Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1233 times)
exorcist
Ex Member




Kdo je dejansko terorist?
20.02.2004 at 12:34:06
 
Kako gledate na ljudi, ki jih medijo označijo s "teroristi", ponavadi so to Palestinci, ki se pravzaprav bojujejo proti izraelski okupaciji, potem je to baskovska manjšina, ki živi med Francijo in Španijo, obe vladi ji označujejo za podle skrajneže, predvsem ETO, čeprav se borijo za priznanje svojega jezika in avtonomijo, ker so zatirani, baje naj bi imeli celo slovanske korenine, saj uporabljajo  preko 50 besed, ki so podobne oziroma celo identične slovenskim. Enako velja za Korzičane, ki z bombnimi napadi opzarjajo nase.

Je to boj za neodvisnost, se vam zdi uporaba nasilja upravičjiva v dolečenih situacijah, predvsem če se braniš za neodvisnost, ker nimajo drugih možnosti, da bi javno protestirali, kdo so pravzaprav teroristi? V komunizmu oziroma socializmu je bila revolucija legitem boj pred zatiralci (kapitalisti)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kdo je dejansko terorist?
Reply #1 - 20.02.2004 at 12:37:42
 
Ups, tale topik sem odprl v nepravi rubriki, zato bi prosil administratoje, da jo premestijo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kdo je dejansko terorist?
Reply #2 - 20.02.2004 at 23:12:37
 
exorcist wrote on 20.02.2004 at 12:34:06:
Kako gledate na ljudi, ki jih medijo označijo s "teroristi", ponavadi so to Palestinci, ki se pravzaprav bojujejo proti izraelski okupaciji, potem je to baskovska manjšina, ki živi med Francijo in Španijo, obe vladi ji označujejo za podle skrajneže, predvsem ETO, čeprav se borijo za priznanje svojega jezika in avtonomijo, ker so zatirani, baje naj bi imeli celo slovanske korenine, saj uporabljajo  preko 50 besed, ki so podobne oziroma celo identične slovenskim. Enako velja za Korzičane, ki z bombnimi napadi opzarjajo nase.

Je to boj za neodvisnost, se vam zdi uporaba nasilja upravičjiva v dolečenih situacijah, predvsem če se braniš za neodvisnost, ker nimajo drugih možnosti, da bi javno protestirali, kdo so pravzaprav teroristi? V komunizmu oziroma socializmu je bila revolucija legitem boj pred zatiralci (kapitalisti)?


In kaj so do sedaj s terorizmom dosegli? Nič. Le obsodbe. In polno trupel.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kdo je dejansko terorist?
Reply #3 - 21.02.2004 at 10:31:14
 


po moje je "terorist" vsak, kdor se zateka k uporabi nasilja, med teroriste zato štejem tudi Buša in njegovo ekipo

je že tako, da nam mediji kažejo zgolj eno plat kovanca: predvsem tisto plat, ki trenutno zmaguje

po moje so se "teroristi" zatekli k nasilnemu reševanju savojega položaja predvsem zato, ker jim je zmanjkalo drugih sredstev in ker je očitno v tem svetu še nasilje najbolj cenjen način reševanja sporov (pri čemer pa so priviligirani zgolj nekateri)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1