14:37:15
 
...Some estimate that the sea moves inland three metres a year




Sea engulfing Alaskan village




http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3940399.stm
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2