Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13478 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #45 - 27.02.2004 at 13:18:26
 
exorcist wrote on 24.02.2004 at 15:04:43:
Mislim, da vem, kaj si hotel povedati, da naj svoj seksualni potencial sublimiram, preusmerim, oziroma poiščem izhod v drugih dsejavnostih, npr. kot umetnik, ki ekstatično slika, ali kot športnik, ki se "znori" v športnih panogah, ki ga veselijo.
Ampak problem v  meni ni tak, temveč da delujem po d vplivi različnih predsodkov, zmot, fantazij in infantilnih želja, kar vodi v izumetničeno življenje, k psihičnemu neravnovesju, ki je zelo oddaljeno od zdravih nagonov, narave in resnice. Morda sem se preveč naučil "obvladati" samega sebe, da se imam nenehno pod kontrolo, da sem povprečnež, skiliranec, namesto da bi IZŽIVEL globlje nagonske plasti človeške osebnosti, ki prav tako botrujejo k duševni stabilnosti in celo k telesnemu zdravju. Freud je celo trdil, da je libido oziroma latenten nagon vrelec naše duševne energije, storilnosti, ustvarjalnosti in kreativnosti. Meni pa se zdi, da sem ravno tale izvir na nezdrav način zametal z "blatom". Opažam tudi, da se s svojo moralno nadutostjo preveč postavljam, da zakrijem svojo lastno "grešnost".


Dragi Exo

Življenje je darilo in potenciali, ki jih imaš, so darilo prav tako. In do darila si se dolžan obnašati spoštljivo, kot mu pritiče. Življenje moraš uživati /ne boj se biti uživač/. Potenciale moraš izkoristiti v njihov namen /ful/. Ne jih zatirat ali usmerjat v nekaj drugega. To drugo bo samo nadomestek, pa če še tako dober...le nadomestek. Prepusti se življenju. Uživaj ga. Bodi gurman. Predaj se mu. Jebeš vse drugo, in jebeš ostale in njihove norme in njihovo moralo in karkoli že. Pazi le, da s svojim ravnanjem ne škoduješ drugim.

en bk
8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #46 - 27.02.2004 at 13:24:46
 
en_bk wrote on 27.02.2004 at 13:18:26:
Dragi Exo

Življenje je darilo in potenciali, ki jih imaš, so darilo prav tako. In do darila si se dolžan obnašati spoštljivo, kot mu pritiče. Življenje moraš uživati /ne boj se biti uživač/. Potenciale moraš izkoristiti v njihov namen /ful/. Ne jih zatirat ali usmerjat v nekaj drugega. To drugo bo samo nadomestek, pa če še tako dober...le nadomestek. Prepusti se življenju. Uživaj ga. Bodi gurman. Predaj se mu. Jebeš vse drugo, in jebeš ostale in njihove norme in njihovo moralo in karkoli že. Pazi le, da s svojim ravnanjem ne škoduješ drugim.

en bk
8)


Verjetno imaš prav, sodeč po mojem značaju, sem malce preveč zapet. ampak vic je v tem, če bi vse to prelomil in se ga "zdivjal", bi v meni še vseeno ostal strah oziroma občutek krivde, da sem kršil nekaj, da sem "grešil" zoper boga, lastno vest int.. kar je to že del mene. ko da bi si hotel iztrgat na silo del uda.... potem vprašanje, če ne bi ostale pregloboke rane in bi izkrvavel ali se podal iz enega ekstrema v drug...
Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #47 - 27.02.2004 at 14:47:05
 
exorcist wrote on 27.02.2004 at 13:24:46:
Verjetno imaš prav, sodeč po mojem značaju, sem malce preveč zapet. ampak vic je v tem, če bi vse to prelomil in se ga "zdivjal", bi v meni še vseeno ostal strah oziroma občutek krivde, da sem kršil nekaj, da sem "grešil" zoper boga, lastno vest int.. kar je to že del mene. ko da bi si hotel iztrgat na silo del uda.... potem vprašanje, če ne bi ostale pregloboke rane in bi izkrvavel ali se podal iz enega ekstrema v drug...
Embarrassed


Takole

Napravi prvi korak. Tvegaj. Kaj bo potem, boš videl potem. Če ne boš poskusil, ne boš vedel nikoli.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #48 - 27.02.2004 at 15:05:02
 
lola wrote on 27.02.2004 at 11:06:07:
Pa upaš, da bo naslednji vidend še sneg?



pr nas bo zih;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #49 - 28.02.2004 at 13:22:46
 
Roll Eyesživimo v zlati kletki ki smo jo mi sprogramirali in tudi ključ v svobodo je v naših rokah....torej.....
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #50 - 28.02.2004 at 16:36:21
 
en_bk wrote on 27.02.2004 at 14:47:05:
Takole

Napravi prvi korak. Tvegaj. Kaj bo potem, boš videl potem. Če ne boš poskusil, ne boš vedel nikoli.



Ga je exo že napravu. Unga od sebe prek nas nazaj do
sebe, ki ni več čist isti. Zdaj pa od tam naprej...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #51 - 29.02.2004 at 16:33:24
 
Ex, zadnjic na chatu si dokazal, da imas izvrsten smisel za humor...razvijaj ta dar dalje...

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #52 - 01.03.2004 at 17:32:34
 
arelena:
Quote:
živimo v zlati kletki ki smo jo mi sprogramirali in tudi ključ v svobodo je v naših rokah....torej.....



torej kaj ? Roll Eyes
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4